Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

Α, τέλεια. Πώς φορούσες τιράντες χωρίς να σκουπίζεις τον δρόμο; Μπορώ μόνο να το κάνω αν έχω στήριγμα καρότσι ή τραπέζι ή το αυτοκίνητο.

Το έβαζα από πριν. Έβαζα κανονικά το μωρό το εδένα,και μετά απλώς χαλάρωνα τις τιράντες, έβγαζα το μωρό και ο μάρσιπος πάνω μου. Αυτό με βόλευε πολύ με τα μπες βγες στο αυτοκίνητο. Όχι ότι δεν έχω σκουπίσει δρόμους και πεζοδρόμια με τις τιράντες...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anoulious είπε:

Ναι μαλλον το βράδυ θα του στείλω αν μπορεί να ρίξει μια ματιά.Αν και ντρέπομαι κάπως αλλά θέλω τη γνώμη του. Εμείς επειδή δε θα προχωρήσουμε τώρα, στον επόμενο πάλι υστεροσκοπηση μπορεί να  μην   ενηνερωθει από κανέναν. 

Εμενα ηταν 27.6 ωαρια 3 βλαστοκυστες.πολυ κακο σπερμα παντα.με τισ 2 πρωτεσ εγκυμοσυνη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Το έβαζα από πριν. Έβαζα κανονικά το μωρό το εδένα,και μετά απλώς χαλάρωνα τις τιράντες, έβγαζα το μωρό και ο μάρσιπος πάνω μου. Αυτό με βόλευε πολύ με τα μπες βγες στο αυτοκίνητο. Όχι ότι δεν έχω σκουπίσει δρόμους και πεζοδρόμια με τις τιράντες...

Πω πω και είμαι υποχόνδρια με κάτι τέτοια :D Άρα, το έφτιαχνες από το σπίτι, έβαζες το μωρό και μετά απλά έβγαζες το μωρό και συνέχιζες να τον φοράς, σωστά; Εντάξει αυτό μου φαίνεται εύκολο και θα το δοκιμάσω. Τώρα λόγω καλοκαιριού δεν τον πολυχρησιμοποιήσαμε, γιατί αγανακτώ με τη ζέστη.  Κατά τα άλλα όμως μου αρέσει πάαααρα πολύ. Βγάλαμε όλο το πρώτο τρίμηνο αγκαλιά και εγώ και ο μπαμπάς.  Ήλπιζα να τον φοράω και λίγο όταν περπατήσει για να μην τον σηκώνω όταν κουράζεται. Για να δούμε... 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Πω πω και είμαι υποχόνδρια με κάτι τέτοια :D Άρα, το έφτιαχνες από το σπίτι, έβαζες το μωρό και μετά απλά έβγαζες το μωρό και συνέχιζες να τον φοράς, σωστά; Εντάξει αυτό μου φαίνεται εύκολο και θα το δοκιμάσω. Τώρα λόγω καλοκαιριού δεν τον πολυχρησιμοποιήσαμε, γιατί αγανακτώ με τη ζέστη.  Κατά τα άλλα όμως μου αρέσει πάαααρα πολύ. Βγάλαμε όλο το πρώτο τρίμηνο αγκαλιά και εγώ και ο μπαμπάς.  Ήλπιζα να τον φοράω και λίγο όταν περπατήσει για να μην τον σηκώνω όταν κουράζεται. Για να δούμε... 

Ακριβώς έτσι. Τον φοράω και τώρα και ας περπατάει αλλά όχι τόσο συχνά όπως μωρό. Ελπίζω να το χρησιμοποιήσω τώρα και σε ένα δεύτερο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Κορίτσια θα σας πρήξω. Εκεί που ήμουν έτοιμη, ο σύζυγος θέλει να κατεβει(αλλά λεφτά) έχω την μάνα μου μεγάλη η δότρια να μην τη δεχτείς. Εγώ στα 21 έκανα την αδερφή σου και εσένα 24..Εσεις που κάνατε προσπάθεια με δανεικά πόσο χρονών ήτανε η δότρια; 

 

εμενα  ηταν 19 μ εδωσε 12 βλαστοκυστες γονπιμοποιηθηκαν οι 12  εβαλα 2 κ εχω αλλες 10 πίσω  μ..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

εμενα  ηταν 19 μ εδωσε 12 βλαστοκυστες γονπιμοποιηθηκαν οι 12  εβαλα 2 κ εχω αλλες 10 πίσω  μ..

Εσυ θα κανεις την αντίπαλη ομάδα που θα παίζει με του τουτουνιου

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Ακριβώς έτσι. Τον φοράω και τώρα και ας περπατάει αλλά όχι τόσο συχνά όπως μωρό. Ελπίζω να το χρησιμοποιήσω τώρα και σε ένα δεύτερο. 

Μακάρι στο εύχομαι από καρδιάς!!!! και σύντομα...:wub:

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Καινούρια εδώ και γενικά καινούρια στο θέμα εξωσωματικη. Με χαμηλή ΑΜΗ τόσο το προσπαθούσαμε φυσικά, χωρίς όμως αποτέλεσμα (αναμενόμενο). Μια ωοληψια επισης άκυρη (κενό οωθηλακιο) και έτσι τώρα θα πάμε σε φυσικό τροποιημενο κύκλο. Ωστοσο ένας ανοσολογος γιατρός μας είπε πως οι πιθανότητες είναι ελάχιστες. Και έτσι, ενώ προτυτερα έλεγα αποκλείεται, τωρα πλέον σκέφτομαι και την δωρεά. 

Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο κοστίζει και πως το διαχειρίζεσαι ψυχολογικώς? 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nanouka40 said:

Εγώ είμαι στη φάση που έχω δώσει όλα τα χαρακτηριστικά και περιμένω να βρούνε δοτρια. Και όλο περιμένω να χτυπήσει το τηλέφωνο. Αγωνία στο  φουλ

Nanouka μου το ίδιο στάδιο είμαι και εγω. Εδώ και 3 μέρες έχω αναγούλες δεν πέρασα από την μέρα που περιμένω να δω περίοδο και νιώθω το στήθος μου φουσκωμένο και ζεσταίνομαι. Είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης?? Ι καμία ίωση???Ποτέ αρχίζουν τα συμπτώματα εγκυμοσύνης?? Μπορη κάποια να με βοηθήσει???

Just now, Arriel_83 said:

Καλησπέρα. Καινούρια εδώ και γενικά καινούρια στο θέμα εξωσωματικη. Με χαμηλή ΑΜΗ τόσο το προσπαθούσαμε φυσικά, χωρίς όμως αποτέλεσμα (αναμενόμενο). Μια ωοληψια επισης άκυρη (κενό οωθηλακιο) και έτσι τώρα θα πάμε σε φυσικό τροποιημενο κύκλο. Ωστοσο ένας ανοσολογος γιατρός μας είπε πως οι πιθανότητες είναι ελάχιστες. Και έτσι, ενώ προτυτερα έλεγα αποκλείεται, τωρα πλέον σκέφτομαι και την δωρεά. 

Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο κοστίζει και πως το διαχειρίζεσαι ψυχολογικώς? 

Καλός την. Μην σε τρομάζει είναι όλα στο μυαλό. Και εγώ μετά απο πολλές αποτυχίες εξωσωματικής πήραμε την αποφαση να δοκιμάσουμε με δωρεά. Παρά ότι είχα πολλούς ενδοιασμούς και φοβίες. Να είναι καλά όλα τα κορίτσια εδώ με βοήθησαν πολύ και τα ξεπέρασα όλα!!! Εγώ έβαλα την παραγγελία μου για την δωτρεια και περιμένω με άγονοια να με πάρει ο γιατρός να μου πει οτι βρίσκε δωτρεια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Εγώ κορίτσια δεν νομίζω να θηλάσω!! Όποτε κάτι λίγο γλυτώνω!! Μου φαίνεται βουνό με δύο μωρά!!

Θα δεις στην πορεία και αποφασιζεις ότι εσένα σε κάνει να νιώθεις καλα

19 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Αν εισαι καλα μπορείς να βγάζεις λιγο γάλα ομως να δίνεις ακομα και με μπιμπερό. Φιλη με δίδυμα έβαζε στο στήθος τις μικρές και φυσικα έδινε και συμπλήρωμα.

 Το μυστικό του θηλασμού ειναι να γινεται οταν αισθάνεται καλα η μαμά με αυτο που κανει.

Γιατί φυσικά; Τα δίδυμα θηλάζοντας κανονικά όπως όλα τα μωρά .ο θηλασμός είναι προσφορά ζήτησης.Αυτο το δε χορταινουν να μην το ακούς από παντού.Μονονοσοι γνωρίζουν από θηλασμό θα σου πουν...η κουμπάρα μου τα θήλασε κανονικά...για μένα ο θηλασμός εφ όσον δε συντρεχεί λόγος ιατρικός είναι επιλογή ή όχι και απόλυτα σεβαστή..αλλά το δε χορταινει μην το πιστέψεις

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Μακάρι στο εύχομαι από καρδιάς!!!! και σύντομα...:wub:

Ευχαριστώ πολύ. Ή σύντομα θα γίνει ή ποτέ -εχω ξεκινήσει ήδη προετοιμασία για εμβρυομεταφορα τα έμβρυα που μου έχουν απομείνει... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki said:

Nanouka μου το ίδιο στάδιο είμαι και εγω. Εδώ και 3 μέρες έχω αναγούλες δεν πέρασα από την μέρα που περιμένω να δω περίοδο και νιώθω το στήθος μου φουσκωμένο και ζεσταίνομαι. Είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης?? Ι καμία ίωση???Ποτέ αρχίζουν τα συμπτώματα εγκυμοσύνης?? Μπορη κάποια να με βοηθήσει???

Καλός την. Μην σε τρομάζει είναι όλα στο μυαλό. Και εγώ μετά απο πολλές αποτυχίες εξωσωματικής πήραμε την αποφαση να δοκιμάσουμε με δωρεά. Παρά ότι είχα πολλούς ενδοιασμούς και φοβίες. Να είναι καλά όλα τα κορίτσια εδώ με βοήθησαν πολύ και τα ξεπέρασα όλα!!! Εγώ έβαλα την παραγγελία μου για την δωτρεια και περιμένω με άγονοια να με πάρει ο γιατρός να μου πει οτι βρίσκε δωτρεια. 

Α έτσι πάει.. Βρίσκεις εσύ δοτρια.. Και το κόστος ποιο είναι? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arriel_83 είπε:

Καλησπέρα. Καινούρια εδώ και γενικά καινούρια στο θέμα εξωσωματικη. Με χαμηλή ΑΜΗ τόσο το προσπαθούσαμε φυσικά, χωρίς όμως αποτέλεσμα (αναμενόμενο). Μια ωοληψια επισης άκυρη (κενό οωθηλακιο) και έτσι τώρα θα πάμε σε φυσικό τροποιημενο κύκλο. Ωστοσο ένας ανοσολογος γιατρός μας είπε πως οι πιθανότητες είναι ελάχιστες. Και έτσι, ενώ προτυτερα έλεγα αποκλείεται, τωρα πλέον σκέφτομαι και την δωρεά. 

Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο κοστίζει και πως το διαχειρίζεσαι ψυχολογικώς? 

Καλώς ήρθες. Το κόστος είναι ανάλογα το κέντρο. Σε ότι αφορά το ψυχολογικό,πες μας τι σε προβληματίζει να σου πουμε τις σκέψεις μας...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 said:

Καλώς ήρθες. Το κόστος είναι ανάλογα το κέντρο. Σε ότι αφορά το ψυχολογικό,πες μας τι σε προβληματίζει να σου πουμε τις σκέψεις μας...

 

Ε και το κόστος με προβληματίζει γιατι δεν περισσεύουν. Προέκυψε ενώ είχαμε ανοίξει άλλες δουλειές. Τεσπα. Το ψυχολογικό, αναρωτιέμαι πως είναι να έχεις παιδί με ωάριο μη δικό σου. Και θα αρχίσουν όλοι να ψαχνουν σε ποιον μοιάζει κτλ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...