Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, alina80 είπε:

@Thia1985 συμφωνώ με τα κορίτσια. Μετά την αυχενική μπορείς να αρχίσεις να ψάχνεις να βλέπεις μέσω ίντερνετ να συγκρίνεις τιμές. Το λίκνο είναι υπέρ αρκετό για τους πρώτους μήνες. Εγώ είχα πάρει τρια σετ σεντόνια για το λίκνο ήταν υπέρ αρκετά (και δεν πάνε χαμένα. Τα χρησιμοποιώ ακόμα στην κούνια για πανωσεντονο. Η αλλαξιερα είναι άχρηστη τελείως συμφωνώ. Ένα μαξιλαρενιο έχω πάνω στο πλυντήριο που είναι μέσα στο μπάνιο και με έχει βολεψει απίστευτα. Σελτεδακια θα χρειαστείς για να τα βάζεις όπου το αλλάζεις. Από καλλυντικά ένα βρεφικό αφρολουτρο-σαμπουαν. Κρέμα υδατική είχα πάρει δεν του έβαλα ποτε. Ένα οινόπνευμα 70 τοις εκατό και αποστηρωμενες γάζες για τον αφαλό. Αν γεννήσεις σε ιδιωτικό μαιευτήριο θα σου δώσουν και διάφορα δωρα. Η μόνη συμβουλή που μου φάνηκε εμένα αρκετά χρήσιμη ήταν να έχω πολλές πετσέτες. Δεν πήρα παιδικές (μου έφεραν δώρα). Εγώ πήρα απλές προσώπου και μερικές μικρές. Του προσώπου οι μεγάλες είναι μια χαρά για το μπάνιο, τις μικρές τις είχα να τον σκουπίζω στο τοπικό πλύσιμο στην αλλαγή της Πάνας. Μου φάνηκαν χρήσιμες οι πολλές πετσέτες γιατί ο μικρός περίμενε ποτέ θα ανοίξουμε την πάνα για να .ας κατουρήσει...καταλαβαίνεις. Συντριβανακι. 

Αβγό για το αυτοκίνητο είναι επίσης απαραίτητο. Και καρότσι. Είχα κάνει μεγάλη έρευνα και κατέληξα ότι τα ακριβά Καρότσια δεν αξίζουν τον κόπο. Πήραμε οικονομικό και μας βγήκε πολύ καλό. 

Από τις πιο χρήσιμες αγορές μου ήταν ένας εργονομικός μάρσιπος Μέι ται. 

Εμείς αρχίσαμε να ψωνίζουμε σιγά σιγά από την β επιπέδου και μετά. Αν θέλεις μπορώ να σου στείλω κάποια σάιτ και μαγαζια με καλές τιμές. 

Ωστόσο μην αγχώνεσαι. Και χρόνο έχεις και πλέον ευτυχώς υπάρχουν και οικονομικές αλλά αξιόλογες επιλογές. 

 

 

 

 

Αβγό??? Τι ειναι αυτο? Κάθισμα? Ναι, μετά την Αυχενικη στείλε μου, τώρα κοιτώ πολύ λίγα και πολύ διστακτικά. Αν όλα πάνε καλά, θα του βάψουμε το δωματιάκι του, θα το μονωσουμε,  θα του βάλουμε και κλιματισμο και για αρχή θα έχω μόνο το λίκνο Κ μπανακι αλλαξιερα, μετά τα υπόλοιπα αλλά θα τα έχω δει λίγο πριν γεννήσω. 

Θέλω να το κρατήσω στα χέρια μου αυτό το μωρό. Ναι, θα γεννήσω στο μαιευτήριο που είναι ο γιατρός μου, σκέφτηκα να πάμε σε δημόσιο αλλά το συζητησα με τον άντρα μου κι αποφασίσαμε να κόψουμε από αλλού αλλά να πάμε με τον γιατρό μου που ξέρει το ιστορικό μας κ να μην το ρισκάρουμε. 

 

4 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ειχες ρωτησει αν εχει δωσει εγκυμοσυνη στο παρελθον?Ειναι σημαντικο να το ρωτησω αυτο?

Καλημερα

Μια συμβουλή 

Μην ακούς τη μαμά σου

Οι μαμάδες ανησυχούν Κ τότε οι εποχές ήταν άλλες.  Εμένα η μαμά μου με έκανε στα 31 και τον αδερφό μου στα 34. Η θεία μου τον ξάδερφο μου στα 17.

Το έγραψα κ χθες. Η ξαδέρφη η μια στα 40 φυσιολογική κύηση Κ υγιέστατο παιδί Κ η γυναίκα του ξαδελφου στα 27 παιδί με πρόβλημα, δόξα το Θεό είναι καλα, είπε όμως δεν παίρνω το ρίσκο να κάνω άλλο παιδί κι είναι 33 ετών κοπέλα. 

Εγώ στα 35 πήγα με δοτρια άλλη στα 35 φυσάει... 

Να κανεις ότι πιστεύεις εσύ καλύτερο για εσένα Κ τον άντρα σου. Η μαμα μου δεν ανακατεύτηκε πουθενά, η μόνη συμβουλή μην έχει κάνα συγγενή μιγά και να ειναι υγιής. 

5 ώρες πρίν, Moana είπε:

Καλε θα μας τρελάνεις; Κ ειναι μεγάλη η 26; Εγω μια χαρα ηλικια τη βρίσκω. Στις μέρες μας ειναι σπάνιο να βρεις γυναίκες να μπαίνουν σε διαδικασία για παιδι πριν τα 30something κ μια χαρα παιδιά γεννούν. Μη λαμβάνεις υπόψη σου τις περιπτώσεις απο εδω μεσα με υπογονιμότητα 

Γιατί βάζουν φραγμό; Άρα με το καλησπέρα σας σου λεει δε στα δίνω ολα κ τα μοιράζω.... εχεις ρωτήσει αν εχει γεννηθεί παιδάκι με τα ωαρια της; Αυτο νομιζω ειναι σημαντική πληροφορία 

Ναι

Η πιο σημαντική 

Σε εμάς έχει δώσει ξανά ζωντα τεκνα

Επίσης το ξαναλέω, έχω δει δοτριες του ΙΑΚ, είναι μικρές. Κυρίως φοιτήτριες. Το 26 είναι μια χαρά ηλικία. Μόνο μια περίπτωση ξέρω που η δοτρια ήταν 30 και μια χαρα δίδυμα έχει η κοπέλα. 

Και το λέω πάλι, παίζει ρόλο Κ το σπέρμα!!! 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

9 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Είσαι καλή και για αυτό σε ζητησαν. Αν σου πω ότι κι εγώ  είχα πέρυσι προτάσεις από αλλά δύο φροντιστήρια; Αλλά είπα οχι. Καλά το κάνεις. Ειδικά στο τέλος η κούραση δεν παλεύεται. Έκανα μαθημα μέχρι μια μέρα πριν και μου έκοβε την αναπνοή το μωρό. Δεν μπορουσα να μιλήσω:D. Αλλά επειδή έχω μάθει τόσα χρόνια να δουλευω, δεν ήθελα να σταματήσω. Και το θεωρώ και αντιεπαγγελματικο να παρατήσω στη μέση παιδιά στην προετοιμασία. Και τι να κάνω; Να γυρνάω για καφέδες; Αφού όλοι δουλευαν. Αλλά το μετά δεν παλεύεται με τα ξενύχτια και την κούραση. Ευτυχώς έκατσε η καραντίνα.

Καλά τα δώρα και τα σχετικά. Κι του μικρού έφεραν πολλα, αλλά άλλα ήταν για μεγάλο μωρό, αλλά για αισθητικούς λόγους ήθελαν αλλαγή, και αυτά που κρατησα ήθελαν πλύσιμο και αποστείρωση. Δεν θα την παλεψεις, διαπιστωμένο...

Για τα απαραίτητα κι εγώ της ίδιας λογικής είμαι. Εγώ δούλευα και δουλεύω αλλά σόρρυ κιόλας τα βρεφικά είναι μπίζνα κάνονικοτατη. Και δεν τα χρησιμοποιείς και πολύ. Οπότε όπου έβρισκα προσφορά αναμαζωνα, αλλιώς τα έδινα τα διπλάσια. Δεν θυμάμαι και πότε γέννας... Αν θες να σου πω περίπου τι χρειάστηκα εγώ που δεν τα γλιτώνεις ούτως η άλλως.

δε με ζήτησαν στο αντικείμενο των σπουδών μου αλλά σε αυτό που εργαστηκα 8.5 χρόνια. Μισθός 1.500 μεικτά, από 1390 που έπαιρνα, ευχαρίστησα διακριτικά κι εξήγησα πως όταν έστελνα το βιογραφικό δεν γνώριζα για την εγκυμοσύνη Κ το θεωρώ κοροϊδία να πάω για συνέντευξη Κ μετά αν με πάρουν να τους πω, είμαι έγκυος, σε 4 μήνες σταματάω. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Κορίτσια θα σας πρήξω. Εκεί που ήμουν έτοιμη, ο σύζυγος θέλει να κατεβει(αλλά λεφτά) έχω την μάνα μου μεγάλη η δότρια να μην τη δεχτείς. Εγώ στα 21 έκανα την αδερφή σου και εσένα 24..Εσεις που κάνατε προσπάθεια με δανεικά πόσο χρονών ήτανε η δότρια; 

 

Εμένα ηταν 27

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Αβγό??? Τι ειναι αυτο? Κάθισμα? Ναι, μετά την Αυχενικη στείλε μου, τώρα κοιτώ πολύ λίγα και πολύ διστακτικά. Αν όλα πάνε καλά, θα του βάψουμε το δωματιάκι του, θα το μονωσουμε,  θα του βάλουμε και κλιματισμο και για αρχή θα έχω μόνο το λίκνο Κ μπανακι αλλαξιερα, μετά τα υπόλοιπα αλλά θα τα έχω δει λίγο πριν γεννήσω. 

Θέλω να το κρατήσω στα χέρια μου αυτό το μωρό. Ναι, θα γεννήσω στο μαιευτήριο που είναι ο γιατρός μου, σκέφτηκα να πάμε σε δημόσιο αλλά το συζητησα με τον άντρα μου κι αποφασίσαμε να κόψουμε από αλλού αλλά να πάμε με τον γιατρό μου που ξέρει το ιστορικό μας κ να μην το ρισκάρουμε. 

 

Καλημερα

Μια συμβουλή 

Μην ακούς τη μαμά σου

Οι μαμάδες ανησυχούν Κ τότε οι εποχές ήταν άλλες.  Εμένα η μαμά μου με έκανε στα 31 και τον αδερφό μου στα 34. Η θεία μου τον ξάδερφο μου στα 17.

Το έγραψα κ χθες. Η ξαδέρφη η μια στα 40 φυσιολογική κύηση Κ υγιέστατο παιδί Κ η γυναίκα του ξαδελφου στα 27 παιδί με πρόβλημα, δόξα το Θεό είναι καλα, είπε όμως δεν παίρνω το ρίσκο να κάνω άλλο παιδί κι είναι 33 ετών κοπέλα. 

Εγώ στα 35 πήγα με δοτρια άλλη στα 35 φυσάει... 

Να κανεις ότι πιστεύεις εσύ καλύτερο για εσένα Κ τον άντρα σου. Η μαμα μου δεν ανακατεύτηκε πουθενά, η μόνη συμβουλή μην έχει κάνα συγγενή μιγά και να ειναι υγιής. 

Ναι

Η πιο σημαντική 

Σε εμάς έχει δώσει ξανά ζωντα τεκνα

Επίσης το ξαναλέω, έχω δει δοτριες του ΙΑΚ, είναι μικρές. Κυρίως φοιτήτριες. Το 26 είναι μια χαρά ηλικία. Μόνο μια περίπτωση ξέρω που η δοτρια ήταν 30 και μια χαρα δίδυμα έχει η κοπέλα. 

Και το λέω πάλι, παίζει ρόλο Κ το σπέρμα!!! 

Από εμένα σίγουρα πιο γερή θα είναι. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. 

Just now, Thia1985 είπε:

Αβγό??? Τι ειναι αυτο? Κάθισμα? Ναι, μετά την Αυχενικη στείλε μου, τώρα κοιτώ πολύ λίγα και πολύ διστακτικά. Αν όλα πάνε καλά, θα του βάψουμε το δωματιάκι του, θα το μονωσουμε,  θα του βάλουμε και κλιματισμο και για αρχή θα έχω μόνο το λίκνο Κ μπανακι αλλαξιερα, μετά τα υπόλοιπα αλλά θα τα έχω δει λίγο πριν γεννήσω. 

Θέλω να το κρατήσω στα χέρια μου αυτό το μωρό. Ναι, θα γεννήσω στο μαιευτήριο που είναι ο γιατρός μου, σκέφτηκα να πάμε σε δημόσιο αλλά το συζητησα με τον άντρα μου κι αποφασίσαμε να κόψουμε από αλλού αλλά να πάμε με τον γιατρό μου που ξέρει το ιστορικό μας κ να μην το ρισκάρουμε. 

 

Καλημερα

Μια συμβουλή 

Μην ακούς τη μαμά σου

Οι μαμάδες ανησυχούν Κ τότε οι εποχές ήταν άλλες.  Εμένα η μαμά μου με έκανε στα 31 και τον αδερφό μου στα 34. Η θεία μου τον ξάδερφο μου στα 17.

Το έγραψα κ χθες. Η ξαδέρφη η μια στα 40 φυσιολογική κύηση Κ υγιέστατο παιδί Κ η γυναίκα του ξαδελφου στα 27 παιδί με πρόβλημα, δόξα το Θεό είναι καλα, είπε όμως δεν παίρνω το ρίσκο να κάνω άλλο παιδί κι είναι 33 ετών κοπέλα. 

Εγώ στα 35 πήγα με δοτρια άλλη στα 35 φυσάει... 

Να κανεις ότι πιστεύεις εσύ καλύτερο για εσένα Κ τον άντρα σου. Η μαμα μου δεν ανακατεύτηκε πουθενά, η μόνη συμβουλή μην έχει κάνα συγγενή μιγά και να ειναι υγιής. 

Ναι

Η πιο σημαντική 

Σε εμάς έχει δώσει ξανά ζωντα τεκνα

Επίσης το ξαναλέω, έχω δει δοτριες του ΙΑΚ, είναι μικρές. Κυρίως φοιτήτριες. Το 26 είναι μια χαρά ηλικία. Μόνο μια περίπτωση ξέρω που η δοτρια ήταν 30 και μια χαρα δίδυμα έχει η κοπέλα. 

Και το λέω πάλι, παίζει ρόλο Κ το σπέρμα!!! 

Έστειλα E mail και ρωτησα και εγώ γιατί το είχα ξεχάσει. Να δούμε τι θα μου απαντήσει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Από εμένα σίγουρα πιο γερή θα είναι. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. 

Έστειλα E mail και ρωτησα και εγώ γιατί το είχα ξεχάσει. Να δούμε τι θα μου απαντήσει. 

Αν δε σου απαντήσει γραπτώς, πάρε Κ τηλ. Η κοπέλα ήταν να παντρευτεί, δεν ξέρω τι έκανε τώρα λόγω κορονοιου. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια έχει κάνει κάποια Αυχενικη διαφάνεια με τον Παπαπαναγιώτου??? 

Καλημεραααα!! Εγώ έκανα μαζί του αυχενική , β επιπέδου , ντοπλερ . Πολύ καλή εμπειρία ! Εξονυχιστικός  και γλυκός . Ήμουνα χάλια ψυχολογικά λόγω του ιστορικού μου και έτρεμα σαν ψάρι με βοήθησε πολύ η στάση του  και ένιωσα σιγουριά. 

  • Ευχαριστώ 1

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Αν δε σου απαντήσει γραπτώς, πάρε Κ τηλ. Η κοπέλα ήταν να παντρευτεί, δεν ξέρω τι έκανε τώρα λόγω κορονοιου. 

Xθες μίλησα μαζί της. Επειδή είναι να της τηλ τη Δευτέρα οριστικά δε θέλω να παιρνω τηλ όλη την ώρα. Νιώθω ότι πιέζομαι πιο πολύ. Τώρα που μιλάω με τα κορίτσια και μαθαίνω ηλικίες βλέπω όλα αυτά που μου ειπε ο γιατρός μου. Είναι το τελευταίο που πρέπει να μάθω. Αλλιώς θα το μάθω τη Δευτέρα. Με τα email δεν το πολυεχουν είναι η αλήθεια.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Xθες μίλησα μαζί της. Επειδή είναι να της τηλ τη Δευτέρα οριστικά δε θέλω να παιρνω τηλ όλη την ώρα. Νιώθω ότι πιέζομαι πιο πολύ. Τώρα που μιλάω με τα κορίτσια και μαθαίνω ηλικίες βλέπω όλα αυτά που μου ειπε ο γιατρός μου. Είναι το τελευταίο που πρέπει να μάθω. Αλλιώς θα το μάθω τη Δευτέρα. Με τα email δεν το πολυεχουν είναι η αλήθεια.. 

Εμένα πάντα με έπαιρναν τηλ κι αν δεν έπαιρναν πάντα τηλ εγω. Πρεπει να με θεωρούσαν στρίγγλα γιατί τους είχα στριμωξει παρα πολύ αλλά ήθελα διαβεβαιώσεις. 

Η ηλικία ήταν το τελευταίο που με ένοιαζε να σου πω την αλήθεια. Το θέμα είναι να έχει δώσει εγκυμοσύνες. Και πάντα μα ξέρεις, παίζει ρόλο Κ το σπέρμα. 

Ο γιατρός μας ήταν κάθετος μετά την πρώτη αποτυχημένη. Όπως είπε η Μαίρη ούτε πορτοπαράθυρα έφταιξαν ούτε τπτ, τα έμβρυα καθαρά... Και οταν τον ρώτησα για τη δοτρια μου είπε ότι μελέτησε πολύ καλά το φάκελο της και η ηλικία της δίνει κι έχει δώσει εγκυμοσύνες .

Τον πιστευω,ειναι έντιμος Κ πήρε πολύ προσωπικά αυτή μου την αποτυχία. Όλες μου οι φίλες έμειναν με την πρώτη, με πολύ καλο όμως σπερμα, μόνο η μια είχε κακό Κ πάλι όμως έμεινε σε δίδυμα αλλά η τακτική που ακολουθηθηκε ήταν άλλη από τη δική μου. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Εμένα πάντα με έπαιρναν τηλ κι αν δεν έπαιρναν πάντα τηλ εγω. Πρεπει να με θεωρούσαν στρίγγλα γιατί τους είχα στριμωξει παρα πολύ αλλά ήθελα διαβεβαιώσεις. 

Η ηλικία ήταν το τελευταίο που με ένοιαζε να σου πω την αλήθεια. Το θέμα είναι να έχει δώσει εγκυμοσύνες. Και πάντα μα ξέρεις, παίζει ρόλο Κ το σπέρμα. 

Ο γιατρός μας ήταν κάθετος μετά την πρώτη αποτυχημένη. Όπως είπε η Μαίρη ούτε πορτοπαράθυρα έφταιξαν ούτε τπτ, τα έμβρυα καθαρά... Και οταν τον ρώτησα για τη δοτρια μου είπε ότι μελέτησε πολύ καλά το φάκελο της και η ηλικία της δίνει κι έχει δώσει εγκυμοσύνες .

Τον πιστευω,ειναι έντιμος Κ πήρε πολύ προσωπικά αυτή μου την αποτυχία. Όλες μου οι φίλες έμειναν με την πρώτη, με πολύ καλο όμως σπερμα, μόνο η μια είχε κακό Κ πάλι όμως έμεινε σε δίδυμα αλλά η τακτική που ακολουθηθηκε ήταν άλλη από τη δική μου. 

Όταν αποφασισες για τη δότρια που σου πρότειναν  ειπες το Σφακ να τη δει και αυτός;Το φάκελο της; Η μετα την αποτυχία την ξεψαχνισε; Γιατί σκεφτόμουν, επειδή δεν το βλέπω καθόλου λόγω απόστασης να του στείλω ένα E mail να δει και αυτός λίγο το φάκελο. Σαν το πιο ταλαιπωρημενο ζευγάρι που έχει δει τον τελευταίο καιρό  όπως είπε το σκέφτομαι. Αυτός μου είχε πει ότι δύσκολα θα βρω μικρότερη αλλά δεν του είπα, να δει τη δότρια. Και χρόνος δεν υπάρχει αρκετός. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Όταν αποφασισες για τη δότρια που σου πρότειναν  ειπες το Σφακ να τη δει και αυτός;Το φάκελο της; Η μετα την αποτυχία την ξεψαχνισε; Γιατί σκεφτόμουν, επειδή δεν το βλέπω καθόλου λόγω απόστασης να του στείλω ένα E mail να δει και αυτός λίγο το φάκελο. Σαν το πιο ταλαιπωρημενο ζευγάρι που έχει δει τον τελευταίο καιρό  όπως είπε το σκέφτομαι. Αυτός μου είχε πει ότι δύσκολα θα βρω μικρότερη αλλά δεν του είπα, να δει τη δότρια. Και χρόνος δεν υπάρχει αρκετός. 

Όχι δεν του είπα κάτι γιατί το λογικό είναι ότι ενημερώνεται κι αυτός. Όταν με πήρε στην αποτυχία μου είπε έχεις ακόμη δυο έμβρυα, το ένα είναι άριστο, το άλλο μέτριο(τοτε ήταν 3ΒΒ), δίνει όμως εγκυμοσύνη, έχω ενημερωθεί από το ΙΑΚ σχετικά. 

Την δότρια, την επιλέγει το ΙΑΚ με βάση τα κριτήρια σου. Αυτό κατάλαβα εγώ και όταν βρεθεί, ενημερώνεις Σφακ οτι βρέθηκε, πως προχωράμε. Έχεις όμως κάθε δικαίωμα να τον ρωτήσεις αν μπορει να δει κι αυτός το φάκελο της, ότι θα νιώσεις καλύτερα έτσι γιατί έχεις αγχωθει. Πιστεύω θα το κάνει, ξέρει την περίπτωση σου. 

Σε παρακαλώ όμως να μην επηρεάζεσαι από σύζυγο Κ μαμα Κ να μη δίνεις πολλές λεπτομέρειες. Οι άντρες αγχώνονται, τα κάνουν μαντάρα Κ οι μαμάδες είναι μαμαδες.

Εγώ επειδή άκουσα τον δικό μου να δίνει πληροφορίες στο εξωτερικό ότι πάμε σε αιματολογο, του είπα δε θα δίνεις καμμια τέτοια πληροφορία, εσύ ξέρεις που πήγαιναν?? Εδώ σου λένε ότι το παιδί είναι με σπερμ... Και μετά τους ξεφεύγει ότι η εμβρυομεταφορα πήγε καλά. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Όχι δεν του είπα κάτι γιατί το λογικό είναι ότι ενημερώνεται κι αυτός. Όταν με πήρε στην αποτυχία μου είπε έχεις ακόμη δυο έμβρυα, το ένα είναι άριστο, το άλλο μέτριο(τοτε ήταν 3ΒΒ), δίνει όμως εγκυμοσύνη, έχω ενημερωθεί από το ΙΑΚ σχετικά. 

Την δότρια, την επιλέγει το ΙΑΚ με βάση τα κριτήρια σου. Αυτό κατάλαβα εγώ και όταν βρεθεί, ενημερώνεις Σφακ οτι βρέθηκε, πως προχωράμε. Έχεις όμως κάθε δικαίωμα να τον ρωτήσεις αν μπορει να δει κι αυτός το φάκελο της, ότι θα νιώσεις καλύτερα έτσι γιατί έχεις αγχωθει. Πιστεύω θα το κάνει, ξέρει την περίπτωση σου. 

Σε παρακαλώ όμως να μην επηρεάζεσαι από σύζυγο Κ μαμα Κ να μη δίνεις πολλές λεπτομέρειες. Οι άντρες αγχώνονται, τα κάνουν μαντάρα Κ οι μαμάδες είναι μαμαδες.

Εγώ επειδή άκουσα τον δικό μου να δίνει πληροφορίες στο εξωτερικό ότι πάμε σε αιματολογο, του είπα δε θα δίνεις καμμια τέτοια πληροφορία, εσύ ξέρεις που πήγαιναν?? Εδώ σου λένε ότι το παιδί είναι με σπερμ... Και μετά τους ξεφεύγει ότι η εμβρυομεταφορα πήγε καλά. 

Ναι μαλλον το βράδυ θα του στείλω αν μπορεί να ρίξει μια ματιά.Αν και ντρέπομαι κάπως αλλά θέλω τη γνώμη του. Εμείς επειδή δε θα προχωρήσουμε τώρα, στον επόμενο πάλι υστεροσκοπηση μπορεί να  μην   ενηνερωθει από κανέναν. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Thia1985 είπε:

Αβγό??? Τι ειναι αυτο? Κάθισμα? Ναι, μετά την Αυχενικη στείλε μου, τώρα κοιτώ πολύ λίγα και πολύ διστακτικά. Αν όλα πάνε καλά, θα του βάψουμε το δωματιάκι του, θα το μονωσουμε,  θα του βάλουμε και κλιματισμο και για αρχή θα έχω μόνο το λίκνο Κ μπανακι αλλαξιερα, μετά τα υπόλοιπα αλλά θα τα έχω δει λίγο πριν γεννήσω. 

Θέλω να το κρατήσω στα χέρια μου αυτό το μωρό. Ναι, θα γεννήσω στο μαιευτήριο που είναι ο γιατρός μου, σκέφτηκα να πάμε σε δημόσιο αλλά το συζητησα με τον άντρα μου κι αποφασίσαμε να κόψουμε από αλλού αλλά να πάμε με τον γιατρό μου που ξέρει το ιστορικό μας κ να μην το ρισκάρουμε. 

 

Καλημερα

Μια συμβουλή 

Μην ακούς τη μαμά σου

Οι μαμάδες ανησυχούν Κ τότε οι εποχές ήταν άλλες.  Εμένα η μαμά μου με έκανε στα 31 και τον αδερφό μου στα 34. Η θεία μου τον ξάδερφο μου στα 17.

Το έγραψα κ χθες. Η ξαδέρφη η μια στα 40 φυσιολογική κύηση Κ υγιέστατο παιδί Κ η γυναίκα του ξαδελφου στα 27 παιδί με πρόβλημα, δόξα το Θεό είναι καλα, είπε όμως δεν παίρνω το ρίσκο να κάνω άλλο παιδί κι είναι 33 ετών κοπέλα. 

Εγώ στα 35 πήγα με δοτρια άλλη στα 35 φυσάει... 

Να κανεις ότι πιστεύεις εσύ καλύτερο για εσένα Κ τον άντρα σου. Η μαμα μου δεν ανακατεύτηκε πουθενά, η μόνη συμβουλή μην έχει κάνα συγγενή μιγά και να ειναι υγιής. 

Ναι

Η πιο σημαντική 

Σε εμάς έχει δώσει ξανά ζωντα τεκνα

Επίσης το ξαναλέω, έχω δει δοτριες του ΙΑΚ, είναι μικρές. Κυρίως φοιτήτριες. Το 26 είναι μια χαρά ηλικία. Μόνο μια περίπτωση ξέρω που η δοτρια ήταν 30 και μια χαρα δίδυμα έχει η κοπέλα. 

Και το λέω πάλι, παίζει ρόλο Κ το σπέρμα!!! 

Αν επιτρεπεται, που ειδες τις δοτριες;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Thia1985 είπε:

δε με ζήτησαν στο αντικείμενο των σπουδών μου αλλά σε αυτό που εργαστηκα 8.5 χρόνια. Μισθός 1.500 μεικτά, από 1390 που έπαιρνα, ευχαρίστησα διακριτικά κι εξήγησα πως όταν έστελνα το βιογραφικό δεν γνώριζα για την εγκυμοσύνη Κ το θεωρώ κοροϊδία να πάω για συνέντευξη Κ μετά αν με πάρουν να τους πω, είμαι έγκυος, σε 4 μήνες σταματάω. 

Αβγό είναι το κάθισμα του αυτοκινήτου για τους πρώτους μήνες. Είναι τα πλέον κατάλληλα για τα μωρά , περισσότερο από αυτά που λένε πχ από 0-36 κιλά.

Οπότε είσαι έτοιμη πες μου να σου στείλω site και μαγαζιά.

10 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Πετσέτες να πω την αλήθεια πήρα κανονικές μεγάλες σαν τις δικές μας, σώματος και προσώπου. Πήρα και ένα μπουρνούζι ίσα για το παιδικό σχέδιο αλλά δεν με βολεύει καθόλου. Άκλαφτο πήγε. Θέλω να βρω παιδικές πετσέτες σώματος σαν αυτές που κυκλοφορούν για τη θάλασσα αλλά δεν βρίσκω. Επίσης σεντόνια για μένα δεν αξίζουν της κούνιας. Οπότε πήρα παιδικά για μονό κρεββάτι για να κάνουν απόσβεση κάποια στιγμή. Τις πάνες για καναπέ και καρότσι, επειδή τα έβρισκα πολύ μικρά τα αντικατέστησα με σεντόνια του λίκνου. Πήρα 6. Τα δύο για το λίκνο και τα υπόλοιπα σε καρότσι, καναπέ, ρηλάξ, στο αυτοκίνητο. Και ένα πακετάκι πάνες από τα τζάμπο, οι οποίες δεν είναι καλοραμμένες αλλά δεν με ένοιαζε και τις έβαζα στο λίκνο κάτω από το κεφαλάκι του για γουλιές και να μην αλλάζω κάθε μέρα σεντόνι.  Πανάκια για γουλιές σωστά από τα τζάμπο, σουτιέν ηλεκτρονικά από hm, νυχτικό στις εκπτώσεις είχα πάρει και το φόρεσα μόνο στο μαιευτήριο.

Άλλη επιχείρηση με τα καρότσια...του σκασμού τα λεφτά και κάνεις την ίδια δουλειά με φθηνότερο. Κατά τύχη πήρα αυγό που κουμπώνει πάνω στο καρότσι. Τουλάχιστον δεν πήγε χαμένο το αυγό, έστω και για λίγο. Όντως ο μάρσιπος είναι must. Προσοχή να είναι εργονομικός. Κι εγώ τον μει ται έχω. Να σε ρωτήσω μπας και έχεις κανένα τιπ: Τον φοράς άνετα όταν είστε έξω;

Στην Αθήνα έχει πολλές και καλές επιλογές. Επαρχία επειδή είναι λίγο ακριβά, πήρα πολλά ηλεκτρονικά... 

Τωρα πια δεν τον φοράω συχνά γιατί περπατάει. Αλλά ναι άνετα το χρησιμοποιούσα και έξω. Δε δυσκολεύει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Αβγό είναι το κάθισμα του αυτοκινήτου για τους πρώτους μήνες. Είναι τα πλέον κατάλληλα για τα μωρά , περισσότερο από αυτά που λένε πχ από 0-36 κιλά.

Οπότε είσαι έτοιμη πες μου να σου στείλω site και μαγαζιά.

Τωρα πια δεν τον φοράω συχνά γιατί περπατάει. Αλλά ναι άνετα το χρησιμοποιούσα και έξω. Δε δυσκολεύει κάτι;

Α, τέλεια. Πώς φορούσες τιράντες χωρίς να σκουπίζεις τον δρόμο; Μπορώ μόνο να το κάνω αν έχω στήριγμα καρότσι ή τραπέζι ή το αυτοκίνητο.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...