Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Κορίτσια θα σας πρήξω. Εκεί που ήμουν έτοιμη, ο σύζυγος θέλει να κατεβει(αλλά λεφτά) έχω την μάνα μου μεγάλη η δότρια να μην τη δεχτείς. Εγώ στα 21 έκανα την αδερφή σου και εσένα 24..Εσεις που κάνατε προσπάθεια με δανεικά πόσο χρονών ήτανε η δότρια; 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anoulious said:

Κορίτσια θα σας πρήξω. Εκεί που ήμουν έτοιμη, ο σύζυγος θέλει να κατεβει(αλλά λεφτά) έχω την μάνα μου μεγάλη η δότρια να μην τη δεχτείς. Εγώ στα 21 έκανα την αδερφή σου και εσένα 24..Εσεις που κάνατε προσπάθεια με δανεικά πόσο χρονών ήτανε η δότρια; 

 

Ποσό ειναι η δότρια; Σορρυ αλλα εχω χάσει μαλλον κάποιες συζητήσεις αν το είπες παραπάνω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Κορίτσια θα σας πρήξω. Εκεί που ήμουν έτοιμη, ο σύζυγος θέλει να κατεβει(αλλά λεφτά) έχω την μάνα μου μεγάλη η δότρια να μην τη δεχτείς. Εγώ στα 21 έκανα την αδερφή σου και εσένα 24..Εσεις που κάνατε προσπάθεια με δανεικά πόσο χρονών ήτανε η δότρια; 

 

Εγώ ένα μόνο θα πω...η δική μου δοτρια είναι 32 ετών και.μιυ έδωσε 11 βλαστοκυστες!!!!

  • Μου αρέσει 4

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Εγώ ένα μόνο θα πω...η δική μου δοτρια είναι 32 ετών και.μιυ έδωσε 11 βλαστοκυστες!!!!

Εσυ θα κανεις ομάδα!!! Χαχα ... αλήθεια εχεις σκεφτεί να βάλεις κ αλλα; Ας έρθουν βέβαια με το καλο αυτα, αλλα δε μπορει να μη το εχεις σκεφτεί 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Ποσό ειναι η δότρια; Σορρυ αλλα εχω χάσει μαλλον κάποιες συζητήσεις αν το είπες παραπάνω 

26.Εγω είπα μέχρι 26 και η δότρια είναι ακριβώς στο όριο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Moana είπε:

Εσυ θα κανεις ομάδα!!! Χαχα ... αλήθεια εχεις σκεφτεί να βάλεις κ αλλα; Ας έρθουν βέβαια με το καλο αυτα, αλλα δε μπορει να μη το εχεις σκεφτεί 

Να σου πω την αλήθεια όσο είχα τους εμετούς έλεγα ότι δεν θα κάνω αλλά!! Αλλά τώρα που είμαι καλυτερα, πρώτα ο Θεός  να γεννηθούν αυτά τα δύο παιδάκια μου γερα, θα ήθελα να κάνω κι άλλα!!!

Just now, anoulious είπε:

26.Εγω είπα μέχρι 26 και η δότρια είναι ακριβώς στο όριο. 

Μια χαρά ηλικία έχει!!!!

  • Μου αρέσει 5

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ ένα μόνο θα πω...η δική μου δοτρια είναι 32 ετών και.μιυ έδωσε 11 βλαστοκυστες!!!!

Προφανώς έχετε τέλειο σπέρμα. Σε εμάς είναι αδύνατο αυτό γιατί το κέντρο δίνει 10 ωριμα ωαρια. Τέλος. Εσας σας έδωσε όλα τα ωαρια προφανώς. Πόσα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

26.Εγω είπα μέχρι 26 και η δότρια είναι ακριβώς στο όριο. 

Καλε θα μας τρελάνεις; Κ ειναι μεγάλη η 26; Εγω μια χαρα ηλικια τη βρίσκω. Στις μέρες μας ειναι σπάνιο να βρεις γυναίκες να μπαίνουν σε διαδικασία για παιδι πριν τα 30something κ μια χαρα παιδιά γεννούν. Μη λαμβάνεις υπόψη σου τις περιπτώσεις απο εδω μεσα με υπογονιμότητα 

Just now, anoulious said:

Προφανώς έχετε τέλειο σπέρμα. Σε εμάς είναι αδύνατο αυτό γιατί το κέντρο δίνει 10 ωριμα ωαρια. Τέλος. Εσας σας έδωσε όλα τα ωαρια προφανώς. Πόσα; 

Γιατί βάζουν φραγμό; Άρα με το καλησπέρα σας σου λεει δε στα δίνω ολα κ τα μοιράζω.... εχεις ρωτήσει αν εχει γεννηθεί παιδάκι με τα ωαρια της; Αυτο νομιζω ειναι σημαντική πληροφορία 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Καλε θα μας τρελάνεις; Κ ειναι μεγάλη η 26; Εγω μια χαρα ηλικια τη βρίσκω. Στις μέρες μας ειναι σπάνιο να βρεις γυναίκες να μπαίνουν σε διαδικασία για παιδι πριν τα 30something κ μια χαρα παιδιά γεννούν. Μη λαμβάνεις υπόψη σου τις περιπτώσεις απο εδω μεσα με υπογονιμότητα 

Γιατί βάζουν φραγμό; Άρα με το καλησπέρα σας σου λεει δε στα δίνω ολα κ τα μοιράζω.... εχεις ρωτήσει αν εχει γεννηθεί παιδάκι με τα ωαρια της; Αυτο νομιζω ειναι σημαντική πληροφορία 

Ναι σου δίνουν 10.Μου είπε εχει πάει καλά γενικά. . Δεν το ρωτησα. Γιατί θα σου πουν την αλήθεια;. Μόνο στην ηλικία λένε την αλήθεια ίσως γιατί θα φανεί στην αυχενικη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Προφανώς έχετε τέλειο σπέρμα. Σε εμάς είναι αδύνατο αυτό γιατί το κέντρο δίνει 10 ωριμα ωαρια. Τέλος. Εσας σας έδωσε όλα τα ωαρια προφανώς. Πόσα; 

Έμας μας έδωσαν 15 ώριμα ωάρια! Και έχουμε τις 11 βλαστοκυστες! Όσο για το σπερμα ο άντρας μου έπαιρνε προφερτιλ κοντά στους δύο μήνες! Γενικά όμως είχε καλό σπέρμα! 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Ναι σου δίνουν 10.Μου είπε εχει πάει καλά γενικά. . Δεν το ρωτησα. Γιατί θα σου πουν την αλήθεια;. Μόνο στην ηλικία λένε την αλήθεια ίσως γιατί θα φανεί στην αυχενικη. 

Αχ παναγια μου πια, τι τραβάμε ... ολα στο περίπου κ ολο αμφιβολίες. Λοιπον, μην κολλάς στην ηλικια, ειναι σουπερ. Οτι η μητέρα σου σας έκανε μικρότερη τι εχει να λεει; κ εμενα οι κολλητές μου έμειναν  εγκυος απο τον 1ο μήνα προσπάθειας  κ γέννησαν μια χαρα παιδιά στα 37 τους. Μην αγχώνεσαι για το ηλικιακό! Να πανε ολα τέλεια εύχομαι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Κορίτσια θα σας πρήξω. Εκεί που ήμουν έτοιμη, ο σύζυγος θέλει να κατεβει(αλλά λεφτά) έχω την μάνα μου μεγάλη η δότρια να μην τη δεχτείς. Εγώ στα 21 έκανα την αδερφή σου και εσένα 24..Εσεις που κάνατε προσπάθεια με δανεικά πόσο χρονών ήτανε η δότρια; 

 

29 ετων. 10 ωαρια, 6 βάστοκυστες απ τις οποιες οι 3 εδωσαν εγκυμοσυνη. Καθολου ασχημα

Just now, Τουτουνι είπε:

Ουαουυυυυυυυυυυυυυυυ!!! Αρκετά!!!!

Αλαξιερα επιπλο σουπερ χρησιμη με στρωματακι. Σελτεδακια 6 με 7 μικρα κ 2 μεγαλα

4-5 λαβετες για γουλιτσες

5-6 σαλιαρες

10 φορμακια χειμερινα 10καλοκαιρινα

Ζιπουνακια

Κρεμα συγκαματος φρεζυντερμ. Ενυδατικη κ αφρολουτρο(μου εκατσαν ωραια κ τα helenvita}

Ψαλιδακι νυχιων, χτενακι, γαζες, καθαρο οιμοπνευμα

4 σετ σεντονακια κουνιας και 2-3 μικρα για λικνο

Στρωματακι για κουνια λικνο η πορτ μπεμπε

Αποστειρωτη, στεγνωτηρα μπιμπερο , θερμος κ βραστηρα

4 μπιμπερο μικρα γυαλινα με θηλη λατεξ(με βολεψαν καλυτερα)

Μπανακι

 

Just now, Thia1985 είπε:

Το καλό είναι ότι στο σόι μου κάνουν δώρα οι συγγενείς, δηλαδή κουβέρτες Κ σεντόνια κάνει η μια θεία μου Κ η άλλη κάνει συνήθως ρουχαλάκια. Από Δευτέρα, ξεκινάω Κ διαδικασίες για πολιτικό, περίμενα τον δεύτερο υπέρηχο να ξεκινήσω δειλά δειλά να σκέφτομαι θετικά. 

Δε θα πάρω πολλά πράγματα, μόνο τα απαραίτητα. Δυστυχώς, το ότι έχασα τη δουλειά κι ότι ξοδέψαμε σύνολο δέκα χιλιάρικα από τον Νοέμβριο έως και τον Ιούλιο, περιοριζει. Δε με αγχώνει όμως γιατί ξέρω ότι θα έχω βοήθεια Κ από γονείς μου τον πρώτο καιρό, όσο Κ να μην το θέλω, δε μπορώ αλλιώς. Κι ας ξηλωθούν κι οι άλλοι παππούδες, όχι μόνο για το ένα εγγόνι.... Που βγάζουν κι ένα κάρο οι γονείς. 

Πάντως, σκοπεύω καλά να μαστε, σε ένα χρόνο ακριβώς από τωρα να ψάξω δουλειά, θέλω να στηρίζομαι στα πόδια μου, στις δυνάμεις μου και να μην έχω ανάγκη γιατί πολλές φορές Κ η βοήθεια φέρνει αναστάτωση και επεμβάσεις. Δεν αναφέρομαι σε γονείς μου. 

Στην αρχή μόνο τα απαραίτητα. Μετά θέλω εγώ κι ο άντρας μου να προσφέρουμε στο μωρό μας. 

Θέλεις να σου πω Κ το άλλο?? Από τότε που έμεινα έγκυος, είχα δύο προτάσεις για δουλειά!!? Φυσικά ευχαρίστησα κι είπα για την κατάσταση μου. Όταν είχα απελπιστεί, έστελνα βιογραφικά και με πήραν τηλέφωνα. Εννοείται το μωρό μου είναι πιο πολύτιμο από τη δουλειά. 

Anoulious όχι, δεν δυσκολεύτηκαν να μου βρουν άλλη. Έχω κλασικό μεσογειακό σώμα και τπτ το ιδιαίτερο πάνω μου, τα χαρακτηριστικά μου είναι Αρμονικα. Πολλές κοπέλες ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα γιατί ο νόμος ορίζει όταν ένα ζευγάρι θέλει να πάει με δωρεά, να γράφει το κέντρο ότι υπάρχει ζευγάρι Κ ανταποκρίνονται κοπέλες. 

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι η δότρια είναι μεγάλη ηλικιακά για πολύ συγκεκριμένο λόγο που όπως είπα ξέρει ο γιατρός μου εμπιστευτικά κι όχι τόσο γιατί μου είπαν πως είναι Τελειοφοιτη. Αν πχ δω πάνω από 25 θα εκπλαγω αλλά κ πάλι, η δουλειά έγινε. Μετά από την Αυχενικη, την ξεχνάω, για εμένα δεν υπάρχει. Όχι γιατί εγώ έχω κάποιο πρόβλημα αλλά γιατί μου το ζήτησε ο άντρας μου Κ το σέβομαι. 

Εδώ φυσικά θα βοηθώ όποια κοπέλα χρειαστεί βοήθεια. Απλώς εγώ θα παψω να τη σκέφτομαι .

Κοριτσια please. Μην κανετε το λαθος που εκανα εγω, κ αφησετε τις ετοιμασιες για τελευταια στιγμη. Ειχα βαρυνει πονουσε μεση κ ποδια κ ετρεχα στην αγορα. Καλυτερα ξεκινατε απ τον 6ο μηνα

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

29 ετων. 10 ωαρια, 6 βάστοκυστες απ τις οποιες οι 3 εδωσαν εγκυμοσυνη. Καθολου ασχημα

Αλαξιερα επιπλο σουπερ χρησιμη με στρωματακι. Σελτεδακια 6 με 7 μικρα κ 2 μεγαλα

4-5 λαβετες για γουλιτσες

5-6 σαλιαρες

10 φορμακια χειμερινα 10καλοκαιρινα

Ζιπουνακια

Κρεμα συγκαματος φρεζυντερμ. Ενυδατικη κ αφρολουτρο(μου εκατσαν ωραια κ τα helenvita}

Ψαλιδακι νυχιων, χτενακι, γαζες, καθαρο οιμοπνευμα

4 σετ σεντονακια κουνιας και 2-3 μικρα για λικνο

Στρωματακι για κουνια λικνο η πορτ μπεμπε

Αποστειρωτη, στεγνωτηρα μπιμπερο , θερμος κ βραστηρα

4 μπιμπερο μικρα γυαλινα με θηλη λατεξ(με βολεψαν καλυτερα)

Μπανακι

 

Ειχες ρωτησει αν εχει δωσει εγκυμοσυνη στο παρελθον?Ειναι σημαντικο να το ρωτησω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ειχες ρωτησει αν εχει δωσει εγκυμοσυνη στο παρελθον?Ειναι σημαντικο να το ρωτησω αυτο?

Δεν ειχα ρωτησει τιποτε. Ειχα εμπιστοσυνη στο γιατρο. Ομως τωρα πιθανον να ρωτουσα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...