Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες την γνώμη σας!!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!! 

Νέα μαμά εδώ και θα ήθελα την γνώμη σας!! Είμαι λίγο πριν γεννήσω και ετοιμάζω πυρετωδώς τα πράγματα της μπέμπας μας!! Θα ήθελα να μου πείτε οι ήδη μανούλες τι μάρκα απορρυπαντικό ρούχων χρησιμοποιείτε για τα βρεφάκια σας, τι μάρκα πάνες και τι μάρκα μωρομαντηλα!! 

Δεν θέλω να πάρω ο,τι τύχει, γι αυτό διαβάζω γνώμες!! Ευχαριστώ πολυυυυ εκ των προτέρων!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Newmum19 είπε:

Γεια σας κοριτσια!! 

Νέα μαμά εδώ και θα ήθελα την γνώμη σας!! Είμαι λίγο πριν γεννήσω και ετοιμάζω πυρετωδώς τα πράγματα της μπέμπας μας!! Θα ήθελα να μου πείτε οι ήδη μανούλες τι μάρκα απορρυπαντικό ρούχων χρησιμοποιείτε για τα βρεφάκια σας, τι μάρκα πάνες και τι μάρκα μωρομαντηλα!! 

Δεν θέλω να πάρω ο,τι τύχει, γι αυτό διαβάζω γνώμες!! Ευχαριστώ πολυυυυ εκ των προτέρων!! :)

Με το καλο να υποδεχθεις το μωρακι σου! Εγω εχω χρησιμοποιησει κ αρκαδι και ευρηκα κ τα 2σε υγρο με πρασινο σαπουνι! Καλυτερα καθαριζει το ευρηκα παρα το αρκαδι! Τωρα οσο αφορα τις πανες στην αρχη επερνα τις γνωστες pam...s αλλα κατι διαρροες π ειχα(το βραδυ οταν εμενε πολλες ωρες βρεχοταν το φορμακι) λιγο ενα χαζοδιχτυ π εχει μεσα π οταν βρεχοταν κολλουσε στο πωπουδακι της κ μεχρι κ σχηματακι εμενε απο το διχτυ! Κ μωρομαντηλα pam...s τα sensitive χωρις μυρωδια(ημουν ευχαριστημενη με αυτα)Αλλαξα μαρκα κ πηγα στις lupilu απο τα λιντλ μ τα ειχε προτεινει μια κοπελα εδω μεσα κ οντως ειναι φοβερες! Χρησιμοποιω κ την ιδια μαρκα μωρομαντηλα π εμεινα κ απο αυτα ευχαριστημενη μιας κ πουλανε συσκευασια XXL 4πακετα με 80μωρομαντηλα το καθε ενα 4.50ευρω και ειναι κ αυτα σαφως sensitive! Βεβαια τα περνω για πρακτικους λογους περαν οτι ειναι καλα γτ ειμαι ηδη στα lidl π δεν πουλανε μωρομαντηλα παμπερς αρα περνω πανες περνω κ μωρομαντηλα!!! Με το καλο κ παλι!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Απορρυπαντικο χρησιμοποιησα το προδερμ κ το τεο μπεμπε. Κ τα δυο πολυ καλα, οπως κ για τα υπολοιπα εχω ακουσει καλα σχολια. Για υγρο παντα(οχι μαλακτικο) 

Πανες στην αρχη παμπερς κ λιμπερο γτ εχουν μια γραμμη που δειχνει αν εχει κανει τσισα. Τα λιμπερο μετα το νουμερο δυο δ τα συνεχισα λογω κοστους. Τα παμπερς επισης απο 3 κ πανω νουμερο μου μυριζαν αρκετα. Μετα το εξαμηνο δοκιμασα κ αλλες μαρκες, δ ειχα προβλημα με καποια.αγαπημενες οι puffies. Κ οι lupilu του λιντλ ειναι καλες οπως κ τα μωρομαντηλα, απλα δ τα εχω δοκιμασει σε βρεφακι

Καποια στιγμη καλοκαιρι οι μπειμπιλινο μας ερεθιζαν, αλλα κ στα δυο παιδια το δευτερο καλοκαιρι οχι το πρωτο, δ ξερω γτ συνεβη, ενω τις χρησιμοποιουσαμε

Γενικα μωρομαντηλα δ χρησιμοποιησα πολυ, μεσα στην ημερα ξεπλυμα με νερο, το βραδυ γαζες με νερακι, οποτε τα ειχα για εξω. Τα παμπερς sensitive ειναι πολυ ωραια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Newmum19 είπε:

Γεια σας κοριτσια!! 

Νέα μαμά εδώ και θα ήθελα την γνώμη σας!! Είμαι λίγο πριν γεννήσω και ετοιμάζω πυρετωδώς τα πράγματα της μπέμπας μας!! Θα ήθελα να μου πείτε οι ήδη μανούλες τι μάρκα απορρυπαντικό ρούχων χρησιμοποιείτε για τα βρεφάκια σας, τι μάρκα πάνες και τι μάρκα μωρομαντηλα!! 

Δεν θέλω να πάρω ο,τι τύχει, γι αυτό διαβάζω γνώμες!! Ευχαριστώ πολυυυυ εκ των προτέρων!! :)

Πανες κυρίως παμπερς αλλά και οι μπέιμπιλινο καλές είναι. Αναλόγως με την προσφορά το πάω χαχαχχα. Μωρομαντηλα χρησιμοποιώ τα μπέιμπικέαρ, μια πράσινη λαχανή συσκευασία γιατί δεν του κάνει ερεθισμό. 

Απορρυπαντικό βαζώ πλάνετ μπέιμπι υγρό. Βέβαια δεν πολισυμφέρει το υγρό οικονομικά, αλλά αυτό είναι κάτι που το βλέπεις στην πορεία 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου νέα προσεχώς μανούλα. Σου εύχομαι η ώρα η καλή και με ένα πόνο.

Στο πρώτο μου παιδάκι χρησιμοποιούσα proderm υγρό για τα ρούχα και μαλακτικό. Το ίδιο και για τα μπιμπερο της proderm απορρυπαντικό πιάτων. Πάνες ξεκινήσαμε με pampers baby dry και ενώ τελικά στον τρίτο μήνα τις αλλάξαμε λόγο αρκετών διαρροών και πήγανε babylino μας έκαναν ερεθισμό και επιστρέψαμε στα pampers active baby... Θα τσεκαρεις έμπρακτα στο μωρό σου τι ταιριάζει γιατί μπορεί εμάς να μας έκανε ερεθισμό πχ το babylino αλλά σε άλλο μωράκι να είναι ιδανικές... Και πάλι με το καλό!! Ααα ξέχασα. Μωρομαντηλα ξεκινήσαμε με pampers αλλά έχουμε χρησιμοποιήσει και της babylino ολα μια χαρά!! 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...