Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Όχι καθόλου σίγουροι, αλλα εχεις συνείδηση αυτού που κανεις! Το νήπιο το στέλνεις με την μάσκα στο σχολειο και νομίζεις οτι ειναι προστατευμένο;

ουτε το vηπιο ουτε το δημοτικο τουλαχιστοv μεχρι τηv πεμπτη! Ειvαι απλα για vα λεμε οτι κατι καvουμε . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

7 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Μπορεις και να το παραγειλεις σε μαγαζια με t shirt και σλογκαν κλπ

Σ ευχαριστω!Δεν τη θηλαζω, πινει μπιμπερο. Βεβαια τρωει αρκετα καθε τρεις ωρες αλλα πολλες φορες και στις δυο και στη μια ωρα. Το καλο ειναι οτι μου εφυγε ο διαβητης και τρωω οτι θελω γιατι αδυνατισα κι αλλο. Τρωω τα παντα γλυκα πιτσες κλπ

Η δικια σου μπουμπου τι κανει?

Και η ηλικια ειναι σχετικη κοριτσια. Κι η δικια μου ηταν μεγαλουτσικη , 29 ετων, αλλα μια χαρα γονιμοποιησεις και εμφυτευσεις ειχαμε. Φιλες μου που εκαναν εξωσωματικη στα 31 και στα 32, επιασαν με την πρωτη τα μωρα τους. Συνηθως μια χαρα λειτουργει ακομη το συστημα

Κι εγώ το πιστευω

Καλέ Μαίρη ήσουν που ήσουν μια σταλιά αδυνάτισες κι άλλο??? 

5 ώρες πρίν, Coralie είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Τι υπέροχα νέα είναι αυτά!! 

@Mary H να σου ζήσει η μπουμπού σου!! Να είναι γερή και καλότυχη!!

@Thia1985 συγχαρητήρια!! Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!! Πολύ χάρηκα με την επιτυχία σου!! Κι εγώ πρώτα ο Θεός τον επόμενο μήνα θα βάλω τα εμβρυακια μου σε φυσικό κύκλο... Πήρα μεγάλη δύναμη από εσένα κοριτσάκι..!!

Καλη δύναμη και πολύ καλή επιτυχία σε όλες!! Μόνο θετικά να έχουμε!! 

 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου

Σε εμένα ταίριαξε αυτό το πρωτόκολλο. Με το καλό! 

4 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Με 50 άτομα και είστε μέσα; Σε όλη την Ελλάδα δεν ισχύει αυτό; Εμείς ήμασταν καλεσμένοι σε γάμο και μας "ξεκαλεσαν". Δε θα πηγαίναμε ούτως ή άλλως. Να προσέχετε.Με όλο το θάρρος κακώς θα πάτε. Είδες τι έγινε Βόρεια Ελλάδα από γάμους.. Εδώ το 17 κοριτσάκι, χωρίς υποκείμενο νόσημα, και είναι διασωληνωμενο. Σήμερα δοκίμασαν να το αποσωληνοσουνε, δεν τα κατάφερε και πάλι διασωληνωση. Οι γιατροί δεν μπορούν να βρουν γιατί αντιδράει τόσο άσχημα ο οργανισμός της. 

Να σε φέρω να τα πεις στη μάνα μου που έχει λυσσαξει να πάω στο γάμο της ξαδέρφης? 

Αν είναι όλα καλά την Δευτερα θα αρχίσω να το λέω ο άντρας μου δε θέλει αλλά του ξεκαθάρισα ότι δε γίνεται. Έχει δώσει Κ δικαιώματα από όταν αποφάσισε να μην πηγαίνει πουθενά γιατί δεν ήταν δικές μας χαρές αλλά των άλλων, θα έρθει κι όλο μου το σόι από επαρχία (αν και δεν το βλέπω, είμαστε μόνο είκοσι πρώτα ξαδέλφια από την πλευρά της μαμάς μου και όλα παντρεμένα με οικογένειες οπότε χλωμό αλλά έστω κάποιοι θα έρθουν) οπότε δεν γίνεται απλώς να εξαφανιστώ. 

Και αποφάσισα να το πω στην ξαδέρφη μου, ειδικά σε αυτη.Ειναι η αδερφή του ξαδελφου που χάσαμε το 2006,μεγαλωσαμε σαν αδέλφια. Αν ήταν αλλιώς, θα έβρισκα δικαιολογία. 

  • Ευχαριστώ 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ο μικρός ξεσαλώνει...... Ανακάλυψε τη φωνή του και όλη μέρα τσιρίζει... Έμαθε το "α" και το "ε" και κάνουμε διάλογο. Ναι, ναι καλά διάβασες. Κάνουμε διάλογο. Καθόμαστε 5λεπτα και μας λέει "ε", απαντάμε "ε" και επικοινωνεί. Μιμείται. Του δίνεις το καπέλο του και προσπαθεί να το βάλει στο κεφάλι. Κρατάς το κινητό και νομίζει ότι τον βγάζεις φωτογραφία, ποζάρει και σκάει φαφούτικα χαμόγελα. Κάνει παλαμάκια. Προσπαθεί να φάει με το κουτάλι μόνος του και καταλήγει η κρέμα στο κεφάλι, στα μάτια, στα αυτιά και όπου αλλού θες... Τώρα μαθαίνουμε να πίνει μόνος του με το μπιμπερό...με όλες τις συνέπειες που φαντάζεσαι. Δεν θα σου μιλήσω για την ενέργεια που έχει...θα σου πω μόνο κοιμήσου τώρα που μπορείς!!! Δεν το πίστευα ότι στους 6 μήνες θα έχει τέτοια ανάπτυξη. Λες να φταίνε οι αντιβιώσεις; χαχαχαχαχα!!!!

το βράδυ είχα αϋπνίες, κατουριόμουν ,πονούσα και σκεφτόμουν το γιο σου το πιστεύεις? Έκανα εικόνα την πρωτη του επαφή με τη θάλασσα και μετά αυτό που περιγράφεις παραπάνω! 

Μετά τον κοκοβιο της Ραφαέλα Ταρζάν που γύρισε από έξοδο, την βρήκε ξύπνια Κ τον πατέρα να κοιμάται και μετα το μπουτι σταρ Ελλάς!!! 

Κοιμήθηκα σαν πουλακι

 

  • Χαχα 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Όχι καθόλου σίγουροι, αλλα εχεις συνείδηση αυτού που κανεις! Το νήπιο το στέλνεις με την μάσκα στο σχολειο και νομίζεις οτι ειναι προστατευμένο;

Έχεις δικιο

σιγά μην είναι προστατευμενα

Εγώ προσωπικά, όπου πάω με μάσκα, κοντεύω να σκάσω, δε μπιρω

Ο άντρας μου λόγω δουλειάς φοράει συνέχεια κι όταν έρχεται σπίτι δε με πλησιάζει αν δεν κάνει μπάνιο πρώτα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Thia1985 είπε:

 

Να σε φέρω να τα πεις στη μάνα μου που έχει λυσσαξει να πάω στο γάμο της ξαδέρφης? 

Αν είναι όλα καλά την Δευτερα θα αρχίσω να το λέω ο άντρας μου δε θέλει αλλά του ξεκαθάρισα ότι δε γίνεται. Έχει δώσει Κ δικαιώματα από όταν αποφάσισε να μην πηγαίνει πουθενά γιατί δεν ήταν δικές μας χαρές αλλά των άλλων, θα έρθει κι όλο μου το σόι από επαρχία (αν και δεν το βλέπω, είμαστε μόνο είκοσι πρώτα ξαδέλφια από την πλευρά της μαμάς μου και όλα παντρεμένα με οικογένειες οπότε χλωμό αλλά έστω κάποιοι θα έρθουν) οπότε δεν γίνεται απλώς να εξαφανιστώ. 

Και αποφάσισα να το πω στην ξαδέρφη μου, ειδικά σε αυτη.Ειναι η αδερφή του ξαδελφου που χάσαμε το 2006,μεγαλωσαμε σαν αδέλφια. Αν ήταν αλλιώς, θα έβρισκα δικαιολογία. 

Ανεξάρτητα αν θα το πεις ή όχι δεν θεσπίστηκε μεχρι 50 άτομα οι καλεσμένοι; Πως θα ρθουν όλοι αυτοί που υπολογίζεις; Θα πρεπει να τους ξεκαλεσουν λογικά.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Αρα με καταλαβαίνεις απόλυτα. Εδώ εγώ και ο άντρας εχουμε Ο+ και οι δύο. Και μας άρχισε δύσκολο. Πρέπει να έχει την ίδια γιατί την έχετε και οι δύο. Θεωρώ ότι είναι πολύ διαδεδομένη. Και ο αντρας της είπε ας έχει και άλλη. Αυτή είπε όχι.Μπορεί τελικά να μη θελήσετε να το πείτε στο παιδί. θα μου το δώσετε ενυπόγραφα αυτο αν χρειαστεί. Και εγω της είπα κάντε μια προσπάθεια και το ξαναβλεπουμε. Ο αντρας μου άνετος τελείως τελείως. 

 

Μοαna τι κάνεις; Σε πεθυμησαμε

διαφορετικη ομαδα αιματος εχει κ μενα η μικρη απο μενα..εχω ρεζους αρνητικό κ τρεχααααααααα γύρευε να βρίσκαμε δότρια...οποτε έβαλε ο ντοκ αλλη.ουτε με πείραξε καθολου...αι μανα μ τ λεω  μη κολλαμε σε λεπτομέρειες εγω θελω παιδι...το αν θα το πω η οχι μ ειναι εντελως αδιάφορο ...δεν ειναι ωρα γιαυτα τωρα...οποτε κ σε καταλαβαίνω απολυτα εννοειτε αυτο κ συμφωνώ κ με τον άντρα σ ...

@anoulious καλημερα αγαπη 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Επειδη εμπιστεύομαι τη γνώμη σου το θεωρείς τυχαίο; 

Θεωρώ ότι έχουν ίσες επιτυχίες.Προσωπικα στη μεταφορά καταψεγμενων έχω δοκιμάσει και τεχνητό κύκλο και φυσικό.Στον τεχνητό δοκίμασα και να πάρω daronda( που τον έφερε στα μέτρα μου και έκανα ετ ουσιαστικά οπότε εγώ ήθελα) και μόνο με τα κλασικά φάρμακα.Η αίσθηση μου είναι ότι μας έχει μείνει κατάλοιπο από παλιά που δεν αποψυχονταν όλα η δυναμική.Πλεον είναι εξαιρετικά σπάνιο να μην αποψυχθει κάποιο.Επισης θεωρώ πολύ σημαντικό ότι εμείς πάμε πιο ήρεμες μακριά από ορμόνες ωοληψιες κτλ .Για τον οργανισμό μας δεν ξέρω να σου πω καθώς εγώ είχα ταλαιπωρηθεί με αποξεσεις κτλ κι εχα το άγχος μην δεν είναι όλα καλά.Παντως για μένα είναι ίσες πιθανότητες οπότε μη σκέφτεσαι καθόλου τα frozen κ αγχωνεσαι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

διαφορετικη ομαδα αιματος εχει κ μενα η μικρη απο μενα..εχω ρεζους αρνητικό κ τρεχααααααααα γύρευε να βρίσκαμε δότρια...οποτε έβαλε ο ντοκ αλλη.ουτε με πείραξε καθολου...αι μανα μ τ λεω  μη κολλαμε σε λεπτομέρειες εγω θελω παιδι...το αν θα το πω η οχι μ ειναι εντελως αδιάφορο ...δεν ειναι ωρα γιαυτα τωρα...οποτε κ σε καταλαβαίνω απολυτα εννοειτε αυτο κ συμφωνώ κ με τον άντρα σ ...

@anoulious καλημερα αγαπη 

Καλημέρα αγαπη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Moana είπε:

Ισχύει αυτο με τα 50 άτομα; Δε ξέρω, τι να σου πω... με πηρε το πρωι να με ρωτήσει αν θα παμε, του ειπα οχι κ τελικά αλλαξα γνώμη τωρα κ του ειπα να μας υπολογίζει. Ειναι σε κτήμα μηπως παίζει ρόλο... τεσπα, θα δείξει 

Αλοχα..καλέ έχεις την ευκαιρία να μην πας και θα πας; Εμένα όταν έβγαλε ο Χαρδαλιάς το νόμο με έπιασαν τα γέλια και λέει ο άντρας μου" πες την αλήθεια έχεις κονέ με Χαρδαλιά και το πρότεινες ε;" .Δεν τα μπορώ καθόλου αυτά τα πανηγύρια.γλιτωσα δύο γάμους και βαφτίσεις ας είναι καλά ο άνθρωπος...θα πάω να δω ξεχωριστά τους ανθρώπους όταν θα ναι ώρα χωρίς συγγενολογια κτλ που θα με πρηξουν ποτέ θα κάνω το γιό.

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

το βράδυ είχα αϋπνίες, κατουριόμουν ,πονούσα και σκεφτόμουν το γιο σου το πιστεύεις? Έκανα εικόνα την πρωτη του επαφή με τη θάλασσα και μετά αυτό που περιγράφεις παραπάνω! 

Μετά τον κοκοβιο της Ραφαέλα Ταρζάν που γύρισε από έξοδο, την βρήκε ξύπνια Κ τον πατέρα να κοιμάται και μετα το μπουτι σταρ Ελλάς!!! 

Κοιμήθηκα σαν πουλακι

 

αν είναι  να κοιμασαι ετσι να σ λεμε κ αλλα τετοια να σ παίρνουμε κ το ανχος σ...ολα θα πανε καλα...σε μαλωνουμε για το καλο σ να ξες αυτο...κ εγω επισης σε μαλωνω αλλα υο κανω παντα με αγαπη γιατι περασα απο κει που εισαι. 

σε λιγο καιρό θα μαλωνεις εσυ αλλη κοπελα...

εμεις φτυνουμε πολύ κ παίρνουμε το μπιμπερο μονες μας κ παίζουμε κ κανει την μαμα ολα γαλα κ αυτη γελαει...η άτιμη 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Ωχ, παλι διαιτα ρε γμτ?

Η μπουμπου σου ειναι γλυκα απ οτι φαινεται

Σ ευχαριστω πολυ! Καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου!

Διαιτα κι αγιος ο Θεος!! Τουλαχιστον ειναι για το καλο της μπεμπας και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αν είναι  να κοιμασαι ετσι να σ λεμε κ αλλα τετοια να σ παίρνουμε κ το ανχος σ...ολα θα πανε καλα...σε μαλωνουμε για το καλο σ να ξες αυτο...κ εγω επισης σε μαλωνω αλλα υο κανω παντα με αγαπη γιατι περασα απο κει που εισαι. 

σε λιγο καιρό θα μαλωνεις εσυ αλλη κοπελα...

εμεις φτυνουμε πολύ κ παίρνουμε το μπιμπερο μονες μας κ παίζουμε κ κανει την μαμα ολα γαλα κ αυτη γελαει...η άτιμη 

Να μου λέτε να μου λετε

Just now, Καντι είπε:

Ανεξάρτητα αν θα το πεις ή όχι δεν θεσπίστηκε μεχρι 50 άτομα οι καλεσμένοι; Πως θα ρθουν όλοι αυτοί που υπολογίζεις; Θα πρεπει να τους ξεκαλεσουν λογικά.

Δε θα έρθουν όλοι λογικά. Μόνο τα αδέλφια της μάνας μου. Εγώ Παρακαλαω να τα μειώσουν κι άλλο τα άτομα. 

Just now, island1 είπε:

Αλοχα..καλέ έχεις την ευκαιρία να μην πας και θα πας; Εμένα όταν έβγαλε ο Χαρδαλιάς το νόμο με έπιασαν τα γέλια και λέει ο άντρας μου" πες την αλήθεια έχεις κονέ με Χαρδαλιά και το πρότεινες ε;" .Δεν τα μπορώ καθόλου αυτά τα πανηγύρια.γλιτωσα δύο γάμους και βαφτίσεις ας είναι καλά ο άνθρωπος...θα πάω να δω ξεχωριστά τους ανθρώπους όταν θα ναι ώρα χωρίς συγγενολογια κτλ που θα με πρηξουν ποτέ θα κάνω το γιό.

Μια χαρά σε βρισκω

Δεν τα μπορώ αυτα

7 ώρες πρίν, pocm είπε:

Ο τσιριγωτης μιλάει για 87%. Αυτά είναι τα στατιστικά τους τα τελευταία χρόνια. Κάποια στιγμή μου είπε η μαία ξεπέρασαν το 90%. τώρα τι να πω δεν έχω κάνει ακόμα. 

Δεν υπάρχουν ποσοστα

Κι εμένα τρελό νούμερο μου χε δώσει το κεντρο και την πρώτη φορά πήρα κουλούρα 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

διαφορετικη ομαδα αιματος εχει κ μενα η μικρη απο μενα..εχω ρεζους αρνητικό κ τρεχααααααααα γύρευε να βρίσκαμε δότρια...οποτε έβαλε ο ντοκ αλλη.ουτε με πείραξε καθολου...αι μανα μ τ λεω  μη κολλαμε σε λεπτομέρειες εγω θελω παιδι...το αν θα το πω η οχι μ ειναι εντελως αδιάφορο ...δεν ειναι ωρα γιαυτα τωρα...οποτε κ σε καταλαβαίνω απολυτα εννοειτε αυτο κ συμφωνώ κ με τον άντρα σ ...

@anoulious καλημερα αγαπη 

Μια από τα ίδια και εμείς. Είπα από την αρχή ότι αν δεν συντρέχει ιατρικός λόγος για ίδια ομάδα αίματος δεν μας νοιάζει. Και έτσι και έγινε. 

Κορίτσια διαβάζω που λέτε για την ηλικία της δοτριας. Η δικιά μου ήταν μάλλον μεγάλη -35- αλλά μας έδωσε 5 έμβρυα και ένα ταλιμπανάκι. Δεν ειναι πάντα όσο πιο μικρή τόσο καλύτερα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κι εγώ το πιστευω

Καλέ Μαίρη ήσουν που ήσουν μια σταλιά αδυνάτισες κι άλλο??? 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου

Σε εμένα ταίριαξε αυτό το πρωτόκολλο. Με το καλό! 

Να σε φέρω να τα πεις στη μάνα μου που έχει λυσσαξει να πάω στο γάμο της ξαδέρφης? 

Αν είναι όλα καλά την Δευτερα θα αρχίσω να το λέω ο άντρας μου δε θέλει αλλά του ξεκαθάρισα ότι δε γίνεται. Έχει δώσει Κ δικαιώματα από όταν αποφάσισε να μην πηγαίνει πουθενά γιατί δεν ήταν δικές μας χαρές αλλά των άλλων, θα έρθει κι όλο μου το σόι από επαρχία (αν και δεν το βλέπω, είμαστε μόνο είκοσι πρώτα ξαδέλφια από την πλευρά της μαμάς μου και όλα παντρεμένα με οικογένειες οπότε χλωμό αλλά έστω κάποιοι θα έρθουν) οπότε δεν γίνεται απλώς να εξαφανιστώ. 

Και αποφάσισα να το πω στην ξαδέρφη μου, ειδικά σε αυτη.Ειναι η αδερφή του ξαδελφου που χάσαμε το 2006,μεγαλωσαμε σαν αδέλφια. Αν ήταν αλλιώς, θα έβρισκα δικαιολογία. 

Ασε, αν με δεις δε θα πιστεψεις οτι γεννησα πριν μια βδομαδα. Με ταιζουν συνεχεια εδω στο σπιτι για να παχυνω και γουσταρω γιατι τρωω ολα τα απαγορευνενα, χιχι

Just now, Pagotoula είπε:

Διαιτα κι αγιος ο Θεος!! Τουλαχιστον ειναι για το καλο της μπεμπας και παλι!

Ειμαστε και αδυνατες ρε γμτ. Τωρα ποσα κιλα εισαι?

Εγω εχασα κι αλλα στην κλινικη τις δυο μερες με τον ορο

Just now, Moana είπε:

Ελα κοριτσάρα μου, έκανα τις διακοπές μου, πέρασα σουπερ, μαύρισα για τα δεδομένα μου (ασπρουλιάρα), ήπια τα αλκοόλ μου, έκανα τα τσιγάρα μου, τσίμπησα κανα δυο κιλά κ γύρισα! Οσο ημουν διακοπές ηταν λίγες  οι στιγμές που σκεφτόμουν τα των εξωσωματικων, με το που πάτησα το πόδι μου παλι στην αθηνα άρχισαν τα άγχη για το τι θα κανω. Σας παρακολουθώ πάντως ολο αυτόν τον καιρο, δε πρέπει να εχω χάσει επεισόδια 

Καλα εκανες και το εριξες εξω. Πολυ σωστη γιατι μετα ολα αυτα θα ειναι απαγορευμενα

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Μια από τα ίδια και εμείς. Είπα από την αρχή ότι αν δεν συντρέχει ιατρικός λόγος για ίδια ομάδα αίματος δεν μας νοιάζει. Και έτσι και έγινε. 

Κορίτσια διαβάζω που λέτε για την ηλικία της δοτριας. Η δικιά μου ήταν μάλλον μεγάλη -35- αλλά μας έδωσε 5 έμβρυα και ένα ταλιμπανάκι. Δεν ειναι πάντα όσο πιο μικρή τόσο καλύτερα. 

Κορίτσια η δική μου είναι 32 και μας έδωσε τα διδυμακια μου και άλλα.11 στην κατάψυξη!!!

  • Μου αρέσει 7

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...