Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!χάθηκα γιατί οι γιατροί έχουν βάλει σκοπό να μου χαλουν τη διάθεση κ εξηγώ!έχοντας ένα καλό πρώτο τρίμηνο χωρίς συμπτώματα πάρα τη δίδυμη κύηση ο Κουρ... μου είπε να κάνω τις αιματολογικες. Στο νοσοκομείο(ζω Λονδίνο) δεν μου τις έδιναν οποτε πηγα ιδιωτικά που μου έδιναν πακέτο εξετάσεων. Τα αποτελέσματα ήταν χοληστερίνη, τρανζαμινασεις πανω απο τα ορια, επίσης και διαταραγμένη TSH. Μου λένε τα κάνεις κ τον επόμενο μήνα κ βλέπουμε. Συνεχίζω με την αυχενική  την κανω και στο δημόσιο νοσοκομείο κ στην κλινική ρου Κ. Νικολαΐδη. Όλα καλά και μου βγάζουν για τρισωμια 21 κ για τα δύο μωρα 1/1901. Χαρούμενοι κ οι δυο μας πρότειναν το harmony test( νιπτ) και εφόσον μπορούσαμε οικονομικά το κάναμε. Κάνω την πρώτη φορά(12η εβδομάδα)δε βγήκε αποτέλεσμα κάνω δεύτερη φορά (14η εβδομαδα)με αποτέλεσμα να πετύχει πλέον 80%.δε βγάζει αποτέλεσμα  μου λένε αν το κάνεις για τρίτη φορά εχει 50% να βγάλει αποτέλεσμα.Ρωτησα τον κουρ.. μου λέει μη κουράζεσαι άλλο είναι διδυμη κ ίσως δεν βγάζει αποτέλεσμα. Οπότε δεν το επανέλαβα τρίτη κ τελευταία φορά μου είχα διακαιώμα. Συνεχίζεται η εγκυμοσύνη να ελέγχω τα συκώτι κ θυρεοειδή. Τελοσπαντων φτάνω στη Β επιπέδου(20η εβδομάδα)ξανά στο Νικολαΐδη που μου λένε το κατώτατο μέρος της σπονδυλικής στήλης του ενος μωρου δε φαίνεται τόσο οστεοποιμενο.μας καθυσηχασαν ότι μάλλον πρόκειται για λίγο αργοπορημένη ανάπτυξη το άλλο μια χαρα. Μου ζητά ο κουρ..να κατέβω Ελλάδα μιας κ εδω θα γεννήσω με αυτόν να τα βάλουμε σε μια σειρά. Κ ετσι έγινε κατεβαίνω Ελλάδα κ ελέγχω τη σπονδυλική στήλη του παιδιού ο γιατρός μου λέει μια χαρά όλα φαίνονται κ στην κουβέντα με ρώτησε αν έκανα νιπτ του λέω ναι αλλά 2 φορές απέτυχε οποτε τρίτη δεν έκανα και μου λέει γιατί δεν έκανες αμινοπαρακεντηση? Μα λέω ήταν χαμηλό το ρίσκο. Βέβαια δε του είπα ότι προέρχεται η εγκυμοσύνη με ωάρια δοτριας 18 ετών. Το είπα τηλεφωνικά στον Κουρτ κ μου είπε δε βρίσκω λόγο. Μέσα μου τρώγομαι ότι μήπως έχω αφήσει κάτι που δεν έχω τσεκάρει?εσείς έχετε κάνει όλες νιπτ? Δε ξέρω αν πρέπει να κάνω αμινοπαρακεντιση μετα από δωρεά με 1/1901? Βέβαια όλα αυτά είναι στατιστικά. Περιμένω το ραντεβού με τον κουρ.. να το συζητήσουμε.

Συγγνώμη αν σας κούρασα!!!

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλησπέρα σε ολεςσειμαι και εγώ πλέον στην ομάδα αυτή που προσπαθούμε με ωάρια δότριας . Εμείς κάναμε την ωοληψια από τη δότρια πριν λίγες ημέρες και προχωράνε καλά τα έμβρυα μας. Αυτή την εβδομάδα θα είναι βλαστοκυστες και θα ξέρω και ποσα θα έχουν φτάσει σε αυτό το στάδιο. Εγώ παίρνω φάρμακα για να παχύνει το ενδομήτριο και σε λίγες μέρες θα κάνουμε την εμβρυομεταφορα. 
ελπιζω να πάνε όλα καλά και να φτάσουμε στο στάδιο της εγκυμοσύνης. 
καλη επιτυχία σε όλες μας. 

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 6
  • Ευχή 5
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Omorfi36 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!χάθηκα γιατί οι γιατροί έχουν βάλει σκοπό να μου χαλουν τη διάθεση κ εξηγώ!έχοντας ένα καλό πρώτο τρίμηνο χωρίς συμπτώματα πάρα τη δίδυμη κύηση ο Κουρ... μου είπε να κάνω τις αιματολογικες. Στο νοσοκομείο(ζω Λονδίνο) δεν μου τις έδιναν οποτε πηγα ιδιωτικά που μου έδιναν πακέτο εξετάσεων. Τα αποτελέσματα ήταν χοληστερίνη, τρανζαμινασεις πανω απο τα ορια, επίσης και διαταραγμένη TSH. Μου λένε τα κάνεις κ τον επόμενο μήνα κ βλέπουμε. Συνεχίζω με την αυχενική  την κανω και στο δημόσιο νοσοκομείο κ στην κλινική ρου Κ. Νικολαΐδη. Όλα καλά και μου βγάζουν για τρισωμια 21 κ για τα δύο μωρα 1/1901. Χαρούμενοι κ οι δυο μας πρότειναν το harmony test( νιπτ) και εφόσον μπορούσαμε οικονομικά το κάναμε. Κάνω την πρώτη φορά(12η εβδομάδα)δε βγήκε αποτέλεσμα κάνω δεύτερη φορά (14η εβδομαδα)με αποτέλεσμα να πετύχει πλέον 80%.δε βγάζει αποτέλεσμα  μου λένε αν το κάνεις για τρίτη φορά εχει 50% να βγάλει αποτέλεσμα.Ρωτησα τον κουρ.. μου λέει μη κουράζεσαι άλλο είναι διδυμη κ ίσως δεν βγάζει αποτέλεσμα. Οπότε δεν το επανέλαβα τρίτη κ τελευταία φορά μου είχα διακαιώμα. Συνεχίζεται η εγκυμοσύνη να ελέγχω τα συκώτι κ θυρεοειδή. Τελοσπαντων φτάνω στη Β επιπέδου(20η εβδομάδα)ξανά στο Νικολαΐδη που μου λένε το κατώτατο μέρος της σπονδυλικής στήλης του ενος μωρου δε φαίνεται τόσο οστεοποιμενο.μας καθυσηχασαν ότι μάλλον πρόκειται για λίγο αργοπορημένη ανάπτυξη το άλλο μια χαρα. Μου ζητά ο κουρ..να κατέβω Ελλάδα μιας κ εδω θα γεννήσω με αυτόν να τα βάλουμε σε μια σειρά. Κ ετσι έγινε κατεβαίνω Ελλάδα κ ελέγχω τη σπονδυλική στήλη του παιδιού ο γιατρός μου λέει μια χαρά όλα φαίνονται κ στην κουβέντα με ρώτησε αν έκανα νιπτ του λέω ναι αλλά 2 φορές απέτυχε οποτε τρίτη δεν έκανα και μου λέει γιατί δεν έκανες αμινοπαρακεντηση? Μα λέω ήταν χαμηλό το ρίσκο. Βέβαια δε του είπα ότι προέρχεται η εγκυμοσύνη με ωάρια δοτριας 18 ετών. Το είπα τηλεφωνικά στον Κουρτ κ μου είπε δε βρίσκω λόγο. Μέσα μου τρώγομαι ότι μήπως έχω αφήσει κάτι που δεν έχω τσεκάρει?εσείς έχετε κάνει όλες νιπτ? Δε ξέρω αν πρέπει να κάνω αμινοπαρακεντιση μετα από δωρεά με 1/1901? Βέβαια όλα αυτά είναι στατιστικά. Περιμένω το ραντεβού με τον κουρ.. να το συζητήσουμε.

Συγγνώμη αν σας κούρασα!!!

Καλημερα! Ουτε εγω εκανα νιπτ παρολο που ειχα 2 ενδειξεις για συνδρομο down στον μπεμπη μου..δεν ειναι τοσο αξιοπιστο μου ειπαν στις διδυμες κυησεις..ουτε αμνιοπαρακεντηση..και δοξα τω θεω ειναι υγιεστατο το αγορι μου.. εκει που εκανες την αυχενικη τους ειπες οτι ειναι απο ωαριο 18χρονης?? Με τοσο νεαρη δοτρια πιστευω οτι αδικα ανησυχεις..το περασα κι εγω και σε καταλαβαινω... περιμενε το ραντεβου με τον Κουρ...ο οποιος ειναι φοβερος γιατρος και κανε οτι σου πει...

8 ώρες πρίν, Perdikoula είπε:

Καλησπέρα σε ολεςσειμαι και εγώ πλέον στην ομάδα αυτή που προσπαθούμε με ωάρια δότριας . Εμείς κάναμε την ωοληψια από τη δότρια πριν λίγες ημέρες και προχωράνε καλά τα έμβρυα μας. Αυτή την εβδομάδα θα είναι βλαστοκυστες και θα ξέρω και ποσα θα έχουν φτάσει σε αυτό το στάδιο. Εγώ παίρνω φάρμακα για να παχύνει το ενδομήτριο και σε λίγες μέρες θα κάνουμε την εμβρυομεταφορα. 
ελπιζω να πάνε όλα καλά και να φτάσουμε στο στάδιο της εγκυμοσύνης. 
καλη επιτυχία σε όλες μας. 

Καλη επιτυχια!!! Ευχομαι μια τεραστια χοριακη!!!

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Neli83 είπε:

Καλημερα! Ουτε εγω εκανα νιπτ παρολο που ειχα 2 ενδειξεις για συνδρομο down στον μπεμπη μου..δεν ειναι τοσο αξιοπιστο μου ειπαν στις διδυμες κυησεις..ουτε αμνιοπαρακεντηση..και δοξα τω θεω ειναι υγιεστατο το αγορι μου.. εκει που εκανες την αυχενικη τους ειπες οτι ειναι απο ωαριο 18χρονης?? Με τοσο νεαρη δοτρια πιστευω οτι αδικα ανησυχεις..το περασα κι εγω κι εγω και σε καταλαβαινω... περιμενε το ραντεβου με τον Κουρ...ο οποιος ειναι φοβερος γιατρος και κανε οτι σου πει...

Καλη επιτυχια!!! Ευχομαι μια τεραστια χοριακη!!!

Ευχαριστω παρα πολύ! Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες! Καλή μας δύναμη! 

Καλημέρα σε όλες! Κορίτσια έχω μια απορία και δεν ξέρω που να απευθυνθώ για να μάθω πληροφορίες! 
εχω την εξής ερώτηση: εμείς που προσπαθούμε με εξωσωματική να αποκτήσουμε παιδάκι και δουλεύουμε κιόλας αν πάρουμε άδεια ασθένειας λόγω των παρενεργειών από τα φάρμακα, μιλάω για πριν γίνει η εμβρυομεταφορα το αφεντικό μας έχει δικαίωμα να μας διώξει αν καταλάβει ότι κάνουμε εξωσωματική; 
το ρωτώ γιατί αν είσαι έγκυος δεν μπορεί να σε διώξει όση άδεια και να χρειαστεί να πάρεις αν όμως είσαι στην προσπάθεια και τη καταλάβει τότε; Μπορεί; Η υπάρχει κάποια νομοθεσία που να μας προστατεύει; Υπάρχει κάποια κοπέλα που να γνωρίζει; Η να είναι δικηγορος και να μας πει; Γιατί το αφεντικό μου είναι περίεργος άνθρωπος και ανυσηχω μην μείνω χωρίς δουλειά! 
ο άντρας μου βέβαια μου λέει να μην αγχώνομαι γιατί θα τα φροντίσει αυτός όλα, αλλά όπως ξέρετε με μια δουλειά είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα! 
ευχαριστω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Καλημερα! Ουτε εγω εκανα νιπτ παρολο που ειχα 2 ενδειξεις για συνδρομο down στον μπεμπη μου..δεν ειναι τοσο αξιοπιστο μου ειπαν στις διδυμες κυησεις..ουτε αμνιοπαρακεντηση..και δοξα τω θεω ειναι υγιεστατο το αγορι μου.. εκει που εκανες την αυχενικη τους ειπες οτι ειναι απο ωαριο 18χρονης?? Με τοσο νεαρη δοτρια πιστευω οτι αδικα ανησυχεις..το περασα κι εγω και σε καταλαβαινω... περιμενε το ραντεβου με τον Κουρ...ο οποιος ειναι φοβερος γιατρος και κανε οτι σου πει...

Καλη επιτυχια!!! Ευχομαι μια τεραστια χοριακη!!!

@Neli83 σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! Στον Νικολαΐδη( Λονδίνο) που έκανα αυχενική κ β επιπέδου εννοείται οτι ανεφερα την ηλικια της δοτριας και δε μου σύστησαν αμινοπαρακεντηση μόνο το harmony test(νιπτ). Απλά μου σύστησαν να επαναλάβω την εξέταση για το χαμηλό τμήμα της σπονδυλικής στήλης του ενός έμβρυου αν και μου εξήγησαν θεωρούν ότι δε θα υπάρχει θέμα.ετσι λοιπόν επιστρεφοντας Ελλάδα τσέκαρα τη σπονδυλική στήλη και όλα τέλεια. Στο κέντρο που έκανα την επανεξέταση δε το ανέφερα. Αν και νομίζω βασίστηκε μονο στο γεγονός ότι εφόσον απέτυχε όπως γράφει στην αναφορά που  συμβαίνει μόνο στο 2-3% των περιπτώσεων μου προτάθηκε αμινοπαρακεντηση την οποία αρνήθηκα. Όταν μιλησα με τον κουρ στο τηλ μου είπε με καλή αυχενική κ β επιπέδου αμινοπαρακεντηση?είναι σαν να μου λες σε πονάει απλά το πόδι και κάνεις επέμβαση.θα μιλήσω μαζί από κοντά να μου εξηγήσει. Αυτό που βίωσα μέχρι τώρα στην εγκυμοσύνη που δόξα το θεό δε ταλαιπωρηθηκα ζούσα σε 2 κόσμους. Στον κόσμο της Αγγλίας δε χρειάζονται πολλά να κάνεις γιατί όσο ψάχνεις βρίσκεις και στον κόσμο της υπερβολής στην Ελλάδα. Ένας Έλληνας γιατρός στο Λονδίνο μου είπε δυστυχώς θα πρέπει να διαλέξεις ποιον δρόμο θα ακολουθήσεις η να τα συνδυάσεις! Και σκέφτομαι έψαχνα τα πάντα στην εξωσωματική είναι δυνατόν τα ίδια κ στην εγκυμοσύνη!!!

Ευχαριστώ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 3/3/2023 at 1:20 ΜΜ, silvy22 είπε:

ΚΑΛΑ! 10η εβδ σημερα!!! ολε! καθε Παρασκευη χαίρομαι πολυ... βημα -βημα, περιμενω τελος Μαρτη την αυχιενικη! εσενα τα ζουζουνια σου? ξενυχτατε?

φυσικά και να ελπίζεις! ευχομαι την Τρίτη να παρεις μια ωραία χοριακή !!! ειναι εκει κ παλεύει το σποράκι σου...

Αχ εισαι εγκυος ;;; Συγχαρητήρια κοριτσι !!!! Εχω χάσει επεισόδια με συγχωρείς  … πάρα πολύ χάρηκα, σου εύχομαι ολόψυχα ολα καλα να πανε. 

On 3/3/2023 at 1:55 ΜΜ, Neli83 είπε:

Μπραβο κοπελα μου!! Εφτασε κι η αυχενικη!! Τελεια!!! Απολαυσε την καθε στιγμη!!! Εμεις εχουμε μπει σε τρομερη σειρα και κοιμομαστε 12ωρα.. εχω ξανανιωσει!! Ειναι πολυ παιδια μου στον υπνο...χαχαχα!!!

Υπάρχουν και αυτά;; Τα δωδεκαωρα;;; Ποτε Παναγίτσα μου, ποτε;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Villi είπε:

Αχ εισαι εγκυος ;;; Συγχαρητήρια κοριτσι !!!! Εχω χάσει επεισόδια με συγχωρείς  … πάρα πολύ χάρηκα, σου εύχομαι ολόψυχα ολα καλα να πανε. 

Υπάρχουν και αυτά;; Τα δωδεκαωρα;;; Ποτε Παναγίτσα μου, ποτε;;

Ναιιι ευχαριστώ πολύ !!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1η χοριακή 29.59

2η χοριακή 81,54 (4 μέρες μετά)

3η χοριακή 189.30 (3 μέρες μετά)

4 χοριακή 501.30 (4 μέρες μετά, δηλαδή σήμερα)

λογικά θα με στείλει και για 5η την Παρασκευή και διεκδικώ κάρτα μέλους στο μικροβιολογικό.

Η αλήθεια είναι πως πήρα μια μικρή ανάσα. Αν ήταν βιοχημική, δε θα έπεφτε μέχρι τώρα; 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Villi είπε:

Αχ εισαι εγκυος ;;; Συγχαρητήρια κοριτσι !!!! Εχω χάσει επεισόδια με συγχωρείς  … πάρα πολύ χάρηκα, σου εύχομαι ολόψυχα ολα καλα να πανε. 

Υπάρχουν και αυτά;; Τα δωδεκαωρα;;; Ποτε Παναγίτσα μου, ποτε;;

Υπαρχουν Villaki μου!! Ποσο σε καταλαβαινω..κοντεψα να τρελαθω απο την αυπνια...απο 4,5 μηνων μπηκαν σε πολυ καλη σειρα...κοιμουνται απο τις 7.. τα ταιζω κατα τις 10 στον υπνο τους και ξυπνανε το πρωι..

2 ώρες πρίν, Nina_1979 είπε:

1η χοριακή 29.59

2η χοριακή 81,54 (4 μέρες μετά)

3η χοριακή 189.30 (3 μέρες μετά)

4 χοριακή 501.30 (4 μέρες μετά, δηλαδή σήμερα)

λογικά θα με στείλει και για 5η την Παρασκευή και διεκδικώ κάρτα μέλους στο μικροβιολογικό.

Η αλήθεια είναι πως πήρα μια μικρή ανάσα. Αν ήταν βιοχημική, δε θα έπεφτε μέχρι τώρα; 

Μπραβο κοπελα μου!!! Αντε να ανασανεις λιγο...βρε το ατιμο απο τωρα σε βασανιζει...αντρας θα ειναι σιγουρα!! Χαχαχα!!!

  • Μου αρέσει 3

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

 

Μπραβο κοπελα μου!!! Αντε να ανασανεις λιγο...βρε το ατιμο απο τωρα σε βασανιζει...αντρας θα ειναι σιγουρα!! Χαχαχα!!!

Ας γεννηθεί με το καλό και να είναι γερό και δε με νοιάζει τίποτε άλλο

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 hours ago, Neli83 said:

Υπαρχουν Villaki μου!! Ποσο σε καταλαβαινω..κοντεψα να τρελαθω απο την αυπνια...απο 4,5 μηνων μπηκαν σε πολυ καλη σειρα...κοιμουνται απο τις 7.. τα ταιζω κατα τις 10 στον υπνο τους και ξυπνανε το πρωι..

Μπραβο κοπελα μου!!! Αντε να ανασανεις λιγο...βρε το ατιμο απο τωρα σε βασανιζει...αντρας θα ειναι σιγουρα!! Χαχαχα!!!

Νεραιδααααααα.!!! Πόσο είστε τώρα; έχω χαθεί εντελώς η μουλάρα. 12 ωρο...Πολαυσε το φίλη. Εγώ ανά δίωρο θέλει φαΐ οπότε ύπνος είναι μακρινό όνειρο. Με πολλα διάλειμματα κ μέσα στη μέρα μόνο αγκαλιά. Οοοοοοοοομμμμμμμμμ

@Villi @chitaneta @gigi 72τι κάνετε ωρε; @marina_86??? 

 

On 3/6/2023 at 1:25 PM, Omorfi36 said:

@Neli83 σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! Στον Νικολαΐδη( Λονδίνο) που έκανα αυχενική κ β επιπέδου εννοείται οτι ανεφερα την ηλικια της δοτριας και δε μου σύστησαν αμινοπαρακεντηση μόνο το harmony test(νιπτ). Απλά μου σύστησαν να επαναλάβω την εξέταση για το χαμηλό τμήμα της σπονδυλικής στήλης του ενός έμβρυου αν και μου εξήγησαν θεωρούν ότι δε θα υπάρχει θέμα.ετσι λοιπόν επιστρεφοντας Ελλάδα τσέκαρα τη σπονδυλική στήλη και όλα τέλεια. Στο κέντρο που έκανα την επανεξέταση δε το ανέφερα. Αν και νομίζω βασίστηκε μονο στο γεγονός ότι εφόσον απέτυχε όπως γράφει στην αναφορά που  συμβαίνει μόνο στο 2-3% των περιπτώσεων μου προτάθηκε αμινοπαρακεντηση την οποία αρνήθηκα. Όταν μιλησα με τον κουρ στο τηλ μου είπε με καλή αυχενική κ β επιπέδου αμινοπαρακεντηση?είναι σαν να μου λες σε πονάει απλά το πόδι και κάνεις επέμβαση.θα μιλήσω μαζί από κοντά να μου εξηγήσει. Αυτό που βίωσα μέχρι τώρα στην εγκυμοσύνη που δόξα το θεό δε ταλαιπωρηθηκα ζούσα σε 2 κόσμους. Στον κόσμο της Αγγλίας δε χρειάζονται πολλά να κάνεις γιατί όσο ψάχνεις βρίσκεις και στον κόσμο της υπερβολής στην Ελλάδα. Ένας Έλληνας γιατρός στο Λονδίνο μου είπε δυστυχώς θα πρέπει να διαλέξεις ποιον δρόμο θα ακολουθήσεις η να τα συνδυάσεις! Και σκέφτομαι έψαχνα τα πάντα στην εξωσωματική είναι δυνατόν τα ίδια κ στην εγκυμοσύνη!!!

Ευχαριστώ!!

Ομορφουλα από αυτά που λες (18χρονη δοτρια, μιδαμινο ποσοστό κτλ) θα έλεγα απολαυσε την εγκυμοσύνη σου. Χαϊδεύε κοιλιτσα, μιλά στ@ παιδάκι@ σου. Ο καιρός κυλά γρήγορα κ ας μην το αντιλαμβάνομαστε

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Fili είπε:

Νεραιδααααααα.!!! Πόσο είστε τώρα; έχω χαθεί εντελώς η μουλάρα. 12 ωρο...Πολαυσε το φίλη. Εγώ ανά δίωρο θέλει φαΐ οπότε ύπνος είναι μακρινό όνειρο. Με πολλα διάλειμματα κ μέσα στη μέρα μόνο αγκαλιά. Οοοοοοοοομμμμμμμμμ

@Villi @chitaneta @gigi 72τι κάνετε ωρε; @marina_86??? 

 

Ομορφουλα από αυτά που λες (18χρονη δοτρια, μιδαμινο ποσοστό κτλ) θα έλεγα απολαυσε την εγκυμοσύνη σου. Χαϊδεύε κοιλιτσα, μιλά στ@ παιδάκι@ σου. Ο καιρός κυλά γρήγορα κ ας μην το αντιλαμβάνομαστε

Fili μου!!! Που χαθηκες εσυ!!! Ανα 2ωρο?? Παναγια μου...!!! Το καλο που δεν θηλασα ειναι οτι τα μωρα δεν μου εκλαψαν ποτε για γαλα...ηξερα ποσο τρωγανε και τους εφτανε..κλεισαμε τους 6 μηνες...πως περναει ο καιρος...πολλα φιλια στα μπουτια σας!! 🥰

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fili είπε:

Νεραιδααααααα.!!! Πόσο είστε τώρα; έχω χαθεί εντελώς η μουλάρα. 12 ωρο...Πολαυσε το φίλη. Εγώ ανά δίωρο θέλει φαΐ οπότε ύπνος είναι μακρινό όνειρο. Με πολλα διάλειμματα κ μέσα στη μέρα μόνο αγκαλιά. Οοοοοοοοομμμμμμμμμ

@Villi @chitaneta @gigi 72τι κάνετε ωρε; @marina_86??? 

 

Ομορφουλα από αυτά που λες (18χρονη δοτρια, μιδαμινο ποσοστό κτλ) θα έλεγα απολαυσε την εγκυμοσύνη σου. Χαϊδεύε κοιλιτσα, μιλά στ@ παιδάκι@ σου. Ο καιρός κυλά γρήγορα κ ας μην το αντιλαμβάνομαστε

@Filiσε χάσαμε όντως κούκλα μου.. Εμείς είμαστε καλά τώρα.. Περάσαμε κορονοϊο όλοι μας και η μπεμπούλα αλλά ελαφρά δόξα τω Θεό. Εμείς αύριο ξεκινάμε στερεές τροφές διότι το γάλα με το ζόρι το τρώει αυτό που πρέπει να φαει. Εφιάλτης το τάισμα πραγματικά.. Έχει γκρίνια μεγάλη όλοι μέρα, αλλάξαμε και γάλα γιατί μου έκανε κολικούς, δεν μου έκανε μικρή και ξεκίνησε τώρα. Εντωμεταξύ έχουμε και πολύ γκρίνια απο τα ούλα της.. Έσκασε και το πρώτο μας δοντάκι κάτω αριστερά μπροστά.Και εσύ από ότι διαβάζω τραβάς ζόρι.. Ανά δίωρο?..Τί να πω..Ότι θέλουν τα μωράκια μας όμως.Το κάθε παιδί έχει τα δικά του..Υπομονή λοιπόν.. Φιλιά πολλά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nina_1979 είπε:

1η χοριακή 29.59

2η χοριακή 81,54 (4 μέρες μετά)

3η χοριακή 189.30 (3 μέρες μετά)

4 χοριακή 501.30 (4 μέρες μετά, δηλαδή σήμερα)

λογικά θα με στείλει και για 5η την Παρασκευή και διεκδικώ κάρτα μέλους στο μικροβιολογικό.

Η αλήθεια είναι πως πήρα μια μικρή ανάσα. Αν ήταν βιοχημική, δε θα έπεφτε μέχρι τώρα; 

Πω πω βρε κορίτσι μου..για γερά νεύρα η περίπτωση σου!!

Ολα καλά δείχνουν όμως, άντε να χαλαρώσεις πια!! Σου εύχομαι καλή συνέχεια!! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...