Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Απογοήτευση στην 22η εβδομάδα κύησης


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , giotitsa είπε:

εσυ φιλη μου εννοειται ξερεις παραπανω χιχι

Δεν ξερω... Μπορει να υπάρχουν και αλλοι καλυτεροι, ωστοσο επειδή εκανα πολυ καλη έρευνα πριν τους μεγαλους υπερηχους, εκει κατεληξα... Υπαρχουν γυναικολογοι που προτεινουν αλλους λέγοντας πως ολοι είναι ιδιοι, ωστόσο οποιον με εγω μιλησα εξειρε τον επαγγελματισμο του συγκεκριμένου.. Ελπιζω η θεματοθετρια να βρει ενα γιατρο που θα της δωσει τις απαντήσεις που ζητάει.. Και μακάρι να είναι ευοιωνα τα νέα 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Δεν ξερω... Μπορει να υπάρχουν και αλλοι καλυτεροι, ωστοσο επειδή εκανα πολυ καλη έρευνα πριν τους μεγαλους υπερηχους, εκει κατεληξα... Υπαρχουν γυναικολογοι που προτεινουν αλλους λέγοντας πως ολοι είναι ιδιοι, ωστόσο οποιον με εγω μιλησα εξειρε τον επαγγελματισμο του συγκεκριμένου.. Ελπιζω η θεματοθετρια να βρει ενα γιατρο που θα της δωσει τις απαντήσεις που ζητάει.. Και μακάρι να είναι ευοιωνα τα νέα 

Μακάρι βρε κορίτσι μου μαυρίζει η ψυχή μου να ακούω τέτοια 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Όπως είχα πει θα έγραφα το τέλος της ιστορίας μου όποιο και αν ήταν αυτό. Μετά από συζητήσεις με τουλάχιστον 20 γιατρούς διαφόρων ειδικοτητων και από όλους η ίδια απάντηση « το παιδί έχει αρθρογρυπωση αλλά δεν ξέρουμε ποιο τύπο και ποσο σοβαρό θα είναι» με πολύ σκέψη αλλά καθόλου συνειδητά γιατί δεν είχαμε πραγματικά καθόλου χρόνο αποφασίστηκε αυτό το παιδί να μην έρθει στη ζωή. Και έτσι έγινε. Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά πλέον αφού το είδαμε, είναι πως ήταν μεγάλο λάθος να αποφασίσουμε εμείς για τη ζωή αυτή. Αν γυρνούσα το χρόνο πίσω μπορεί να είχαμε αποφασίσει πάλι το ίδιο. Δεν σημαίνει ότι πάντα αποφασίζουμε το σωστό. Το μόνο που ξέρω είναι ότι όσα παιδιά και αν κάνω, αν κανω, αυτή η απώλεια δεν θα αναπληρωθεί. Το μόνο που θεωρήσαμε σωστό ότι πρέπει να γίνει είναι να ταφεί κανονικά μιας και ήταν ένα κανονικό παιδάκι όπως όλα τα υπόλοιπα απλά με κάποια προβλήματα. Και η αντιμετώπιση μας πλέον και προς το άλλο μας παιδάκι θα είναι ότι είχαμε και άλλο ένα μωρό που δεν ήρθε σε αυτή τη ζωή.

Κάποιο καταλαβαίνουν, κάποιοι άλλοι θα είναι αρνητικοί. Αυτη λοιπόν είναι η ιστορία μας όπως οι περισσότεροι που είμαστε γραμμένοι εδώ μέσα έχουμε κάποια αντίστοιχη ιστορία. 

Με πολύ λύπη θα είμαι στη διάθεση σας αν κάποιος θελήσει κάποια στιγμή να μάθει κάτι παραπάνω. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αλεξαναμ είπε:

Καλημέρα σας. Όπως είχα πει θα έγραφα το τέλος της ιστορίας μου όποιο και αν ήταν αυτό. Μετά από συζητήσεις με τουλάχιστον 20 γιατρούς διαφόρων ειδικοτητων και από όλους η ίδια απάντηση « το παιδί έχει αρθρογρυπωση αλλά δεν ξέρουμε ποιο τύπο και ποσο σοβαρό θα είναι» με πολύ σκέψη αλλά καθόλου συνειδητά γιατί δεν είχαμε πραγματικά καθόλου χρόνο αποφασίστηκε αυτό το παιδί να μην έρθει στη ζωή. Και έτσι έγινε. Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά πλέον αφού το είδαμε, είναι πως ήταν μεγάλο λάθος να αποφασίσουμε εμείς για τη ζωή αυτή. Αν γυρνούσα το χρόνο πίσω μπορεί να είχαμε αποφασίσει πάλι το ίδιο. Δεν σημαίνει ότι πάντα αποφασίζουμε το σωστό. Το μόνο που ξέρω είναι ότι όσα παιδιά και αν κάνω, αν κανω, αυτή η απώλεια δεν θα αναπληρωθεί. Το μόνο που θεωρήσαμε σωστό ότι πρέπει να γίνει είναι να ταφεί κανονικά μιας και ήταν ένα κανονικό παιδάκι όπως όλα τα υπόλοιπα απλά με κάποια προβλήματα. Και η αντιμετώπιση μας πλέον και προς το άλλο μας παιδάκι θα είναι ότι είχαμε και άλλο ένα μωρό που δεν ήρθε σε αυτή τη ζωή.

Κάποιο καταλαβαίνουν, κάποιοι άλλοι θα είναι αρνητικοί. Αυτη λοιπόν είναι η ιστορία μας όπως οι περισσότεροι που είμαστε γραμμένοι εδώ μέσα έχουμε κάποια αντίστοιχη ιστορία. 

Με πολύ λύπη θα είμαι στη διάθεση σας αν κάποιος θελήσει κάποια στιγμή να μάθει κάτι παραπάνω. 

Καλή μου να μην σκέφτεσαι ποιος θα σε καταλάβει και ποιος θα είναι αρνητικός...Πάρε τον χρόνο σου, πένθησε για το παιδάκι σας, πάντα θα το σκέφτεσαι, να ξέρεις πως έχεις ένα αγγελάκι στον ουρανό να σας προσέχει. Εύχομαι ο χρόνος να γιατρέψει τις πληγές σας.


 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα συμφωνήσω στο να μην ακούς τους άλλους, γιατί όλοι έξω από το χορό πολλά τραγούδια λένε. Εσείς κάνατε αυτό που θεωρήσατε πιο σωστό. Μακάρι, την επόμενη φορά να είστε πιο τυχεροί!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αλεξαναμ είπε:

Καλημέρα σας. Όπως είχα πει θα έγραφα το τέλος της ιστορίας μου όποιο και αν ήταν αυτό. Μετά από συζητήσεις με τουλάχιστον 20 γιατρούς διαφόρων ειδικοτητων και από όλους η ίδια απάντηση « το παιδί έχει αρθρογρυπωση αλλά δεν ξέρουμε ποιο τύπο και ποσο σοβαρό θα είναι» με πολύ σκέψη αλλά καθόλου συνειδητά γιατί δεν είχαμε πραγματικά καθόλου χρόνο αποφασίστηκε αυτό το παιδί να μην έρθει στη ζωή. Και έτσι έγινε. Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά πλέον αφού το είδαμε, είναι πως ήταν μεγάλο λάθος να αποφασίσουμε εμείς για τη ζωή αυτή. Αν γυρνούσα το χρόνο πίσω μπορεί να είχαμε αποφασίσει πάλι το ίδιο. Δεν σημαίνει ότι πάντα αποφασίζουμε το σωστό. Το μόνο που ξέρω είναι ότι όσα παιδιά και αν κάνω, αν κανω, αυτή η απώλεια δεν θα αναπληρωθεί. Το μόνο που θεωρήσαμε σωστό ότι πρέπει να γίνει είναι να ταφεί κανονικά μιας και ήταν ένα κανονικό παιδάκι όπως όλα τα υπόλοιπα απλά με κάποια προβλήματα. Και η αντιμετώπιση μας πλέον και προς το άλλο μας παιδάκι θα είναι ότι είχαμε και άλλο ένα μωρό που δεν ήρθε σε αυτή τη ζωή.

Κάποιο καταλαβαίνουν, κάποιοι άλλοι θα είναι αρνητικοί. Αυτη λοιπόν είναι η ιστορία μας όπως οι περισσότεροι που είμαστε γραμμένοι εδώ μέσα έχουμε κάποια αντίστοιχη ιστορία. 

Με πολύ λύπη θα είμαι στη διάθεση σας αν κάποιος θελήσει κάποια στιγμή να μάθει κάτι παραπάνω. 

@Αλεξαναμ κορίτσι μου συλλυπητήρια για το μωράκι σου! Εύχομαι να σταθείς στα πόδια σου όσο πιο γρήγορα μπορείς. Παρακολουθούσα το θέμα σου μέρες και στεναχωρέθηκα πάρα πολυ.. κανεις δεν μπορεί να σου πει κάτι αρνητικό γιατί δεν ήταν στη δική σας θέση. Ο καθένας έχει την κρίση του και  με αυτή γνώμωνα πράττει τι θεωρεί σωστό. Εύχομαι να περάσουν όσο πιο ανώδυνα γίνεται αυτές οι δύσκολες στιγμές.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...