Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 minute ago, Lila ki said:

      Εγώ δεν ξέρω απο χοριακες αλλά όπως λέμε τα κορίτσια μας ενδιαφέρει ο διπλασιασμός …. Και θεωρώ είναι μια χαρά η χοριακη σου !!! Με το καλό τη Κυριακή ! Μπράβο κοπέλα μου ! Να πάνε όλα καλα !

       

      18 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σας ευχαριστώ πολύ ❤️ Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι,γιατί και ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο χαμηλή..Ελπίζω να διπλασιαστεί...

      Θα διπλασιαστεί θα δεις . Δ κερω έτσι νιώθω μέσα μ …

      4 minutes ago, Lila ki said:

       

      Θα διπλασιαστεί θα δεις . Δ κερω έτσι νιώθω μέσα μ …

      Για αυτό σου έβγαιναν τόσο άχνα τα τεστ …όλα καλα θα πάνε … πίστεψε το…. 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

On 15/11/2019 at 4:32 ΠΜ, Annou είπε:

Euxomai kamia gunaika na min to perasei auto...Alla simera ematha oti eixa apovoli,palindromi kuisi.7i evdomada k den akousame kardoula.

Eimaste polu stenoxwrimenoi me ton antra mou.Opoia exei xanaperasei kati tetoio,tha ithela polu na mou pei tis ebeiries tis.

Prospathw na eimai dunati..Kalo sas vrady.

Κορίτσι μου κουράγιο..τα ίδια πέρασα τον Ιουλίο :sad:όταν με το καλό σας δώσει το οk ο γιατρός να ξαναπροσπαθήσεις κ να μην το βάζεις κάτω...καλή δύναμη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 14/11/2019 at 9:24 ΜΜ, tzina_liana είπε:

καλησπερα Αντυ.. εγω σημερα πολυ αναγουλα αλλα ευτυχως δεν τις εχω καθε μερα και την παλευω

 

με το καλο κοριτσι μου καλη και ευκολη εγκυμοσυνη ευχομαι.. εμενα ειναι το 1ο μου με εξωσωματικη.. εχθες ειδα το σπορακι πρωτη φορα και ευτυχως ολα καλα γιατι και εγω μεσα σε 1,5 χρονο ειχα 1 παλινδρομη και 1 βιοχημικη

Ευχαριστώ πολύ κ εσένα σου εύχομαι ότι καλύτερο!για όλες μας μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!κ εγώ είχα βιοχημική 1 μήνα πριν την παλίνδρομη,μου έδιναν πολύ κουράγιο όμως τα παιδάκια  μου κ ακόμα δλδ μου δίνουν γιατί η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι μην το ξαναπαθω πάλι.την Παρασκευή θέλει πάλι να με δει ο γιατρός.μου είπε ότι μέχρι την 9 εβδομάδα θα με βλέπει πιο συχνά επειδή είχαμε κ την παλίνδρομη, εν τω μεταξύ είναι ακριβώς το διάστημα που είχα την παλίνδρομη τον Ιούλιο τόσο ήμουνα 7,5 με 8 εβδομάδων και ανατριχιάζω λίγο στη σκέψη ότι θα πάω για υπέρηχο ακριβώς εκείνες τις μέρες αλλά εντάξει στην προηγούμενη φορά δεν άκουσα καν καρδιά..ενώ την Δευτέρα που πήγα ακούσαμε..ας είμαστε αισιόδοξοι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κ εσένα σου εύχομαι ότι καλύτερο!για όλες μας μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!κ εγώ είχα βιοχημική 1 μήνα πριν την παλίνδρομη,μου έδιναν πολύ κουράγιο όμως τα παιδάκια  μου κ ακόμα δλδ μου δίνουν γιατί η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι μην το ξαναπαθω πάλι.την Παρασκευή θέλει πάλι να με δει ο γιατρός.μου είπε ότι μέχρι την 9 εβδομάδα θα με βλέπει πιο συχνά επειδή είχαμε κ την παλίνδρομη, εν τω μεταξύ είναι ακριβώς το διάστημα που είχα την παλίνδρομη τον Ιούλιο τόσο ήμουνα 7,5 με 8 εβδομάδων και ανατριχιάζω λίγο στη σκέψη ότι θα πάω για υπέρηχο ακριβώς εκείνες τις μέρες αλλά εντάξει στην προηγούμενη φορά δεν άκουσα καν καρδιά..ενώ την Δευτέρα που πήγα ακούσαμε..ας είμαστε αισιόδοξοι.

παντα υπαρχει το αγχος.. και εγω την αλλη βδομαδα που θα παω για την καρδουλα θα ειμαι ακριβως ιδια εβδομαδα με την αποβολη... βεβαια τοτε ηταν διαφορετικα γιατι ειχα αιμοραγια απο την 6η βδομαδα ενω τωρα τιποτα.. ειχα λιγα καφε υγρα και 1 μερα ροζ-κοκκονα αλλα αυτο ηταν για μια  βδομαδα.!

ολα καλα κοριτσι μου θα πανε και λιγο προσοχη παραπανω και πανω απο ολα αισιοδοξια και πιστη.!

 


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

παντα υπαρχει το αγχος.. και εγω την αλλη βδομαδα που θα παω για την καρδουλα θα ειμαι ακριβως ιδια εβδομαδα με την αποβολη... βεβαια τοτε ηταν διαφορετικα γιατι ειχα αιμοραγια απο την 6η βδομαδα ενω τωρα τιποτα.. ειχα λιγα καφε υγρα και 1 μερα ροζ-κοκκονα αλλα αυτο ηταν για μια  βδομαδα.!

ολα καλα κοριτσι μου θα πανε και λιγο προσοχη παραπανω και πανω απο ολα αισιοδοξια και πιστη.!

 

Για όλους έχει ο Θεός..θετική σκέψη θέλουμε τώρα!την Παρασκευή θα πάω εγώ..εσύ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Melody90 είπε:

Για όλους έχει ο Θεός..θετική σκέψη θέλουμε τώρα!την Παρασκευή θα πάω εγώ..εσύ?

την αλλη Πεμπτη ειναι το ραντεβου μου σε 12 μερες... αντε να δουμε πως θα περασουν


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

την αλλη Πεμπτη ειναι το ραντεβου μου σε 12 μερες... αντε να δουμε πως θα περασουν

Αυτό το περίμενε δεν παλεύεται πόσο ψυχοφθόρο μπορεί να είναι...τι τραβάμε εμείς οι γυναίκες:roll:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μία ερώτηση την εξέταση για την κυστική ίνωση την έκανε καμία σας? Μπορείτε να μου πείτε και πόσο πληρώσατε περίπου? Εδώ στην επαρχία δεν δεν την κάνουνε κανονικά τη στέλνουνε Θεσσαλονίκη και το κόστος είναι περίπου 85 με 100 ευρώ. Ενώ το παραπεμπτικό λέει ότι είναι δωρεάν ούτε στο νοσοκομείο εδώ στην επαρχία δεν την κάνουνε μήπως ξέρει καμία τίποτα για Θεσσαλονίκη που μου είπαν ότι την κάνουν δωρεάν?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια μία ερώτηση την εξέταση για την κυστική ίνωση την έκανε καμία σας? Μπορείτε να μου πείτε και πόσο πληρώσατε περίπου? Εδώ στην επαρχία δεν δεν την κάνουνε κανονικά τη στέλνουνε Θεσσαλονίκη και το κόστος είναι περίπου 85 με 100 ευρώ. Ενώ το παραπεμπτικό λέει ότι είναι δωρεάν ούτε στο νοσοκομείο εδώ στην επαρχία δεν την κάνουνε μήπως ξέρει καμία τίποτα για Θεσσαλονίκη που μου είπαν ότι την κάνουν δωρεάν?

Καλησπέρα, ναι την έχω κάνει εγώ και όχι δεν είναι δωρεάν. Εξαρτάται τι σου έχει ζητήσει ο γυναικολόγος σου λοιπόν τότε θα ψάξεις και για τιμή. Μόνο η κυστική ίνωση 50% ανιχνευσιμότητα συνταγογράφείται και κοστίζει 50 ευρω συνήθως. Από εκεί και πέρα κάνεις ότι σου ζητήσει ο γυναικολόγος σου. Εμενα μου ζήτησε την 87% και όχι την 99%. Αυτές τωρα κοστίζουν όσο θέλει ο καθε ένας. Στην Αθηνα όπου βρίσκομαι μετά από 9 τηλέφωνα σε διαγνωστικά βρήκα τον πιο οικονομικό στα 150 ευρω. Μαλιστα μου είπε κιόλας πως αν μου συνταγογραφούσε ο γιατρος την 50% θα μου τα αφαιρούσε από την τιμή τα 50 ευρώ οπότε θα πλήρωνα 100. Η εξέταση 99% κοστίζει συνήθως πάνω από 200 ευρώ (εμένα μου είπαν και 320 ενας!). Οπότε αν σου είπαν μονο 85-100 ευρώ μην το σκέφτεσαι καν!!! Επίσης να ξέρεις κανουν γύρω στις 15 μέρες να βγουν τα αποτελέσματα. (Αν σου δημιουργηθεί η απορία γιατι εκανα την μεσαία - 87% και οχι την 99% ήταν γιατι όπως μου είπε κ ο γυναικολόγος μου "Κανουμε την 87% και αν βγεί καθαρή δεν προχωράμε σε άλλη εξέταση ούτε εσυ όυτε ο σύζυγος και δεν έχεις πληρώσει και πολλά χρήματα αφου είναι κάτι που δεν συνταγογραφείται!"

Καλά αποτελέσματα! 

  • Μου αρέσει 1

UMMJp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Iro20 είπε:

Καλησπέρα, ναι την έχω κάνει εγώ και όχι δεν είναι δωρεάν. Εξαρτάται τι σου έχει ζητήσει ο γυναικολόγος σου λοιπόν τότε θα ψάξεις και για τιμή. Μόνο η κυστική ίνωση 50% ανιχνευσιμότητα συνταγογράφείται και κοστίζει 50 ευρω συνήθως. Από εκεί και πέρα κάνεις ότι σου ζητήσει ο γυναικολόγος σου. Εμενα μου ζήτησε την 87% και όχι την 99%. Αυτές τωρα κοστίζουν όσο θέλει ο καθε ένας. Στην Αθηνα όπου βρίσκομαι μετά από 9 τηλέφωνα σε διαγνωστικά βρήκα τον πιο οικονομικό στα 150 ευρω. Μαλιστα μου είπε κιόλας πως αν μου συνταγογραφούσε ο γιατρος την 50% θα μου τα αφαιρούσε από την τιμή τα 50 ευρώ οπότε θα πλήρωνα 100. Η εξέταση 99% κοστίζει συνήθως πάνω από 200 ευρώ (εμένα μου είπαν και 320 ενας!). Οπότε αν σου είπαν μονο 85-100 ευρώ μην το σκέφτεσαι καν!!! Επίσης να ξέρεις κανουν γύρω στις 15 μέρες να βγουν τα αποτελέσματα. (Αν σου δημιουργηθεί η απορία γιατι εκανα την μεσαία - 87% και οχι την 99% ήταν γιατι όπως μου είπε κ ο γυναικολόγος μου "Κανουμε την 87% και αν βγεί καθαρή δεν προχωράμε σε άλλη εξέταση ούτε εσυ όυτε ο σύζυγος και δεν έχεις πληρώσει και πολλά χρήματα αφου είναι κάτι που δεν συνταγογραφείται!"

Καλά αποτελέσματα! 

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες έχω ούτως ή άλλως ένα ραντεβού Θεσσαλονίκη στο γιατρό οπότε θα του πω ότι μου είπανε εδώ στην επαρχία μήπως ξέρει αυτός σαν γιατρός κανένα μικροβιολογικό που θα μπορούσαν να μας κάνουν καμία τιμή για να δούμε.

Just now, Melody90 είπε:

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες έχω ούτως ή άλλως ένα ραντεβού Θεσσαλονίκη στο γιατρό οπότε θα του πω ότι μου είπανε εδώ στην επαρχία μήπως ξέρει αυτός σαν γιατρός κανένα μικροβιολογικό που θα μπορούσαν να μας κάνουν καμία τιμή για να δούμε.

Αλλιώς αν είναι πιο ακριβά Θεσσαλονίκη τι να κάνουμε θα τα σταξω. Το περίεργο είναι ότι στα άλλα δύο παιδιά δεν μου ζητήθηκε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου τι κάνετε;;που ειστε; 

@Φούφη @Comet @Zina21 @playbunny και όλες οι υπόλοιπες όλα καλα;

Εμείς είχαμε υπέρηχο πάλι σήμερα όλα πολύ καλά μεγαλώνουν τα μωράκια μας!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Κορίτσια μου τι κάνετε;;που ειστε; 

@Φούφη @Comet @Zina21 @playbunny και όλες οι υπόλοιπες όλα καλα;

Εμείς είχαμε υπέρηχο πάλι σήμερα όλα πολύ καλά μεγαλώνουν τα μωράκια μας!!

Νανσουλι μου! Τι ωραια νεακια!!! 

Ολα καλα εδω, μπηκαμε εβδομάδα 9. καναμε κι εμεις χτες υπερηχο και ειδαμε τα χεράκια κ τα ποδαράκια τους να έχουν διαμορφωθεί. Απίστευτο!! 

Ποσο εισαι τωρα? Εβδομαδα 11? Απο εμετους εισαι καλυτερα?

Οι αλλες κοπέλες τι κανετε? :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Νανσουλι μου! Τι ωραια νεακια!!! 

Ολα καλα εδω, μπηκαμε εβδομάδα 9. καναμε κι εμεις χτες υπερηχο και ειδαμε τα χεράκια κ τα ποδαράκια τους να έχουν διαμορφωθεί. Απίστευτο!! 

Ποσο εισαι τωρα? Εβδομαδα 11? Απο εμετους εισαι καλυτερα?

Οι αλλες κοπέλες τι κανετε? :wub:

Α μπράβο και τα δικά σου πολύ ευχαρίστως νεαα!!πάντα ευχαριστα να έχουμε!!ειμαι 10 και 1 σήμερα..Είμαι αρκετά καλύτερα από εμετούς..Εχει βοηθησει σίγουρα το χάπι αλλά ίσως και ότι προχωραει η εγκυμοσύνη..Όχι ότι είμαι και καλα δηλαδή..απλα τώρα δεν κάνω κάθε μέρα έμετο..Αλλά 1 ανά 2-3 μέρες..εσυ;νομιζω δεν εχεις;

το δύσκολο είναι μου είπε ο γιατρός να πάρω κιλά σιγά σιγά γιατί είμαι πολύ αδύνατη..άντε να δω πως θα πάρω με εμετούς και διατροφή για ζάχαρο..αν με άφηναν δηλαδή θα τσακιζα τα γλυκά...Αλλά δεν..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Α μπράβο και τα δικά σου πολύ ευχαρίστως νεαα!!πάντα ευχαριστα να έχουμε!!ειμαι 10 και 1 σήμερα..Είμαι αρκετά καλύτερα από εμετούς..Εχει βοηθησει σίγουρα το χάπι αλλά ίσως και ότι προχωραει η εγκυμοσύνη..Όχι ότι είμαι και καλα δηλαδή..απλα τώρα δεν κάνω κάθε μέρα έμετο..Αλλά 1 ανά 2-3 μέρες..εσυ;νομιζω δεν εχεις;

το δύσκολο είναι μου είπε ο γιατρός να πάρω κιλά σιγά σιγά γιατί είμαι πολύ αδύνατη..άντε να δω πως θα πάρω με εμετούς και διατροφή για ζάχαρο..αν με άφηναν δηλαδή θα τσακιζα τα γλυκά...Αλλά δεν..

Ακόμα εμετο δεν εχω κανει αλλα εχω προμηθευτεί το χάπι κι εχω μια λεκάνη κοντα να υπάρχουν. Εχω ζαλαδες/ναυτια ομως και ατονια ειδικά μετα το μεσημεριανό. Ειχα πολλες καουρες αλλα ευτυχώς είναι πολύ καλύτερα τώρα. Τις τελευταίες ημέρες έφαγα μέχρι και μανταρίνι! 

Από κιλά εγώ είμαι στην αντίπερα όχθη.. μου είπαν να μεινω σταθερή ή αν γίνεται να χάσω κιολας. :oops: 

Να σου στείλω μερικά κιλακια? Χεχεχε :mrgreen:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Nansy29 είπε:

Α μπράβο και τα δικά σου πολύ ευχαρίστως νεαα!!πάντα ευχαριστα να έχουμε!!ειμαι 10 και 1 σήμερα..Είμαι αρκετά καλύτερα από εμετούς..Εχει βοηθησει σίγουρα το χάπι αλλά ίσως και ότι προχωραει η εγκυμοσύνη..Όχι ότι είμαι και καλα δηλαδή..απλα τώρα δεν κάνω κάθε μέρα έμετο..Αλλά 1 ανά 2-3 μέρες..εσυ;νομιζω δεν εχεις;

το δύσκολο είναι μου είπε ο γιατρός να πάρω κιλά σιγά σιγά γιατί είμαι πολύ αδύνατη..άντε να δω πως θα πάρω με εμετούς και διατροφή για ζάχαρο..αν με άφηναν δηλαδή θα τσακιζα τα γλυκά...Αλλά δεν..

Καλησπερα.Μπραβο,χαιρομαι πολυ που εισαι πολυ καλυτερα!Σιγουρα το χαπι βοηθαει.Εγω κανω εναν εμμετο συνηθως το πρωι,απο το μεσημερι στρωνω,εχω λιγο αναγουλα ανα διαστηματα και το βραδυ παιρνω το χαπι οποτε αρχισα να κοιμαμαι πιο νωρις.

Σημερα 12 εβδομαδων πια και την Παρασκευη εχω την Αυχενικη...Ανυπομονω...

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...