Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Moana είπε:

Χανια, ναι, 15 μέρες ηταν πολυ καλα. Στις αρχές δεν ειχε κοσμο, τη  βδομάδα πριν τον 15αυγουστο ομως έγινε ένας χαμουλης.
αλήθεια ρε γμτ; Εμεις δουλεύουμε παλι ολοι απο το σπιτι, βέβαια ειναι κ η φύση της δουλειάς τετοια που μπορούμε να το κανουμε, χωρίς να δημιουργείτε κάποιο θεμα. Φαντάζομαι έτσι θα μας παει κ Σεπτέμβριο κ βλέπουμε 

Σε εμάς με χίλια ζόρια βρήκα να πάρω δουλειά. Είναι και θέματα απορρήτου που δε μας αφήνουν να έχουμε τα προγράμματα σπίτι μας άρα πολύ δύσκολα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Clue είπε:

Προσεχε μόνο γιατί κι εγώ από τη χαρά μου που έφυγε το ζάχαρο το έριξα στα ντόνατς και ενώ έχασα τα έχω ξαναπάρει στο ενδιάμεσο

Εγω λιγο δυσκολο να παρω. Αυτη τη στιγμη ειμαι 44 κιλα πετσι και κοκαλο. Θελα να παρω αλλα 5 κιλα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Εμάς με χίλια ζόρια βρήκα να πάρω δουλειά. Είναι και θέματα απορρήτου που δε μας αφήνουν να έχουμε τα προγράμματα σπίτι μας άρα πολύ δύσκολα.. 

Δύσκολα τα πράματα κ παλι, κ περίεργα! Αχ τι μας περιμένει τον χειμώνα...
Εγω εχω ενα γάμο την αλλη κυριακη κ ειμαι περίεργη να δω πως θα ειναι. Αρχικά λέγαμε να μη παμε αλλα τελικά τον έψησα τον άντρα μου να παμε (ειναι ο συγκρατημένος της υπόθεσης, εγω ειμαι οτι να ναι) κ μου λεει δε θα φιλήσεις τον γαμπρό, ( φίλος μου ο γαμπρός) χαχαχα.. Ειναι δυνατόν τωρα να παίξει τετοιο πράγμα; Βέβαια αρχίζω κ ψιλό φοβάμαι κ εγω 
 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Δύσκολα τα πράματα κ παλι, κ περίεργα! Αχ τι μας περιμένει τον χειμώνα...
Εγω εχω ενα γάμο την αλλη κυριακη κ ειμαι περίεργη να δω πως θα ειναι. Αρχικά λέγαμε να μη παμε αλλα τελικά τον έψησα τον άντρα μου να παμε (ειναι ο συγκρατημένος της υπόθεσης, εγω ειμαι οτι να ναι) κ μου λεει δε θα φιλήσεις τον γαμπρό, ( φίλος μου ο γαμπρός) χαχαχα.. Ειναι δυνατόν τωρα να παίξει τετοιο πράγμα; Βέβαια αρχίζω κ ψιλό φοβάμαι κ εγω 
 

Με 50 άτομα και είστε μέσα; Σε όλη την Ελλάδα δεν ισχύει αυτό; Εμείς ήμασταν καλεσμένοι σε γάμο και μας "ξεκαλεσαν". Δε θα πηγαίναμε ούτως ή άλλως. Να προσέχετε.Με όλο το θάρρος κακώς θα πάτε. Είδες τι έγινε Βόρεια Ελλάδα από γάμους.. Εδώ το 17 κοριτσάκι, χωρίς υποκείμενο νόσημα, και είναι διασωληνωμενο. Σήμερα δοκίμασαν να το αποσωληνοσουνε, δεν τα κατάφερε και πάλι διασωληνωση. Οι γιατροί δεν μπορούν να βρουν γιατί αντιδράει τόσο άσχημα ο οργανισμός της. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, aurorahope said:

Γιατί σου δίνει τοσο χαμηλό; Πώς το αιτιολογεί; Συνηθως λενε το λιγότερο 65% .

Εξαρτάται από την κάθε περίπτωση, αλλά αν το πρόβλημα σε σένα ήταν τα ωάρια, γιατί δεν σου δίνει παραπάνω με τη δωρεά;

Μου ειπε οτι το προβλημα μου ειναι τα ωαρια. Δεν ξερω θα τον ρωτησω στην επομενη συνάντηση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious said:

Με 50 άτομα και είστε μέσα; Σε όλη την Ελλάδα δεν ισχύει αυτό; Εμείς ήμασταν καλεσμένοι σε γάμο και μας "ξεκαλεσαν". Δε θα πηγαίναμε ούτως ή άλλως. Να προσέχετε.Με όλο το θάρρος κακώς θα πάτε. Είδες τι έγινε Βόρεια Ελλάδα από γάμους.. Εδώ το 17 κοριτσάκι, χωρίς υποκείμενο νόσημα, και είναι διασωληνωμενο. Σήμερα δοκίμασαν να το αποσωληνοσουνε, δεν τα κατάφερε και πάλι διασωληνωση. Οι γιατροί δεν μπορούν να βρουν γιατί αντιδράει τόσο άσχημα ο οργανισμός της. 

Ισχύει αυτο με τα 50 άτομα; Δε ξέρω, τι να σου πω... με πηρε το πρωι να με ρωτήσει αν θα παμε, του ειπα οχι κ τελικά αλλαξα γνώμη τωρα κ του ειπα να μας υπολογίζει. Ειναι σε κτήμα μηπως παίζει ρόλο... τεσπα, θα δείξει 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Rafaelatarzan said:

εμενα δεν μ ειπε γιατι απλα πιστευω οτι δεν υπαρχει ποσοστο...κανενας δεν ξέρει δυστυχώς...γνωμη μ ειναι αυτη...σαν κέντρο μπορει να εχει ποσοστό αλλα ειναι γενικό κ αυτο δεν σημαινει οτι ισχυει κ παντα.

Έχεις δηκαιο το σημαντικό είναι το αποτέλεσμα και δεν έχω και άλλη λύση. Αλλά θα τον ρωτήσω στην επόμενη συνάντηση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Βγήκε μια διαταγή για το δημόσιο (και περίπου το ίδιο υιοθέτησαν και σ εμάς. Εμείς είμαστε σαν ανεξάρτητη αρχή Δημοσίου) ότι μόνο αν δεν πληρούνται οι όροι, αποστάσεις κλπ δύναται ο υπάλληλος ή back office ή τηλεργασια.Και αυτό το εκτιμά ο Προϊστάμενος. Και αν όμως κάποιος δουλεύει σε θέση πχ μη διοικητικός, τεχνικός που δεν μπορεί να κάνει τηλεργασια και ευπαθη ομάδα να είναι θα συνεχίσει να δουλεύει. Αν όμως προσκομισει μια βεβαίωση  από θεραπων ιατρό με συγκεκριμένο κείμενο περίπου να σου πω ότι και back office και με όλα τα μέτρα πρέπει ο υπάλληλος να παραμείνει κατ οίκον τότε η άδεια από τη δουλειά και η τηλεργασια είναι υποχρεωτική. Όλα αυτά μέχρι 31/8.Πολυ πιο αυστηρά από πριν. 

 

 

 

 

Ευχαριστω, κατάλαβα ! Θα πρεπει να βγάλουν συγκεκριμένη απόφαση για τους εκπαιδευτικούς, γιατι οι αποστάσεις με τα παιδια ειναι δεδομένη. Το plexi glass δεν παίζει και πιο συγκεκριμένα για τα παιδια ηλικιακά που δεν θα φοράνε μάσκες.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ευχαριστω, κατάλαβα ! Θα πρεπει να βγάλουν συγκεκριμένη απόφαση για τους εκπαιδευτικούς, γιατι οι αποστάσεις με τα παιδια ειναι δεδομένη. Το plexi glass δεν παίζει και πιο συγκεκριμένα για τα παιδια ηλικιακά που δεν θα φοράνε μάσκες.

Μόλις διάβασα είπε η Υπουργός παιδείας μάσκες από το Νηπιαγωγείο!! 

  • Χαχα 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Μόλις διάβασα είπε η Υπουργός παιδείας μάσκες από το Νηπιαγωγείο!! 

Απο τις οποίες θα τρέχει η μύξα απο μεσα;;;!!!

και οταν τρώμε όλοι μαζι θα βγαίνουν αυτές οι μάσκες και θα ειναι ακουμπισμένες στα τραπέζια που τρώνε ή στο πάτωμα και θα μπερδεύονται και μεταξυ τους, οπως συμβαίνει και με τα μπουκάλια με νερό οταν ειναι ίδια! Αυτα συμβαίνουν στις τάξεις των νηπιαγωγείων αλλα πρεπει να εισαι εκεί μεσα για να τα δεις που να τα φανταστούν απο το υπουργείο;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 6

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Απο τις οποίες θα τρέχει η μύξα απο μεσα;;;!!!

και οταν τρώμε όλοι μαζι θα βγαίνουν αυτές οι μάσκες και θα ειναι ακουμπισμένες στα τραπέζια που τρώνε ή στο πάτωμα και θα μπερδεύονται και μεταξυ τους, οπως συμβαίνει και με τα μπουκάλια με νερό οταν ειναι ίδια! Αυτα συμβαίνουν στις τάξεις των νηπιαγωγείων αλλα πρεπει να εισαι εκεί μεσα για να τα δεις που να τα φανταστούν απο το υπουργείο;

Ειναι απαράδεκτοι που δεν το φανταζονται

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ειναι απαράδεκτοι που δεν το φανταζονται

Ειναι αναμενόμενα ολα αυτα για την ηλικία και πραγματικά ετσι μαθαίνουν τα παιδια, το πρόβλημα στην εξίσωση αυτη ειναι η 1 δασκαλα στα 25 παιδια. Οτι γινεται , γινεται με το που θα κοιτάξει προς μια κατεύθυνση που θα χάσει τι γινεται πίσω της.

οι γάμοι πείραξαν και δεν θέλουν πάνω απο 50 ενήλικες που ξέρουν να προφυλαχθούν κιόλας.

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ειναι αναμενόμενα ολα αυτα για την ηλικία και πραγματικά ετσι μαθαίνουν τα παιδια, το πρόβλημα στην εξίσωση αυτη ειναι η 1 δασκαλα στα 25 παιδια. Οτι γινεται , γινεται με το που θα κοιτάξει προς μια κατεύθυνση που θα χάσει τι γινεται πίσω της.

οι γάμοι πείραξαν και δεν θέλουν πάνω απο 50 ενήλικες που ξέρουν να προφυλαχθούν κιόλας.

καλα κ για τους εvηλικους μηv ειμαστε κ σιγουροι

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

καλα κ για τους εvηλικους μηv ειμαστε κ σιγουροι

Όχι καθόλου σίγουροι, αλλα εχεις συνείδηση αυτού που κανεις! Το νήπιο το στέλνεις με την μάσκα στο σχολειο και νομίζεις οτι ειναι προστατευμένο;

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, kallaki είπε:

Καλησπερα κοριτσια να ρωτισω ποσο ποσοστο επιτυχιας σας εδωσε ο γιατρος με την δωρεα ωαριων . εμενα μου ειπε 40% μιας φιλης μου απο Θεσαλλονικη 70-75%. 

Ο τσιριγωτης μιλάει για 87%. Αυτά είναι τα στατιστικά τους τα τελευταία χρόνια. Κάποια στιγμή μου είπε η μαία ξεπέρασαν το 90%. τώρα τι να πω δεν έχω κάνει ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...