Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Εμενα δε μου είπαν ηλικία, θα την μάθω όταν χρειαστεί. Σε κοπέλα που ξέρω είπαν αλλά αυτό το άτομο που το πε, το έδιωξαν από το κέντρο όπως έμαθα.... Τους λόγους δεν τους ξέρω. Ίσως επειδή εσύ το εθεσες βέτο, να σου πουν. 

Εγώ στο ξαναλέω, ρώτα τους τα πάντα. Δεν είναι θέμα αναξιοπιστίας,δεν ξέρω πως λειτουργούν, σε εμένα υποπτεύομαι ότι όλα είχαν γινει νωριτερα λόγω σπέρματος γιατι ειχα πει αν πάρω κάτω από 4 γεια σας και πήρα 4.  Απλά πες τους την αλήθεια. Θέλω την  δότρια όμως επειδή έχω έμβρυα από δικό μου υλικό θα ήθελα να τα χρησιμοποιήσω και αν δεν, αμέσως να πάμε με δωρεά. Ώστε να την κλεισουν(μη δώσει αλλου). Η για εμενα μιλα με τον γιατρό μας. 

Όσο για τα έμβρυα σου ποτέ μη λες ποτέ. 

 

 

Μα μέχρι που της είπα και ας μη μας μοιάζει αρκεί να είναι κάτω από 26 σε εξαιρετική περίπτωση 27.Αλλιως σταματάω. Ας είναι και Ιρανή!! Και μάλιστα το υποψιάζομαι ότι μπορεί να τς βάζουν κατεψυγμένα γιατί λέει αν δεν μπορείτε η πάτε με κατεψυγμένα σε άλλο κύκλο, είστε και από μακρυά θα χρησιμοποιήσουμε το σπερμα που έχουμε. Και της είπα εμείς θα κατέβουμε να δώσουμε δείγμα ξανά στην ωοληψια και ας μην κάνουμε σε εκείνο τον κύκλο εμβρυομεταφορα. Από Θεσσαλονίκη; Απορησε. Ναι της ειπα και για μια ωρα θα έρθει ο σύζυγος. Παίρνει το τελευταίο διάστημα κάτι ακριβές βιταμίνες και θέλουμε να ξαναδώσει. Όσο για την αλήθεια και με το γιατρό μου που το συζήτησα δεν μου είπε να πω την αλήθεια. Που τους ξέρει. Μου είπε το πιο απλό. Θέλουμε να μαζέψουμε χρήματα ένα μήνα ακόμη.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 είπε:

Εμενα δε μου είπαν ηλικία, θα την μάθω όταν χρειαστεί. Σε κοπέλα που ξέρω είπαν αλλά αυτό το άτομο που το πε, το έδιωξαν από το κέντρο όπως έμαθα.... Τους λόγους δεν τους ξέρω. Ίσως επειδή εσύ το εθεσες βέτο, να σου πουν. 

Εγώ στο ξαναλέω, ρώτα τους τα πάντα. Δεν είναι θέμα αναξιοπιστίας,δεν ξέρω πως λειτουργούν, σε εμένα υποπτεύομαι ότι όλα είχαν γινει νωριτερα λόγω σπέρματος γιατι ειχα πει αν πάρω κάτω από 4 γεια σας και πήρα 4.  Απλά πες τους την αλήθεια. Θέλω την  δότρια όμως επειδή έχω έμβρυα από δικό μου υλικό θα ήθελα να τα χρησιμοποιήσω και αν δεν, αμέσως να πάμε με δωρεά. Ώστε να την κλεισουν(μη δώσει αλλου). Η για εμενα μιλα με τον γιατρό μας. 

Όσο για τα έμβρυα σου ποτέ μη λες ποτέ. 

 

 

την ηλικία  θατην χρειαστείς στην α επιπέδου. δηλ αυχενικη....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Τι κάνει ο μικρός?? 

Να ξέρεις όταν βλέπω θάλασσα, θυμάμαι το σκηνικό που μου περιέγραψες. 

Ο μικρός ξεσαλώνει...... Ανακάλυψε τη φωνή του και όλη μέρα τσιρίζει... Έμαθε το "α" και το "ε" και κάνουμε διάλογο. Ναι, ναι καλά διάβασες. Κάνουμε διάλογο. Καθόμαστε 5λεπτα και μας λέει "ε", απαντάμε "ε" και επικοινωνεί. Μιμείται. Του δίνεις το καπέλο του και προσπαθεί να το βάλει στο κεφάλι. Κρατάς το κινητό και νομίζει ότι τον βγάζεις φωτογραφία, ποζάρει και σκάει φαφούτικα χαμόγελα. Κάνει παλαμάκια. Προσπαθεί να φάει με το κουτάλι μόνος του και καταλήγει η κρέμα στο κεφάλι, στα μάτια, στα αυτιά και όπου αλλού θες... Τώρα μαθαίνουμε να πίνει μόνος του με το μπιμπερό...με όλες τις συνέπειες που φαντάζεσαι. Δεν θα σου μιλήσω για την ενέργεια που έχει...θα σου πω μόνο κοιμήσου τώρα που μπορείς!!! Δεν το πίστευα ότι στους 6 μήνες θα έχει τέτοια ανάπτυξη. Λες να φταίνε οι αντιβιώσεις; χαχαχαχαχα!!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 7

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

οχι βέβαια...απο την αρχη την ηξερα κ εγω...19 ειναι η δικια μ

Τhanks αγάπη. Και εγω το μόνο που ζήτησα μικρή. Εγώ άρχισα να ασχολούμαι με το πρόβλημα γονιμότητα από 28!!Ειμαστε πια μεγάλοι και οι 2.Θελω η κοπέλα να είναι μικρότερη από τι δική μου τότε ηλικία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Εδω καποιοι υποστηριζουν οτι τα κατεψγμενα εμβρυα ειναι καλυτερα.Και στα δανεικα με "προβληματιζει"οτι τα προτιμουν πολυ.πχ και η Thia εμεινε με κατεψυγμενα.Οπου μπορει ο κυκλος να ειναι και φυσικος   που για μενα σημαινει καλυτερο σακχαρο

Εγώ όσες ετ έκανα με frozen πέτυχαν όλες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ο μικρός ξεσαλώνει...... Ανακάλυψε τη φωνή του και όλη μέρα τσιρίζει... Έμαθε το "α" και το "ε" και κάνουμε διάλογο. Ναι, ναι καλά διάβασες. Κάνουμε διάλογο. Καθόμαστε 5λεπτα και μας λέει "ε", απαντάμε "ε" και επικοινωνεί. Μιμείται. Του δίνεις το καπέλο του και προσπαθεί να το βάλει στο κεφάλι. Κρατάς το κινητό και νομίζει ότι τον βγάζεις φωτογραφία, ποζάρει και σκάει φαφούτικα χαμόγελα. Κάνει παλαμάκια. Προσπαθεί να φάει με το κουτάλι μόνος του και καταλήγει η κρέμα στο κεφάλι, στα μάτια, στα αυτιά και όπου αλλού θες... Τώρα μαθαίνουμε να πίνει μόνος του με το μπιμπερό...με όλες τις συνέπειες που φαντάζεσαι. Δεν θα σου μιλήσω για την ενέργεια που έχει...θα σου πω μόνο κοιμήσου τώρα που μπορείς!!! Δεν το πίστευα ότι στους 6 μήνες θα έχει τέτοια ανάπτυξη. Λες να φταίνε οι αντιβιώσεις; χαχαχαχαχα!!!!

Καλά έχω πεθάνει στο γέλιο, δεν υπάρχει. 

  • Χαχα 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , anoulious είπε:

Μα εγω οταν  θα τους τηλ να δω αν βρεθηκε δοτρια με το που αδιαθετησω θα τους πω να το παγωσουμε για ενσ μηνα. Εμας το σπερμα μας ητανε φυσιολογικο και τονισαμε οτι θα ξαναδωσουμε οταν ετοιμαστει η δοτρια για να δουμε ποιο ειναι καλυτερο.Εδω ουτε τις φωτογραφιες δεν μας ειπε αν πηρε θα ετοιμασει εμβρυα κρυφα?!Μα τοσο αναξιοπιστοι θα ειναι σε ολα οσα συνεννοηθηκαμε?.Οταν σου λενε οτι βρηκαν σου λενε ηλικια?Ειναι το μονο που με νοιαζει!Της ειπα αν πχ ειναι 28  θα τα ακυρωσουμε ολα!Οσο για το αλλο αποκλειεται να πιασουν τα δικα μου για να μην ξερω τι να κανω τα δανεικα..

Μόλις βρεθεί η δότρια σου λένε τις βασικές πληροφορίες.Ηλικία, ύψος, ομάδα αίματος κ ενδεχομένως χόμπυ εφόσον έχεις ζητήσει κάτι ιδιαίτερο.Όσο για το αναξιόπιστοι δε νομίζω οτι ισχύει, ή τουλάχιστον δεν είναι κανόνας.Εμένα αυτά που είπαμε αυτά κάναμε κ τώρα τα 2 δελφινάκια μου κάνουν βουτιές στην κοιλιά μου κ με τρελαίνουν!!Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Τhanks αγάπη. Και εγω το μόνο που ζήτησα μικρή. Εγώ άρχισα να ασχολούμαι με το πρόβλημα γονιμότητα από 28!!Ειμαστε πια μεγάλοι και οι 2.Θελω η κοπέλα να είναι μικρότερη από τι δική μου τότε ηλικία. 

κ γω ηταν το μόνο που ζητησα....τα αλλα δεν με ενιαξαν ποτε ουτε με νοιαζουν...ακριβως αυτο εκανε κ ο ντοκ...βρήκε πολυ μικρότερη απο μενα γιατι κ γω στα 28 ξεκίνησα τα πανηγύρια μ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Μόλις βρεθεί η δότρια σου λένε τις βασικές πληροφορίες.Ηλικία, ύψος, ομάδα αίματος κ ενδεχομένως χόμπυ εφόσον έχεις ζητήσει κάτι ιδιαίτερο.Όσο για το αναξιόπιστοι δε νομίζω οτι ισχύει, ή τουλάχιστον δεν είναι κανόνας.Εμένα αυτά που είπαμε αυτά κάναμε κ τώρα τα 2 δελφινάκια μου κάνουν βουτιές στην κοιλιά μου κ με τρελαίνουν!!Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

Μωρέ αναξιόπιστοι δεν είναι, είναι σοβαρό κέντρο αλλά για φαντάσου να τους λες πάω με δοτρια, να τους βάζεις να συντονίσουν τα πάντα και στο μεταξύ να προσπαθείς αλλιώς. Θα πω κάτι που δεν έχω πει, γι αυτό επιμένω. Το ίδιο έκανα κι εγώ και μου είπε ο ντοκ, μου είπες θέλεις δωρεά, αν έχεις δεύτερες σκέψεις πρέπει να με ενημερώσεις. Δεν ξερω,ισως η περίπτωση της annoulious να ναι αλλιώς, το ξαναλέω, εμείς είχαμε και θέμα με το σπέρμα Κ δεν ξέραμε πόσα θα παίρναμε 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κ γω ηταν το μόνο που ζητησα....τα αλλα δεν με ενιαξαν ποτε ουτε με νοιαζουν...ακριβως αυτο εκανε κ ο ντοκ...βρήκε πολυ μικρότερη απο μενα γιατι κ γω στα 28 ξεκίνησα τα πανηγύρια μ...

Εγώ στα 29

Αλλά η ηλικία δε με ενδιεφερε

Just now, Papy είπε:

Μόλις βρεθεί η δότρια σου λένε τις βασικές πληροφορίες.Ηλικία, ύψος, ομάδα αίματος κ ενδεχομένως χόμπυ εφόσον έχεις ζητήσει κάτι ιδιαίτερο.Όσο για το αναξιόπιστοι δε νομίζω οτι ισχύει, ή τουλάχιστον δεν είναι κανόνας.Εμένα αυτά που είπαμε αυτά κάναμε κ τώρα τα 2 δελφινάκια μου κάνουν βουτιές στην κοιλιά μου κ με τρελαίνουν!!Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

Εμένα ηλικία δε μου είπαν. Μου έδωσαν όμως άλλες πληροφορίες. Ύψος, βάρος, χρώμα ματιών μαλλιών, επιδερμίδα (είμαι πολύ λευκή, Ο άντρας σταρένιος Κ δεν ήθελα Σταρενια γιατί όλοι στην οικογένεια μου είναι λευκοί, κοκκινίζουμε στον ήλιο) και ομάδα αίματος. Μου είπαν την ηλικία θα την μάθει ο γιατρός μου όταν πρέπει. 

Κορίτσια, είναι φυσιολογικό που κάποιες μέρες δε μπορώ να σηκωθώ απο το κρεβάτι? Νιώθω αδυναμία, όχι κάθε μέρα. Περίπου κάθε δύο με τρεις ημέρες. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Από το εξωτερικό μόνο θαρρώ. Στην Ελλάδα τέτοια δεν έχει. Εδώ επικρατεί Ομερτά στις εξωσωματικές και τα βρεφικά.. βγάζουν αντίστοιχα 'ημουν ατύχημα' 'με έπιασαν με την πρώτη' 'μα αφού ο μπαμπάς τραβήχτηκε' και τέτοια. :blink:  :lol: σόρυ για το μπλακ χιούμορ. 

Μπορεις και να το παραγειλεις σε μαγαζια με t shirt και σλογκαν κλπ

Just now, Pagotoula είπε:

Να σου ζησει Κοριτσι μου η μπουμπουκα σου!!!! Εχω ξεχαστει να σου γραψω.. Κι εγω παντως κ τις δυο φορες ςμεινα εγκυος με κατεψυγμενα. την πρωτη 2μηνων και την δευυερη ενος χρονου και βαλε... τα δευτερα μ εφεραν την κορη μου... Τη θηλαζεις τη μπουμπου; πως τα πατε με το θηλασμο;

Σ ευχαριστω!Δεν τη θηλαζω, πινει μπιμπερο. Βεβαια τρωει αρκετα καθε τρεις ωρες αλλα πολλες φορες και στις δυο και στη μια ωρα. Το καλο ειναι οτι μου εφυγε ο διαβητης και τρωω οτι θελω γιατι αδυνατισα κι αλλο. Τρωω τα παντα γλυκα πιτσες κλπ

Η δικια σου μπουμπου τι κανει?

Just now, Thia1985 είπε:

Μωρέ αναξιόπιστοι δεν είναι, είναι σοβαρό κέντρο αλλά για φαντάσου να τους λες πάω με δοτρια, να τους βάζεις να συντονίσουν τα πάντα και στο μεταξύ να προσπαθείς αλλιώς. Θα πω κάτι που δεν έχω πει, γι αυτό επιμένω. Το ίδιο έκανα κι εγώ και μου είπε ο ντοκ, μου είπες θέλεις δωρεά, αν έχεις δεύτερες σκέψεις πρέπει να με ενημερώσεις. Δεν ξερω,ισως η περίπτωση της annoulious να ναι αλλιώς, το ξαναλέω, εμείς είχαμε και θέμα με το σπέρμα Κ δεν ξέραμε πόσα θα παίρναμε 

Εγώ στα 29

Αλλά η ηλικία δε με ενδιεφερε

Εμένα ηλικία δε μου είπαν. Μου έδωσαν όμως άλλες πληροφορίες. Ύψος, βάρος, χρώμα ματιών μαλλιών, επιδερμίδα (είμαι πολύ λευκή, Ο άντρας σταρένιος Κ δεν ήθελα Σταρενια γιατί όλοι στην οικογένεια μου είναι λευκοί, κοκκινίζουμε στον ήλιο) και ομάδα αίματος. Μου είπαν την ηλικία θα την μάθει ο γιατρός μου όταν πρέπει. 

Κορίτσια, είναι φυσιολογικό που κάποιες μέρες δε μπορώ να σηκωθώ απο το κρεβάτι? Νιώθω αδυναμία, όχι κάθε μέρα. Περίπου κάθε δύο με τρεις ημέρες. 

Και η ηλικια ειναι σχετικη κοριτσια. Κι η δικια μου ηταν μεγαλουτσικη , 29 ετων, αλλα μια χαρα γονιμοποιησεις και εμφυτευσεις ειχαμε. Φιλες μου που εκαναν εξωσωματικη στα 31 και στα 32, επιασαν με την πρωτη τα μωρα τους. Συνηθως μια χαρα λειτουργει ακομη το συστημα

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Μωρέ αναξιόπιστοι δεν είναι, είναι σοβαρό κέντρο αλλά για φαντάσου να τους λες πάω με δοτρια, να τους βάζεις να συντονίσουν τα πάντα και στο μεταξύ να προσπαθείς αλλιώς. Θα πω κάτι που δεν έχω πει, γι αυτό επιμένω. Το ίδιο έκανα κι εγώ και μου είπε ο ντοκ, μου είπες θέλεις δωρεά, αν έχεις δεύτερες σκέψεις πρέπει να με ενημερώσεις. Δεν ξερω,ισως η περίπτωση της annoulious να ναι αλλιώς, το ξαναλέω, εμείς είχαμε και θέμα με το σπέρμα Κ δεν ξέραμε πόσα θα παίρναμε 

Εγώ στα 29

Αλλά η ηλικία δε με ενδιεφερε

Εμένα ηλικία δε μου είπαν. Μου έδωσαν όμως άλλες πληροφορίες. Ύψος, βάρος, χρώμα ματιών μαλλιών, επιδερμίδα (είμαι πολύ λευκή, Ο άντρας σταρένιος Κ δεν ήθελα Σταρενια γιατί όλοι στην οικογένεια μου είναι λευκοί, κοκκινίζουμε στον ήλιο) και ομάδα αίματος. Μου είπαν την ηλικία θα την μάθει ο γιατρός μου όταν πρέπει. 

Κορίτσια, είναι φυσιολογικό που κάποιες μέρες δε μπορώ να σηκωθώ απο το κρεβάτι? Νιώθω αδυναμία, όχι κάθε μέρα. Περίπου κάθε δύο με τρεις ημέρες. 

ναο φυσιολογικό ειναι.κ που σαι ακομα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Μπορεις και να το παραγειλεις σε μαγαζια με t shirt και σλογκαν κλπ

Σ ευχαριστω!Δεν τη θηλαζω, πινει μπιμπερο. Βεβαια τρωει αρκετα καθε τρεις ωρες αλλα πολλες φορες και στις δυο και στη μια ωρα. Το καλο ειναι οτι μου εφυγε ο διαβητης και τρωω οτι θελω γιατι αδυνατισα κι αλλο. Τρωω τα παντα γλυκα πιτσες κλπ

Η δικια σου μπουμπου τι κανει?

Και η ηλικια ειναι σχετικη κοριτσια. Κι η δικια μου ηταν μεγαλουτσικη , 29 ετων, αλλα μια χαρα γονιμοποιησεις και εμφυτευσεις ειχαμε. Φιλες μου που εκαναν εξωσωματικη στα 31 και στα 32, επιασαν με την πρωτη τα μωρα τους. Συνηθως μια χαρα λειτουργει ακομη το συστημα

Η δικισ μου μπουμπου τσιριζει, γελαει. τρωει οτι πιασει με τα χερια της κ τον τελευταιο καιρο συνεχως ασχολειται με τις πατουσες της...χαχαχαχ θα τα δεις κ εσυ λιαν συντομως!!! εντωμεταξυ κ εμενα μου φυγε ο διαβητης οταν γεννησα κ βρεθηκα μειον 7κιλα ενω ειχα παρει 4, αλλα επειδη την θηλαζω αποκλειστικα κ της προεκυψε αλλεργια απο 20 ημερων, κανω διαιτα αποκλεισμου γαλακτοκομικων κι ιχνων γαλατος, σογιας, ξυδιου, μοσχαριου κ.α. οποτε ενα θα σου πω πλεον αναπολω τη διατροφη του διαβητη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...