Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 56 λεπτά , Βιβηβιβη είπε:

Γεια σας κοριτσι μπορουμε να μιλησουμε για τα ζουζουνια μας.εμενα ειναι εντεκα μηνων κοριτσακι.εχουμε και μεις δυο δοντακια.αρκετες διακυμανσεις ατο φαγητο και τον υπνο.αλλα προσπαθουμε να σηκωθουμε να περπατησουμε και εκει είναι ολα τα λεφτά. Οσο μεγαλωνει με τρελανει ακομα περισσότερο. 

Να σου ζησει η μικρουλα σου.Μα ειναι τρελα τα μπεμπακια μας.Αφου κοιμηθηκε 2 ωρες ξυπνησε πριν λιγο με κλαμα

Ηταν μπουκωμενος.Του βαλα ορο και ξανακοιμηθηκε


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Να σου ζησει η μικρουλα σου.Μα ειναι τρελα τα μπεμπακια μας.Αφου κοιμηθηκε 2 ωρες ξυπνησε πριν λιγο με κλαμα

Ηταν μπουκωμενος.Του βαλα ορο και ξανακοιμηθηκε

Και εμεις το περασαμε οταν κολησαμε μια ιωση κάθε δύο ωρες ορθια για να βγαλουμε μιξες ευτυχως σε δυο μέρες τελειωσε.τωρα ξυπναμε μαλλον για τα δοντακια και γιατι ειμαστε φαγανουλες απιστευτος συνδυασμός αλλα μετα από αρκετη ωρα προσπάθειας κοιμηθηκαμε

 

On 6/1/2019 at 6:39 ΜΜ, Comet είπε:

Ηταν πολυ ωραια για 1,5 μηνα περιπου που κρατησε,τα δοντακια μας το χαλασανε.Τουλαχιστον με αγκαλια κοιμαται σε 5-10 λεπτα γιατι εφτασε 9 κιλα κι αρχισα να ζοριζομαι.Ομως κοιμαται παντα στο δωματιο του ,πολυ καλο αυτο.Κοιμομασταν μαζι στον καναπε απο νεογεννητο εως 4 μηνων γιατι θηλαζα αποκλειστικα και μετα μεχρι τον 6 διπλα μου στο λικνο.Ευκολα πηγε στην κουνια του

 

Σε καταλαβαινω τα ίδια. Περναω και γω με την μπουμπου μου ανα διατηματα ειναι τραγικό. Μολις σκασουν τα δοντακια ηρεμουμε για λιγο μέχρι να έρθουν τα επόμενα.να κοιμηθει λιγο η μαμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Η μπέμπα όπως πάντα ξύπνησε το βράδυ κατά τις 4:00, πρέπει να την ενοχλεί η μύτη της αυτές τις μέρες. Βάλαμε φυσιολογικό, αλλά και πάλι δεν κοιμόταν καλά. Ο μπέμπης ξύπνησε 7:30 και ευτυχως σήμερα κοιμήθηκε στην κούνια του. 

Ο μπέμπης έχει αρχίσει τώρα τελευταία κ δεν πίνει το πρωινό γάλα. Σήμερα μου άφησε περισσότερο απ' το μισό. 240 ml του φτιάχνω. Δοκίμασα να του δώσω το γάλα με βρώμη, αλλά τίποτα. Έχουμε παιδίατρο σήμερα να δω τι θα μας πει.

Α και το νέο! Η μπέμπα περπάτησε χθες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , maria 84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Η μπέμπα όπως πάντα ξύπνησε το βράδυ κατά τις 4:00, πρέπει να την ενοχλεί η μύτη της αυτές τις μέρες. Βάλαμε φυσιολογικό, αλλά και πάλι δεν κοιμόταν καλά. Ο μπέμπης ξύπνησε 7:30 και ευτυχως σήμερα κοιμήθηκε στην κούνια του. 

Ο μπέμπης έχει αρχίσει τώρα τελευταία κ δεν πίνει το πρωινό γάλα. Σήμερα μου άφησε περισσότερο απ' το μισό. 240 ml του φτιάχνω. Δοκίμασα να του δώσω το γάλα με βρώμη, αλλά τίποτα. Έχουμε παιδίατρο σήμερα να δω τι θα μας πει.

Α και το νέο! Η μπέμπα περπάτησε χθες!!!

 

Καλημερα.Περπατατε!!!Μπραβο το κοριτσι.Τι ωραια!!Τουλαχιστον δεν ξυπναει κι ο μικρος.Φρεσκο γαλα δινεις σωστα;

8 ώρες πρίν, Βιβηβιβη είπε:

Και εμεις το περασαμε οταν κολησαμε μια ιωση κάθε δύο ωρες ορθια για να βγαλουμε μιξες ευτυχως σε δυο μέρες τελειωσε.τωρα ξυπναμε μαλλον για τα δοντακια και γιατι ειμαστε φαγανουλες απιστευτος συνδυασμός αλλα μετα από αρκετη ωρα προσπάθειας κοιμηθηκαμε

 

Σε καταλαβαινω τα ίδια. Περναω και γω με την μπουμπου μου ανα διατηματα ειναι τραγικό. Μολις σκασουν τα δοντακια ηρεμουμε για λιγο μέχρι να έρθουν τα επόμενα.να κοιμηθει λιγο η μαμα

Καλημερα.Ευτυχως κοιμηθηκε ολο το βραδυ και ξυπνησε 8:20 μονος του.Εχει μιση ωρα που κοιμαται.Και τι κλαμα κι αυτο με τον ορο.Μολις το βλεπει ξεκιναει..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Comet είπε:

Καλημερα.Περπατατε!!!Μπραβο το κοριτσι.Τι ωραια!!Τουλαχιστον δεν ξυπναει κι ο μικρος.Φρεσκο γαλα δινεις σωστα;

Καλημερα.Ευτυχως κοιμηθηκε ολο το βραδυ και ξυπνησε 8:20 μονος του.Εχει μιση ωρα που κοιμαται.Και τι κλαμα κι αυτο με τον ορο.Μολις το βλεπει ξεκιναει..

Εμεις ξυπνησαμε το βραδυ στίς. 2 και κοιμηθηκαμε στις τέσσερις μετα απο ενα μπουκαλι γαλα. Και ξυπνησαμε στις εντεκα και φαγαμε ολην την φρουτοκρεμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Βιβηβιβη είπε:

Εμεις ξυπνησαμε το βραδυ στίς. 2 και κοιμηθηκαμε στις τέσσερις μετα απο ενα μπουκαλι γαλα. Και ξυπνησαμε στις εντεκα και φαγαμε ολην την φρουτοκρεμα.

2 με 4 τι κανατε;Οταν θηλαζα αποκλειστικα στην αρχη εβλεπα ολο το βραδυ σειρες αφου κοιμομασταν ελαχιστα.Δοξα το θεο εχω πολυ καιρο να το κανω..Πριν λιγο φαγαμε μπαμιες- πατατουλες - καροτο πατημενα.Καλα παει η μεταβαση απο τα αλεσμενα,το παω σιγα σιγα.Καποες φορες μασαει καποιες τα καταπινει αμασητα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Comet είπε:

2 με 4 τι κανατε;Οταν θηλαζα αποκλειστικα στην αρχη εβλεπα ολο το βραδυ σειρες αφου κοιμομασταν ελαχιστα.Δοξα το θεο εχω πολυ καιρο να το κανω..Πριν λιγο φαγαμε μπαμιες- πατατουλες - καροτο πατημενα.Καλα παει η μεταβαση απο τα αλεσμενα,το παω σιγα σιγα.Καποες φορες μασαει καποιες τα καταπινει αμασητα

Στην αρχη εκλεγε και προσπαθησα να την κοιμησω αγγαλια χωρις να την ταισω αλλα ματαιο.τελικα της εδωσα ενα μπουκαλι γαλα.γιατι σταματησαμε το θηλασμου λογου ενος μεγαλου τραυματισμου.εμας ο παιδιατρος μας ειπε να βγαλουμε τεσσερα δοντια πανω και αλλα τοσα κατω για να κοψουμε τα αλεσμενα.τωρα κοιμομαστε και θα ξυπνησουμε να φαμε.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, maria 84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Η μπέμπα όπως πάντα ξύπνησε το βράδυ κατά τις 4:00, πρέπει να την ενοχλεί η μύτη της αυτές τις μέρες. Βάλαμε φυσιολογικό, αλλά και πάλι δεν κοιμόταν καλά. Ο μπέμπης ξύπνησε 7:30 και ευτυχως σήμερα κοιμήθηκε στην κούνια του. 

Ο μπέμπης έχει αρχίσει τώρα τελευταία κ δεν πίνει το πρωινό γάλα. Σήμερα μου άφησε περισσότερο απ' το μισό. 240 ml του φτιάχνω. Δοκίμασα να του δώσω το γάλα με βρώμη, αλλά τίποτα. Έχουμε παιδίατρο σήμερα να δω τι θα μας πει.

Α και το νέο! Η μπέμπα περπάτησε χθες!!!

 

Να φτιάξεις περπατουρα για το καλο!

Όλα τα μωρά περνάνε φάσεις που μια τρώνε πολύ μια λιγότερο.δοκιμασσ να βάλεις μια μπανάνα μέσα στη βρώμη γιατί είναι ανίατη σκέτη.εγω βάζω μπανάνα,μέλι και μούρα και τρελαίνεται 

πρίν από 4 λεπτά , Βιβηβιβη είπε:

Στην αρχη εκλεγε και προσπαθησα να την κοιμησω αγγαλια χωρις να την ταισω αλλα ματαιο.τελικα της εδωσα ενα μπουκαλι γαλα.γιατι σταματησαμε το θηλασμου λογου ενος μεγαλου τραυματισμου.εμας ο παιδιατρος μας ειπε να βγαλουμε τεσσερα δοντια πανω και αλλα τοσα κατω για να κοψουμε τα αλεσμενα.τωρα κοιμομαστε και θα ξυπνησουμε να φαμε.

Δε μπορώ να καταλαβω γιατι ο παιδίατρος είπε πως τα αλεσμενα σταματάνε μόλις βγουν 8 δόντια. Υπάρχουν μωρά που δεν έφαγαν ποτέ αλεσμενα.Ισως έχεις ακούσει το BLW που είναι μια δημοφιλής προσέγγιση στο εξωτερικο για την έναρξη στερεών στα μωρα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Angela123 είπε:

Να φτιάξεις περπατουρα για το καλο!

Όλα τα μωρά περνάνε φάσεις που μια τρώνε πολύ μια λιγότερο.δοκιμασσ να βάλεις μια μπανάνα μέσα στη βρώμη γιατί είναι ανίατη σκέτη.εγω βάζω μπανάνα,μέλι και μούρα και τρελαίνεται 

Δε μπορώ να καταλαβω γιατι ο παιδίατρος είπε πως τα αλεσμενα σταματάνε μόλις βγουν 8 δόντια. Υπάρχουν μωρά που δεν έφαγαν ποτέ αλεσμενα.Ισως έχεις ακούσει το BLW που είναι μια δημοφιλής προσέγγιση στο εξωτερικο για την έναρξη στερεών στα μωρα

Οχι δεν την εχω ακούσει. Αλλα να σου εδω μου πνηγεται με τα αλεσμενα.γενικως ειναι καλος ο παιδιατρος μας

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Βιβηβιβη είπε:

Οχι δεν την εχω ακούσει. Αλλα να σου εδω μου πνηγεται με τα αλεσμενα.γενικως ειναι καλος ο παιδιατρος 

ο τρόπος διατροφής έχει να κάνει και με τις δυνατότητες κάθε μωρού.Το  BLW βασίζεται στη διατροφή των μωρών που τρώνε μόνα τους (με τα χεράκια τους)και δεν έχει χρησιμοποιηθεί μπλέντερ.ποσο μηνων είναι το μωρό σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Βιβηβιβη είπε:

Οχι δεν την εχω ακούσει. Αλλα να σου εδω μου πνηγεται με τα αλεσμενα.γενικως ειναι καλος ο παιδιατρος μας

 

Ισως γι αυτο.Το καθε παιδακι ειναι διαφορετικο.Εμενα ο ανηψιος μου χωρις καθολου δοντια 10 μηνων ετρωγε μπουγατσα!!Αργησε να βγαλει μετα το χρονο.Εχεις χρονο παντως σιγα σιγα .Κι εγω ετσι κανω.Αυριο θα φταξω φακη ψιλη με λιγο καροτο και θα την δωσω ετσι με λιγο ψωμακι.Εφαγε λιγο προχτες απο τη μανα μου και του αρεσε


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Angela123 είπε:

ο τρόπος διατροφής έχει να κάνει και με τις δυνατότητες κάθε μωρού.Το  BLW βασίζεται στη διατροφή των μωρών που τρώνε μόνα τους (με τα χεράκια τους)και δεν έχει χρησιμοποιηθεί μπλέντερ.ποσο μηνων είναι το μωρό σου;

Εντεκα οχι ακομα εγω την ταιζω

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Angela123 είπε:

ο τρόπος διατροφής έχει να κάνει και με τις δυνατότητες κάθε μωρού.Το  BLW βασίζεται στη διατροφή των μωρών που τρώνε μόνα τους (με τα χεράκια τους)και δεν έχει χρησιμοποιηθεί μπλέντερ.ποσο μηνων είναι το μωρό σου;

Δεν θα το δοκιμαζα ποτε.Φοβαμαι πολυ.Εμας τωρα παιρνει μπουκιτσες ψωμι με το χερακι του και τρωει,μικρες εννοειται


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα κάθε παιδι είναι διαφορετικό.Το ζητούμενο από 6 μέχρι 12 μηνών είναι να αρχίσουν να συνηθίσουν τις διαφορές γεύσεις και υφές και αργότερα μέχρι 18 μηνών έχω διαβάσει να έχουν δοκιμάσεις τις περισσοτερες τροφές καθώς είναι πιο δεκτικά.Εξαλλου οι βάσεις της υγιεινής διατροφής χτίζονται από νωρίς.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Angela123 είπε:

Ναι σίγουρα κάθε παιδι είναι διαφορετικό.Το ζητούμενο από 6 μέχρι 12 μηνών είναι να αρχίσουν να συνηθίσουν τις διαφορές γεύσεις και υφές και αργότερα μέχρι 18 μηνών έχω διαβάσει να έχουν δοκιμάσεις τις περισσοτερες τροφές καθώς είναι πιο δεκτικά.Εξαλλου οι βάσεις της υγιεινής διατροφής χτίζονται από νωρίς.

 

Παντως μεχρι στιγμης τρωει τα παντα και γρηγορα σχετικα.Μονο ψαρι δεν εχω δωσει.Θα ξεκινησω απο βδομαδα.Πιστευω θα το φαει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...