Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

@Mamacita Alina πόσο συγκινητικό το μήνυμα σου έχοντας περάσει 2 βιοχημικές και 2 παλλίνδρομες όταν κράτησα τον Μάιο το θετικό τεστ στα χέρια μου δεν το πίστευα ήθελα να ουρλιάξω από χαρά να το πω παντού αλλά φοβόμουν φοβόμουν τόσο πολύ που δεν ήθελα να μου δώσω ελπίδες μετά τα παιδιά μου και αφού είχα τις 4 αποτυχίες δεν πίστευα ότι θα έχω την τύχη να ξαναμείνω έγκυος και όχι μόνο αυτό να βλέπω πια τις μέρες να περνάνε και το όνειρο να πλησιάζει τα λόγια σου με διαπέρασαν ως την καρδιά μου και αν και έχω ακόμα 3 μήνες σχεδόν μπροστά μου νιώθω πως η ζωή μου χαμογέλασε ξανά και ξέρετε κάτι κορίτσια μου τα παιδιά είναι μια δεύτερη ευκαιρία να γνωριστούμε με τους εαυτούς μας και τελικά να ανακαλύψουμε πως έχουμε αντοχές και δυνάμεις που τις αγνοούσαμε και αρκεί ένα "σ'αγαπώ μαμά" για να μας θυμίζει πάντα πως άξιζε κάθε στιγμή από το ταξίδι αυτό.

 

  • Μου αρέσει 4

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Κορίτσια τώρα γύρισα από doc. Πέσαμε σε καμπύλη λίγο ακόμα. 3η εκατοστιαια και αυτό με 2η μέτρηση γιατί με την 1η μέτρηση ήμουν ακόμα πιο κάτω. Anyways ... Επειδή όμως όλα τα υπόλοιπα είναι τέλεια και το βιοφυσικο βγήκε 10 στα 10, πάμε κανονικά για 24/9!!! 

Α η μικρή είναι μόλις 2200...

  • Μου αρέσει 5

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Το πιστεύεις ότι σκεφτόμουν ποτέ πέρασε ο καιρός για όλες και συγκινήθηκα; Μιλάμε για κλάμα....

Και θέλω να μοιραστώ τη σκέψη μου μαζί σας....

Αν πατήσουμε το 1 στις σελίδες της ομάδας αυτής μιλάμε ακόμη για μικρά νούμερα αβεβαιων χοριακων που μας γέμιζαν ελπίδα και αισιοδοξία για ένα παιδάκι.... Σαν χθες ήταν που λέγαμε πόσο ανυπομονούμε για την αυχενική για να σταματήσει πια αυτό το τρομακτικό τρίτο τρίμηνο και να πάρει τα άγχη του μαζί της, πόσο ανυπομονούσαμε να μας κλωτσισουν και "ααααχ ένιωσα αυτό το μπρρρρ γρρρρ σαν μπουρμπουλιθρες με φτερά λέτε να ήταν το μωρό;" Μετά; Η β επιπέδου.... Τι είναι τελικά; Αγόρι; Κοριτσι; Γερό πάνω απ' όλα αλλά να που τα όνειρα πήραν χρώμα γαλάζιο και ροζ.... Μετά; Καμπύλη για τις πρωταρες επανάληψη καμπύλης για τις ζαχαρενιες επανάληψη του "εφιάλτη".... Αχ θα αντέξουμε; Θα τα βγάλουμε; Πώς θα είναι;

Και ουψ "δεν το νιώθω αρκετά.... Οι 20 φορές τη μέρα μου φάνηκαν λίγες σήμερα γιατί χθες με κλωτσισε 40...και ωωωχ Αμάν σήμερα με έχει ξεκανει τοοοοσες κλωτσιές όλο τουαλέτα πάω...."

Κλωτσά καμάρι μου και ας γκρινιάζω .... 

Και να σου και τα πρώτα ψώνια.... "Καλέ μήπως ψωνίζω νωρίς; Να τα αφήσω καλύτερα στο καλάθι το ιντερνετικό και πατάω παραγγελία σε μια δυο εβδομάδες" ακούγεται η φωνουλα απ' το μυαλό μας... "Βρε δε γαααα.... Τα θέλω όλα ΤΩΡΑ" ακούγεται και μια άλλη φωνή σαν το αγγελάκι και το διαβολάκι απ' τα καρτούν και η παραγγελίες ολοκληρώνονται μια μία...

Και να που ε ε έρχεται το ντοπλερ... Κι εκει σιγά σιγά καταλαβαίνουμε ότι δεν είναι τόσο μακρινό το όνειρο.... Και να που βλέπουμε στις υπόλοιπες ομάδες και μιλάνε ήδη για γέννες.... Οι μανουλες Αυγούστου ήδη κρατάνε τα πρώτα μωρά αγκαλιά κι εμείς ουσες οι περισσότερες Σεπτεμβρίου, διαβάζοντας τα κείμενα τους έχουμε ένα ρίγος αγωνίας και συγκίνησης... Είμαστε οι επόμενες ωρεεε.... Βαστατεεε....

Οοοο... Φεύγει και το ντοπλερ.....καλέ βαλίτσες φτιάξατε; Καλέ γεννάμε λέμε.... Ένας μήνας και αν....

Και να που μπήκε... Σεπτέμβριος... Η κάθε μία από εμάς ξεκινάει σιγά σιγά να μπαίνει στον ένατο με σειρά προτεραιότητας χιχιχι... Οι μανουλες Αυγούστου σχεδόν σαραντιζουν και πλέον μια μία από εμάς ανακοινώνει πόνους, συσπάσεις και ήδη γέννες!!! Οι λίγο πιο μετά κοιτούν τις ιστορίες με λαχτάρα και προσμονή... Οι υπόλοιπες που είναι πιο κοντά μετράνε μέρες κι εκείνες μαζί με συσπάσεις....

Και όλα αυτά μόνο τα "βασικά"... Δεν ανέφερα ενέσεις, εξετάσεις, τηλέφωνα αμέτρητα σε γιατρούς, συμβουλές και άγχη, χάπια, σιρόπια και εξετάσεις και και και....

Τσακωμοί, χαρές, γέλια, παρεξηγήσεις, κουλοσυζητησεις, απρόσμενα, απρόοπτα, στενάχωρα, ευχάριστα, χιούμορ, στήριξη, συμπαράσταση, συμπαθεια...

Άγνωστες που γίναμε γνωστές και μοιραζόμαστε περισσότερα απ' ότι με συγγενείς και κολλητές και ναι ακόμη άγνωστες θεωρούμαστε παρόλα αυτά (ας γελάσω)....

Άγνωστες που γίναμε γνωστές και μοιραστηκαμε το πιο όμορφο ταξίδι της ζωής μας για άλλες πρωτόγνωρο για άλλες γνωστό ως επί τω πλείστον...και να που αχνοφαινεται ο προορισμός....

άγνωστες που γίναμε γνωστές και σε λίγο καιρό θα μοιραζόμαστε γνώμες για πάνες γάλατα κολικούς και στερεές.....

Είστε έτοιμες; Γιατί φτάνουμε και εγώ ακόμη δε το πιστεύω.... Γιατί κλαίω γράφοντας τα και δε ξέρω αν παλαβωσα, η όλα νορμάλ.... Γιατί χωρίς εσάς το ταξίδι θα ήταν μοναδικό και πάλι, αλλά ΚΑΘΟΛΟΥ μα ΚΑΘΟΛΟΥ το ίδιο....

Άγνωστες που γίνατε γνωστές.... Και είστε η καθημερινή μου έννοια... Σας ευχαριστώ για όλο αυτό...

Και συγνώμη αν σας φαίνομαι μελοδραματική.... Είναι του χαρακτήρα μου.... Αλλά με αυτό το τρόπο προσπαθώ να σας δείξω τη βαθιά μου εκτίμηση για την αγάπη σας στο θεμα που έφτιαξα λίγο διστακτικά ούσα ντροπαλή πριν εννέα σχεδόν μήνες και δε περίμενα ούτε στον ύπνο μου να βρω τόσα κορίτσια να μοιράζομαι κάθε παλαβή και μη απορία της ημέρας και να καταλαβαινομαστε περισσότερο από γνωστές τελικά.... 

Και να που όντως ένας κύκλος σχεδόν κλείνει και ανοίγει ένας άλλος πιο μαγικός, πιο αγχωτικος (κακά τα ψέματα), πιο γλυκός πιο πιο πιο και χίλια πιο γιατί η μητρότητα δε μπορεί να περιγραφεί με λίγες μόνο λέξεις.... και θα είμαστε εδώ η κάθε μία να προσθέτει τη δικιά της λέξη στη λίστα για άλλο τόσο και τόσο καιρό.... :)

Μια ευχή; Γερές μαμάδες γερά μωρά!!!!!!! 

Αυτά απ' τη κουλη δημιουργό του θέματος... Και όχι δεν είναι ορμόνες (λέμε τώρα) πάντα έτσι ευαισθητομαμουχαλο είμαι.... Υπομονή να φύγουν οι ορμόνες να μου περάσει τουλάχιστον η εκδήλωση του φαινομένου Χαχαχα.

 

Αχ Αλινα μου, με έκανες και έκλαιγα και χαμογελούσα μαζί! Εγώ έχω να πω σε όλες ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!! Για όλες τις στιγμές, για όλη τη συμπαράσταση, τη συντροφιά, τις συμβουλές, την κατανόηση... Για μένα είστε οι πιο γνωστές άγνωστες που είχα ποτέ!!!! Την αγάπη μου για όλες!!!!

  • Μου αρέσει 7

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Καλά έχω πεθάνει στο γέλιο με αυτό το θέμα χαχαχα και να δείτε που η Τσιλονα θα μας τη κάνει και θα γεννήσει με το που έρθει ο άντρας της απ' τη χαρά της. Θα έλεγα νωρίτερα αλλά δε θέλω να την αγχωσω να φταίει η πλάκα.

Κοριτσαρα μου εσύ πως νιώθεις; Έρχεται η ώρα να πάρεις αγκαλιά δύο θησαυρούς!!! Είσαι πανέτοιμη; Τα πράγματα σου; 

Λες με το που δει τον άντρα της να σπάσουν τα νερά από την χαρά της;;; 

  • Χαχα 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Λες με το που δει τον άντρα της να σπάσουν τα νερά από την χαρά της;;; 

Αν δεν προλάβω να κουλιαστω θα με ακούτε μέχρι να χρονισουν τα μωρά μας σας το λεω

  • Χαχα 8

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια τώρα γύρισα από doc. Πέσαμε σε καμπύλη λίγο ακόμα. 3η εκατοστιαια και αυτό με 2η μέτρηση γιατί με την 1η μέτρηση ήμουν ακόμα πιο κάτω. Anyways ... Επειδή όμως όλα τα υπόλοιπα είναι τέλεια και το βιοφυσικο βγήκε 10 στα 10, πάμε κανονικά για 24/9!!! 

Α η μικρή είναι μόλις 2200...

Μην ανχωνεσαι κοριτσι μου..  εμενα ο γιατρος την δευτερα δεν την μετρησε καν ,μου πε αφου το βιοφυσικο ειναι τελειο θα την μετρησουμε αυριο παλι..και 19 γρμ να περνει ειναι ικανοποιημενος....ποσο εβδομαδων εισαι;;

Ολα θα πανε τελεια!


fzY0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroula05 είπε:

Μην ανχωνεσαι κοριτσι μου..  εμενα ο γιατρος την δευτερα δεν την μετρησε καν ,μου πε αφου το βιοφυσικο ειναι τελειο θα την μετρησουμε αυριο παλι..και 19 γρμ να περνει ειναι ικανοποιημενος....ποσο εβδομαδων εισαι;;

Ολα θα πανε τελεια!

36+4 ειμαι!

@Mamacita Alina ψυχαρα!!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Καλημερα και καλη σχολικη χρονια σε οσες πατε τα παιδακια σας σχολειο!!!

@marioula1234 μου μη φοβασαι...ακομα και να γεννας ειναι μια χαρα η μπουμπου σου! Αν και πιστευω εχεις ακομα...

Αύριο μπαίνω στο μήνα μου κ εγώ καλή μου... Μετά ας έρθει οπότε θέλει η μπουμπού ❤️

10 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κι εγώ έτσι έντονους πόνους, πονούσα συνεχόμενα και πότε ήταν πολύ έντονος πότε γίνονταν πιο ήπιος ο πόνος. Εκανα και 4 μαζεμένες εντονες συσπασεις και μολις ξεκινησα να χρονομετρω, δεν με ξαναεπιασαν...

Για να δούμε σε εσένα... 

Η τσιλονα βλέπω να μετακομίζει στις Μανούλες Νοεμβρίου και να τους λέει να τη βάλουν κι εκείνη στο πινακακι τους! 

Ευχαριστώ!!

Και μένω λίγο κράτησαν οι χρονομετρησεις μετά έφυγαν οι συσπάσεις χαχαχ

10 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Απ οτι βλεπω παντως, οι περισσοτερες Σεπτεμβρη θα γεννησουμε...

Ναι χαλαρά ααα χαχχαχ

10 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου κ ευχομαι να εχεις σουπερ αποτελεσματα... Λες να εισαι η επομενη;;; χαχαχα Ολα καλα να πανε κ μπες να μας πεις κ εμας... Τι ωρα θα πας; 

Τελεια αγαπη μου... Η μπουμπου σου κ ο μπεμπουλης μου πανε μαζι μαζι... Κ εμενα για την ακρίβεια μου ειπε 2813...Λες να φτάσουμε τα 3500 κ βαλε...;;; 

Χαρά μου εμένα είναι 2800 κ γενναω σε δύο βδομάδες δε νομίζω να πάρει τόσα πολλά γραμμάρια σε δύο βδομάδες τι να πω μακαρι

1 ώρα πρίν, minxri είπε:

Καλησπέρα κοριτσάρες μου

Και γω εδώ είμαι.....σήμερα δεν έχω καθόλου άγχος έχει περάσει πολύ γρήγορα η μέρα μου μέχρι τώρα σήμερα ετοίμασα και την άλλη κούνια έτσι να τις βλέπω να αρχήσω να το συνειδητοποιώ σιγά σιγά.....

Αχ αγάπη μου όλα τέλεια να πάνε αύριο!!! Μπες μόλις νιώσεις καλά να μας γράψεις ❤️

πρίν από 21 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Εδώ κι εγώ κορίτσια. "Έφαγα" σήμερα τις πρώτες τσιμπιες από κορτιζόνη. Το κλάμα κυριολεκτικά όταν έφαγα το φαγητό χωρίς αλατι και να φανταστείτε δε βάζω πολύ.... Έχω κάτι πονακια περίεργα τώρα θα δούμε. Αν συνεχίσουν έφυγα.... Αλλά δε νομίζω να είναι κάτι γενικά έχω πονακια τις τελευταίες μέρες...

 

Εμένα μου είπε χθες ο γυναικολόγος μου να τις κάνω κ τις δύο μια μέρα πριν τη γέννα αλλά ειδικά με αυτό που έπαθα το πρωί φοβάμαι... Θέλω να τις κάνω νωρίτερα! 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Το πιστεύεις ότι σκεφτόμουν ποτέ πέρασε ο καιρός για όλες και συγκινήθηκα; Μιλάμε για κλάμα....

Και θέλω να μοιραστώ τη σκέψη μου μαζί σας....

Αν πατήσουμε το 1 στις σελίδες της ομάδας αυτής μιλάμε ακόμη για μικρά νούμερα αβεβαιων χοριακων που μας γέμιζαν ελπίδα και αισιοδοξία για ένα παιδάκι.... Σαν χθες ήταν που λέγαμε πόσο ανυπομονούμε για την αυχενική για να σταματήσει πια αυτό το τρομακτικό τρίτο τρίμηνο και να πάρει τα άγχη του μαζί της, πόσο ανυπομονούσαμε να μας κλωτσισουν και "ααααχ ένιωσα αυτό το μπρρρρ γρρρρ σαν μπουρμπουλιθρες με φτερά λέτε να ήταν το μωρό;" Μετά; Η β επιπέδου.... Τι είναι τελικά; Αγόρι; Κοριτσι; Γερό πάνω απ' όλα αλλά να που τα όνειρα πήραν χρώμα γαλάζιο και ροζ.... Μετά; Καμπύλη για τις πρωταρες επανάληψη καμπύλης για τις ζαχαρενιες επανάληψη του "εφιάλτη".... Αχ θα αντέξουμε; Θα τα βγάλουμε; Πώς θα είναι;

Και ουψ "δεν το νιώθω αρκετά.... Οι 20 φορές τη μέρα μου φάνηκαν λίγες σήμερα γιατί χθες με κλωτσισε 40...και ωωωχ Αμάν σήμερα με έχει ξεκανει τοοοοσες κλωτσιές όλο τουαλέτα πάω...."

Κλωτσά καμάρι μου και ας γκρινιάζω .... 

Και να σου και τα πρώτα ψώνια.... "Καλέ μήπως ψωνίζω νωρίς; Να τα αφήσω καλύτερα στο καλάθι το ιντερνετικό και πατάω παραγγελία σε μια δυο εβδομάδες" ακούγεται η φωνουλα απ' το μυαλό μας... "Βρε δε γαααα.... Τα θέλω όλα ΤΩΡΑ" ακούγεται και μια άλλη φωνή σαν το αγγελάκι και το διαβολάκι απ' τα καρτούν και η παραγγελίες ολοκληρώνονται μια μία...

Και να που ε ε έρχεται το ντοπλερ... Κι εκει σιγά σιγά καταλαβαίνουμε ότι δεν είναι τόσο μακρινό το όνειρο.... Και να που βλέπουμε στις υπόλοιπες ομάδες και μιλάνε ήδη για γέννες.... Οι μανουλες Αυγούστου ήδη κρατάνε τα πρώτα μωρά αγκαλιά κι εμείς ουσες οι περισσότερες Σεπτεμβρίου, διαβάζοντας τα κείμενα τους έχουμε ένα ρίγος αγωνίας και συγκίνησης... Είμαστε οι επόμενες ωρεεε.... Βαστατεεε....

Οοοο... Φεύγει και το ντοπλερ.....καλέ βαλίτσες φτιάξατε; Καλέ γεννάμε λέμε.... Ένας μήνας και αν....

Και να που μπήκε... Σεπτέμβριος... Η κάθε μία από εμάς ξεκινάει σιγά σιγά να μπαίνει στον ένατο με σειρά προτεραιότητας χιχιχι... Οι μανουλες Αυγούστου σχεδόν σαραντιζουν και πλέον μια μία από εμάς ανακοινώνει πόνους, συσπάσεις και ήδη γέννες!!! Οι λίγο πιο μετά κοιτούν τις ιστορίες με λαχτάρα και προσμονή... Οι υπόλοιπες που είναι πιο κοντά μετράνε μέρες κι εκείνες μαζί με συσπάσεις....

Και όλα αυτά μόνο τα "βασικά"... Δεν ανέφερα ενέσεις, εξετάσεις, τηλέφωνα αμέτρητα σε γιατρούς, συμβουλές και άγχη, χάπια, σιρόπια και εξετάσεις και και και....

Τσακωμοί, χαρές, γέλια, παρεξηγήσεις, κουλοσυζητησεις, απρόσμενα, απρόοπτα, στενάχωρα, ευχάριστα, χιούμορ, στήριξη, συμπαράσταση, συμπαθεια...

Άγνωστες που γίναμε γνωστές και μοιραζόμαστε περισσότερα απ' ότι με συγγενείς και κολλητές και ναι ακόμη άγνωστες θεωρούμαστε παρόλα αυτά (ας γελάσω)....

Άγνωστες που γίναμε γνωστές και μοιραστηκαμε το πιο όμορφο ταξίδι της ζωής μας για άλλες πρωτόγνωρο για άλλες γνωστό ως επί τω πλείστον...και να που αχνοφαινεται ο προορισμός....

άγνωστες που γίναμε γνωστές και σε λίγο καιρό θα μοιραζόμαστε γνώμες για πάνες γάλατα κολικούς και στερεές.....

Είστε έτοιμες; Γιατί φτάνουμε και εγώ ακόμη δε το πιστεύω.... Γιατί κλαίω γράφοντας τα και δε ξέρω αν παλαβωσα, η όλα νορμάλ.... Γιατί χωρίς εσάς το ταξίδι θα ήταν μοναδικό και πάλι, αλλά ΚΑΘΟΛΟΥ μα ΚΑΘΟΛΟΥ το ίδιο....

Άγνωστες που γίνατε γνωστές.... Και είστε η καθημερινή μου έννοια... Σας ευχαριστώ για όλο αυτό...

Και συγνώμη αν σας φαίνομαι μελοδραματική.... Είναι του χαρακτήρα μου.... Αλλά με αυτό το τρόπο προσπαθώ να σας δείξω τη βαθιά μου εκτίμηση για την αγάπη σας στο θεμα που έφτιαξα λίγο διστακτικά ούσα ντροπαλή πριν εννέα σχεδόν μήνες και δε περίμενα ούτε στον ύπνο μου να βρω τόσα κορίτσια να μοιράζομαι κάθε παλαβή και μη απορία της ημέρας και να καταλαβαινομαστε περισσότερο από γνωστές τελικά.... 

Και να που όντως ένας κύκλος σχεδόν κλείνει και ανοίγει ένας άλλος πιο μαγικός, πιο αγχωτικος (κακά τα ψέματα), πιο γλυκός πιο πιο πιο και χίλια πιο γιατί η μητρότητα δε μπορεί να περιγραφεί με λίγες μόνο λέξεις.... και θα είμαστε εδώ η κάθε μία να προσθέτει τη δικιά της λέξη στη λίστα για άλλο τόσο και τόσο καιρό.... :)

Μια ευχή; Γερές μαμάδες γερά μωρά!!!!!!! 

Αυτά απ' τη κουλη δημιουργό του θέματος... Και όχι δεν είναι ορμόνες (λέμε τώρα) πάντα έτσι ευαισθητομαμουχαλο είμαι.... Υπομονή να φύγουν οι ορμόνες να μου περάσει τουλάχιστον η εκδήλωση του φαινομένου Χαχαχα.

 

Πόσο συμφωνώ γλυκιά μου με όλα όσα έγραψες! Συμφωνώ με όλα όσα είπες! Και εγώ σας ευχαριστώ όλες κορίτσια μου! ❤️ Απλά στεναχωριέμαι λίγο γτ βλέπω πως μια μια που γεννάει δεν πολύ μπαίνει μετά κ δεν θέλω με τπτ να χαθούμε! 

Just now, Giotitsa είπε:

Αγάπη με το καλό απο οτι κατάλαβα γεννας αύριο να σου πάνε όλα καλά καρδιά μου ναι ειμαι μέσα στο νοσοκομείο και θα κάτσω μέχρι να γεννησω

Βρε γιοτιτσα μου έχασα επεισόδιο; τι έγινε γιατί έκανες εισαγωγή; 

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια τώρα γύρισα από doc. Πέσαμε σε καμπύλη λίγο ακόμα. 3η εκατοστιαια και αυτό με 2η μέτρηση γιατί με την 1η μέτρηση ήμουν ακόμα πιο κάτω. Anyways ... Επειδή όμως όλα τα υπόλοιπα είναι τέλεια και το βιοφυσικο βγήκε 10 στα 10, πάμε κανονικά για 24/9!!! 

Α η μικρή είναι μόλις 2200...

Αγάπη μου μέχρι τις 24 θα έχει φτάσει τα 2500 και όλα θα είναι τέλεια! ❤️ Ποτέ σου είπε να ξανά πας; 

  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mamacita Alina τι ωραια που τα ειπες!!Τα ιδια συναισθηματα κι απο εμενα...Ξεκινησα αυτο το ταξιδι με δυσκολιες και μ' ενα φοβο παραπανω που μ' εκανε να ειμαι αρκετα συγκρατημενη ολο αυτο τον καιρο...παντα αισιοδοξη αλλα με λιγες παραπανω δευτερες σκεψεις!!Το παρεακι μας...κατεκτησε και στη δικη μου καρδια μια ξεχωριστη θεση και χαιρομαι τοσο πολυ που σας "γνωρισα" ολες μ' αυτον τον ιδιαιτερο τροπο!!Καλες γεννες κοριτσια μου να εχουμε και με το καλο να συζηταμε σε λιγο καιρο τις αποριες και τις ανησυχιες για τα μωρακια μας!!:wub:

@minxri μεγαλη μερα αυριο!!Με το καλο κοριτσακι μου να υποδεχθεις τα μπεμπακια σου!!Θα σου στελνουμε ολη τη θετικη μας ενεργεια και θα περιμενουμε με αγωνια τα νεα σου!!

@tsilona μου αν μετα απο τοση καζουρα γεννησεις τελικα χωρις να προλαβεις να κουλιαστεις θα ειναι πραγματικα αδικοοοο!!!Χαχαχα:D

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Το πιστεύεις ότι σκεφτόμουν ποτέ πέρασε ο καιρός για όλες και συγκινήθηκα; Μιλάμε για κλάμα....

Και θέλω να μοιραστώ τη σκέψη μου μαζί σας....

Αν πατήσουμε το 1 στις σελίδες της ομάδας αυτής μιλάμε ακόμη για μικρά νούμερα αβεβαιων χοριακων που μας γέμιζαν ελπίδα και αισιοδοξία για ένα παιδάκι.... Σαν χθες ήταν που λέγαμε πόσο ανυπομονούμε για την αυχενική για να σταματήσει πια αυτό το τρομακτικό τρίτο τρίμηνο και να πάρει τα άγχη του μαζί της, πόσο ανυπομονούσαμε να μας κλωτσισουν και "ααααχ ένιωσα αυτό το μπρρρρ γρρρρ σαν μπουρμπουλιθρες με φτερά λέτε να ήταν το μωρό;" Μετά; Η β επιπέδου.... Τι είναι τελικά; Αγόρι; Κοριτσι; Γερό πάνω απ' όλα αλλά να που τα όνειρα πήραν χρώμα γαλάζιο και ροζ.... Μετά; Καμπύλη για τις πρωταρες επανάληψη καμπύλης για τις ζαχαρενιες επανάληψη του "εφιάλτη".... Αχ θα αντέξουμε; Θα τα βγάλουμε; Πώς θα είναι;

Και ουψ "δεν το νιώθω αρκετά.... Οι 20 φορές τη μέρα μου φάνηκαν λίγες σήμερα γιατί χθες με κλωτσισε 40...και ωωωχ Αμάν σήμερα με έχει ξεκανει τοοοοσες κλωτσιές όλο τουαλέτα πάω...."

Κλωτσά καμάρι μου και ας γκρινιάζω .... 

Και να σου και τα πρώτα ψώνια.... "Καλέ μήπως ψωνίζω νωρίς; Να τα αφήσω καλύτερα στο καλάθι το ιντερνετικό και πατάω παραγγελία σε μια δυο εβδομάδες" ακούγεται η φωνουλα απ' το μυαλό μας... "Βρε δε γαααα.... Τα θέλω όλα ΤΩΡΑ" ακούγεται και μια άλλη φωνή σαν το αγγελάκι και το διαβολάκι απ' τα καρτούν και η παραγγελίες ολοκληρώνονται μια μία...

Και να που ε ε έρχεται το ντοπλερ... Κι εκει σιγά σιγά καταλαβαίνουμε ότι δεν είναι τόσο μακρινό το όνειρο.... Και να που βλέπουμε στις υπόλοιπες ομάδες και μιλάνε ήδη για γέννες.... Οι μανουλες Αυγούστου ήδη κρατάνε τα πρώτα μωρά αγκαλιά κι εμείς ουσες οι περισσότερες Σεπτεμβρίου, διαβάζοντας τα κείμενα τους έχουμε ένα ρίγος αγωνίας και συγκίνησης... Είμαστε οι επόμενες ωρεεε.... Βαστατεεε....

Οοοο... Φεύγει και το ντοπλερ.....καλέ βαλίτσες φτιάξατε; Καλέ γεννάμε λέμε.... Ένας μήνας και αν....

Και να που μπήκε... Σεπτέμβριος... Η κάθε μία από εμάς ξεκινάει σιγά σιγά να μπαίνει στον ένατο με σειρά προτεραιότητας χιχιχι... Οι μανουλες Αυγούστου σχεδόν σαραντιζουν και πλέον μια μία από εμάς ανακοινώνει πόνους, συσπάσεις και ήδη γέννες!!! Οι λίγο πιο μετά κοιτούν τις ιστορίες με λαχτάρα και προσμονή... Οι υπόλοιπες που είναι πιο κοντά μετράνε μέρες κι εκείνες μαζί με συσπάσεις....

Και όλα αυτά μόνο τα "βασικά"... Δεν ανέφερα ενέσεις, εξετάσεις, τηλέφωνα αμέτρητα σε γιατρούς, συμβουλές και άγχη, χάπια, σιρόπια και εξετάσεις και και και....

Τσακωμοί, χαρές, γέλια, παρεξηγήσεις, κουλοσυζητησεις, απρόσμενα, απρόοπτα, στενάχωρα, ευχάριστα, χιούμορ, στήριξη, συμπαράσταση, συμπαθεια...

Άγνωστες που γίναμε γνωστές και μοιραζόμαστε περισσότερα απ' ότι με συγγενείς και κολλητές και ναι ακόμη άγνωστες θεωρούμαστε παρόλα αυτά (ας γελάσω)....

Άγνωστες που γίναμε γνωστές και μοιραστηκαμε το πιο όμορφο ταξίδι της ζωής μας για άλλες πρωτόγνωρο για άλλες γνωστό ως επί τω πλείστον...και να που αχνοφαινεται ο προορισμός....

άγνωστες που γίναμε γνωστές και σε λίγο καιρό θα μοιραζόμαστε γνώμες για πάνες γάλατα κολικούς και στερεές.....

Είστε έτοιμες; Γιατί φτάνουμε και εγώ ακόμη δε το πιστεύω.... Γιατί κλαίω γράφοντας τα και δε ξέρω αν παλαβωσα, η όλα νορμάλ.... Γιατί χωρίς εσάς το ταξίδι θα ήταν μοναδικό και πάλι, αλλά ΚΑΘΟΛΟΥ μα ΚΑΘΟΛΟΥ το ίδιο....

Άγνωστες που γίνατε γνωστές.... Και είστε η καθημερινή μου έννοια... Σας ευχαριστώ για όλο αυτό...

Και συγνώμη αν σας φαίνομαι μελοδραματική.... Είναι του χαρακτήρα μου.... Αλλά με αυτό το τρόπο προσπαθώ να σας δείξω τη βαθιά μου εκτίμηση για την αγάπη σας στο θεμα που έφτιαξα λίγο διστακτικά ούσα ντροπαλή πριν εννέα σχεδόν μήνες και δε περίμενα ούτε στον ύπνο μου να βρω τόσα κορίτσια να μοιράζομαι κάθε παλαβή και μη απορία της ημέρας και να καταλαβαινομαστε περισσότερο από γνωστές τελικά.... 

Και να που όντως ένας κύκλος σχεδόν κλείνει και ανοίγει ένας άλλος πιο μαγικός, πιο αγχωτικος (κακά τα ψέματα), πιο γλυκός πιο πιο πιο και χίλια πιο γιατί η μητρότητα δε μπορεί να περιγραφεί με λίγες μόνο λέξεις.... και θα είμαστε εδώ η κάθε μία να προσθέτει τη δικιά της λέξη στη λίστα για άλλο τόσο και τόσο καιρό.... :)

Μια ευχή; Γερές μαμάδες γερά μωρά!!!!!!! 

Αυτά απ' τη κουλη δημιουργό του θέματος... Και όχι δεν είναι ορμόνες (λέμε τώρα) πάντα έτσι ευαισθητομαμουχαλο είμαι.... Υπομονή να φύγουν οι ορμόνες να μου περάσει τουλάχιστον η εκδήλωση του φαινομένου Χαχαχα.

 

Μωρηηηηη κλαίω! Σταμαααατααααα χαχαχα και για να μην το ρίξω στο μελό γιατί θα αρχίσω να κλαίω με λυγμούς σε λίγο, κρατάω τη φράση "γίνατε η καθημερινή μου έννοια" έτσι ακριβώς θέλω να πιστεύω πως το βλέπουμε όλες εδώ μέσα, χαίρομαι πραγματικά με τη χαρά σας και στεναχωριέμαι με τη λύπη σας... Οι άγνωστες γνωστές που νοιάζονται(μεγάλη κουβέντα) βαθιά η μία την άλλη... Σκατούλες μου α να χαθείτε βραδιάτικο χαχαχα :x

  • Μου αρέσει 6

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, winspert είπε:

Ολα καλα να πανε κ για σενα κοριτσακι μου... :wub:Εδω ειμαστε για ο, τι θες... 

Η μικρουλα σου θελει να δυσκολεψει λιγο τη ζωη της μαμας... Κ τα καταφερνει μια χαρα απ οτι λες... Χαχαχα... Τι να κανεις... Συντομα θα φυγει η κοιλια που μας εμποδιζει να κανουμε ποσα πράγματα κ θα εχουμε τα μωρακια μας στην αγκαλια... Κ εγω λιχουδω ειμαι. Θελω συνέχεια να τσιμπολογαω... Κ αν δεν προσεχα με το ζαχαρο, θα ειχα γινει φακλανα, το ξερω... Προσπαθησε τη νυχτα αν ειναι εφικτο να ξεκουραζεσαι... Αν κ εγω πλεον ξυπναω τις νυχτες, μενω για κανα 2ωρο να κοιταω το ρολοι κ καποια στιγμη ξανακοιμαμαι... Εχουμε βαρυνει αρκετα τωρα... Υπομομη κ τα καλύτερα ερχονται.... Ρωτα αύριο για ποσες μερες θα πρεπει να αποφευγεις το αλατι... 

Ένα έχω να σου πω.... Ένα μπουτάκι κρέας με μηδαμινό αλάτι (πρόλαβε ο άντρας μου και έριξε αλάτι στο φαι μου γιατί νόμιζε ότι ήταν για τη μικρή. Ευτυχώς λιγο γιατί αν νόμιζε ότι είναι δικό του θα είχε βάλει την αλυκή) και τρία αγγούρια μικρά 122....

Άτιμη κορτιζόνη με τρομάζει. Φοβάμαι μη πάθει κάτι το μωρό.... :(

το βράδυ να ξεκουράζομαι δύσκολο.... Έρχεται η μικρή στο κρεβάτι μας αν ξυπνήσει και μου αφήνει μισό του μισού πωπο απ' έξω... Κρεμομαιιιι Χαχαχα άσε που κάθε που αλλάζω πλευρό υποφέρω απ' τον πόνο... Όλο παράπονα είμαι... Αλλά αυτό που με απασχολεί ειλικρινά είναι η κορτιζόνη.... Φοβήθηκα με το 122 με το τίποτα...

Just now, Farmakotriftena είπε:

Λες με το που δει τον άντρα της να σπάσουν τα νερά από την χαρά της;;; 

Ναι στααανταρ μόνο μη νομίζει ότι κατουρηθηκε πάλι Χαχαχα

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Μωρηηηηη κλαίω! Σταμαααατααααα χαχαχα και για να μην το ρίξω στο μελό γιατί θα αρχίσω να κλαίω με λυγμούς σε λίγο, κρατάω τη φράση "γίνατε η καθημερινή μου έννοια" έτσι ακριβώς θέλω να πιστεύω πως το βλέπουμε όλες εδώ μέσα, χαίρομαι πραγματικά με τη χαρά σας και στεναχωριέμαι με τη λύπη σας... Οι άγνωστες γνωστές που νοιάζονται(μεγάλη κουβέντα) βαθιά η μία την άλλη... Σκατούλες μου α να χαθείτε βραδιάτικο χαχαχα :x

Χαχαχα χαίρομαι γιατί είναι κι άλλες ευαίσθητες τελικά. Νόμιζα πως θα φάω καζουρα αλλά το νιώθω τόσο καιρό όλο αυτό και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας... Έχετε την απέραντη συμπάθεια μου όλες και ο τρόπος μου να σας το πω είναι αυτός μιας που είμαστε όντως γνωστές άγνωστες.

Όλα θα πάνε καλά για όλες.... Και μπορεί να χαθούμε λίγο στην αρχή @marioula1234 μου γλυκιά αλλά θα έχουμε μια αναρρωση και οι περισσότερες ένα πρωτόγνωρο πρόγραμμα. Μη κοιτάς που εμείς ξέρουμε γιατί είμαστε παλαιουρες(διάλεκτος στρατού ατσααα Χαχαχα) ακόμη κι εμείς θα πελαγωσουμε στην επιστροφή στο σπίτι.... Έχουμε και ένα παιδί να προσαρμόσουμε πλέον σε όλο αυτό ... Αλλά όταν στρώσουν όλα μας θέλω ξανά εδώ....

Ρεεε @tsilona μάνα μου και τα νερά να σπάσουν βίασε τον εσύ.... Αν είναι να σε ακούμε με νεογέννητο να λες για κουλι τη βάψαμε χαχαχαχαχα το κάνω εικόνα και κλαίω...

@Farmakotriftena όταν ο γιατρός δεν αγχώνεται τι κάνουμε; Δεν αγωχνομαστεεε (σκαααασμος σκέψη της @Farmakotriftena που της λες ότι η Αλινα τα λέει για να τα ακούει μπουχαχαχαχα εγωωωω το εννοωωω) 

Εντάξει πέραν της πλάκας σου επιτρέπω να αγχώνεσαι με μέτρο. Αλλά για να αφήσει.ο γιατρός την ίδια Πητ και να μην την αλλάξει τι σημαίνει αυτό; Ότι η ζουζούνα είναι μια χαρά (απόδειξη ο βιοφυσικος σας, δεν είναι μόνο λόγια κουράγιου αυτα) και οοοολα θα είναι κατ ευχήν.... Από αύριο 2 εβδομάδες μόνο να την έχεις αγκαλιά και να της δώσεις ρουφηχτα φιλιά για οοοοολο αυτό το άγχος.... Όσο για το ψυχαρα τιμή μου να το λες εσύ... Εσύ που είχαμε και παρεξήγηση μεταξύ μας με ολόκληρα κατεβατα.... (Το θέμα τα βυζιά μας ημαρτον Θεέ μου χαχαχα) αυτή είναι η μαγεία του φόρουμ και των γνωστών-αγνωστων.... Μπορεί ο γραπτός λόγος να σε κάνει να φαίνεσαι αλλιώς απ' ότι είσαι αλλά αν πεις δύο τρεις κουβέντες με τον άλλο να δεις τελικά ότι μπορεί να μοιάζεται αρκετά παραπανω απ' ότι θα μπορούσατε να φανταστείτε!!!

Ποια ξέχασα; Κορίτσιαααα έπαθα Μπλάκ άουτ.... Οποία ξέχασα να αναφέρω συγνωμη... Πριν λίγο μετρήθηκα και έχει σκαλωσει εκεί το μυαλό.παρα το χιούμορ...

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

@minxri αχ βρε καρδούλι με το καλό να υποδεχτείς τα μωράκια σου! Θεέ μου πόσο όμορφο είναι να εύχεσαι σε μια γυναίκα που σε λίγες ώρες θα κρατάει όλο της τον κόσμο στα χέρια της... Περιμένουμε νέα, όταν μπορέσεις να μας γράψεις! Τις καλύτερες ευχές μας και την αγάπη μας!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena said:

Κορίτσια τώρα γύρισα από doc. Πέσαμε σε καμπύλη λίγο ακόμα. 3η εκατοστιαια και αυτό με 2η μέτρηση γιατί με την 1η μέτρηση ήμουν ακόμα πιο κάτω. Anyways ... Επειδή όμως όλα τα υπόλοιπα είναι τέλεια και το βιοφυσικο βγήκε 10 στα 10, πάμε κανονικά για 24/9!!! 

Α η μικρή είναι μόλις 2200...

Εγώ γεννήθηκα 2300 και βγήκα 2100 από το μαιευτήριο! Μην ανησυχείς και τα πήρα τα κιλά μου από τότε!!!:-P 

@minxri Σε κανένα 12ωρο θα έχουμε 2 καινούρια μωράκια!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ όλες πάρα πάρα πολύ για τις ευχές και το κουράγιο που μου έχετε δώσει όλον αυτόν τον καιρό πραγματικά είσαστε όλες υπέροχες με έχετε συγκινήσει πάρα πολύ με όλα αυτά τα ωραία λόγια και για μένα χωρίς(τις συζητήσεις μας ανταλλαγή απόψεων κλπ)δεν θα πέρναγε ο καιρός τόσο γρήγορα σας ευχαριστώ για την τόσο όμορφη παρέα σας....Με την πρώτη ευκαιρία θα μπω να σας πω τα νέα μ αύριο!!!!Σας φιλώ όοοολες!!!!!!

  • Μου αρέσει 10

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Ένα έχω να σου πω.... Ένα μπουτάκι κρέας με μηδαμινό αλάτι (πρόλαβε ο άντρας μου και έριξε αλάτι στο φαι μου γιατί νόμιζε ότι ήταν για τη μικρή. Ευτυχώς λιγο γιατί αν νόμιζε ότι είναι δικό του θα είχε βάλει την αλυκή) και τρία αγγούρια μικρά 122....

Άτιμη κορτιζόνη με τρομάζει. Φοβάμαι μη πάθει κάτι το μωρό.... :(

το βράδυ να ξεκουράζομαι δύσκολο.... Έρχεται η μικρή στο κρεβάτι μας αν ξυπνήσει και μου αφήνει μισό του μισού πωπο απ' έξω... Κρεμομαιιιι Χαχαχα άσε που κάθε που αλλάζω πλευρό υποφέρω απ' τον πόνο... Όλο παράπονα είμαι... Αλλά αυτό που με απασχολεί ειλικρινά είναι η κορτιζόνη.... Φοβήθηκα με το 122 με το τίποτα...

Λογικο να σε αγχωνει αλλα το 122 είναι  μια χαρα. Συνεχισε να τρως οποτε κρεας με σαλατα κ ετσι θα πηγαινει μεχρι εκει... Φαε το ιδιο για οσο χρειαστει, για οσο θα υπαρχει η δραση της κορτιζόνης... Οσο για το βραδυ  καταλαβα... Υπομονη μονο τωρα... Κ εγω το βραδυ για να γυρισω ποναω κ βογκαω... Δες ποσο θα ειναι κ το πρωι κ πες μου... Ολα καλα θα πανε, λιγο εμεινε... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...