Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 22/3/2023 at 6:08 ΜΜ, Lovebabies είπε:

Καλησπερα σε όλες τις μελλοντικες μανουλες στις μαχητριες που εχουν κανει τις δικες τους υπερβασεις για το πολυπόθητο θαυμα!Μια απο αυτες που προσπαθω για ενα θαυματακι ειμαι κ εγω.Με δοτρια και δοτη(συννηδητοποιημενοι και εγω και ο συζυγος)Σαββατο εκανα την εμβρυομεταφορα στο Γεννημα με τον κο Μαντουδη.6η προσπαθεια 3η με δανεικα ωαρια απο την πλευρα μου.Το θετικο ειναι οτι στο κεντρο το συγκεκριμενο (1η προσπάθεια που εχω κανει  )δεν με φορτωσε με φαρμακα πολλα,σε σχέση  με το Γεννεσις και τον Παντο οπου εχω και τις χειροτερες εντυπωσεις .Εμπορικός  οπως φάνηκε, τωρα πλεον εχω μετρο σύγκρισης, με φόρτωνε στα φαρμακα να σκεφτειτε απο τον Δεκεμβριο του ‘18 με ειχε στην αναμονη παιρνοντας φαρμακα και εκανα εμβυομεταφορα  απριλιο του ‘19 και χωρις αποτελεσμα. 

 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι, να τελειώσει η ταλαιπωρία σου με τον καλύτερο τρόπο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

15 ώρες πρίν, Lovebabies είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ κοριτσι μου ❤️

Αν επιτρεπετε εσυ σε ποιο κεντρο ησουν;

Eγω ημουν στο Εμβρυολαμπ στη Θεσσαλονικη. Εχω μια κορη που σε λιγους μηνες θα γινει τριων ετων

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2023 at 6:08 ΜΜ, Lovebabies είπε:

Καλησπερα σε όλες τις μελλοντικες μανουλες στις μαχητριες που εχουν κανει τις δικες τους υπερβασεις για το πολυπόθητο θαυμα!Μια απο αυτες που προσπαθω για ενα θαυματακι ειμαι κ εγω.Με δοτρια και δοτη(συννηδητοποιημενοι και εγω και ο συζυγος)Σαββατο εκανα την εμβρυομεταφορα στο Γεννημα με τον κο Μαντουδη.6η προσπαθεια 3η με δανεικα ωαρια απο την πλευρα μου.Το θετικο ειναι οτι στο κεντρο το συγκεκριμενο (1η προσπάθεια που εχω κανει  )δεν με φορτωσε με φαρμακα πολλα,σε σχέση  με το Γεννεσις και τον Παντο οπου εχω και τις χειροτερες εντυπωσεις .Εμπορικός  οπως φάνηκε, τωρα πλεον εχω μετρο σύγκρισης, με φόρτωνε στα φαρμακα να σκεφτειτε απο τον Δεκεμβριο του ‘18 με ειχε στην αναμονη παιρνοντας φαρμακα και εκανα εμβυομεταφορα  απριλιο του ‘19 και χωρις αποτελεσμα. 

 

Καλη επιτυχια!!! Θα περιμενουμε τα νεα σου!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Neli83 είπε:

Καλη επιτυχια!!! Θα περιμενουμε τα νεα σου!!!

Την Τεταρτη 29/3 θα παω για τη χοριακη

σ ευχαριστω  πολυ @Neli83μου για το ενδιαφερον .Εχω μια αγωνια  που δεν εκφραζεται ………..Αν και ο γιατρος μου εδωσε 70% ποσοστο επιτυχιας που οπως  μου ανεφερε δυσκολα δινει σε τετοιες περιπτωσεις.Οι διαιρεσεις των 2 εμβρυακων μου ειναι 8 και ειναι 3 ημερων.Σαν λουλουδακια ειναι 👼👼

2 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Eγω ημουν στο Εμβρυολαμπ στη Θεσσαλονικη. Εχω μια κορη που σε λιγους μηνες θα γινει τριων ετων

Να σου ζησει @MaryHνα την χαίρεσαι και να την καμαρώνεις πάντα❣️

 

3 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Eγω ημουν στο Εμβρυολαμπ στη Θεσσαλονικη. Εχω μια κορη που σε λιγους μηνες θα γινει τριων ετων

να την χαιρεστε και να την καμαρώνετε παντα ❣️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας !  Είμαστε ήδη στις 7 συμμετοχές! Θέλουμε άλλες 3  🙏 😍 🥰    

On 22/3/2023 at 1:03 ΜΜ, CoffeeMaker είπε:

Γειά σας! 

💗Ήδη είχαμε 3 συμμετοχές ! 💗

Οπότε ευχαριστούμε πολύ τα μέλη που απάντησαν στις ερωτήσεις!!

🙏 Θα μας βοηθήσετε να συγκεντρώσουμε και άλλες 7 ; 🙏

Ευχαριστούμε πολύ! 

 

image.png.ef19aca41784266c6da7236299062f4c.png

 

Πατήστε εδώ για να μεταφερθείτε στην φόρμα με τα ερωτήματα:

https://forms.gle/Eu7YsBJjE61xVPDZ7

Θα χαρούμε να πάρουμε το feedback σας και να δούμε πολλές συμμετοχές!

 


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2023 at 6:08 ΜΜ, Lovebabies είπε:

Καλησπερα σε όλες τις μελλοντικες μανουλες στις μαχητριες που εχουν κανει τις δικες τους υπερβασεις για το πολυπόθητο θαυμα!Μια απο αυτες που προσπαθω για ενα θαυματακι ειμαι κ εγω.Με δοτρια και δοτη(συννηδητοποιημενοι και εγω και ο συζυγος)Σαββατο εκανα την εμβρυομεταφορα στο Γεννημα με τον κο Μαντουδη.6η προσπαθεια 3η με δανεικα ωαρια απο την πλευρα μου.Το θετικο ειναι οτι στο κεντρο το συγκεκριμενο (1η προσπάθεια που εχω κανει  )δεν με φορτωσε με φαρμακα πολλα,σε σχέση  με το Γεννεσις και τον Παντο οπου εχω και τις χειροτερες εντυπωσεις .Εμπορικός  οπως φάνηκε, τωρα πλεον εχω μετρο σύγκρισης, με φόρτωνε στα φαρμακα να σκεφτειτε απο τον Δεκεμβριο του ‘18 με ειχε στην αναμονη παιρνοντας φαρμακα και εκανα εμβυομεταφορα  απριλιο του ‘19 και χωρις αποτελεσμα.

 

Καλή επιτυχία!!!

On 21/3/2023 at 12:00 ΜΜ, Viv37 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας! Ηρθε επιτελους και η δικη μου σειρα να γραψω οτι μετα απο τοσο καορο αγωνα προσπαθειων ανανονης αγχους και ψυχολογικων μεταπτωσεων απεκτησα την κορουλα μου! Γεννησα στις 10/3 με καισαρικη ενα υγιεστατο κοριτσακι 3,5 κιλα! Ερωτας μεγαλος η μπουμπουκιτσα μου. Η αληθεια ειναι οτο χωρις εσας εδω δε νομοζω οτι θα τα ειχα καταφερει και σας ευχαριστω μεσα απο τα βαθη της καρδιας μου για την απεριπριστη βοηθεια, για την παρηγορια σε περιοδους που τα πραγματα δεν πηγαιναν οπωσ ηθελα και ακουγατε την γκρινια και τα παραπονα μου μου και με κανατε παντα να νιωθω καλυτερα, για ολες τις πληροφοριες που εμαθα εδω μεσα και το πτυχιο ιατρικης που μας βλεπω να παιρνουμε ολες συντομα με τοση μελετη χαχαχα! 

Ευχομαι λοιπον σε ολες σας να τα καταφερετε και να αποκτησετε κ εσεις τα παιδακια σας! Σας στελνω μπολικη μπεμπεδοσκονη και πολλη πολλη αγαπη♥️♥️♥️♥️

Τι ωραία νέα!!!Να σου ζήσει Βιβή!!!Να την χαίρεσαι και να την καμαρώνεις! Φιλιά πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια.

Δυστυχώς, τα νέα μου είναι δυσάρεστα, η κύηση παλινδρόμησε. 
Προσπαθώ ακόμα να το χωνέψω, μερικές φορές νομίζω ότι ίσως ήταν καλύτερα να πάρω μια αρνητική χοριακή, παρά να ζήσω αυτόν τον εφιάλτη. Ο γιατρός ήταν καθυσηχαστικός, ότι συμβαίνει συχνά, ότι είναι θετικό που συνέλαβα, αλλά πραγματικά δε με παρηγόρησε. Δεν υπήρξε καν έμβρυο  ώστε να το στείλουμε για εξετάσεις και να δούμε αν είχε πρόβλημα.

Συαματάω τα φάρμακα και όταν αδιαθετήσω, μου έδωσε κάτι χάπια να πάρω για να κάνει συσπάσεις η μήτρα και να καθαρίσει. Λογικά δε θα χρειαστώ απόξεση.

Νόμιζα ότι είχα προετοιμάσει τον εαυτό μου, αλλά μάλλον δε μπορεί κανείς να προετοιμαστεί για κάτι τέτοιο. Αναρωτιέμαι πώς γίνεται να κλαίω και να πενθώ κάτι που δεν υπήρξε καν. Ήταν η πρώτη μου εξωσωματική, η πρώτη μου εγκυμοσύνη, η πρώτη αποβολή. Δε μπορώ να φανταστώ καν πώς είναι τα το έχει ζήσει όλο αυτό κάποιος τρεις και τέσσερις φορές όπως μερικές εδώ. Σας θαυμάζω.

Θα προσπαθήσω να μαζέψω τα κομμάτια μου και να σταθώ στα πόδια μου. Σας ευχαριστώ από καρδιάς για όλα. Να είστε καλά και να προσέχετε τον εαυτό σας ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 5
  • Λυπημένη/-ος 11
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Nina_1979 είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια.

Δυστυχώς, τα νέα μου είναι δυσάρεστα, η κύηση παλινδρόμησε. 
Προσπαθώ ακόμα να το χωνέψω, μερικές φορές νομίζω ότι ίσως ήταν καλύτερα να πάρω μια αρνητική χοριακή, παρά να ζήσω αυτόν τον εφιάλτη. Ο γιατρός ήταν καθυσηχαστικός, ότι συμβαίνει συχνά, ότι είναι θετικό που συνέλαβα, αλλά πραγματικά δε με παρηγόρησε. Δεν υπήρξε καν έμβρυο  ώστε να το στείλουμε για εξετάσεις και να δούμε αν είχε πρόβλημα.

Συαματάω τα φάρμακα και όταν αδιαθετήσω, μου έδωσε κάτι χάπια να πάρω για να κάνει συσπάσεις η μήτρα και να καθαρίσει. Λογικά δε θα χρειαστώ απόξεση.

Νόμιζα ότι είχα προετοιμάσει τον εαυτό μου, αλλά μάλλον δε μπορεί κανείς να προετοιμαστεί για κάτι τέτοιο. Αναρωτιέμαι πώς γίνεται να κλαίω και να πενθώ κάτι που δεν υπήρξε καν. Ήταν η πρώτη μου εξωσωματική, η πρώτη μου εγκυμοσύνη, η πρώτη αποβολή. Δε μπορώ να φανταστώ καν πώς είναι τα το έχει ζήσει όλο αυτό κάποιος τρεις και τέσσερις φορές όπως μερικές εδώ. Σας θαυμάζω.

Θα προσπαθήσω να μαζέψω τα κομμάτια μου και να σταθώ στα πόδια μου. Σας ευχαριστώ από καρδιάς για όλα. Να είστε καλά και να προσέχετε τον εαυτό σας ❤️

Κουραγιο κορίτσι μου ,πόσο σε καταλαβαινωωωω.Μη το βάζεις ομως κατω ,οταν νιώσεις καλυτερα κανε κ αλλη προσπαθεια .δυστηχως για καποιες το ονειρο θελει προσπαθειες πολλες για να ζωντανεψει.Κ γω μετα απο τοσες αποτυχιες τρεμω  πολυ να παω να κανω χοριακη την Τεταρτη πιστεψε με!

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Nina_1979 είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια.

Δυστυχώς, τα νέα μου είναι δυσάρεστα, η κύηση παλινδρόμησε. 
Προσπαθώ ακόμα να το χωνέψω, μερικές φορές νομίζω ότι ίσως ήταν καλύτερα να πάρω μια αρνητική χοριακή, παρά να ζήσω αυτόν τον εφιάλτη. Ο γιατρός ήταν καθυσηχαστικός, ότι συμβαίνει συχνά, ότι είναι θετικό που συνέλαβα, αλλά πραγματικά δε με παρηγόρησε. Δεν υπήρξε καν έμβρυο  ώστε να το στείλουμε για εξετάσεις και να δούμε αν είχε πρόβλημα.

Συαματάω τα φάρμακα και όταν αδιαθετήσω, μου έδωσε κάτι χάπια να πάρω για να κάνει συσπάσεις η μήτρα και να καθαρίσει. Λογικά δε θα χρειαστώ απόξεση.

Νόμιζα ότι είχα προετοιμάσει τον εαυτό μου, αλλά μάλλον δε μπορεί κανείς να προετοιμαστεί για κάτι τέτοιο. Αναρωτιέμαι πώς γίνεται να κλαίω και να πενθώ κάτι που δεν υπήρξε καν. Ήταν η πρώτη μου εξωσωματική, η πρώτη μου εγκυμοσύνη, η πρώτη αποβολή. Δε μπορώ να φανταστώ καν πώς είναι τα το έχει ζήσει όλο αυτό κάποιος τρεις και τέσσερις φορές όπως μερικές εδώ. Σας θαυμάζω.

Θα προσπαθήσω να μαζέψω τα κομμάτια μου και να σταθώ στα πόδια μου. Σας ευχαριστώ από καρδιάς για όλα. Να είστε καλά και να προσέχετε τον εαυτό σας ❤️

Κορίτσι μου δε μπορώ να φανταστώ αυτό που περνάς γιατί δεν έχω πετύχει ποτέ εγκυμοσύνη μετά από 1,5 χρόνο προσπαθειών κ 3ετ με δικά μου ωάρια, για αυτό θα πάω σε δωρεά στην επόμενη. Αυτό όμως που θα σου πω που αυτή τη στιγμή φαίνεται ανούσιο αλλά σε λίγες μέρες θα το εκτιμήσεις είναι ότι στην πρώτη σου προσπάθεια έμεινες έγκυος κ αυτό είναι θετικό! Ήταν άτυχο αυτό το εμβρυακι αλλά θα το πενθήσεις κ μόλις νιώσεις έτοιμη να ξαναπροσπαθήσεις όσο κ αν ακούγεται αυτή τη στιγμή καπως .... Δώσε χρόνο στον εαυτό σου κ πίστεψε στο όνειρο σου. Εμείς θα είμαστε εδώ να σε στηρίζουμε κ είναι πολλές οι κοπέλες εδώ μέσα που βίωσαν ότι βιώνεις τώρα κ μετά ήρθε το πολυπόθητο μωράκι τους .... Εχεις αλλά έμβρυα στη κατάψυξη ; 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nina_1979 said:

Καλησπέρα, κορίτσια.

Δυστυχώς, τα νέα μου είναι δυσάρεστα, η κύηση παλινδρόμησε. 
Προσπαθώ ακόμα να το χωνέψω, μερικές φορές νομίζω ότι ίσως ήταν καλύτερα να πάρω μια αρνητική χοριακή, παρά να ζήσω αυτόν τον εφιάλτη. Ο γιατρός ήταν καθυσηχαστικός, ότι συμβαίνει συχνά, ότι είναι θετικό που συνέλαβα, αλλά πραγματικά δε με παρηγόρησε. Δεν υπήρξε καν έμβρυο  ώστε να το στείλουμε για εξετάσεις και να δούμε αν είχε πρόβλημα.

Συαματάω τα φάρμακα και όταν αδιαθετήσω, μου έδωσε κάτι χάπια να πάρω για να κάνει συσπάσεις η μήτρα και να καθαρίσει. Λογικά δε θα χρειαστώ απόξεση.

Νόμιζα ότι είχα προετοιμάσει τον εαυτό μου, αλλά μάλλον δε μπορεί κανείς να προετοιμαστεί για κάτι τέτοιο. Αναρωτιέμαι πώς γίνεται να κλαίω και να πενθώ κάτι που δεν υπήρξε καν. Ήταν η πρώτη μου εξωσωματική, η πρώτη μου εγκυμοσύνη, η πρώτη αποβολή. Δε μπορώ να φανταστώ καν πώς είναι τα το έχει ζήσει όλο αυτό κάποιος τρεις και τέσσερις φορές όπως μερικές εδώ. Σας θαυμάζω.

Θα προσπαθήσω να μαζέψω τα κομμάτια μου και να σταθώ στα πόδια μου. Σας ευχαριστώ από καρδιάς για όλα. Να είστε καλά και να προσέχετε τον εαυτό σας ❤️

Λυπάμαι πολύ για αυτή την κατάληξη....Δεν το βάζουμε όμως κάτω συνεχίζουμε για τον πολυπόθητο στόχο μας!!! Υπάρχουν τόσες κοπέλες εδώ με επανωτες αποτυχίες που στο τέλος τα κατάφεραν οπότε ψηλά το κεφάλι και θετική σκέψη!! Προσπάθησε να ηρεμήσεις όσο μπορείς.. 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Lela79 είπε:

Κορίτσι μου δε μπορώ να φανταστώ αυτό που περνάς γιατί δεν έχω πετύχει ποτέ εγκυμοσύνη μετά από 1,5 χρόνο προσπαθειών κ 3ετ με δικά μου ωάρια, για αυτό θα πάω σε δωρεά στην επόμενη. Αυτό όμως που θα σου πω που αυτή τη στιγμή φαίνεται ανούσιο αλλά σε λίγες μέρες θα το εκτιμήσεις είναι ότι στην πρώτη σου προσπάθεια έμεινες έγκυος κ αυτό είναι θετικό! Ήταν άτυχο αυτό το εμβρυακι αλλά θα το πενθήσεις κ μόλις νιώσεις έτοιμη να ξαναπροσπαθήσεις όσο κ αν ακούγεται αυτή τη στιγμή καπως .... Δώσε χρόνο στον εαυτό σου κ πίστεψε στο όνειρο σου. Εμείς θα είμαστε εδώ να σε στηρίζουμε κ είναι πολλές οι κοπέλες εδώ μέσα που βίωσαν ότι βιώνεις τώρα κ μετά ήρθε το πολυπόθητο μωράκι τους .... Εχεις αλλά έμβρυα στη κατάψυξη ; 

Έχω άλλα 3, όχι άριστης ποιότητας όμως. Τα 2 άριστα που είχαμε τα βάλαμε τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Nina_1979 είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια.

Δυστυχώς, τα νέα μου είναι δυσάρεστα, η κύηση παλινδρόμησε. 
Προσπαθώ ακόμα να το χωνέψω, μερικές φορές νομίζω ότι ίσως ήταν καλύτερα να πάρω μια αρνητική χοριακή, παρά να ζήσω αυτόν τον εφιάλτη. Ο γιατρός ήταν καθυσηχαστικός, ότι συμβαίνει συχνά, ότι είναι θετικό που συνέλαβα, αλλά πραγματικά δε με παρηγόρησε. Δεν υπήρξε καν έμβρυο  ώστε να το στείλουμε για εξετάσεις και να δούμε αν είχε πρόβλημα.

Συαματάω τα φάρμακα και όταν αδιαθετήσω, μου έδωσε κάτι χάπια να πάρω για να κάνει συσπάσεις η μήτρα και να καθαρίσει. Λογικά δε θα χρειαστώ απόξεση.

Νόμιζα ότι είχα προετοιμάσει τον εαυτό μου, αλλά μάλλον δε μπορεί κανείς να προετοιμαστεί για κάτι τέτοιο. Αναρωτιέμαι πώς γίνεται να κλαίω και να πενθώ κάτι που δεν υπήρξε καν. Ήταν η πρώτη μου εξωσωματική, η πρώτη μου εγκυμοσύνη, η πρώτη αποβολή. Δε μπορώ να φανταστώ καν πώς είναι τα το έχει ζήσει όλο αυτό κάποιος τρεις και τέσσερις φορές όπως μερικές εδώ. Σας θαυμάζω.

Θα προσπαθήσω να μαζέψω τα κομμάτια μου και να σταθώ στα πόδια μου. Σας ευχαριστώ από καρδιάς για όλα. Να είστε καλά και να προσέχετε τον εαυτό σας ❤️

Κοριτσι μου..ποσο λυπαμαι..ειναι πολυ σκληρο αυτο για μια γυναικα..παρε το χρονο σου και οταν εισαι ετοιμη προσπαθησε παλι..εχει δικιο ο γιατρος σου..πετυχες εμφυτευση με την πρωτη..θα τα καταφερεις σιγουρα..μια μεγαλη αγκαλια απο εμενα..

  • Λουλούδια 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Nina_1979 είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια.

Δυστυχώς, τα νέα μου είναι δυσάρεστα, η κύηση παλινδρόμησε. 
Προσπαθώ ακόμα να το χωνέψω, μερικές φορές νομίζω ότι ίσως ήταν καλύτερα να πάρω μια αρνητική χοριακή, παρά να ζήσω αυτόν τον εφιάλτη. Ο γιατρός ήταν καθυσηχαστικός, ότι συμβαίνει συχνά, ότι είναι θετικό που συνέλαβα, αλλά πραγματικά δε με παρηγόρησε. Δεν υπήρξε καν έμβρυο  ώστε να το στείλουμε για εξετάσεις και να δούμε αν είχε πρόβλημα.

Συαματάω τα φάρμακα και όταν αδιαθετήσω, μου έδωσε κάτι χάπια να πάρω για να κάνει συσπάσεις η μήτρα και να καθαρίσει. Λογικά δε θα χρειαστώ απόξεση.

Νόμιζα ότι είχα προετοιμάσει τον εαυτό μου, αλλά μάλλον δε μπορεί κανείς να προετοιμαστεί για κάτι τέτοιο. Αναρωτιέμαι πώς γίνεται να κλαίω και να πενθώ κάτι που δεν υπήρξε καν. Ήταν η πρώτη μου εξωσωματική, η πρώτη μου εγκυμοσύνη, η πρώτη αποβολή. Δε μπορώ να φανταστώ καν πώς είναι τα το έχει ζήσει όλο αυτό κάποιος τρεις και τέσσερις φορές όπως μερικές εδώ. Σας θαυμάζω.

Θα προσπαθήσω να μαζέψω τα κομμάτια μου και να σταθώ στα πόδια μου. Σας ευχαριστώ από καρδιάς για όλα. Να είστε καλά και να προσέχετε τον εαυτό σας ❤️

Γλυκό μου κορίτσι δεν υπάρχουν λόγια.. Να πάρεις το χρόνο σου και να πενθήσεις. Έμβρυο μπορεί να μην υπήρξε, υπήρξε όμως η ελπίδα, η ιδέα, τα όνειρα που έκανες. Όλα αυτά επιβάλλεται να τα πενθήσεις και να πας στην επόμενη προσπάθεια πιο δυνατή. Σε καταλαβαίνω, σε νιώθω όσο δεν φαντάζεσαι. Και η δίκη μου πρώτη εξωσωματική κάπως έτσι πήγε. Έναν ολόκληρο μήνα εκανα χοριακες που δεν αυξάνονταν σωστά. Και ξαφνικά έσκασε, γιατί ήταν εξωμήτριο και γέμισα αίμα και πήγα άρον αρον για λαπαροσκόπηση και αφαίρεση σάλπιγγας. Η πρώτη προσπάθεια..ένας μήνας εφιαλτικός. Έκλαψα, πένθησα και ξεκίνησα την επόμενη προσπάθεια πιο δυνατή. Τώρα ξέρω ποσο βυθισμένη είσαι στον πόνο σου.. και όσο και να μην το πιστεύεις, θα περάσει..θα έρθουν ξανά οι μέρες που θα ελπίζεις και κάποια στιγμή ο αγώνας σου θα έχει όμορφο τέλος. Να είσαι καλά ❤️ Ειμαστε εδώ για ότι χρειαστείς.

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...