Recommended Posts

Just now, VasileiaT είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας! 10 ωαρια θα μου δώσουν αλλά να περιμένω 2 βλαστοκυστες καλές μου είπαν. Τα χρήματα ειναι πολλά, πανω από 4χιλ. Σιγουρα παίζει ρόλο και το σπέρμα το οποίο είναι μέτριο και παίρνει αγωγή για βελτίωση. Απ'οτι κατάλαβα είναι θέμα Κέντρου. Στα πιο πολλά ο αριθμός που δίνουν ειναι πάνω κάτω ο ίδιος. Το 2 βέβαια παραπαει! Τουτουνι εσείς πετύχατε πολύ καλή δοτρια, είχατε πολύ καλό σπέρμα, η σας έδωσαν πολλά ωάρια?

Αυτό που ξέρουν από πριν πόσα ωάρια θα πάρουν και πόσα θα δώσουν βλαστόκύστες , με ξεπερνάει. Είναι πολύ λίγες οι δύο βλαστόκύστες .. Εγώ που πήρα από 5 βλαστόκύστες με κάθε δότρια που προσπαθήσαμε, πάλι θεωρώ ότι ήταν λίγο . Μηπως να συζητήσεις και με άλλο κέντρο πριν προχωρήσεις;

Just now, Τουτουνι είπε:

Όλα.μαζι!!! Αλλά και η ταρζανιτσα που έχουμε τον ίδιο γιατρό 12 βλαστοκυστες πήρε!! 

Για δύο μη το συζητάς είναι πολυ λίγες...είναι κοροϊδία...5000 για δύο βλαστοκυστες?? Μη κάνεις το λάθος που έκανα κι εγώ την πρώτη φορά!

Τσακάλι ο γιατρός, τσακάλι και το κέντρο. Καλέ ποιο είναι;

tvXOp2.png

Διαφημίσεις

Just now, thalasa είπε:

Είναι πολύ οριακή η τιμή , για αυτό ειναι συγκρατημένος ο γιατρός σου. Εύχομαι αύριο να έχει τριπλασιαστεί! Ίσως άργησε να γίνει η εμφύτευση.

Σκέφτομαι μήπως το Σαββατοκύριακο που πέρασε κ ένιωθα πόνο στις θηλές κ ζέστη σαν πυρετός να ήταν η εμφύτευση , αλλά δεν ξέρω αν δικαιολογείται από τις ημέρες του κύκλου. Πόσες ημέρες μετά τη σύλληψη μπορεί να γίνει η εμφύτευση ; Τέλος πάντων ! Μεθαύριο θα ξανακάνω εξέταση κ βλέπουμε. Ότι κ να ναι είναι καλύτερο απ το μηδέν !

Just now, Aircondition είπε:

Σκέφτομαι μήπως το Σαββατοκύριακο που πέρασε κ ένιωθα πόνο στις θηλές κ ζέστη σαν πυρετός να ήταν η εμφύτευση , αλλά δεν ξέρω αν δικαιολογείται από τις ημέρες του κύκλου. Πόσες ημέρες μετά τη σύλληψη μπορεί να γίνει η εμφύτευση ; Τέλος πάντων ! Μεθαύριο θα ξανακάνω εξέταση κ βλέπουμε. Ότι κ να ναι είναι καλύτερο απ το μηδέν !

Έτσι κορίτσι μου, μόνο θετικά να σκέφτεσαι. Καλά αποτελέσματα, στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου

11 ώρες πρίν, VasileiaT είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πρώτη φορά εδώ! Θα με συγχωρέστε αν κάνω λαθάκια στις αναρτήσεις μου.Ευχομαι ευτυχη κατάληξη και ανταμοιβή των προσπαθειών σας σε όποιο στάδιο κι αν  βρίσκεται! Θέλω την βοήθειά σας! Θα προχωρήσουμε άμεσα με δωρεά ωαρίων. Με ποσά έμβρυα(βλαστοκυστες) θα πρέπει να είμαστε ικανοποιημένοι? Στο 1ο ραντεβού μας μίλησαν για 2 βλαστοκ. Εμένα μου φαίνονται λίγα γιατί αν αποτύχω πάλι απ'την αρχη...και αυτό οικονομικώς είναι απαγορευτικό. Θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σας και εμπειρία σας βεβαια. Ευχαριστώ!

Καλημέρα, ειναι κοροϊδία! Δεν ξερω ποσο δεσμευμένοι είστε,γνώμη μου αλλάξτε κέντρο. Στο κέντρο που ξεκίνησα στην Θεσσαλονικη,η δοτρια μου είπαν οτι εδωσε 8 ωάρια και τελικα πήραμε 4 βλαστοκυστες. Τιμή 5500 συν 850 η δεύτερη ετ. Δεν πέτυχε ουτε η δεύτερη,μετα άλλαξα κέντρο. Ειχα δηλ. 2 προσπάθειες για τα λεφτα αυτα τα οποια ειναι παρα πολλα!( να μην μιλήσω για τους 8 μηνες αναμονή)

Εκ των υστέρων σκέφτομαι οτι μια νέα γυναίκα ειναι δυνατόν να δίνει 8 ωάρια; Πιστεύω οτι ή τα μοιράζουν ´η(ετσι μου είπαν οταν ρώτησα) τις κάνουν το βραχύ πρωτόκολλο διέγερσης για να μην τις καταπονησουν. Μιλα με κοπελες εδω μεσα που εχουν πάρει περισσότερα,μην βιάζεσαι να ξεκινήσεις.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Aircondition είπε:

Kοριτσι τι εγινε? Ποση ηταν η χοριακη σου?

11 ώρες πρίν, VasileiaT είπε:

Απ'οτι διάβασα είσαι εγκυος σε δίδυμα! Με την πρώτη μεταφορά φαντάζομαι από τις 13 βλαστοκυστες! Με το καλό κορίτσι μου να έρθουν τα μωράκια σου! Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ για τις πληροφοριες και συμβουλές. Την είχες πατήσει σε άλλο γιατρό? Είχες λίγα έμβρυα τότε?

Ναι με την πρώτη σε αυτό το γιατρό!!! Είχα πέσει σε ένα που με κορόιδεψε 5000 για 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων οι 1 μόνο ήταν αριστη...οι άλλες για κλάματα...η ταρζανιτσα με έσωσε! Μου είπε για το γιατρό της του είπε το ιστορικό μου και τώρα είμαι στην τελευταία βδομάδα του 4ου και με το καλό την επόμενη θα μπω στον 5ο!

• Μου αρέσει 3

bCX6p3.png

15 hours ago, VasileiaT said:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας! 10 ωαρια θα μου δώσουν αλλά να περιμένω 2 βλαστοκυστες καλές μου είπαν. Τα χρήματα ειναι πολλά, πανω από 4χιλ. Σιγουρα παίζει ρόλο και το σπέρμα το οποίο είναι μέτριο και παίρνει αγωγή για βελτίωση. Απ'οτι κατάλαβα είναι θέμα Κέντρου. Στα πιο πολλά ο αριθμός που δίνουν ειναι πάνω κάτω ο ίδιος. Το 2 βέβαια παραπαει! Τουτουνι εσείς πετύχατε πολύ καλή δοτρια, είχατε πολύ καλό σπέρμα, η σας έδωσαν πολλά ωάρια?

Καλησπέρα σου Βασιλεία και από εμένα, θα σε συμβούλευα και εγώ να επισκεφθείς και άλλα κέντρα πριν καταλήξεις. Έχω ακούσει από 3 περιπτώσεις εδώ στο φόρουμ για ένα μεγάλο κέντρο ότι δίνει πάντα μόνο 2 βλαστοκύστες. Κόστος 5000. Εγώ την πάτησα ακριβώς έτσι στο Ιασώ με έναν γιατρό Ζ. Έδωσα συνολικά γύρω στις 6.500 ευρώ (έπαιρνε και αμοιβή επίσκεψης κατά την παρακολούθηση και 1350 ευρώ για διαγνωστική υστεροσκόπηση) και πήρα δύο μέτριες βλαστοκύστες που πήγαν άπατες φυσικά. Και ήταν η πρώτη μας προσπάθεια με δανεικά. Τώρα άλλαξα γιατρό και θα ξαναπροσπαθήσω ξανά με δανεικά.  Εμένα με επηρέασε πάρα πολύ το γεγονός ότι δεν είχα παρά μόνο μία προσπάθεια...και μας κόστισε τόσο ακριβά...

16 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Αυτό που ξέρουν από πριν πόσα ωάρια θα πάρουν και πόσα θα δώσουν βλαστόκύστες , με ξεπερνάει. Είναι πολύ λίγες οι δύο βλαστόκύστες .. Εγώ που πήρα από 5 βλαστόκύστες με κάθε δότρια που προσπαθήσαμε, πάλι θεωρώ ότι ήταν λίγο . Μηπως να συζητήσεις και με άλλο κέντρο πριν προχωρήσεις;

Εννοείται πως θα μιλήσω και με άλλο κέντρο. Για να προχωρήσεις και σε 2η προσπάθεια, φαντάζομαι ότι δεν πετυχες με τις πρώτες 5 βλαστοκυστες!? Εύχομαι να πέτυχες με τη 2η! Σ'ευχαριστώ πολύ thalasa! Αρχίζω να καταλαβαίνω πολλά οσον αφορά τη διαδικασία αυτή! 

6 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Καλημέρα, ειναι κοροϊδία! Δεν ξερω ποσο δεσμευμένοι είστε,γνώμη μου αλλάξτε κέντρο. Στο κέντρο που ξεκίνησα στην Θεσσαλονικη,η δοτρια μου είπαν οτι εδωσε 8 ωάρια και τελικα πήραμε 4 βλαστοκυστες. Τιμή 5500 συν 850 η δεύτερη ετ. Δεν πέτυχε ουτε η δεύτερη,μετα άλλαξα κέντρο. Ειχα δηλ. 2 προσπάθειες για τα λεφτα αυτα τα οποια ειναι παρα πολλα!( να μην μιλήσω για τους 8 μηνες αναμονή)

Εκ των υστέρων σκέφτομαι οτι μια νέα γυναίκα ειναι δυνατόν να δίνει 8 ωάρια; Πιστεύω οτι ή τα μοιράζουν ´η(ετσι μου είπαν οταν ρώτησα) τις κάνουν το βραχύ πρωτόκολλο διέγερσης για να μην τις καταπονησουν. Μιλα με κοπελες εδω μεσα που εχουν πάρει περισσότερα,μην βιάζεσαι να ξεκινήσεις.

Μάλιστα...ακριβως τα ίδια άκουσα κι εγώ! Και οπως το λες! Ειναι δυνατόν μια νεαρή κοπέλα να δώσει τόσο λίγα? Όταν εγω ας πούμε στα 42 έδινα 8 ωάρια? Αμφιβόλου ποιότητας βέβαια αλλά...? Σίγουρα θα το ψάξω, δεν θα βιαστώ και σ'ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι να τα έχεις ήδη καταφέρει!

2 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Ναι με την πρώτη σε αυτό το γιατρό!!! Είχα πέσει σε ένα που με κορόιδεψε 5000 για 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων οι 1 μόνο ήταν αριστη...οι άλλες για κλάματα...η ταρζανιτσα με έσωσε! Μου είπε για το γιατρό της του είπε το ιστορικό μου και τώρα είμαι στην τελευταία βδομάδα του 4ου και με το καλό την επόμενη θα μπω στον 5ο!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, VasileiaT είπε:

Εννοείται πως θα μιλήσω και με άλλο κέντρο. Για να προχωρήσεις και σε 2η προσπάθεια, φαντάζομαι ότι δεν πετυχες με τις πρώτες 5 βλαστοκυστες!? Εύχομαι να πέτυχες με τη 2η! Σ'ευχαριστώ πολύ thalasa! Αρχίζω να καταλαβαίνω πολλά οσον αφορά τη διαδικασία αυτή! 

Μάλιστα...ακριβως τα ίδια άκουσα κι εγώ! Και οπως το λες! Ειναι δυνατόν μια νεαρή κοπέλα να δώσει τόσο λίγα? Όταν εγω ας πούμε στα 42 έδινα 8 ωάρια? Αμφιβόλου ποιότητας βέβαια αλλά...? Σίγουρα θα το ψάξω, δεν θα βιαστώ και σ'ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι να τα έχεις ήδη καταφέρει!

κ γω θα συμφωνησω με τα κορίτσια....πηρα 13 αυγα γονιμοποιηθηκαν τα 12 κ ολες βλαστοκυστες....εβαλα τις 2 κ εχω αλλες 10 πισω μ...σε μας δεν μοίρασαν τα αυγα...κοστος 5000 

• Μου αρέσει 1

Just now, alina80 είπε:

Καλησπέρα όμορφες. Είχα υπέρηχο σήμερα, 11,9 το ενδομήτριο. Το άλλο Σάββατο η εμβρυομεταφορα!

μπραβο  αγαπη μ...τέλειο ενδομητριο  φερε λιγο κ σε μενα..χαχαχαχαχχαχα με το καλο κ η παναγια μαζι σ.. ολα θα πανε τέλεια 

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Μπράβο σου! Ταλαιπωρήθηκες με τον πρώτο αλλά ήσουν τυχερή στη 2η επιλογή σου! Η ταρζανιτσα είναι στο φόρουμ? Από εδώ σε βοηθησε ε? Όπως βοηθάς πολύ κι εσύ εμένα τώρα! Δεν ξέρω αν επιτρέπεται, σε προσωπικό μήνυμα, θα ήθελα κι εγώ πληροφορίες για τον γιατρό σας! Ευχαριστώ πολύ και να προσεχείς τα μωράκια σου!

Just now, VasileiaT said:

Μπράβο σου! Ταλαιπωρήθηκες με τον πρώτο αλλά ήσουν τυχερή στη 2η επιλογή σου! Η ταρζανιτσα είναι στο φόρουμ? Από εδώ σε βοηθησε ε? Όπως βοηθάς πολύ κι εσύ εμένα τώρα! Δεν ξέρω αν επιτρέπεται, σε προσωπικό μήνυμα, θα ήθελα κι εγώ πληροφορίες για τον γιατρό σας! Ευχαριστώ πολύ και να προσεχείς τα μωράκια σου!

Είναι στο φόρουμ, ναι! Είναι η Rafaelatarzan :)

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα