Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 53 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

      Οκ άρα δε μπορείς να συγκρίνεις. Δε σημαίνει βέβαια ότι πάντα είναι το ίδιο. Καλούς διπλασιασμούς!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

 

Τελικά το ενστικτό μας δεν μετράει μου φαίνεται αχαχχα εγώ σύμφωνα με αυτά που διάβαζα για συμπτώματα (παλμούς, αλλαγές στο δέρμα μας...κλπ) έλεγα θα έχουμε κοριτσάκι τελικα μας επιβεβαίωσαν αγοράκι!

Γενικά όπως είπατε γερό και υγιέστατο να είναι!  Εμείς θέλαμε κοριτσάκι αρχικά αλλά μόλις έμαθα το φύλο έχω γίνει χαζομαμά με τον γιόκα πρίν ακόμα βγεί χαχαχα. :x τρέλα σας λέω! Ο δε φίλος μου τα ίδια χαχαχα Είναι τρέλα να ξέρεις το φύλο απο πρίν. Σου δίνει ενα ιδιαίτερο δέσιμο νομίζω και μιλάω φυσικά με συναισθήματα σαν άπειρη μιας και είναι το πρώτο μας :x

Πω πω καφές? Τον λάτρευα και τωρα πια ούτε να τον μυρίσω. Το πρωι είναι το μοναδικό σημείο της μέρας που τρώω λίγο nutella με κρουασανακι βουτύρου μιας και ειναι το μονο που δεν μου βρωμαει για πρωινο. Τα έχω ειλικρινά χαμένα με το φαί. Άν δεν είχα κάτι απότομους σπασμούς πείνας στα ξαφνικά νομίζω δεν θα έτρωγα τίποτα. Όχι οτι μου λείπουν τα κιλά φυσικά...καλό μου κανει γιατι δεν ξερω τι μέρες έρχοντε...μπορεί να ανοίξουν και οι ορέξεις και ολα σύντομα αχαχα

Όπως τα λες εγώ με τα συμπτώματα που διάβαζα έλεγα αγόρι αλλά τελικά μπουμπού....Όπως είπαμε και τα δύο φύλλα είναι ακριβως το ίδιο.....Εγώ πάλι μετά την 13η εβδομαδα κόπηκαν όλα ανακατοσουρες μυρωδιές τα πάντα....μαχαίρι και ευτυχώς γτ αν άντεχα να ανακατευομαι με όλα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου... Κ εγω πίστευα ότι εχω κοριτσάκι κ τελικα είναι αγορακι...Η διαίσθηση  της μάνας κ στην δική μου περίπτωση εκανε λαθος πάντως....χαχαχαχα...Εγώ δεν το έχω νιώσει ακόμα κ το περιμένω πως κ πως... γύρω στις 15 του μηνα θα πάω στον γιατρό...τουλάχιστον να δω ότι είναι καλα αφου δε το νιωθω...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2019 at 9:17 PM, Αννούλαααα said:

Καλησπέρα κορίτσια μου... Κ εγω πίστευα ότι εχω κοριτσάκι κ τελικα είναι αγορακι...Η διαίσθηση  της μάνας κ στην δική μου περίπτωση εκανε λαθος πάντως....χαχαχαχα...Εγώ δεν το έχω νιώσει ακόμα κ το περιμένω πως κ πως... γύρω στις 15 του μηνα θα πάω στον γιατρό...τουλάχιστον να δω ότι είναι καλα αφου δε το νιωθω...

Μια χαρά θα είναι Αννούλα μην αγχώνεσαι. Κι εγώ μια απο τα ίδια είμαι μέχρι και στα υπέρηχα κοιμόταν ο μπεμπάκος χαχαχα μου κουναγανε την κοιλια για να αλλαξει θεση και να τον μετρήσουν χαχαχα

Γενικά πάντως εγώ δεν τρώω τίποτα αλλά αυτό εχει γίνει ήδη 165g!!! :x:x 

On 7/3/2019 at 6:45 PM, ΧρυσαΜ said:

Στην 1η εγκυμοσύνη δεν άντεχα ούτε εγώ τον καφέ γιατί με πείραζε, όμως μού έλειπε τοοοοσο πολύ!!!!! Τώρα τον ευχαριστιεμαι. Το μόνο που μού λείπει είναι το τσιγάρο. Μόνο όταν ήμουν με παρέα έκανα, και τώρα όταν είμαι με φίλους ζορίζομαι λίγο, αλλά δεν πειράζει. 

Προς το τέλος της εγκυμοσύνης συνήθως παίρνουμε τα περισσότερα κιλά. Δηλαδή μπορεί να μην πάρεις τίποτα πχ σε όλη την εγκυμοσύνη και στο τελευταίο τρίμηνο να πάρεις 5-9 κιλά. Εγώ παραδόξως δεν έδειξε να έχω πάρει αλλά τα μπουτια μου τα νιώθω ότι έχουν μεγαλώσει.

Γενικά προσπαθώ να προσέχω τι τρώω, αλλά επειδή ξέρω ότι δε γίνεται να μην πάρω και τίποτα, δεν αγχώνομαι γι αυτό. Με προσπάθεια αυτή τη φορά θα το παλέψω να τα χάσω όλα. 

Αχχ κορίτσια, ξαφνικά ένα βράδυ πετάχτηκα και ζητούσα στον άντρα μου καραβιδομακαροναδα...... Αλλά οκ ο καημένος είπε να πάει να μού φερει αλλά δεν τον άφησα

Εγώ κατά ενα περίεγο λόγο κόπηκε ακόμα και η όρεξη για τσιγάρο...ισα ίσα με ενοχλεί πολύ. Το ειχα κόψει γενικώς αλλά κάπνιζα περιστασιακά.

Τώρα σχετικά με τα κιλά δεν ειναι πάντα σίγουρο πως τα παιρνεις στο τέλος. Άλλες κοπέλες πέρνουν αρκετα απο τους πρώτους μήνες και άλλες πέρνουν μόνο τα κλασσικά κιλά της εγκυμοσύνης που μετά τη γεννα φεύγουν όλα. Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Θα δούμε...εδώ θα είμαστε να τα συζητάμε χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Μια χαρά θα είναι Αννούλα μην αγχώνεσαι. Κι εγώ μια απο τα ίδια είμαι μέχρι και στα υπέρηχα κοιμόταν ο μπεμπάκος χαχαχα μου κουναγανε την κοιλια για να αλλαξει θεση και να τον μετρήσουν χαχαχα

Γενικά πάντως εγώ δεν τρώω τίποτα αλλά αυτό εχει γίνει ήδη 165g!!! :x:x 

Εγώ κατά ενα περίεγο λόγο κόπηκε ακόμα και η όρεξη για τσιγάρο...ισα ίσα με ενοχλεί πολύ. Το ειχα κόψει γενικώς αλλά κάπνιζα περιστασιακά.

Τώρα σχετικά με τα κιλά δεν ειναι πάντα σίγουρο πως τα παιρνεις στο τέλος. Άλλες κοπέλες πέρνουν αρκετα απο τους πρώτους μήνες και άλλες πέρνουν μόνο τα κλασσικά κιλά της εγκυμοσύνης που μετά τη γεννα φεύγουν όλα. Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Θα δούμε...εδώ θα είμαστε να τα συζητάμε χαχαχα

Πάντως εγώ τώρα μπήκα στον Πέμπτο και έχω πάρει 4 κιλά ....Ο γιατρός μ είπε ότι είναι καλά τώρα θα δούμε προσπαθώ να μν τρώω πολύ γτ τώρα που μ έφυγαν από τον τρίτο οι αναγουλες ομολογώ έχει ανοίξει η όρεξη μ....Αλλά εντάξει δν σκάω για αυτό..να πάνε όλα καλά με το μωράκι και αυτό είναι το λιγότερο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Κουδουνίστρα είπε:

Μια χαρά θα είναι Αννούλα μην αγχώνεσαι. Κι εγώ μια απο τα ίδια είμαι μέχρι και στα υπέρηχα κοιμόταν ο μπεμπάκος χαχαχα μου κουναγανε την κοιλια για να αλλαξει θεση και να τον μετρήσουν χαχαχα

Γενικά πάντως εγώ δεν τρώω τίποτα αλλά αυτό εχει γίνει ήδη 165g!!! :x:x 

Εγώ κατά ενα περίεγο λόγο κόπηκε ακόμα και η όρεξη για τσιγάρο...ισα ίσα με ενοχλεί πολύ. Το ειχα κόψει γενικώς αλλά κάπνιζα περιστασιακά.

Τώρα σχετικά με τα κιλά δεν ειναι πάντα σίγουρο πως τα παιρνεις στο τέλος. Άλλες κοπέλες πέρνουν αρκετα απο τους πρώτους μήνες και άλλες πέρνουν μόνο τα κλασσικά κιλά της εγκυμοσύνης που μετά τη γεννα φεύγουν όλα. Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Θα δούμε...εδώ θα είμαστε να τα συζητάμε χαχαχα

Άντε να δούμε...Εγώ θα πάω περίπου στις 15 του μηνα... Την τελευταία  φορά που πηγα ήταν 133g...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Μια χαρά θα είναι Αννούλα μην αγχώνεσαι. Κι εγώ μια απο τα ίδια είμαι μέχρι και στα υπέρηχα κοιμόταν ο μπεμπάκος χαχαχα μου κουναγανε την κοιλια για να αλλαξει θεση και να τον μετρήσουν χαχαχα

Γενικά πάντως εγώ δεν τρώω τίποτα αλλά αυτό εχει γίνει ήδη 165g!!! :x:x 

Εγώ κατά ενα περίεγο λόγο κόπηκε ακόμα και η όρεξη για τσιγάρο...ισα ίσα με ενοχλεί πολύ. Το ειχα κόψει γενικώς αλλά κάπνιζα περιστασιακά.

Τώρα σχετικά με τα κιλά δεν ειναι πάντα σίγουρο πως τα παιρνεις στο τέλος. Άλλες κοπέλες πέρνουν αρκετα απο τους πρώτους μήνες και άλλες πέρνουν μόνο τα κλασσικά κιλά της εγκυμοσύνης που μετά τη γεννα φεύγουν όλα. Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Θα δούμε...εδώ θα είμαστε να τα συζητάμε χαχαχα

Αχχχ τυχερή κι εσύ... Εγώ το ζητάω πολύ. Βέβαια πιο πολύ η νικοτίνη πρέπει να είναι που μού λείπει γιατί η γεύση του τσιγάρου με αηδιάζει... 

Εγώ κορίτσια μέχρι τον 5ο είχα πάρει 1 κιλό κι από τον 5ο μέχρι τον 6ο πήρα 11!!!! Κι αυτά τα περισσότερα από κατακράτηση υγρών... Γι αυτό προσέξτε πολύ το αλάτι κι αν μπορείτε να το κόψετε εντελώς κάντε το... Προς το παρόν δεν έχω πάρει ακόμα χαχαχα. Χάνονται αμέσως όμως χωρίς να είναι απαραίτητο ότι πρέπει να κάνεις διατροφή ή γυμναστική.

10 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Άντε να δούμε...Εγώ θα πάω περίπου στις 15 του μηνα... Την τελευταία  φορά που πηγα ήταν 133g...

Κι εγώ πριν κάνα δυο εβδομάδες που πήγα ήταν γύρω στα 130κατι γρ.. Τώρα θα ξαναπάω μετα τις 20

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2019 at 10:59 PM, Rita❤❤❤ said:

Πάντως εγώ τώρα μπήκα στον Πέμπτο και έχω πάρει 4 κιλά ....Ο γιατρός μ είπε ότι είναι καλά τώρα θα δούμε προσπαθώ να μν τρώω πολύ γτ τώρα που μ έφυγαν από τον τρίτο οι αναγουλες ομολογώ έχει ανοίξει η όρεξη μ....Αλλά εντάξει δν σκάω για αυτό..να πάνε όλα καλά με το μωράκι και αυτό είναι το λιγότερο...

Κοιταξε εγώ έχω αρκετά κιλά για το ύψος μου οπότε με απασχολεί μιας και φοβάμαι το ζάχαρο στην εγκυμοσύνη. Για να είμαι ειλικρινής φοβόμουν οτι στην εγκυμοσύνη θα πάρω πολλά περισσότερα αλλά ευτυχώς η όρεξη δεν εχει ανοίξει, το μωρακι μεγαλώνει και πέρνει βάρος κανονικά οπότε όλα καλά. Κάποια στιγμή φαντάζομαι τα κιλά θα ανεβαίνουν μιας και θα πέρνει αρκετό βάρος και αυτό. Ο γιατρός μου δεν είναι αγχωμένος πάντως ίσα ίσα μου λεει να μην αγχώνομαι και πως αυτο τρώει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Κουδουνίστρα είπε:

Κοιταξε εγώ έχω αρκετά κιλά για το ύψος μου οπότε με απασχολεί μιας και φοβάμαι το ζάχαρο στην εγκυμοσύνη. Για να είμαι ειλικρινής φοβόμουν οτι στην εγκυμοσύνη θα πάρω πολλά περισσότερα αλλά ευτυχώς η όρεξη δεν εχει ανοίξει, το μωρακι μεγαλώνει και πέρνει βάρος κανονικά οπότε όλα καλά. Κάποια στιγμή φαντάζομαι τα κιλά θα ανεβαίνουν μιας και θα πέρνει αρκετό βάρος και αυτό. Ο γιατρός μου δεν είναι αγχωμένος πάντως ίσα ίσα μου λεει να μην αγχώνομαι και πως αυτο τρώει κανονικά.

Μα βέβαια δν παίζει ρόλο αυτό....το μωρό εννοείτε παίρνει τα απαραίτητα....Εγώ τώρα θα κραρηθωλιγο για να έχω περιθώριο μετά...να πάρω τα υπόλοιπα κιλά έστω τους 2 τελευταίους μήνες...

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια καλημέρα!!! 

Πώς πάνε οι λιγουριτσες;;; 

Από βιταμίνες τι παίρνετε; εμένα μού έχει δώσει φυλλικο, σίδηρο κι ασβέστιο αλλά δεν τα παίρνω. Τις περισσότερες φορές το θυμάμαι όταν έχω πέσει για ύπνο και λέω ασ το δεν πειράζει. Ειδικά το ασβέστιο μού φέρνει αηδία... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κορίτσια!

καλέ όλες μάθατε φύλο εκτός απο μένα?

και στην άλλη ομάδα που ήμουν στη κόρη μου ''μανουλες Αυγούστου 17'΄πάλι τελευταία είχα μάθει... γκρρρρρρρρρρρρρρρ

μου είπαν απλα μάλλον κορίτσι στην αυχενική και τπτ άλλο. Ελπίζω να μη μου το αλλάξουν. Έχω γιατρό σήμερα, ελπίζω καταρχήν να είναι όλα καλά  γιατί δεν προσέχω καθόλου και να δούμε και το φύλο.


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, ΧρυσαΜ said:

Τι κάνετε κορίτσια καλημέρα!!! 

Πώς πάνε οι λιγουριτσες;;; 

Από βιταμίνες τι παίρνετε; εμένα μού έχει δώσει φυλλικο, σίδηρο κι ασβέστιο αλλά δεν τα παίρνω. Τις περισσότερες φορές το θυμάμαι όταν έχω πέσει για ύπνο και λέω ασ το δεν πειράζει. Ειδικά το ασβέστιο μού φέρνει αηδία... 

Απο λιγούρες τίποτα...εφτασα τα -10κιλα...οτι να'ναι! 

Βρε κορίτσι μου καταλαβαίνω πως έχεις ήδη ενα παιδάκι και είσαι γνώστης αλλά μήπως να συμβουλευόσουν και το γιατρό σου για ολα αυτά που αποφασίζεις να μην πάρεις?

Γιατι δεν συζητάς στο γιατρό σου να σου αλλάξει το ασβέστιο? Βάλε και υπενθύμιση στο κινητό σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, moustokoulouro είπε:

καλησπέρα κορίτσια!

καλέ όλες μάθατε φύλο εκτός απο μένα?

και στην άλλη ομάδα που ήμουν στη κόρη μου ''μανουλες Αυγούστου 17'΄πάλι τελευταία είχα μάθει... γκρρρρρρρρρρρρρρρ

μου είπαν απλα μάλλον κορίτσι στην αυχενική και τπτ άλλο. Ελπίζω να μη μου το αλλάξουν. Έχω γιατρό σήμερα, ελπίζω καταρχήν να είναι όλα καλά  γιατί δεν προσέχω καθόλου και να δούμε και το φύλο.

Ααα θα περιμένουμε νέα!!!! 

 

Δεν ξέρω αν σε παρηγορεί, ούτε εγώ έχω μάθει αλλά από επιλογή. Θέλω να το δω στο τέλος. Θα σας το έχω για έκπληξη χαχαχ

πρίν από 34 λεπτά , Κουδουνίστρα είπε:

Απο λιγούρες τίποτα...εφτασα τα -10κιλα...οτι να'ναι! 

Βρε κορίτσι μου καταλαβαίνω πως έχεις ήδη ενα παιδάκι και είσαι γνώστης αλλά μήπως να συμβουλευόσουν και το γιατρό σου για ολα αυτά που αποφασίζεις να μην πάρεις?

Γιατι δεν συζητάς στο γιατρό σου να σου αλλάξει το ασβέστιο? Βάλε και υπενθύμιση στο κινητό σου.

Γνωστής δεν είμαι. Κάθε φορά είναι διαφορετική. Εννοείται ότι θα τού πω να μού τα αλλάξει, ειδικά το ασβέστιο,περιμένω να πάω να μού τα γράψει. Απλά τα λυπάμαι κι αυτά που τα πήρα... Φυλλικο δε χρειάζεται και τόσο τώρα νομίζω... Κορίτσια αμφιταλαντευομαι διότι μιλούσα με μια φίλη μου και της έλεγα αυτό για το ασβέστιο και μού είπε ότι το ασβέστιο δε χρειάζεται και τόσο. Οπότε λέω να μην το πάρω καθόλου μιας και με ενοχλεί ή να κάνω την καρδιά μου πέτρα και να το πάρω μέχρι να πάω να το συζητήσω με το γιατρό; 

-10;;;;; Εντάξει απλά σε μισώ χαχαχαχαχαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2019 at 5:54 PM, ΧρυσαΜ said:

Ααα θα περιμένουμε νέα!!!! 

 

Δεν ξέρω αν σε παρηγορεί, ούτε εγώ έχω μάθει αλλά από επιλογή. Θέλω να το δω στο τέλος. Θα σας το έχω για έκπληξη χαχαχ

Γνωστής δεν είμαι. Κάθε φορά είναι διαφορετική. Εννοείται ότι θα τού πω να μού τα αλλάξει, ειδικά το ασβέστιο,περιμένω να πάω να μού τα γράψει. Απλά τα λυπάμαι κι αυτά που τα πήρα... Φυλλικο δε χρειάζεται και τόσο τώρα νομίζω... Κορίτσια αμφιταλαντευομαι διότι μιλούσα με μια φίλη μου και της έλεγα αυτό για το ασβέστιο και μού είπε ότι το ασβέστιο δε χρειάζεται και τόσο. Οπότε λέω να μην το πάρω καθόλου μιας και με ενοχλεί ή να κάνω την καρδιά μου πέτρα και να το πάρω μέχρι να πάω να το συζητήσω με το γιατρό; 

-10;;;;; Εντάξει απλά σε μισώ χαχαχαχαχαχα 

Εμενα μου εχει δωσει Calcioral D3 και ειναι με γευση λεμονακι...μια χαρά λιώνει και αμέσως.

Όσο για τα κιλα δεν λεω μεγάλα λόγια γιατί αρχίζουν να περνάνε οι αναγούλες και οι μυρωδιές χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2019 at 12:25 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Τι κάνετε κορίτσια καλημέρα!!! 

Πώς πάνε οι λιγουριτσες;;; 

Από βιταμίνες τι παίρνετε; εμένα μού έχει δώσει φυλλικο, σίδηρο κι ασβέστιο αλλά δεν τα παίρνω. Τις περισσότερες φορές το θυμάμαι όταν έχω πέσει για ύπνο και λέω ασ το δεν πειράζει. Ειδικά το ασβέστιο μού φέρνει αηδία... 

καλημερα σου ...εμενα τωρα με επιασαν οι ανακατοσουρες και ειναι στην 17εβδομαδα δεν νιωθω καθολου καλα πολυ αβολα ...εσυ πως τα πας?? ..

η μοναδικη βιταμινη που μου αρεσει ειναι το ασβεστιο δεν ξερω πιο εχεις εσυ αλλα αυτο που εχω εγω εχει γευση πορτοκαλολεμονι ..ενω ο σηδιρος αηδια σκετη ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...