Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anoulious είπε:

Καλέ μη βάζεις νέα πρόωρα βάσανα στο μυαλό σου. Rafaela  μου γλυκιά που είσαι να τη μαλώσεις; 

χαχαχαχα δεν μπορώ  τωρα κυνηγάω το σκυλι που εχει παρει την κουδουνίστρα τις μικρης κ τρεχει κ  μ χει σπασει τα νευρα που ακούγεται κ η αλλη γελαει 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

χαχαχαχα δεν μπορώ  τωρα κυνηγάω το σκυλι που εχει παρει την κουδουνίστρα τις μικρης κ τρεχει κ  μ χει σπασει τα νευρα που ακούγεται κ η αλλη γελαει 

Καλά κάνει Κ γελάει το παιδί 

Πρέπει να ναι απόλαυση η μικρή σου

Άσε, έφυγαν οι μικρές απέναντι για διακοπές και σήμερα ήταν πολύ βαρετά!!Κανονικά με τη λαϊκή, έπρεπε να Χαιρετανε τον κόσμο. 

 Γέλασα με την καλή έννοια με τα καμάρια σας! 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μωρό μάνες και όλες τις μέλλουσες μωρό μάνες!!! Κοριτσάκια μου γλυκά είμαι μια μέρα μετά την έμβρυο μεταφορά... βάλαμε 2 (σούπερ όπως είπε ο γιατρός )έμβρυα 3 ημερων και τώρα αραχτη και λάιτ για 5 μέρες και μετά λίγο παραπάνω κίνηση πάντα με προσοχή!! Πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά απλά το άτιμο μυαλό γυρνάει στις κακές αναμνήσεις (2 αποτυχημένες προσπάθειες) είμαι παράλογη??

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Και αν πχ είπες μικρή και αυτή είναι μεγάλη μπορείς να πεις δε τη θέλω. Να ψάξουν για άλλη. Χαζές ερωτήσεις αλλά αυτά δεν τα, ξερω καθόλου. 

Αν έχεις ξεκαθαρίσει ότι πχ θέλεις η δότρια να είναι 27 κ κάτω νομίζω θα το ψάξουν.Εγώ δεν είχα ζητήσει τίποτα σχετικό οπότε δεν με απασχόλησε.Εσύ όμως εφόσον το επιθυμείς να το τονίσεις κ να το απαιτήσεις.

Πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι κοριτσάκι μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 hours ago, Mary H said:

Εγω λιγο δυσκολο να παρω. Αυτη τη στιγμη ειμαι 44 κιλα πετσι και κοκαλο. Θελα να παρω αλλα 5 κιλα

Οπότε βουρ στο φαΐ. Αν μπορείς έλα να πάρεις και το δικό μου να μην έχω και συνεχίζω και τρώω...

20 hours ago, Καντι said:

Απο τις οποίες θα τρέχει η μύξα απο μεσα;;;!!!

και οταν τρώμε όλοι μαζι θα βγαίνουν αυτές οι μάσκες και θα ειναι ακουμπισμένες στα τραπέζια που τρώνε ή στο πάτωμα και θα μπερδεύονται και μεταξυ τους, οπως συμβαίνει και με τα μπουκάλια με νερό οταν ειναι ίδια! Αυτα συμβαίνουν στις τάξεις των νηπιαγωγείων αλλα πρεπει να εισαι εκεί μεσα για να τα δεις που να τα φανταστούν απο το υπουργείο;

Εγώ θέλω να δω τι θα γίνει και στην ειδική.. Σε νήπια με δεπυ, με αυτισμό, με νοητική... Διάβασα σήμερα ενα ποστ που έλεγε : "εδώ με το ζόρι τα ντύνουμε, θα τους βάλουμε και μάσκα..;"

Just now, Νινικομωρο said:

Καλησπέρα σε όλες τις μωρό μάνες και όλες τις μέλλουσες μωρό μάνες!!! Κοριτσάκια μου γλυκά είμαι μια μέρα μετά την έμβρυο μεταφορά... βάλαμε 2 (σούπερ όπως είπε ο γιατρός )έμβρυα 3 ημερων και τώρα αραχτη και λάιτ για 5 μέρες και μετά λίγο παραπάνω κίνηση πάντα με προσοχή!! Πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά απλά το άτιμο μυαλό γυρνάει στις κακές αναμνήσεις (2 αποτυχημένες προσπάθειες) είμαι παράλογη??

Καλοστέριωτα! Εύχομαι καλά αποτελέσματα. 

Δεν είσαι παράλογη. Όλες τις ίδιες σκέψεις κάνουμε. Προσπάθησε να απασχολεί το μυαλό σου γιατί περνάει δύσκολα αυτό το διάστημα και το μυαλό τρέχει όταν αφήνεται ελεύθερο.

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια που έχει προχωρήσει με δωρεά ωαρίων, αν έχει μεγάλα ποσοστά επιτυχίας.

Διαβάζω διάφορα και δεν ξέρω πως να κινηθώ.  Σας διαβάζω καιρό και πήρα το θάρρος να σας γράψω. Μένω στην επαρχία και δεν είναι εύκολο να συζητήσω κάτι τέτοιο, καθώς υπάρχουν ταμπού ακόμα...

Έχω κάνει ήδη δύο εξωσωματικές εκ των οποίων η μια προχώρησε σε εγκυμοσύνη αλλά ήταν τελικά παλινδρομη.  Στην δεύτερη απολύτως τίποτα... και τελικά 6 μήνες μετά παραμονή πρωτοχρονιάς έκανα ένα τεστ και ήταν θετικό!!  Πίστευα ήταν ένα απίστευτο δώρο αφού είχα μείνει έγκυος με φυσιολογική σύλληψη ενώ μου το είχαν αποκλείσει λόγω κακών ωαρίων και ωοθηκικής ανεπάρκειας.  Τελικά παλινδρομη και αυτή..  και η αισιοδοξία εξατμίστηκε!!  Άπειρες εξετάσεις κλπ κλπ που όλες έχετε ζήσει..

Η απόφαση πάρθηκε μετά από γνώμες 3 γιατρών.  

Σας παρακαλώ αν μπορείτε να με βοηθήσετε με κάποιο κέντρο που έχει επιτυχία, θα ήθελα να μου αποστείλετε έστω προσωπικό μήνυμα. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι καλή επιτυχία και κουράγιο σε όλες μας!! 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, kallaki είπε:

Μου ειπε οτι το προβλημα μου ειναι τα ωαρια. Δεν ξερω θα τον ρωτησω στην επομενη συνάντηση

Θα σου έλεγα να πάρεις γνώμη και από αλλον γιατρό. Σε μένα είχε ΄δωσει 80%, και εγώ είχα θέμα με τα ωάρια προφανώς.

Just now, Penny Penny είπε:

Καλησπέρα σας!!

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια που έχει προχωρήσει με δωρεά ωαρίων, αν έχει μεγάλα ποσοστά επιτυχίας.

Διαβάζω διάφορα και δεν ξέρω πως να κινηθώ.  Σας διαβάζω καιρό και πήρα το θάρρος να σας γράψω. Μένω στην επαρχία και δεν είναι εύκολο να συζητήσω κάτι τέτοιο, καθώς υπάρχουν ταμπού ακόμα...

Έχω κάνει ήδη δύο εξωσωματικές εκ των οποίων η μια προχώρησε σε εγκυμοσύνη αλλά ήταν τελικά παλινδρομη.  Στην δεύτερη απολύτως τίποτα... και τελικά 6 μήνες μετά παραμονή πρωτοχρονιάς έκανα ένα τεστ και ήταν θετικό!!  Πίστευα ήταν ένα απίστευτο δώρο αφού είχα μείνει έγκυος με φυσιολογική σύλληψη ενώ μου το είχαν αποκλείσει λόγω κακών ωαρίων και ωοθηκικής ανεπάρκειας.  Τελικά παλινδρομη και αυτή..  και η αισιοδοξία εξατμίστηκε!!  Άπειρες εξετάσεις κλπ κλπ που όλες έχετε ζήσει..

Η απόφαση πάρθηκε μετά από γνώμες 3 γιατρών.  

Σας παρακαλώ αν μπορείτε να με βοηθήσετε με κάποιο κέντρο που έχει επιτυχία, θα ήθελα να μου αποστείλετε έστω προσωπικό μήνυμα. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι καλή επιτυχία και κουράγιο σε όλες μας!! 

Γεια σου!

Το βασικό είναι να μην το πουν μόνο οι τρεις γιατροί, αλλά και εσύ να το έχεις αποφασίσει και να το θέλεις πραγματικά.

Καλή επιτυχία να έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, aurorahope είπε:

Θα σου έλεγα να πάρεις γνώμη και από αλλον γιατρό. Σε μένα είχε ΄δωσει 80%, και εγώ είχα θέμα με τα ωάρια προφανώς.

Γεια σου!

Το βασικό είναι να μην το πουν μόνο οι τρεις γιατροί, αλλά και εσύ να το έχεις αποφασίσει και να το θέλεις πραγματικά.

Καλή επιτυχία να έχεις.

Εννοείται πως το έχω αποφασίσει!! Το έγραψα έτσι για να επισημάνω ότι έψαξα και έκανα άπειρες εξετάσεις...

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny Penny είπε:

Εννοείται πως το έχω αποφασίσει!! Το έγραψα έτσι για να επισημάνω ότι έψαξα και έκανα άπειρες εξετάσεις...

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Ολα θα πάνε καλά! Να είσαι αισιόδοξη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 hours ago, aurorahope said:

Θα σου έλεγα να πάρεις γνώμη και από αλλον γιατρό. Σε μένα είχε ΄δωσει 80%, και εγώ είχα θέμα με τα ωάρια προφανώς.

Γεια σου!

Το βασικό είναι να μην το πουν μόνο οι τρεις γιατροί, αλλά και εσύ να το έχεις αποφασίσει και να το θέλεις πραγματικά.

Καλή επιτυχία να έχεις.

Καλημέρα πηραμε γνώμες από παραπολους γιατρούς στην κυπρο και Αθηνα για το θεμα μας αλλα για την δωρεα η αλήθεια δεν ρώτησα πολλου. Δεν χανω και τιποτα να δω και ακομα 1 γιατρο... Thanks

On 8/21/2020 at 2:11 AM, Moana said:

Ελα κοριτσάρα μου, έκανα τις διακοπές μου, πέρασα σουπερ, μαύρισα για τα δεδομένα μου (ασπρουλιάρα), ήπια τα αλκοόλ μου, έκανα τα τσιγάρα μου, τσίμπησα κανα δυο κιλά κ γύρισα! Οσο ημουν διακοπές ηταν λίγες  οι στιγμές που σκεφτόμουν τα των εξωσωματικων, με το που πάτησα το πόδι μου παλι στην αθηνα άρχισαν τα άγχη για το τι θα κανω. Σας παρακολουθώ πάντως ολο αυτόν τον καιρο, δε πρέπει να εχω χάσει επεισόδια 

Καλός ήρθες από τις διακοπές  

7 hours ago, Νινικομωρο said:

Καλησπέρα σε όλες τις μωρό μάνες και όλες τις μέλλουσες μωρό μάνες!!! Κοριτσάκια μου γλυκά είμαι μια μέρα μετά την έμβρυο μεταφορά... βάλαμε 2 (σούπερ όπως είπε ο γιατρός )έμβρυα 3 ημερων και τώρα αραχτη και λάιτ για 5 μέρες και μετά λίγο παραπάνω κίνηση πάντα με προσοχή!! Πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά απλά το άτιμο μυαλό γυρνάει στις κακές αναμνήσεις (2 αποτυχημένες προσπάθειες) είμαι παράλογη??

Καλημέρα δεν είσαι παραλογη αλλα πρέπει να τα αφήσει πίσω σου και να σκέφτεσε οτι αυτη την φορά θα τα καταφέρει . Και θα τα καταφέρεις .τα εμβρυακια σου ειναι απο δικό σου υλικό 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Kallaki, τα εμβρυακια είτε ήταν από δικό της υλικό είτε όχι την ίδια αγωνία θα είχε. Εγώ έχω κάνει 4 με δικά μου και δυο με δωρεά και μη σου πω ότι με τη δωρεά ήθελα πολύ περισσότερο να πετύχω γιατί ήταν η τελευταία μου ελπίδα. Από τη στιγμή που στα βάζουν μέσα σου, αγωνιάς γι αυτά, θες να τα προστατεύσεις και το υλικό δεν έχει καμμια σημασία και το λέω εγώ που για να πάρω την απόφαση είδα κι έπαθα και με βοήθησαν τα κορίτσια εδώ. 

Ξέρεις τι λέω καμμια φορά??? Γιατί το καθυστέρησα... 

Εγώ έχω πολλές αναγούλες, σηκώθηκα το βράδυ κι έφαγα φρυγανιά με γραβιέρα χωρίς αλατι(με αφήνουν γιατί πέρασα λιστερια κι έχω αντισώματα) και κάπως κοιμήθηκα, σήμερα τα ίδια. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες μου αυτή την φορά δεν είναι με δικό μου υλικό αλλά με δανεικά λόγω ποιότητας ωαρίων ( 44 χρόνων έγινα την ημέρα τής έμβρυο μεταφοράς)όπως μας λένε όλοι οι γιατροί ... Δεν με ενόχλησε καθόλου εγώ θέλω παιδάκι και αφού έχω φάει 2 φορές πατάτα με τα δικά μου δοκιμάσαμε και αυτό!! Να ρωτήσω κάτι κορίτσια με το θέμα δυσκοιλιότητα τι κάνατε?? Εμένα ο γιατρός μου είπε για υπόθετα γλυκερίνης αλλά θα ήθελα έναν πιο φυσικό τρόπο...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Penny Penny είπε:

Εννοείται πως το έχω αποφασίσει!! Το έγραψα έτσι για να επισημάνω ότι έψαξα και έκανα άπειρες εξετάσεις...

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Καλημέρα! !Μπορεί κάποια κοπέλα να μου πει αν είχε πρόβλημα ενδομητριτιδας.αν είναι κάτι σοβαρό και πως το ξεπέρασε?για πρώτη φορά μπαίνω στην παρέας σας.μπορειτε να με βοηθήσετε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινικομωρο είπε:

Καλημέρα όμορφες μου αυτή την φορά δεν είναι με δικό μου υλικό αλλά με δανεικά λόγω ποιότητας ωαρίων ( 44 χρόνων έγινα την ημέρα τής έμβρυο μεταφοράς)όπως μας λένε όλοι οι γιατροί ... Δεν με ενόχλησε καθόλου εγώ θέλω παιδάκι και αφού έχω φάει 2 φορές πατάτα με τα δικά μου δοκιμάσαμε και αυτό!! Να ρωτήσω κάτι κορίτσια με το θέμα δυσκοιλιότητα τι κάνατε?? Εμένα ο γιατρός μου είπε για υπόθετα γλυκερίνης αλλά θα ήθελα έναν πιο φυσικό τρόπο...

Κορίτσι υποφέρω 

Ντουφαλακ μου έγραψαν, μια κουταλιά πρωί, μια βραδυ

Αυτή τη στιγμή έχω φάει τα πάντα Κ δεν έχω πάει... Έκανα φραπέ παγωμένο σκέτο που πάντα με βοηθούσε Κ περιμένω. 

Just now, zouzouni78 είπε:

Καλημέρα! !Μπορεί κάποια κοπέλα να μου πει αν είχε πρόβλημα ενδομητριτιδας.αν είναι κάτι σοβαρό και πως το ξεπέρασε?για πρώτη φορά μπαίνω στην παρέας σας.μπορειτε να με βοηθήσετε?

Δεν είχα εγώ αλλά η φίλη μου

Έκανε θεραπεία 

Εξαρτάται πόσο σοβαρή είναι. Τι εικόνα έχει? 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...