Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Αποβολή μετα απο αμνιοπαρακεντηση


Recommended Posts

Λυπάμαι για την απώλεια σου. Εχω χάσει μωρο στον 8μηνα..στην επόμενη κυηση που ήτανε πολύτιμη για εμένα ( λογω κσι της προηγούμενης απώλεια) εκανα αμνιο χωρις ουσιαστικά να εχω ενδειξεις απλα για να ειμαςτε σίγουροι οτι δεν εχει προβλημα το μωρο, γιατι απο την προηγουμενη εμπειρία κατάλαβα οτι οι υπέρηχοι ειναι ενδειξεις και η ηλικια η αυξημένη ειναι γεγονός.. το έχασα 8μηνων με τέλειους υπερήχους και εγκυμοσυνη χωρις προβληματα. Για μενα σωςτα έκανες αμνιο και εγω αυτο εκανα στην επόμενη κυηση..Δυστυχως υπαρχει το 1% κσι το 1στα 500 για την αμνιο.. υπάρχουν αυτα τα ποσοστά που σημαινει σε κάποιους τυχαίνουν...όμως υπάρχουν και οι γεννήσεις down και γεννηςεις Με αλλα σύνδρομα που εχουν ποσοστοσ 1-2%  ως ποσοστό λαθουσ στους υπερήχους  (σύνδρομα που ομωσ πιανει η αμνιο) για αυτο  μετα απο τέλεια αποτελέσματα αυχενικων και β επιπέδου γεννιετσι παιδι με down ή αλλα σύνδρομα και απορεί ο γονιός  γιατι δεν τον καθοδήγησαν σε αμνιο..και στα δυο σενάρια εχουμε πενθος στο πρώτο πενθεισ Μια φορα το μωρο και συνεχίζεις, στη δευτερη περιπτωση πενθεις καθε μερα το όνειρο σου κσι τη προσδοκία για ενα υγιή παιδι και μια οικογένεια όπως την ονειρευτηκες..η πραγματικότητα ειναι οτι δεν ειμαςτε ξεχωριστοί άνθρωποι που δε θα μας  τύχουν τα σπάνια περιστατικά. Το πως έχασα το παιδι στον 8 ειναι σπανιότατο περιστατικό και το θέλανε μαλιςτα για να το παρουσιάσουν σε συνέδριο, όποτε το 1% για μενα μεταφράζεται πολυ υψηλό ποσοστό οταν αυτο που μου έτυχε συναντάται 1 στο 1εκ.. υπάρχουν γυναίκες που εχουν εγκυμοσύνες χωρις προβληματα με υγιή παιδια και αν μας ακούγανε θα μας λέγανε υπερβολικές και αλλες που δε μπορουν να συλλάβουν ή εχουν αλλα χίλια δυο προβληματα και τρέμει η καρδιά τους στην περιοδο της εγκυμοσυνης τους.. Προσωπικα επειδη δε θελω να εχω ενα άρρωστο παιδι να μεγαλώνω, επειδη εγω δεν το αντεχω, επειδη δε θελω να μου τύχει, θα εκανα 1000 φορές αμνιο με μοριακό καρυοτυπο τουλάχιστον να αποκλείσω οτι μπορω.. αν ειςαι σνθρωπος που θες ενα παιδι και ας εχει και σύνδρομα τοτε μην ξανα προβείς σε κανέναν έλεγχο ουτε ενδεικτικό τύπου υπέρηχοι ουτε επεμβατικό τύπου αμνιο. Αν θες παιδι υγιή κανε οσους ελεγχουσ Σε διασφαλίζουν.. ουσιαστικά επιλέγουμε θα ειμαςτε στο ποσοστό λάθους των υπερήχων ή στο ποσοστό αποβολής της αμνιο ;;; Σκέψου πως θα Ήσουνα και στις δυο περιπτώσεις ( δυστυχως τη μια τη βιώνεις) και αποφάσισε τι θα ξανεις στο μέλλον..Ειςαι 39 οχι 49 μολις σου δώσει ο γιατρος το οκ πήγαινε παρακάτω πλέον ξέρεις τόσα πολλα που ξέρεις πολυ καλα πως θα κινηθείς.. σου ευχομαι απο καρδιάς καθε καλο!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...