Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Terry1986 είπε:

       

       

      @Kate89Θυμισε μ τη Δευτερα εκανες την εμβρυομεταφορα? Εγω π την εκανα το περασμενο Σαββατο ειχα λιγο καφε την Παρασκευη το βραδυ στο σερβιετακι κ στο σκουπισμα και μετα ειχα ελαχιστο στο σκουπισμα κ σημερα το πρωι...θεωρω πως ειναι παλιο αιμα το οποιο βγαινει μαζι με την κολπικη προγεστερονη.. τελικά αφου δε συνεχίστηκε φαντασου δεν πηρα καν το γυναικολογο μ! Πανικοβληθηκα την Παρασκευή το βραδυ κ μετα ηρεμησα.. αναδιοργανωσα τις σκεψεις μ, διαβασα το μηνυματα σας ,πηγα πηρα 2 τεστ ενα κλασσικο κ ενα ψηφιακό βγηκαν κ τα δυο θετικα κ ηρεμησα.. τ τρελου κοινως..

      γενικα συνηθως το κοκκινο ειναι ανησυχητικο & ειδικα μαζι με εντονο πονο..

      @Kate89 Επισης καταλαβαινω πως παιρνεις αρκετη προγεστερονη ανεφερες κ προλουτεξ αρα περιοδος πολυ δυσκολα θα σ ερθει..

      Γενικα οι περισσοτερες κοπελες π ειχαν λιγο καφε ειχαν θετικη χοριακη

       

      Ευχαριστουμε πολυ @Eflenew & @Fay_!!! @Fay_ δυστυχώς δεν ξερω να σε βοηθησω για τα τραβηγματα π λες αλλα οπως το ακουω μ ακούγεται λογικο..

      @NelsΘα ρωτησω κ εγω μηπως να την μεταφερω σε αλλη συριγγα..πραγματικα κανω μια βδομαδα μονο κ εχω γινει ηδη χαλια..κ τις προηγουμενες φορες χαλια γινομουν απο μελανιες αλλα ρε συ δε θυμαμαι να πονούσα τοσο.. εκτος αν το εχω ξεχασει το να πω.. κ θα κανω κ εγω αν ολα πανε καλα σε ολη την εγκυμοσυνη οπως εσυ..

      @Bluee19 Βαριεμαι να σου πω να ανεβω Μαρουσι να την κανω στον γιατρο που ξερω πως θα βγει τσακ μπαμ γτ εχω παρει κ την 7ημερη αδεια (δουλευω κοντα οποτε υπο αλλες συνθηκες θα βολευε) κ ετσι ρωτησα μερικα κοντα μου κ βρηκα ενα που μ ειπε θα μ τη βγαλει 11-12.. ολοι οι αλλοι μ ελεγαν μεσημερι ή απογευμα..καμια ενσυναισθηση με την αγωνια μας...τους ελεγα ειμαι απο εξωσωματικη κλπ..τπτ..χαχαχχ

      Επισης αν θυμαμαι απο το ολο στορυ σου στο φορουμ ειμαστε στον ιδιο γιατρο αρα το Σάββατο ειμασταν παρέα στο σαλονακι της αναμονης!!!🤪🥰

      Εσυ τι ωρα υπολογιζεις να εχεις νεακια?

      Αχχχ ποσό χαίρομαι άρα τα λέγαμε κι από κοντά !!! Εγώ πάλι ξύπνησα πρωί πρωί άρα θα πάω τώρα όπου ναναι !!! Εμένα σε ένα μικροβιολογικό εδώ κοντά έχει τύχει να μου βγάλουν αποτελέσματα και σε μισή ώρα άρα ελπίζω να νιώσουν το άγχος και να μου τα βγάλουν κατευθείαν χαχαχα !!!!!

      @Fay_ @Eflenew ευχαριστούμε πολύ θα σας ενημερώσουμε σύντομα 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

      πρίν από 6 λεπτά , Kate89 είπε:

      Καλημέρα κορίτσι μου!

      Ναι την προηγούμενη Δευτέρα έκανα εμβρυομεταφορα δύο εμβρύων τριών ημερών!

      Καλά αποτελέσματα να έχεις σήμερα!! Και καλή εβδομάδα ♥️♥️

      Καλημέρα 🩷 

      ευχαριστουμε πολύ 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Εγω πρεπει να ψαχτω στην επομενη εβδομαδα,περιμενω την 'επιπεδου και θα ξεκινησω τις αγορες...Καλα μην φανταστεις και σε μας ζεστη εχει μεσα στο σπιτι εχω ανοιξει τις πορτες και κανει ρευμα αλλιως θα ειχα σκασει...Αληθεια τι καροτσι σκεφτεσε να αγορασεις???Στην ιδια κουνια θα τα βαλεις στην αρχη?


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω πρεπει να ψαχτω στην επομενη εβδομαδα,περιμενω την 'επιπεδου και θα ξεκινησω τις αγορες...Καλα μην φανταστεις και σε μας ζεστη εχει μεσα στο σπιτι εχω ανοιξει τις πορτες και κανει ρευμα αλλιως θα ειχα σκασει...Αληθεια τι καροτσι σκεφτεσε να αγορασεις???Στην ιδια κουνια θα τα βαλεις στην αρχη?

Δεν εχεις κανει ακομα την β επιπεδου;;;;;;

Οχι μαλλον σε λικνο στην αρχη η εαν κανει σε ιδια κουνια!!!Αλλα 2 θα παρουμε!!! καροτσι θα παρουμε το peg perego το aria twin....

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν την εχω κανει,την πεμπτη θα την κανω γιατι????τοσο περιπου την εκανα και στην κορη μου..

Eγω την εκανα 21w+3d αλλα σε ειχα οτι εισαι σε πιο μεγαλη εβδ....γι"αυτο αναρωτηθηκα.......sorry......

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα βρε δεν πειραζει...:tongue::tongue:Νομιζω μεχρι την 24η βδομαδα μπορεις να κανει β'επιπεδου..Που γεννας???Εχω δει σε αλλα καφε απο αλλους μηνες που φτιαχνουν λιστες,γιατι δεν κανουμε και εμεις??


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τιποτα βρε δεν πειραζει...:tongue::tongue:Νομιζω μεχρι την 24η βδομαδα μπορεις να κανει β'επιπεδου..Που γεννας???Εχω δει σε αλλα καφε απο αλλους μηνες που φτιαχνουν λιστες,γιατι δεν κανουμε και εμεις??

Ναι μεχρι την 24η γινεται!!!Μαλλον στο Γαια.....εσυ;;;

Σε ενα αλλο καφε που γραφω εχω φτιαξει τετοια λιστα με τις πητ.....ελα μου ντε γιατι δεν φτιαχνουμε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στις διδυμονούλες ναδιμορ και Αγγελ-Ιωαννα !! Με το καλό κορίτσια !!! Αληθεια στα αλλα καφε υπάρχουν τοσες διδυμονούλες ?? Φτου φτου στο καφέ μας λοιπον !!!

Μπανάκι καναμε κι εμεις τη Κυριακη στο Πορτο Ραφτη και το χαρηκε και η μικρή αλλά ξυνο μας βγηκε αφου την κράτησα σπίτι με πυρετο σήμερα κ αυριο το ίδιο . Δε πειράζει να μεινω κι εγω λίγο σπιτάκι μου να ξεκουραστω που τι να ξεκουραστω περισσότερο κουραζομαι μου φάινεται ...Τουλ χαιρομαι το παιδακι μου ...

Κοριτσια θα πρέπει να είμαι το μοναδικο άτομο που του άρεσε η γλυκόζη οταν εκανα τη καμπύλη ... Πολύ χαλαρά την κατεβασα.....

sevi δεν είναι κάτι η διατροφή κι οποιος σου πει πως θα πεινάσεις είναι ψέμα .. Μια χαρα την έκανα κι εγω στη 1η μου κόρη και χορταινα Ενταξει καμιά φορά κατεβαζα κ κανα σοκολατάκι υγείας .... . Εγω την κάνω τον αλλο μήνα κι ο Θεος βοηθός ...

Απο αγορες το μονο που σκέφτομαι να αγοράσω ειναι σλινγκ για τη μικρή .Καροτσια εχω 2, ενα πολης κι ενα κανονικό που κοιτά μπρος και πίσω .Το μεγαλο ομως δεν μ αρεσει καθόλου γι αυτο σκέφτηκα το σλινγκ κι επισης για να μπορώ να κυνηγαω και η μεγάλη συγχρόνως ....

Βρε κορίτσια απο συσπάσεις πως πάτε ??? Ξεκινησα να κάνω απο την 17η βδομαδα αλλά οχι πολλές . Επειδη επαιρνα γιουτοπαρ και στην 1η εκυμοσύνη τα μισώ κ δεν θέλω να αναγκαστω να τα ξαναπάρω.. Κανω όμως πιο έντονες αυτον τον μήνα κι η γυναικολογος λέει πως αν ειναι πανω απο 10 πρεπει να τα ξεκινήσω .. Προς το παρον τα χω στο ντουλάπι και δεν αποφασίζω να τα πάρω... και ειμαι περίπου στις 10.. Απλά σκέφτομαι πως αν τα ξεκινησω θα εχω τοσο εντονες ταχυπαλμίες που δε θα μπορω να δουλέψω. ...

Ουφ τα λεμε αυριο αγχωθηκα τωρα ...


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες σας!!!!

Marigia περαστικα στο κοριτσακι σου!!!

Καλε σου αρεσει η γλυκοζη;;; θα τρελαθω.....:tongue: η διατροφη δεν με νοιαζει,η ινσουλινη που θα μου δωσει με νοιαζει!!!

Για πες εσυ που ξερεις πως ειναι οι συσπασεις;;; γιατι μπορει να εχω κ να μην το ξερω......:rolleyes:

Polixenia καλημερα.....ειδες γιναμε πολλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!

LIANAKI με το καλο το ανηψακι θα γεμισετε μωρουλινια στην οικογενεια τελεια!!!!

Marigia περαστικα στη μικρη σου ευχαριστησουτην οσο μπορεις περισσοτερο!!!!

Εγω πριν λιγο καιρο με πονουσε λιγο η μεση μου και χαμηλα ειχα πονακια στη κοιλια μου θυμισε τα πονακια που ειχα οταν γενουσα το ειπα στο γιατρο και μου ειπε συσπασεις και οταν το νοιωθω να παιρνω ενα depon αλλα δεν θελω να παρω καθολου φαρμακα και οταν το παθαινω οχι συχνα προσπαθω να ξαπλωνω λιγο εαν ειναι ευκολο και να χαλαρωνω.....

Πραγματικα πολλα δυδιμακια εχουμε στο καφε μας αλλα και στο δρομο βλεπω παρα πολυ συχνα!!!!

Απο κιλα παραμενω στο 1 για να δουμε μεχρι τις 20 που εχω γιατρο τι θα εχω κανει!!!!!! το χειροτερο ειναι τους τελευταιους μηνες απο θεμα κιλων!!!!

Οταν θα ανεβω Αθηνα θα εχει εκπτωσεις παλι φορτομενη θα γυρισω ασε που μετα απο 3 μερες εχει γενεθλεια ο γιος μου και εχουμε παρτυ 40 παιδακια οποτε οι ετοιμασιες ξεκινανε απο νωρις!!!!!

Θα ειμαι εδω τριγυρο .....


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!!!!!!

LIANAKI με το καλο το ανηψακι θα γεμισετε μωρουλινια στην οικογενεια τελεια!!!!

Marigia περαστικα στη μικρη σου ευχαριστησουτην οσο μπορεις περισσοτερο!!!!

Εγω πριν λιγο καιρο με πονουσε λιγο η μεση μου και χαμηλα ειχα πονακια στη κοιλια μου θυμισε τα πονακια που ειχα οταν γενουσα το ειπα στο γιατρο και μου ειπε συσπασεις και οταν το νοιωθω να παιρνω ενα depon αλλα δεν θελω να παρω καθολου φαρμακα και οταν το παθαινω οχι συχνα προσπαθω να ξαπλωνω λιγο εαν ειναι ευκολο και να χαλαρωνω.....

Πραγματικα πολλα δυδιμακια εχουμε στο καφε μας αλλα και στο δρομο βλεπω παρα πολυ συχνα!!!!

Απο κιλα παραμενω στο 1 για να δουμε μεχρι τις 20 που εχω γιατρο τι θα εχω κανει!!!!!! το χειροτερο ειναι τους τελευταιους μηνες απο θεμα κιλων!!!!

Οταν θα ανεβω Αθηνα θα εχει εκπτωσεις παλι φορτομενη θα γυρισω ασε που μετα απο 3 μερες εχει γενεθλεια ο γιος μου και εχουμε παρτυ 40 παιδακια οποτε οι ετοιμασιες ξεκινανε απο νωρις!!!!!

Θα ειμαι εδω τριγυρο .....

κοριτσια καλημερα!

ειχα γραψει τοσα πολλα για την καθεμια σας ξεχωριστα και με πεταξε εξω! δεν μπορω να τα ξαναγραψω :shock::shock::shock::shock: ελεος! ειμαι και στην δουλεια!

το μονο που θα ξαναγραψω ειναι συγχαρητηρια στο Lianaki για την αδελφουλα σου!!!

φιλακια σε ολες!

ας γραψουμε η καθε μια την πητ και το φυλο για να φτιαξουμε και εμεις το πινακακι μας!!! εμενα ειναι 07/10/11 και εχω κοριτσακι!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.. Εγω γυρισα επιτελους στο νησι απο την παρασκευη και εχω κανει 3 μπανια !! πηρα μαγιο (μλουζακι μπικινι) οπως των mothercare αλλα απο μαγαζι με μαγιο. 27ευρω αλλα πρεπει να παρω και δευτερο για να αλλαζω οταν βγαινω γιατι αργει να στεγνωσει.. εμας οι θαλασσες ειναι παντου καθαρες αλλα το ΚΑΘΑΡΗ σημενει και κρυα... εγω παντως μπηκα!

απο βδομαδα θα ξεκινησω να ετοιμαζω το δωματιο της κορουλας μας..

που θα μπει το κρεβατι τα αυτοκολλητα κτλ. απο επιπλα ειμαστε οκ απο καροτσι δεν μπορω να καταληξω! εχω καιρο ακομα αλλα μονο το bugaboo μ'αρεσε!

παω να ετοιμαστω για θαλασσα πολλα φιλια κ καλο μεσημερι!

Καλημέρα

Νατάσα σε είχα ξαναρωτήσει αλλά δεν θα το είδες μάλλον. Που ακριβώς είσαι στο νησί? Εγώ έμενα κάποτε...για μια σεζόν στο Ψαλίδι!


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελιες ,

Ευχαριστουμε για τα περαστικά ! Οσο για τις συσπάσεις sevaki μου μαλλον θα τις καταλάβαινες αν τις είχες .. πετρωνει η κοιλιά πολύ και μπορει να πονάς κιολας κεινη την ώρα .Εγω παθαινω 8-10 τέτοια πετρωματα τη μέρα κ΄είμαι οριακά στο να τα ξεκινησω ....

Ελπιζω να μη χρειαστείς ινσουλινη βρε Σεβακι και να κάνεις μονο τη διατροφή ..

andraki φιλια στη Παρο που ειναι το αγαπημενο μας νησί !!!!. Πως τα καταφερνεις βρε και εβαλες μονο 1 κιλό??? Ειναι τα μπάνια να υποθεσω τυχερούλα ...

Εγω ειμαι στα 3.5 Η καθε βδομαδα ειναι +μισό ή 1 κιλο πάντως .Οποτε όλες μια χαρά είμαστε σύμφωνα με τις βδομάδες !!!!

Ωραια ιδέα το πινακάκι λοιπον ΠΗΤ 30/10/2011 Κοριτσάκι !!!!!!!!!!!!!!!

Καλημέρααααααααααααααααααα


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις ευχες σας αλλα δεν παει καλα το πραμα...

109 ειχα σακχαρο νηστικη,τις αλλες τιμες δεν τις ξερω ακομα!!!

Με επιασε τοσο πολυ η γλυκοζη που ακομα κ τωρα εχω αναγουλες....δεν συζηταμε οτι εκεινη την στιγμη κοντεψα να πεθανω απο αηδια κ ανακατωσουρα,ζαλαδα...χαλια!!!

Τελικά από τον ένα στον άλλο διαφέρει. Δεν είχα κανένα πρόβλημα με τη γλυκόζη, ούτε στην 1η εγκυμοσύνη, ούτε και τώρα!

Καλησπερα κοριτσια σας ευχαριστω για το καλωσορισμα...NADIMOR ιδια πητ εχουμε αν και με βλεπω να γενναω νωριτερα..Σεβη δυδυμοαγορομανα και εγω,βεβαια εχω και ενα κοριτσακι 1,5χρονων,ποιος την χαρη της 2αδερφους θα εχει να την προσεχουν..Κοριτσια απο κιλα πως τα πατε??Εγω ειμαι ηδη +8...

Τα ίδια κι εγώ +8 και βλέπουμε. Στ 1ο είχα πάρει συνολικά 20:shock: Ε τα έχασα μετά και χωρίς καθόλου δίαιτα, λίγη προσοχή μόνο!:D Τώρα και άλλα 8 να πάρω που δεν το εύχομαι θα φτάσω τα 16. Ε οκ καλά είναι μωρέ. Θα τα χάσουμε μετά, μη μου αγχώνεστε! Αυτό είναι το τελευταίο, ας πάνε όλα καλά και τα κιλά χάνονται αν έχεις θέληση!


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελιες ,

Ευχαριστουμε για τα περαστικά ! Οσο για τις συσπάσεις sevaki μου μαλλον θα τις καταλάβαινες αν τις είχες .. πετρωνει η κοιλιά πολύ και μπορει να πονάς κιολας κεινη την ώρα .Εγω παθαινω 8-10 τέτοια πετρωματα τη μέρα κ΄είμαι οριακά στο να τα ξεκινησω ....

Ελπιζω να μη χρειαστείς ινσουλινη βρε Σεβακι και να κάνεις μονο τη διατροφή ..

andraki φιλια στη Παρο που ειναι το αγαπημενο μας νησί !!!!. Πως τα καταφερνεις βρε και εβαλες μονο 1 κιλό??? Ειναι τα μπάνια να υποθεσω τυχερούλα ...

Εγω ειμαι στα 3.5 Η καθε βδομαδα ειναι +μισό ή 1 κιλο πάντως .Οποτε όλες μια χαρά είμαστε σύμφωνα με τις βδομάδες !!!!

Ωραια ιδέα το πινακάκι λοιπον ΠΗΤ 30/10/2011 Κοριτσάκι !!!!!!!!!!!!!!!

Καλημέρααααααααααααααααααα

Yotou.............................07/10/11 κοριτσακι

Marigia .........................30/10/11 κοριτσακι

Σεβη...............................07/10/2011 αγορακι-αγορακι

Αγγελικη-Ιωαννα..........31/10/2011 αγορακι-αγορακι

Nadimor.........................31/10/2011 αγορακι-κοριτσακι

lianaki.............................

axel.................................

adraki.............................

polixenia........................

natasa............................

nadimor..........................

fatsaki............................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...