Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Τι υπέροχα νέα είναι αυτά!! 

@Mary H να σου ζήσει η μπουμπού σου!! Να είναι γερή και καλότυχη!!

@Thia1985 συγχαρητήρια!! Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!! Πολύ χάρηκα με την επιτυχία σου!! Κι εγώ πρώτα ο Θεός τον επόμενο μήνα θα βάλω τα εμβρυακια μου σε φυσικό κύκλο... Πήρα μεγάλη δύναμη από εσένα κοριτσάκι..!!

Καλη δύναμη και πολύ καλή επιτυχία σε όλες!! Μόνο θετικά να έχουμε!! 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

7 hours ago, Καντι said:

Ειναι τέλειο και το εχω δει φορεμένο! Θα ντύσω τον μπεμπη και θα τον βγάλω βόλτα  στην πλατεία του χωριού!

Δε παίζει να το καταλαβει κ κανεις! Πρέπει να εχεις κανει κάμποσες εξωσωματικές για να καταλάβεις τι θέλει να πει ο ποιητής ... καλο πάντως !

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Δε παίζει να το καταλαβει κ κανεις! Πρέπει να εχεις κανει κάμποσες εξωσωματικές για να καταλάβεις τι θέλει να πει ο ποιητής ... καλο πάντως !

Ειχε και με μικρά γράμματα πο κάτω Ivf baby.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaelatarzan είπε:

κ γω ηταν το μόνο που ζητησα....τα αλλα δεν με ενιαξαν ποτε ουτε με νοιαζουν...ακριβως αυτο εκανε κ ο ντοκ...βρήκε πολυ μικρότερη απο μενα γιατι κ γω στα 28 ξεκίνησα τα πανηγύρια μ...

Αρα με καταλαβαίνεις απόλυτα. Εδώ εγώ και ο άντρας εχουμε Ο+ και οι δύο. Και μας άρχισε δύσκολο. Πρέπει να έχει την ίδια γιατί την έχετε και οι δύο. Θεωρώ ότι είναι πολύ διαδεδομένη. Και ο αντρας της είπε ας έχει και άλλη. Αυτή είπε όχι.Μπορεί τελικά να μη θελήσετε να το πείτε στο παιδί. θα μου το δώσετε ενυπόγραφα αυτο αν χρειαστεί. Και εγω της είπα κάντε μια προσπάθεια και το ξαναβλεπουμε. Ο αντρας μου άνετος τελείως τελείως. 

 

Just now, Moana είπε:

Δε παίζει να το καταλαβει κ κανεις! Πρέπει να εχεις κανει κάμποσες εξωσωματικές για να καταλάβεις τι θέλει να πει ο ποιητής ... καλο πάντως !

Μοαna τι κάνεις; Σε πεθυμησαμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Papy είπε:

Μόλις βρεθεί η δότρια σου λένε τις βασικές πληροφορίες.Ηλικία, ύψος, ομάδα αίματος κ ενδεχομένως χόμπυ εφόσον έχεις ζητήσει κάτι ιδιαίτερο.Όσο για το αναξιόπιστοι δε νομίζω οτι ισχύει, ή τουλάχιστον δεν είναι κανόνας.Εμένα αυτά που είπαμε αυτά κάναμε κ τώρα τα 2 δελφινάκια μου κάνουν βουτιές στην κοιλιά μου κ με τρελαίνουν!!Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

Και αν πχ είπες μικρή και αυτή είναι μεγάλη μπορείς να πεις δε τη θέλω. Να ψάξουν για άλλη. Χαζές ερωτήσεις αλλά αυτά δεν τα, ξερω καθόλου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Αρα με καταλαβαίνεις απόλυτα. Εδώ εγώ και ο άντρας εχουμε Ο+ και οι δύο. Και μας άρχισε δύσκολο. Πρέπει να έχει την ίδια γιατί την έχετε και οι δύο. Θεωρώ ότι είναι πολύ διαδεδομένη. Και ο αντρας της είπε ας έχει και άλλη. Αυτή είπε όχι.Μπορεί τελικά να μη θελήσετε να το πείτε στο παιδί. θα μου το δώσετε ενυπόγραφα αυτο αν χρειαστεί. Και εγω της είπα κάντε μια προσπάθεια και το ξαναβλεπουμε. Ο αντρας μου άνετος τελείως τελείως. 

 

Μοαna τι κάνεις; Σε πεθυμησαμε

Ελα κοριτσάρα μου, έκανα τις διακοπές μου, πέρασα σουπερ, μαύρισα για τα δεδομένα μου (ασπρουλιάρα), ήπια τα αλκοόλ μου, έκανα τα τσιγάρα μου, τσίμπησα κανα δυο κιλά κ γύρισα! Οσο ημουν διακοπές ηταν λίγες  οι στιγμές που σκεφτόμουν τα των εξωσωματικων, με το που πάτησα το πόδι μου παλι στην αθηνα άρχισαν τα άγχη για το τι θα κανω. Σας παρακολουθώ πάντως ολο αυτόν τον καιρο, δε πρέπει να εχω χάσει επεισόδια 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Thia1985 είπε:

Μωρέ αναξιόπιστοι δεν είναι, είναι σοβαρό κέντρο αλλά για φαντάσου να τους λες πάω με δοτρια, να τους βάζεις να συντονίσουν τα πάντα και στο μεταξύ να προσπαθείς αλλιώς. Θα πω κάτι που δεν έχω πει, γι αυτό επιμένω. Το ίδιο έκανα κι εγώ και μου είπε ο ντοκ, μου είπες θέλεις δωρεά, αν έχεις δεύτερες σκέψεις πρέπει να με ενημερώσεις. Δεν ξερω,ισως η περίπτωση της annoulious να ναι αλλιώς, το ξαναλέω, εμείς είχαμε και θέμα με το σπέρμα Κ δεν ξέραμε πόσα θα παίρναμε 

Εγώ στα 29

Αλλά η ηλικία δε με ενδιεφερε

Εμένα ηλικία δε μου είπαν. Μου έδωσαν όμως άλλες πληροφορίες. Ύψος, βάρος, χρώμα ματιών μαλλιών, επιδερμίδα (είμαι πολύ λευκή, Ο άντρας σταρένιος Κ δεν ήθελα Σταρενια γιατί όλοι στην οικογένεια μου είναι λευκοί, κοκκινίζουμε στον ήλιο) και ομάδα αίματος. Μου είπαν την ηλικία θα την μάθει ο γιατρός μου όταν πρέπει. 

Κορίτσια, είναι φυσιολογικό που κάποιες μέρες δε μπορώ να σηκωθώ απο το κρεβάτι? Νιώθω αδυναμία, όχι κάθε μέρα. Περίπου κάθε δύο με τρεις ημέρες. 

Ο Σφακ ξέρει ότι όχι δεύτερες ούτε πέμπτες σκέψεις δεν έχω. Εδώ έκανα ερα για τα δανεικα πριν 6 μήνες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Ελα κοριτσάρα μου, έκανα τις διακοπές μου, πέρασα σουπερ, μαύρισα για τα δεδομένα μου (ασπρουλιάρα), ήπια τα αλκοόλ μου, έκανα τα τσιγάρα μου, τσίμπησα κανα δυο κιλά κ γύρισα! Οσο ημουν διακοπές ηταν λίγες  οι στιγμές που σκεφτόμουν τα των εξωσωματικων, με το που πάτησα το πόδι μου παλι στην αθηνα άρχισαν τα άγχη για το τι θα κανω. Σας παρακολουθώ πάντως ολο αυτόν τον καιρο, δε πρέπει να εχω χάσει επεισόδια 

Βρε καλώς το!!!

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Ελα κοριτσάρα μου, έκανα τις διακοπές μου, πέρασα σουπερ, μαύρισα για τα δεδομένα μου (ασπρουλιάρα), ήπια τα αλκοόλ μου, έκανα τα τσιγάρα μου, τσίμπησα κανα δυο κιλά κ γύρισα! Οσο ημουν διακοπές ηταν λίγες  οι στιγμές που σκεφτόμουν τα των εξωσωματικων, με το που πάτησα το πόδι μου παλι στην αθηνα άρχισαν τα άγχη για το τι θα κανω. Σας παρακολουθώ πάντως ολο αυτόν τον καιρο, δε πρέπει να εχω χάσει επεισόδια 

Πατρίδα διακοπες; Μπράβο..Με το που γυρνάς σπίτι αρχίζουν τα ίδια ξέρω εγώ. Εγώ με χίλια ζόρια θα κάνω για λίγες ημέρες τηλεργασια.. Λόγω ευπαθους ομάδας.Με εσκασαν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H said:

Μπορεις και να το παραγειλεις σε μαγαζια με t shirt και σλογκαν κλπ

Σ ευχαριστω!Δεν τη θηλαζω, πινει μπιμπερο. Βεβαια τρωει αρκετα καθε τρεις ωρες αλλα πολλες φορες και στις δυο και στη μια ωρα. Το καλο ειναι οτι μου εφυγε ο διαβητης και τρωω οτι θελω γιατι αδυνατισα κι αλλο. Τρωω τα παντα γλυκα πιτσες κλπ

Η δικια σου μπουμπου τι κανει?

Και η ηλικια ειναι σχετικη κοριτσια. Κι η δικια μου ηταν μεγαλουτσικη , 29 ετων, αλλα μια χαρα γονιμοποιησεις και εμφυτευσεις ειχαμε. Φιλες μου που εκαναν εξωσωματικη στα 31 και στα 32, επιασαν με την πρωτη τα μωρα τους. Συνηθως μια χαρα λειτουργει ακομη το συστημα

Προσεχε μόνο γιατί κι εγώ από τη χαρά μου που έφυγε το ζάχαρο το έριξα στα ντόνατς και ενώ έχασα τα έχω ξαναπάρει στο ενδιάμεσο


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Πατρίδα διακοπες; Μπράβο..Με το που γυρνάς σπίτι αρχίζουν τα ίδια ξέρω εγώ. Εγώ με χίλια ζόρια θα κάνω για λίγες ημέρες τηλεργασια.. Λόγω ευπαθους ομάδας.Με εσκασαν

Τι γινεται με τις ευπαθείς ομάδες στο δημόσιο; Επέστρεψαν κανονικά ή όχι; Δεν ξερω τι θα κανω με το σχολειο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Πατρίδα διακοπες; Μπράβο..Με το που γυρνάς σπίτι αρχίζουν τα ίδια ξέρω εγώ. Εγώ με χίλια ζόρια θα κάνω για λίγες ημέρες τηλεργασια.. Λόγω ευπαθους ομάδας.Με εσκασαν

Χανια, ναι, 15 μέρες ηταν πολυ καλα. Στις αρχές δεν ειχε κοσμο, τη  βδομάδα πριν τον 15αυγουστο ομως έγινε ένας χαμουλης.
αλήθεια ρε γμτ; Εμεις δουλεύουμε παλι ολοι απο το σπιτι, βέβαια ειναι κ η φύση της δουλειάς τετοια που μπορούμε να το κανουμε, χωρίς να δημιουργείτε κάποιο θεμα. Φαντάζομαι έτσι θα μας παει κ Σεπτέμβριο κ βλέπουμε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Τι γινεται με τις ευπαθείς ομάδες στο δημόσιο; Επέστρεψαν κανονικά ή όχι; Δεν ξερω τι θα κανω με το σχολειο.

Βγήκε μια διαταγή για το δημόσιο (και περίπου το ίδιο υιοθέτησαν και σ εμάς. Εμείς είμαστε σαν ανεξάρτητη αρχή Δημοσίου) ότι μόνο αν δεν πληρούνται οι όροι, αποστάσεις κλπ δύναται ο υπάλληλος ή back office ή τηλεργασια.Και αυτό το εκτιμά ο Προϊστάμενος. Και αν όμως κάποιος δουλεύει σε θέση πχ μη διοικητικός, τεχνικός που δεν μπορεί να κάνει τηλεργασια και ευπαθη ομάδα να είναι θα συνεχίσει να δουλεύει. Αν όμως προσκομισει μια βεβαίωση  από θεραπων ιατρό με συγκεκριμένο κείμενο περίπου να σου πω ότι και back office και με όλα τα μέτρα πρέπει ο υπάλληλος να παραμείνει κατ οίκον τότε η άδεια από τη δουλειά και η τηλεργασια είναι υποχρεωτική. Όλα αυτά μέχρι 31/8.Πολυ πιο αυστηρά από πριν. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Η δικισ μου μπουμπου τσιριζει, γελαει. τρωει οτι πιασει με τα χερια της κ τον τελευταιο καιρο συνεχως ασχολειται με τις πατουσες της...χαχαχαχ θα τα δεις κ εσυ λιαν συντομως!!! εντωμεταξυ κ εμενα μου φυγε ο διαβητης οταν γεννησα κ βρεθηκα μειον 7κιλα ενω ειχα παρει 4, αλλα επειδη την θηλαζω αποκλειστικα κ της προεκυψε αλλεργια απο 20 ημερων, κανω διαιτα αποκλεισμου γαλακτοκομικων κι ιχνων γαλατος, σογιας, ξυδιου, μοσχαριου κ.α. οποτε ενα θα σου πω πλεον αναπολω τη διατροφη του διαβητη...

Ωχ, παλι διαιτα ρε γμτ?

Η μπουμπου σου ειναι γλυκα απ οτι φαινεται

Just now, Coralie είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Τι υπέροχα νέα είναι αυτά!! 

@Mary H να σου ζήσει η μπουμπού σου!! Να είναι γερή και καλότυχη!!

@Thia1985 συγχαρητήρια!! Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!! Πολύ χάρηκα με την επιτυχία σου!! Κι εγώ πρώτα ο Θεός τον επόμενο μήνα θα βάλω τα εμβρυακια μου σε φυσικό κύκλο... Πήρα μεγάλη δύναμη από εσένα κοριτσάκι..!!

Καλη δύναμη και πολύ καλή επιτυχία σε όλες!! Μόνο θετικά να έχουμε!! 

 

Σ ευχαριστω πολυ! Καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...