Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Mamacita Alina είπε:

Βρε σκανδαλιάρα και πακοτινι; Κοίτα κι εγώ το σουβλάκι μου το γυρακι μου να το πω στη δικιά μου διάλεκτο το τσακίζω.... Αλλά μόνο με κρέας και πίτα.... Δε με ανεβάζει καθόλου οποτεεε.... Να μη τη κάνω τη ζημιά; Στο κάτω κάτω μόνο 8 κιλά έχω πάρει... μου το τόνισε η ενδοκρινολόγος ότι αφού έχασα 5 και τα ξανά πήρα δε τα μετράω σαν κιλά εγκυμοσύνης.... Μετράω από εκεί που ξεκίνησα..... 55 ξεκίνησα πριν χάσω 63 είμαι.... Θέλω φαιιιιι..... Θέλω να παχύνω θέλω τυλιχτα θέλω σοκολάτες αααααχ και βααααααχ

Αχχχχ κ εγω τα θελω ολα αυτα... Κ ενα βαζακι μερεντα με ενα κουταλι.... Αχ παναγια μου, τι λεω παλι;;;; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Τα νεύρα μου με τους λιγομιλητους γιατρους.. Τι περιμενουν; Να μυρισουμε τα νυχια μας για το τι πρέπει να κανουμε; Έπρεπε να ρωτησεις  περισσότερα. Κ εγω την παταω. Φευγω κ μετα λεω, γιατι δε ρωτησα; Αν δεν εχουν το φιλοτιμο να μας λενε μονοι τους, τοτε πρέπει να μας απαντανε σ αυτα που τους ρωταμε... Κ μενα ο γυναικολογος μου, ετσι ειναι. Λιγομιλητος... 

Έκανα τη βλακεία και άλλαξα θέμα τη ρώτησα για το μωρό τις υπογλυκαιμίες κλπ.... Θα δω τι με ανεβάζει να το μειώσω αυτές τις μέρες.... Απαράδεκτο όμως αυτό.... Αν ήταν να έχουμε γνώσεις μόνες μας δε θα θέλαμε γιατρό.... Τι να πεις....κι εγώ το χαζό ούσα ντροπαλή δε πάω πολύ κόντρα... Και μετά ψάχνω στο ίντερνετ χαχαχα χαζή το ξερω

Just now, winspert είπε:

Αχχχχ κ εγω τα θελω ολα αυτα... Κ ενα βαζακι μερεντα με ενα κουταλι.... Αχ παναγια μου, τι λεω παλι;;;; 

Θύμησε μου ποτέ γέννας; Να ξέρω να σε παρηγορήσω ότι έρχεται η ώρα της Μερέντας ή να κάνω τουμπεκί; Χαχαχα

Just now, winspert είπε:

Αχχχχ κ εγω τα θελω ολα αυτα... Κ ενα βαζακι μερεντα με ενα κουταλι.... Αχ παναγια μου, τι λεω παλι;;;; 

Θύμησε μου ποτέ γέννας; Να ξέρω να σε παρηγορήσω ότι έρχεται η ώρα της Μερέντας ή να κάνω τουμπεκί; Χαχαχα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Έκανα τη βλακεία και άλλαξα θέμα τη ρώτησα για το μωρό τις υπογλυκαιμίες κλπ.... Θα δω τι με ανεβάζει να το μειώσω αυτές τις μέρες.... Απαράδεκτο όμως αυτό.... Αν ήταν να έχουμε γνώσεις μόνες μας δε θα θέλαμε γιατρό.... Τι να πεις....κι εγώ το χαζό ούσα ντροπαλή δε πάω πολύ κόντρα... Και μετά ψάχνω στο ίντερνετ χαχαχα χαζή το ξερω

Θύμησε μου ποτέ γέννας; Να ξέρω να σε παρηγορήσω ότι έρχεται η ώρα της Μερέντας ή να κάνω τουμπεκί; Χαχαχα

Θύμησε μου ποτέ γέννας; Να ξέρω να σε παρηγορήσω ότι έρχεται η ώρα της Μερέντας ή να κάνω τουμπεκί; Χαχαχα

Χαχαχα, ιδιες ειμαστε... Δεν πειραζει, καποια στιγμη μπορεί κ να αλλάξουμε... Χαχαχα 

Εγω εχω πητ 13 Οκτωβρίου κανονικά αλλα υπερηχογραφικα 8 Οκτωβρίου... Θελω μερεντααααααα..... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Χαχαχα, ιδιες ειμαστε... Δεν πειραζει, καποια στιγμη μπορεί κ να αλλάξουμε... Χαχαχα 

Εγω εχω πητ 13 Οκτωβρίου κανονικά αλλα υπερηχογραφικα 8 Οκτωβρίου... Θελω μερεντααααααα..... 

Αχ δε σου λέω τίποτα.... Υπομονή... Σκέψου ότι κι εσένα μπορεί να σου σκάσει μύτη απρόσμενα....


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πφφφ πάλι για γύρους και πακοτινια διάβασα!!! Τα πακοτινια μου έκαναν κλικ, έχω να φάω απο 10 ετών νομίζω. ίσως αύριο φάω κι εγωωω θα φάω και για σένα όμως @Mamacita Alina Σε παρηγορεί αυτό; Πάντως το magic που έφαγα τις προάλλες, τσάμπα τόση λαχτάρα. Δεν ήταν τίποτα το σπουδαίο.

@tsilona το 20/9 είναι μαντεψια δική σου;

  • Χαχα 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πφφφ πάλι για γύρους και πακοτινια διάβασα!!! Τα πακοτινια μου έκαναν κλικ, έχω να φάω απο 10 ετών νομίζω. ίσως αύριο φάω κι εγωωω θα φάω και για σένα όμως @Mamacita Alina Σε παρηγορεί αυτό; Πάντως το magic που έφαγα τις προάλλες, τσάμπα τόση λαχτάρα. Δεν ήταν τίποτα το σπουδαίο.

@tsilona το 20/9 είναι μαντεψια δική σου;

Ναι!!τόσα είπατε εσείς να μην πω κ γω; Αχαχαχα

  • Χαχα 3

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Εγώ το έχω ρίξει λιγάκι. 95 σήμερα πάλι (χωρίς κορτιζόνη:-P) αλλά έχω και δρόμο μπροστά μου... Απελπισία με πιάνει. Προσπαθώ όσο μπορώ να κάνω διατροφή. Έχω κόψει τα γλυκά τουλάχιστον. Εχθές όμως το σουβλάκι μου το έφαγα (τυλιχτό με πίτα εννοώ για τις βόρειες...) και τσίμπησα κι ένα πακοτίνι. Γλυκό όμως έχω πάνω από εβδομάδα κι ευτυχώς φάνηκε η διαφορά στις τιμές σχεδόν αμέσως. Ίσως τη γλιτώσω την ινσουλίνη και το χάπι. Θα δούμε.

Κι εγώ σήμερα νηστείας 95 και όταν πήγα για αιματολογικές έδειξε 93. Χθες είχα 92. Σε καταλαβαίνω κι εγώ μία μέρα δεν άντεξα και έφαγα 1 τυλιχτό με πίτα και γύρο χοιρινό και πήγε 168. Πρώτη φορά ανέβηκε τόσο. Εμείς εδώ μέσα οι 2 έχουμε τα χειρότερα νηστείας.

14 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Θα κάνει καλό λες να πιω με την κορτιζόνη ή θα δω διακοσαρι και με το λεμόνι; Φοβάμαι φαντάσου ούτε τα φάρμακα μου δεν έχω πιει σήμερα.... Σου είπε για ινσουλίνη; Δες τώρα .. και η Νικολέτα έχει πολύ πιο ανεβασμένο νηστείας και δεν έχει κάνει τόσο καιρό.... Ο κααααθε γιατρός ααααλλαααα πφφφφ

Μη φοβάσαι, δε νομίζω να κάνεις τώρα ινσουλίνη. Εγώ χθες πήγα γυναικολόγο και μέτρησε την κοιλιά του μωρού και μου είπε ότι αφού δεν έχει μεγαλώσει παραπάνω να μην κάνω ακόμα ινσουλίνη. Σαν βάρος το βρήκε 2.070 γραμμάρια και χθες ήμουν 33+4 (και 34+4 με βάση τους υπέρηχους). Και η ενδοκρινολόγος συμφωνεί να μην κάνω ακόμα ινσουλίνη, αφού είναι καλές οι μετρήσεις. Τώρα αν είναι καλό αυτό ή όχι θα δείξει...

Επειδή έχω ζάχαρο μου είπε σε 2 βδομάδες να κάνω Βιοφυσικό Προφίλ.

Επίσης σήμερα έκανα αιματολογικές εξετάσεις και πήρα και το μηχανάκι (Contour next ONE) μαζί μου να δω τι απόκλιση έχει περίπου. Αύριο θα πάρω τα αποτελέσματα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πφφφ πάλι για γύρους και πακοτινια διάβασα!!! Τα πακοτινια μου έκαναν κλικ, έχω να φάω απο 10 ετών νομίζω. ίσως αύριο φάω κι εγωωω θα φάω και για σένα όμως @Mamacita Alina Σε παρηγορεί αυτό; Πάντως το magic που έφαγα τις προάλλες, τσάμπα τόση λαχτάρα. Δεν ήταν τίποτα το σπουδαίο.

@tsilona το 20/9 είναι μαντεψια δική σου;

Κάτσε να φύγει η κορτιζόνη και θα τσακισω κι εγώ μη σκας.... Αλλά φάε χαρά μου αφού δεν έχεις ζάχαρο τι το σκέφτεσαι; Θα σε δαγκώσω στο τέλος ειλικρινά... Και όχι τίποτα άλλο δεν είσαι σοκολατικο χαχαχα

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tsilona είπε:

Ναι!!τόσα είπατε εσείς να μην πω κ γω; Αχαχαχα

Πάντως μόλις διάβασα ένα ποστ στην ομάδα του vbac που ρωτούσε μια κοπέλα εμπειρίες για το αν πήγαν κορίτσια με διαβήτη κύησης νωρίτερα για γέννα. (Δλδ 38 βδ με πρόκληση) Οι περισσότερες έγραψαν ότι γέννησαν 40+ . Τουλάχιστον μέχρι την ώρα που διάβαζα σχόλια. Οπότε μην αγχώνεσαι πάνω σε αυτό. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πάντως μόλις διάβασα ένα ποστ στην ομάδα του vbac που ρωτούσε μια κοπέλα εμπειρίες για το αν πήγαν κορίτσια με διαβήτη κύησης νωρίτερα για γέννα. (Δλδ 38 βδ με πρόκληση) Οι περισσότερες έγραψαν ότι γέννησαν 40+ . Τουλάχιστον μέχρι την ώρα που διάβαζα σχόλια. Οπότε μην αγχώνεσαι πάνω σε αυτό. 

Ειδικά αν ο διαβήτης είναι κύησης και όχι προϋπάρχον σπάνια θα το πάρουν νωρίτερα συνήθως κάτι άλλο θα συντρέχει...

Σε διαβήτη εφ όρου ζωής πάλι ξέρω και το παίρνουν νωρίτερα γιατί μια που είναι ινσουλινο εξαρτώμενος ανέκαθεν, μια που τα επίπεδα τους σπάνια είναι νορμάλ μαζί με την εγκυμοσύνη δε το ρισκάρουν οι γιατροί. Είχα κοντινή μου περίπτωση και το ξέρω....

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πάντως μόλις διάβασα ένα ποστ στην ομάδα του vbac που ρωτούσε μια κοπέλα εμπειρίες για το αν πήγαν κορίτσια με διαβήτη κύησης νωρίτερα για γέννα. (Δλδ 38 βδ με πρόκληση) Οι περισσότερες έγραψαν ότι γέννησαν 40+ . Τουλάχιστον μέχρι την ώρα που διάβαζα σχόλια. Οπότε μην αγχώνεσαι πάνω σε αυτό. 

Ρε συ αν επηρεάστει το παιδί θα πρέπει να γίνει πρόκληση όμως.κ αν ξεκινησει η μαμά ινσουλινη.αλλα για να σπάσει νερά πρέπει να υπάρχει έστω λίγο διαστολη


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ρε συ αν επηρεάστει το παιδί θα πρέπει να γίνει πρόκληση όμως.κ αν ξεκινησει η μαμά ινσουλινη.αλλα για να σπάσει νερά πρέπει να υπάρχει έστω λίγο διαστολη

Μάνα μου και να επηρεαστεί το παιδί είσαι στον μήνα σου. Και νωρίτερα απ' τις 40 να πας δε γίνεται κάτι... Γίνεται να κάνεις πρόκληση; 

Γιατί αν γίνεται με τους πόνους που σου βάζουν κάνεις και διαστολή και μετά σου σπάνε τα νερά... Εγώ πήγα με μηδέν διαστολή για πρόκληση... Αλλά θυμάμαι και είπες δεν γίνεται να κάνεις ή κάνω λάθος;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μάνα μου και να επηρεαστεί το παιδί είσαι στον μήνα σου. Και νωρίτερα απ' τις 40 να πας δε γίνεται κάτι... Γίνεται να κάνεις πρόκληση; 

Γιατί αν γίνεται με τους πόνους που σου βάζουν κάνεις και διαστολή και μετά σου σπάνε τα νερά... Εγώ πήγα με μηδέν διαστολή για πρόκληση... Αλλά θυμάμαι και είπες δεν γίνεται να κάνεις ή κάνω λάθος;

Νομίζω ότι σε vbac αποφεύγουν την πρόκληση. Σωστά @tsilona?


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...