Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

Αχ παράδεισος φαίνεται όπως τα λες για την φίλη σου άμα της έκαναν και μασάζ είναι το απόλυτο (γτ το μαξιλάρι θηλασμού την κάνει την καμπουρίτσα εκτός αν θηλάζεις ξάπλα αλλά εμένα ξάπλα με έπιανε ο αυχένας μου) 

Βεβαια ακομα απορεί ποτε θα κοιμηθεί το παιδί 5 ωρες συνεχόμενα!!! Γιατι στο τρίωρο ξυπνάει και τον θηλάζει και γέννησε τον Γενάρη.

  • Μπερδεμένη/-ος 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Arriel_83 said:

Αρκετά τα λεφτά πάντως ε... Ευχαριστω για όλες τις πληροφορίες!! 

Κατάλαβα.. Ευχαριστώ πολύ! 

Χάχα φοβερό! Να το χαίρεσαι!! 

Τα λεφτά είναι πολλά. Δουλεύουμε για να πληρώνουμε τους γιατρούς. Αλλά τι να κάνουμε δεν είμαστε απο τις τυχερές που κάναν παιδί εύκολα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Πω πω , Ραφαέλα τι νούμερο είναι αυτο; Υπέροχο είναι να ξέρεις οτι τα 2 έπιασαν τόπο και έχεις και άλλα 10 καβάντζα. Καλά κι εσύ κλώσησες υπέροχα , χιχι

εγω πήρα 5 βλαστόκύστες την πρώτη φορα και 5 από την δεύτερη δοτρια..νταξ, καμια σχέση 

Eγω πέρα από το γιατρό που είναι τα κορίτσια (η Ραφαέλα και το Τουτουνι αν δεν κάνω λάθος) δεν έχω ακούσει καμμία άλλη να είχε τέτοια επιτυχία, τόσες βλαστοκυστες.. Απο ένα σωρό κέντρα. Ας πούνε και τα υπόλοιπα κορίτσια. Προφανώς ασχολείται και ο γιατρος με την επιλογή των δοτριων αλλά υπαρχει και καλό εμβρυολογικο. Χωρίς να ξέρω. Εκ του αποτελέσματος μιλάω. Οι δικές σου 5 βλαστοκυστες είναι στο μέσο όρο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Διαβάζω ενα εξαιρετικό βιβλίο,Εκπαιδεύοντας τα παιδια,όρια στην παιδική παντοδυναμία του Αλντο Ναουρι,παιδίατρος και ψυχίατρος. Αναφέρεται μεταξύ άλλων και σε αυτο που γράφεις το on demand στήθος πιυ προσφέρουν οι μανάδες και τις επιπτώσεις στην μετέπειτα πορεία του παιδιού.Φυςικα ισχύει και για το μπουκαλι αλλα οχι τοςο έντονα. Ειναι πολυ ενδιαφέρον.

Κορίτσι συγγνώμη που θα πεταχτώ πάλι σαν την πορδή αυτός ο Ναουρί είναι συμπεριφοριστής; Αν ναι τότε δεν θα υποστηρίζει την θεωρία του δεσμού. Αφού ασχολείσαι και εύγε σου τσέκαρε Hold On to Your Kids: Why Parents Need to Matter More Than Peers του υπέροχου και μοναδικού για μένα Gabor Mate (που το γράφει μαζί με τον Γκόρντον Νόιφελντ). Προσωπικά (αν και δεν ερωτήθηκα) είμαι υπέρ της σαφούς οριοθέτησης και ρουτίνας στα παιδιά όχι όμως με εξευτελισμό,υποτίμηση ή απόρριψη. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Βεβαια ακομα απορεί ποτε θα κοιμηθεί το παιδί 5 ωρες συνεχόμενα!!! Γιατι στο τρίωρο ξυπνάει και τον θηλάζει και γέννησε τον Γενάρη.

Καλά κι αυτο στο παιδί ειναι! Δεν ειχα ακομα σαραντίσει,ήμουν σε κατασταση τρέλας,δεν ήξερα πιυ πατώ και που βρίσκομαι,άυπνη με ενα βυζι συνεχώς εξω και παιρνει μια φίλη της μάνας μου να μας συγχαρεί! Και μας ξεφουρνίζει οτι η κόρη της που γέννησε Γεναρη( εγω Μαρτη) και θηλάζει αποκλειστικα,μετα τις 20 μέρες η μικρή κοιμάται 9-6! Και αρχίζω εγω να κλαίω και να θέλω να πηδήξω απο τον τρίτο!!! Χαχα! Οποτε,ειναι στο παιδί!

  • Χαχα 5
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Βεβαια ακομα απορεί ποτε θα κοιμηθεί το παιδί 5 ωρες συνεχόμενα!!! Γιατι στο τρίωρο ξυπνάει και τον θηλάζει και γέννησε τον Γενάρη.

Λογικότατο αν δεν παίρνει και πιπίλα ή άλλο αντικείμενο παρηγοριάς σερί ύπνο θα δει μετά τους 24 μήνες. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Καλά κι αυτο στο παιδί ειναι! Δεν ειχα ακομα σαραντίσει,ήμουν σε κατασταση τρέλας,δεν ήξερα πιυ πατώ και που βρίσκομαι,άυπνη με ενα βυζι συνεχώς εξω και παιρνει μια φίλη της μάνας μου να μας συγχαρεί! Και μας ξεφουρνίζει οτι η κόρη της που γέννησε Γεναρη( εγω Μαρτη) και θηλάζει αποκλειστικα,μετα τις 20 μέρες η μικρή κοιμάται 9-6! Και αρχίζω εγω να κλαίω και να θέλω να πηδήξω απο τον τρίτο!!! Χαχα! Οποτε,ειναι στο παιδί!

Δεν με πολυ πείθει.... ή ο αποκλειστικός δεν ισχύει ή το 9-6.

Just now, boukitsa123 είπε:

Λογικότατο αν δεν παίρνει και πιπίλα ή άλλο αντικείμενο παρηγοριάς σερί ύπνο θα δει μετά τους 24 μήνες. 

Δεν θα της το πω αυτο..... βάζει πιο εφικτούς στόχους πιστεύει στον χρόνο θα υπάρξει ανατροπή!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Δεν με πολυ πείθει.... ή ο αποκλειστικός δεν ισχύει ή το 9-6.

Δεν θα της το πω αυτο..... βάζει πιο εφικτούς στόχους πιστεύει στον χρόνο θα υπάρξει ανατροπή!

Κι εμενα η μάνα μου αυτο μου ειπε,μην την πιστευεις,υπερβάλλει! Τιποτα εγω! Κλάμα! Καλα,ηταν πολυ ζόρικη περίοδος για μένα,εν μέσω καραντίνας,να μην μπορει να έρθει άνθρωπος,να μην βγαίνω εγω πουθενά για 2,5 μηνες με δυο νεογέννητα και τις ορμόνες να σπάνε το κοντέρ! Βιβλίο θα γραψω οταν βρω χρόνο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, island1 είπε:

Θα δεις στην πορεία και αποφασιζεις ότι εσένα σε κάνει να νιώθεις καλα

Γιατί φυσικά; Τα δίδυμα θηλάζοντας κανονικά όπως όλα τα μωρά .ο θηλασμός είναι προσφορά ζήτησης.Αυτο το δε χορταινουν να μην το ακούς από παντού.Μονονοσοι γνωρίζουν από θηλασμό θα σου πουν...η κουμπάρα μου τα θήλασε κανονικά...για μένα ο θηλασμός εφ όσον δε συντρεχεί λόγος ιατρικός είναι επιλογή ή όχι και απόλυτα σεβαστή..αλλά το δε χορταινει μην το πιστέψεις

Ξέρεις τι μπορεί να εννοούν; Ότι ειδικά στην αρχή που δεν έχεις πολύ γάλα ότι πρέπει να κάθονται όλη τη μέρα στο στήθος να πιπιλάνε λίγο λίγο. Να τα παίρνει ο ύπνος και να ξυπνάνε πεινασμένα πάλι. Εγώ συνειδητοποίηση ότι για τους τρεις πρώτους μήνες ξεχνάς ωράρια, ξεχνάς ρολόγια, ξεχνάς προγράμματα, ξεχνάς τα πάντα για να μπορέσει να σου εδραιώσει το μωρό την παραγωγή. ΜΕτά πάει μπάλα μόνο του. Θέλει όμως πολύυυυυ χρόνο και υπομονή. Απλά χωρίς ενημέρωση δεν καταλαβαίνουν και νομίζουν ότι δεν έχουν γάλα ή ότι δεν χορταίνουν.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ξέρεις τι μπορεί να εννοούν; Ότι ειδικά στην αρχή που δεν έχεις πολύ γάλα ότι πρέπει να κάθονται όλη τη μέρα στο στήθος να πιπιλάνε λίγο λίγο. Να τα παίρνει ο ύπνος και να ξυπνάνε πεινασμένα πάλι. Εγώ συνειδητοποίηση ότι για τους τρεις πρώτους μήνες ξεχνάς ωράρια, ξεχνάς ρολόγια, ξεχνάς προγράμματα, ξεχνάς τα πάντα για να μπορέσει να σου εδραιώσει το μωρό την παραγωγή. ΜΕτά πάει μπάλα μόνο του. Θέλει όμως πολύυυυυ χρόνο και υπομονή. Απλά χωρίς ενημέρωση δεν καταλαβαίνουν και νομίζουν ότι δεν έχουν γάλα ή ότι δεν χορταίνουν.

Εγώ δεν τα κατάφερα. Έβαζα το μωρό στο στήθος και έκλαιγα από τον πόνο γιατί οι θηλές μου ήταν πολύ ευαίσθητες. Από τον 7ο κιόλας αν έπεφτε λίγο πιο δυνατά το νερό στο ντουζ ποναγα. Το μωρό έπιανε μια χαρά σωστά, όμως πονούσα πολύ. Και το μωρό έχανε συνέχεια βάρος. Οπότε έδωσα συμπλήρωμα. Το αποτέλεσμα ήταν να θηλάσει ελάχιστα και αυτό με συμπληρωμα και εγώ να κλαίω τους πρώτους μήνες γιατί δεν θήλασα το μωρό. 

Να με ρωτάνε "θηλάζεις;" Και να βάζω τα κλαματα. 

Για αυτό πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί πώς μιλάμε στις νέες μαμάδες. Δεν ξέρουμε πώς το βιώνει

  • Μου αρέσει 5
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, alina80 είπε:

Εγώ δεν τα κατάφερα. Έβαζα το μωρό στο στήθος και έκλαιγα από τον πόνο γιατί οι θηλές μου ήταν πολύ ευαίσθητες. Από τον 7ο κιόλας αν έπεφτε λίγο πιο δυνατά το νερό στο ντουζ ποναγα. Το μωρό έπιανε μια χαρά σωστά, όμως πονούσα πολύ. Και το μωρό έχανε συνέχεια βάρος. Οπότε έδωσα συμπλήρωμα. Το αποτέλεσμα ήταν να θηλάσει ελάχιστα και αυτό με συμπληρωμα και εγώ να κλαίω τους πρώτους μήνες γιατί δεν θήλασα το μωρό. 

Να με ρωτάνε "θηλάζεις;" Και να βάζω τα κλαματα. 

Για αυτό πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί πώς μιλάμε στις νέες μαμάδες. Δεν ξέρουμε πώς το βιώνει

μεγαλωσες επαξια ομως το αγορι σ ειτε με μπουκαλι ειτε με βυζι...αυτο μετραει κ εχει υγεια τωρα  κ ολα  τα αλλα οχι...κ γω δεν θηλασα λογο μαστιτιδας κ ολα μια χαρα πηγαν...τυψεις δεν είχα γιατι ξερω οτι πλεον τα μωρα μεγαλωνουν με όποιον τρόπο να ειναι....καλημέρα......κοντεύεις  να τα βαλεις???? σε τι σταδιο εισαι αγαπη???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Εγώ δεν τα κατάφερα. Έβαζα το μωρό στο στήθος και έκλαιγα από τον πόνο γιατί οι θηλές μου ήταν πολύ ευαίσθητες. Από τον 7ο κιόλας αν έπεφτε λίγο πιο δυνατά το νερό στο ντουζ ποναγα. Το μωρό έπιανε μια χαρά σωστά, όμως πονούσα πολύ. Και το μωρό έχανε συνέχεια βάρος. Οπότε έδωσα συμπλήρωμα. Το αποτέλεσμα ήταν να θηλάσει ελάχιστα και αυτό με συμπληρωμα και εγώ να κλαίω τους πρώτους μήνες γιατί δεν θήλασα το μωρό. 

Να με ρωτάνε "θηλάζεις;" Και να βάζω τα κλαματα. 

Για αυτό πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί πώς μιλάμε στις νέες μαμάδες. Δεν ξέρουμε πώς το βιώνει

Αλίνα στο είχα πει και τότε στο λέω και τώρα αλίμονο αν μας κάνει ο θηλασμός καλές ή κακές μητέρες και 1 ώρα θηλασμού είναι όφελος για το μωρό οπότε δεν χρειάζονται ούτε τύψεις ούτε ενοχές. Με το καλό η ετ και περιμένουμε χοριακάρα :)

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Για τον θηλασμό θα ήθελα να προσθέσω 

7 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ξέρεις τι μπορεί να εννοούν; Ότι ειδικά στην αρχή που δεν έχεις πολύ γάλα ότι πρέπει να κάθονται όλη τη μέρα στο στήθος να πιπιλάνε λίγο λίγο. Να τα παίρνει ο ύπνος και να ξυπνάνε πεινασμένα πάλι. Εγώ συνειδητοποίηση ότι για τους τρεις πρώτους μήνες ξεχνάς ωράρια, ξεχνάς ρολόγια, ξεχνάς προγράμματα, ξεχνάς τα πάντα για να μπορέσει να σου εδραιώσει το μωρό την παραγωγή. ΜΕτά πάει μπάλα μόνο του. Θέλει όμως πολύυυυυ χρόνο και υπομονή. Απλά χωρίς ενημέρωση δεν καταλαβαίνουν και νομίζουν ότι δεν έχουν γάλα ή ότι δεν χορταίνουν.

Ακριβώς αυτο! Ενημέρωση! Η οποια στην Ελλάδα δυστυχως δεν υπαρχει! Θα γραψω την δίκη μου εμπειρια για καποια κορίτσια που ενδεχομένως θα γεννήσουν στο Γεννεσις στην Θεσσαλονικη. Διαβάζοντας την ιστοσελίδα της κλινικής πήγα με εμπιστοσύνη οτι προωθούν τον θηλασμό και βοηθούν την νέα μαμά! Οχι!!! Καταρχην σύμφωνα με το νομο ορεπει να υπογράψεις οτι συναινείς να δωςουν στο μωρό συμπλήρωμα. Ουδέποτε υπέγραψα κάτι τέτοιο! Οταν λοιπον μου τα έφεραν πρώτη φορα μετα την καισαρική συνειδητοποιώ οτι τα μωρα ειναι ήσυχα και χορτατα! Ρωτάω,ναι μου λεει η μαία δίνουμε της  frezyderm! Τα έβαλα όμως εγω στο στήθος για να αρχίσουμε να μαθαίνουμε κι αυτες κι εγω.Εμενα για κάποιο λόγο η αναισθησιολόγος μου ειχε δώσει μορφίνη οποτε την πρώτη μερα ήμουν νοκ αουτ δεν καταλάβαινα και πολλα!Την δεύτερη μερα τα ίδια. Να πω την αμαρτία μου πονούσα παρα πολυ στην τομη( που εγω αντέχω τον πόνο αλλα απο την καισαρική εκανα μηνες να συνέλθω) και τις μικρές τις έπαιρναν το βραδυ,και πάλι όμως χωρίς να ρωτήσουν ή να μου εξηγήσουν οτι ξέρεις ετσι κι ετσι,πρεπει να ειναι όλη την ωρα στο στήθος. Μετα,καθε φορα που ερχόταν μια μαία ηταν παντα άλλη Απι την προηγούμενη και καθε μια έλεγε τα δικά της! Τρικυμία στο κρανίο εγω!Η αποκορύφωση ηταν μια μεγαλούτσικα σε ηλικια μαία η οποια την τεταρτη μερα μου λεει,αν και σημερα δεν κατεβάσεις κανονικά ειναι η κρίσιμη μερα,δεν πειράζει,πολλα παιδια μεγάλωσαν χωρίς να θηλάσουν! Τι ειπε το στόμα της! Επαηηελματιας! Κλάμα εγω! Να μην σας τα πολυλογώ,δυστυχως γέννησα εν μέσω πανδημίας και καραντίνας οποτε οταν γύρισα στην πόλη μου βρήκα μεν καλή σύμβουλο θηλασμού αλλα δεν μπορούσε να έρθει. Μου έδειξε καποια βασικά μέσω Skype και ετσι το πάλεψα μόνη 2,5 μηνες.

Τα γράφω για να πάνε τα κορίτσια πιο ενημερωμένα και να μην ψαρώνετε με τις μλκ της καθεμιάς! Ντροπή για το επάγγελμα τους! Τα ελεγα σε φίλες στο εξωτερικό και φρικαραν! Που σε όλες τις χώρες υπαρχει δίκτυο και σε επισκέπτονται στο σπιτι για οτι χρειαστείς είτε εσυ είτε το μωρό. Άντε τα γράφω και συγχιζομαι

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Δεν με πολυ πείθει.... ή ο αποκλειστικός δεν ισχύει ή το 9-6.

Δεν θα της το πω αυτο..... βάζει πιο εφικτούς στόχους πιστεύει στον χρόνο θα υπάρξει ανατροπή!

Συγγνωμη που πεταγομαι αλλα εχετε δικιο. Εγω με αποκλειστικο κ πιπιλα απο τις 40 μερες, θηλαζα ανα 3 ωρες. 9-6 σερι υπνος δεν υπηρξε μεχρι το 2018 που ειχε γινει 3 ετων κ ακομη ξυπνουσε μεσα στη νυχτα γυρω στις 3 γιατι ήθελε ενα μπουκαλι γαλα. Το σερι το δικο μας επισης κρατησε μερικους μηνες κ αυτο γιατι οταν θα μπορει να σηκωνεται θα βλέπετε γυρω στις 4πμ με 5πμ ενα πλασματακι που θα ρχεται να χωνεται στο κρεβάτι σας. Παλι θα ξυπνάτε ανεξαρτήτως πιπιλας θηλασμου, ηλικιας. 5,5 ο δικός μου κ ακομη έρχεται. Κ με στριμωχνει κιολας! 

 

Επισης για το θηλασμο κοριτσια: νομος προσφορας κ ζητησης. Όσο εβαζα το παιδι κ οσο χρησιμοποιησα το θηλαστρο είχα σαν αγελαδα γαλα. Ειχα ομως καλη μαια, εκανα μαθηματα δλδ δωρεαν τα χουμε κ με βοηθησαν πολυ. Εξαλλου οπως μου παν τότε που ημουν γεματη αποριες με το αν θα χω γαλα, "αν εχει η αφρικανη που δεν εχει να φαει σιγουρα εσυ θα χεις εστω κ λιγο παραπανω". Κ μονο με αυτο πειστηκα κ ημουν ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ που τα καταφερα. Στους 4,5 μηνες εδωσα συμπληρωμα μαζι με την τράπεζα που χα φτιαξει. Κ αυτο γιατι τοτε μου χτυπησε επιλοχειος κ δεν την παλευα αλλο. Αν μπορεί καποια εστω κ λιγο να θηλασει καλο ειναι. Αν δε μπορει, δεν πειράζει, δεν εγινε κ τιποτα. Αν προσπαθησε κιολας κ δεν ειχε αποτέλεσμα, απο το να παιδευεται μια χαρα ειναι κ η φορμουλα. Κ θηλασα αποκλειστικά 4,5 μηνες κ μετα εδωσα μονο φορμουλα. Εχω εδω τον παιδαρο διπλα που δε νομιζω στα 18 του να μου βαλει χερι που δεν τον θηλασα για χρονο. :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Συγγνωμη που πεταγομαι αλλα εχετε δικιο. Εγω με αποκλειστικο κ πιπιλα απο τις 40 μερες, θηλαζα ανα 3 ωρες. 9-6 σερι υπνος δεν υπηρξε μεχρι το 2018 που ειχε γινει 3 ετων κ ακομη ξυπνουσε μεσα στη νυχτα γυρω στις 3 γιατι ήθελε ενα μπουκαλι γαλα. Το σερι το δικο μας επισης κρατησε μερικους μηνες κ αυτο γιατι οταν θα μπορει να σηκωνεται θα βλέπετε γυρω στις 4πμ με 5πμ ενα πλασματακι που θα ρχεται να χωνεται στο κρεβάτι σας. Παλι θα ξυπνάτε ανεξαρτήτως πιπιλας θηλασμου, ηλικιας. 5,5 ο δικός μου κ ακομη έρχεται. Κ με στριμωχνει κιολας! 

Ετσι ακριβως προβλέπεται!

Θα σου πω να γελάσεις κοιτάζω για στρωμα κούνιας στις ακριβές επιλογές και μου λέει ο ανδρας μου κανόνισε να πάρεις το ακριβότερο και να τον εχω στο δικο μου στρωμα να κοιμάται.....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...