Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 16 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Καλημέρα σε παλιές και νέες. Έχω χαθεί λίγο καιρό όσες ξέρετε την ιστορία μου γνωρίζετε ότι έχω ήδη μία μπέμπα 15 μηνών μετά από πολλές περιπέτειες. Αποφάσισα να προχωρήσω και σε δεύτερη εμβρυομεταφορά με τις τελευταίες βλαστοκύστες που μου έμειναν και πριν λίγο καιρό πήρα θετική χοριακή η οποία ήταν πολύ υψηλή 367 την 9η μέρα. Μετά από τέσσερις μέρες πήγε 1751. Πριν λίγες μέρες επιβεβαιώσαμε ενδομήτρια κύηση με δύο σάκους. Κραταω μικρό καλάθι Θα δούμε μέχρι να ακούσουμε καρδούλες ως τότε είμαι προσγειωμένη. 

Με το καλό, σου εύχομαι ό,τι καλύτερο

 

στα δικά μου νέα:

Χοριακή 15/3 2.041

χοριακή σήμερα 20/3 4.212

διπλασιάστηκε σε 5 μέρες, δεν ανεβαίνει καθόλου καλά. Σκατά. Θα μου βγάλει πρώτα την πίστη και μετά θα παλινδρομήσει…

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 2
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Καλημέρα σε παλιές και νέες. Έχω χαθεί λίγο καιρό όσες ξέρετε την ιστορία μου γνωρίζετε ότι έχω ήδη μία μπέμπα 15 μηνών μετά από πολλές περιπέτειες. Αποφάσισα να προχωρήσω και σε δεύτερη εμβρυομεταφορά με τις τελευταίες βλαστοκύστες που μου έμειναν και πριν λίγο καιρό πήρα θετική χοριακή η οποία ήταν πολύ υψηλή 367 την 9η μέρα. Μετά από τέσσερις μέρες πήγε 1751. Πριν λίγες μέρες επιβεβαιώσαμε ενδομήτρια κύηση με δύο σάκους. Κραταω μικρό καλάθι Θα δούμε μέχρι να ακούσουμε καρδούλες ως τότε είμαι προσγειωμένη. 

Συγχαρητήρια μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! για την ιστορία αν μπορείς στείλε μου σε πμ το γιατρό σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , silvy22 είπε:

Συγχαρητήρια μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! για την ιστορία αν μπορείς στείλε μου σε πμ το γιατρό σου!

Ναι κορίτσι μου φυσικά σου έστειλα 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολες(και ολους). Χρειαζομαι τα φωτα σας... Ψαχνω καλο ενδοκρινολογο αναπαραγωγης που θα μας καθοδηγησει σωστα στην προσπαθεια ετοιμασιας μας για ετ. Θυμιζω οτι υπαρχει υποθυροειδισμος .Εκτος απο την Βεν... εχει καποια αλλη κοπελα να μας προτεινει αξιοπιστο ενδοκρινολογο για δευτερη γνωμη;  

Καλη συνεχεια! 😀

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! 
αυριο πρώτα ο Θεός πάω για εμβρυομεταφορα. Τελικά αποφασίσαμε να πάμε με μια βλαστοκύστη. Δεν σας κρύβω οτι αγχώνομαι τωρα που έφτασε η μερα. Σας τα λέω λιγο (όχι οτι έχει σημασία τωρα ) για απόψεις. Έκανα υπέρηχο την προηγούμενη Τετάρτη (με ενδομήτριο νομίζω 9) που αποφάσισε την αυριανή ημέρα για την ετ. Ειναι φυσιολογικό που ξεκινησα από την προηγούμενη Πέμπτη, αντιπηκτικές ενέσεις+prezolon+salospir+ultragestan+κολπική κρέμα+εννοείται cyclacur (6/ημέρα)+salospir και έτσι θα συνεχίσω μέχρι τη χοριακη; Δεν πρεπει να κάνουμε έναν υπέρηχο πριν την ετ; 


@Perdikoulaκοριτσι μου σου εύχομαι ολόψυχα καλά καλά αποτελέσματα.

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 7
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Καλημέρα σε παλιές και νέες. Έχω χαθεί λίγο καιρό όσες ξέρετε την ιστορία μου γνωρίζετε ότι έχω ήδη μία μπέμπα 15 μηνών μετά από πολλές περιπέτειες. Αποφάσισα να προχωρήσω και σε δεύτερη εμβρυομεταφορά με τις τελευταίες βλαστοκύστες που μου έμειναν και πριν λίγο καιρό πήρα θετική χοριακή η οποία ήταν πολύ υψηλή 367 την 9η μέρα. Μετά από τέσσερις μέρες πήγε 1751. Πριν λίγες μέρες επιβεβαιώσαμε ενδομήτρια κύηση με δύο σάκους. Κραταω μικρό καλάθι Θα δούμε μέχρι να ακούσουμε καρδούλες ως τότε είμαι προσγειωμένη. 

Συγχαρητήρια!!! Τι ωραία, θα γίνεις πολύτεκνη !

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Angie81 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 
αυριο πρώτα ο Θεός πάω για εμβρυομεταφορα. Τελικά αποφασίσαμε να πάμε με μια βλαστοκύστη. Δεν σας κρύβω οτι αγχώνομαι τωρα που έφτασε η μερα. Σας τα λέω λιγο (όχι οτι έχει σημασία τωρα ) για απόψεις. Έκανα υπέρηχο την προηγούμενη Τετάρτη (με ενδομήτριο νομίζω 9) που αποφάσισε την αυριανή ημέρα για την ετ. Ειναι φυσιολογικό που ξεκινησα από την προηγούμενη Πέμπτη, αντιπηκτικές ενέσεις+prezolon+salospir+ultragestan+κολπική κρέμα+εννοείται cyclacur (6/ημέρα)+salospir και έτσι θα συνεχίσω μέχρι τη χοριακη; Δεν πρεπει να κάνουμε έναν υπέρηχο πριν την ετ; 


@Perdikoulaκοριτσι μου σου εύχομαι ολόψυχα καλά καλά αποτελέσματα.

Καλημέρα σε ευχαριστω πολύ! Όλα να πάνε τέλεια, μην αγχώνεσαι από αυτό που διαβάζω καταλαβαίνω ότι ο γιατρός σου σου δίνει όλα αυτά για να υπάρξει επιτυχία! Να έχεις θετική σκέψη και αισιοδοξία και όλα θα πάνε καλά! 

1 ώρα πρίν, Villi είπε:

Συγχαρητήρια!!! Τι ωραία, θα γίνεις πολύτεκνη !

Συγχαρητηριαααααα!!!! Με το καλό να ακούσετε και τις καρδούλες!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Angie81 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 
αυριο πρώτα ο Θεός πάω για εμβρυομεταφορα. Τελικά αποφασίσαμε να πάμε με μια βλαστοκύστη. Δεν σας κρύβω οτι αγχώνομαι τωρα που έφτασε η μερα. Σας τα λέω λιγο (όχι οτι έχει σημασία τωρα ) για απόψεις. Έκανα υπέρηχο την προηγούμενη Τετάρτη (με ενδομήτριο νομίζω 9) που αποφάσισε την αυριανή ημέρα για την ετ. Ειναι φυσιολογικό που ξεκινησα από την προηγούμενη Πέμπτη, αντιπηκτικές ενέσεις+prezolon+salospir+ultragestan+κολπική κρέμα+εννοείται cyclacur (6/ημέρα)+salospir και έτσι θα συνεχίσω μέχρι τη χοριακη; Δεν πρεπει να κάνουμε έναν υπέρηχο πριν την ετ; 


@Perdikoulaκοριτσι μου σου εύχομαι ολόψυχα καλά καλά αποτελέσματα.

@Angie81 καλή επιτυχία με την προσπάθειά σου🙏. Κι εμένα ο γιατρός μου τα ίδια φάρμακα μου έδινε πριν από κάθε εμβρυομεταφορά. Είναι τόσα πολλά που μπερδευόμουν και ξεχνούσα αν τα πήρα σωστά! Θέλει όμως να είσαι καλυμμένη για οτιδήποτε μπορεί να προκύψει ώστε να πετύχεις σίγουρα εμφύτευση και να μην υπάρξει αποβολή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , SummerDream είπε:

@Angie81 καλή επιτυχία με την προσπάθειά σου🙏. Κι εμένα ο γιατρός μου τα ίδια φάρμακα μου έδινε πριν από κάθε εμβρυομεταφορά. Είναι τόσα πολλά που μπερδευόμουν και ξεχνούσα αν τα πήρα σωστά! Θέλει όμως να είσαι καλυμμένη για οτιδήποτε μπορεί να προκύψει ώστε να πετύχεις σίγουρα εμφύτευση και να μην υπάρξει αποβολή.

Επίσης και εγώ τα ίδια παίρνω!!! 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι μήπως ξέρει κάποια σήμερα 4η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα είδα πολύ λίγα καφέ! Παρα πολύ λίγα! Αυτό μπορεί να είναι κάτι αρνητικό η είναι από την εμφύτευση που μπορεί να έχει γίνει; 
 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Perdikoula είπε:

Επίσης και εγώ τα ίδια παίρνω!!! 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι μήπως ξέρει κάποια σήμερα 4η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα είδα πολύ λίγα καφέ! Παρα πολύ λίγα! Αυτό μπορεί να είναι κάτι αρνητικό η είναι από την εμφύτευση που μπορεί να έχει γίνει; 
 

@Perdikoulaνομίζω πως είναι καλό σημάδι, μάλλον είναι από την εμφύτευση!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Viv37 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας! Ηρθε επιτελους και η δικη μου σειρα να γραψω οτι μετα απο τοσο καορο αγωνα προσπαθειων ανανονης αγχους και ψυχολογικων μεταπτωσεων απεκτησα την κορουλα μου! Γεννησα στις 10/3 με καισαρικη ενα υγιεστατο κοριτσακι 3,5 κιλα! Ερωτας μεγαλος η μπουμπουκιτσα μου. Η αληθεια ειναι οτο χωρις εσας εδω δε νομοζω οτι θα τα ειχα καταφερει και σας ευχαριστω μεσα απο τα βαθη της καρδιας μου για την απεριπριστη βοηθεια, για την παρηγορια σε περιοδους που τα πραγματα δεν πηγαιναν οπωσ ηθελα και ακουγατε την γκρινια και τα παραπονα μου μου και με κανατε παντα να νιωθω καλυτερα, για ολες τις πληροφοριες που εμαθα εδω μεσα και το πτυχιο ιατρικης που μας βλεπω να παιρνουμε ολες συντομα με τοση μελετη χαχαχα! 

Ευχομαι λοιπον σε ολες σας να τα καταφερετε και να αποκτησετε κ εσεις τα παιδακια σας! Σας στελνω μπολικη μπεμπεδοσκονη και πολλη πολλη αγαπη♥️♥️♥️♥️

Να σου ζήσει κορίτσι μου.. Γερή και καλότυχη να είναι στην ζωή της. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...