Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, EugenJen είπε:

Να σου ζήσει το μικρακι σου και με το καλό να ξεκινήσεις για 2ο και να προστεθείς στην παρέα μας!!πες μας κ εσύ την εμπειρία σου πόσο καιρό προσπαθούσες;παρακολουθούσες ωορρηξία;;

@Fofi29 για τις ραγδαίες είναι αυτό η κάνω λάθος;;

Σε ευχαριστώ πολύ κούκλα μου.Μεγάλη η ιστορία μου. Είχα αρχικά μια εγκυμοσύνη στον δεύτερο μήνα προσπάθειας που δεν μας πήγε καλά. Μετά λόγω τρελού στρες και στενοχώριας οι ορμόνες μου τα είχαν παίξει. Έκανα αρκετές εξετάσεις όπου έδειχναν όπως έλεγε τότε ένας γιατρός πως μόνο με εξωσωματική θα μείνω. Είχαν περάσει έξι μήνες που προσπαθούσα. Εν τέλει πήγα σε άλλο ο οποίος μου ειπε πως δεν παίζει να μου κάνει εξωσωματική πως ήταν σίγουρος ότι θα μείνω έγκυος  και ένα μήνα μετά έμεινα! Μόνο έγραψε εξετάσεις και για τους δύο που τελικά δεν προλάβαμε να κάνουμε. Ήταν ο μήνας που είπα τέλος όλα θα χαλαρώσω πήγαμε διακοπές κ με το που γυρίσαμε μας έκατσε. Ωορρηξια παρακολουθούσα με υπέρηχο για λίγους μήνες αλλά γενικότερα την ένιωθα έντονα. Το ευλογημένο βράδυ λοιπόν είχα τα πονακια της ωορρηξιας κ ευτυχώς που ξύπνησε ο αντρουλης κ έγινε το θαύμα! Νομίζω πέντε μέρες πριν την καθυστέρηση είχα θετικό τεστ. 

Επίσης να σας πω ότι αμεσως μετά την ωορρηξια πήρα προγεστερονη ένα πρωί ένα βράδυ. Παίρνουν σχεδόν όλες οι εγκυουλες και παίρνουν κ στην εξωσωματική. Είχα διαβάσει λοιπόν πως βοηθά το ενδομητριο κ έτσι ρώτησα τον γιατρό και μου είπε να το κάνω. 

Εσύ σε τι φάση είσαι γτ δεν έχω διαβάσει πάρα μόνο δύο σελίδες την πρώτη κ την τελευταία. 

Συγνώμη για το κατεβατό 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Να σου ζήσει το μικρακι σου και με το καλό να ξεκινήσεις για 2ο και να προστεθείς στην παρέα μας!!πες μας κ εσύ την εμπειρία σου πόσο καιρό προσπαθούσες;παρακολουθούσες ωορρηξία;;

@Fofi29 για τις ραγδαίες είναι αυτό η κάνω λάθος;;

Καλημέρα....Ναι για τις ραγάδες είναι...


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ~Κική~ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κούκλα μου.Μεγάλη η ιστορία μου. Είχα αρχικά μια εγκυμοσύνη στον δεύτερο μήνα προσπάθειας που δεν μας πήγε καλά. Μετά λόγω τρελού στρες και στενοχώριας οι ορμόνες μου τα είχαν παίξει. Έκανα αρκετές εξετάσεις όπου έδειχναν όπως έλεγε τότε ένας γιατρός πως μόνο με εξωσωματική θα μείνω. Είχαν περάσει έξι μήνες που προσπαθούσα. Εν τέλει πήγα σε άλλο ο οποίος μου ειπε πως δεν παίζει να μου κάνει εξωσωματική πως ήταν σίγουρος ότι θα μείνω έγκυος  και ένα μήνα μετά έμεινα! Μόνο έγραψε εξετάσεις και για τους δύο που τελικά δεν προλάβαμε να κάνουμε. Ήταν ο μήνας που είπα τέλος όλα θα χαλαρώσω πήγαμε διακοπές κ με το που γυρίσαμε μας έκατσε. Ωορρηξια παρακολουθούσα με υπέρηχο για λίγους μήνες αλλά γενικότερα την ένιωθα έντονα. Το ευλογημένο βράδυ λοιπόν είχα τα πονακια της ωορρηξιας κ ευτυχώς που ξύπνησε ο αντρουλης κ έγινε το θαύμα! Νομίζω πέντε μέρες πριν την καθυστέρηση είχα θετικό τεστ. 

Επίσης να σας πω ότι αμεσως μετά την ωορρηξια πήρα προγεστερονη ένα πρωί ένα βράδυ. Παίρνουν σχεδόν όλες οι εγκυουλες και παίρνουν κ στην εξωσωματική. Είχα διαβάσει λοιπόν πως βοηθά το ενδομητριο κ έτσι ρώτησα τον γιατρό και μου είπε να το κάνω. 

Εσύ σε τι φάση είσαι γτ δεν έχω διαβάσει πάρα μόνο δύο σελίδες την πρώτη κ την τελευταία. 

Συγνώμη για το κατεβατό 

Καλημέρα κορίτσι μου, σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες την ιστορία σου, μας δίνεις ελπίδες, γιατί όλο λέμε η μία στην άλλη να μην αγνωνομαστε αλλά όταν ακουμε και ιστορίες από μανουλες που τα έχουν καταφέρει νομίζω μας ανεβάζει!!

Θα σου κάνω εγώ τις συστάσεις!

Εγώ μόλις τελείωσα με περίοδο οπότε είμαι τελευταία στην σειρά κ ξεκινάω παλι από την αρχή! Η Elenhkon και Emylia είναι σε αναμονή (να μην τους έρθει) και η fofi29, Elina444 και ΚατεριναΣκ είναι τα κορίτσια του μήνα που μόλις έμαθαν τα ευχάριστα !!!!!

@Fofi29 ε σε κάνα μήνα λογικά θα πρέπει σίγουρα η κοιλίτσα στους 3 με 4 δεν φαίνεται;; Να είσαι προετοιμασμένη!γράψε σε σημειωματάριο ερωτήσεις για να κάνεις στον γι'αυτό όταν πας!!

@Emylia η μέρα σου!!! Εύχομαι να μην έρθει, να μην ερθειιιι..νιώθεις τίποτα;;;

 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ~Κική~ είπε:

Γειά σε όλες καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία και με το καλό τα μωράκια σας και σε όσες προσπαθούν να έρθει!!! Είμαι μανούλα του '19 έχω έναν μπέμπη 7 μηνών και είναι ότι καλύτερο έχω κάνει στην ζωή μου!!! Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τελειομηνες εγκυμοσύνες με το καλό και να μην αγχώνεστε, ζήστε το!!! Θα σας διαβάζω γτ νιώθω την χαρά σας και την ξανά ζω αλλά και την λαχτάρα των κοριτσιών που προσπαθούν και θα χαρώ να βοηθήσω σε απορίες σας. 

ΥΓ: ψήνομαι ήδη για το δεύτερο οπότε κάποια στιγμή του 2020 ελπίζω να γράψω κ εδώ❤️

Να χαίρεσαι το μωράκι σου και σου εύχομαι με το καλό να έρθει και το δεύτερο!!!

Θα σε χρειαστούμε σίγουρα!!!Είναι αρκετά αγχωτική αυτή η περίοδος είναι η αλήθεια αλλά ελπίζω ότι σύντομα αυτά θα είναι μια όμορφη ανάμνηση!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες την ιστορία σου, μας δίνεις ελπίδες, γιατί όλο λέμε η μία στην άλλη να μην αγνωνομαστε αλλά όταν ακουμε και ιστορίες από μανουλες που τα έχουν καταφέρει νομίζω μας ανεβάζει!!

Θα σου κάνω εγώ τις συστάσεις!

Εγώ μόλις τελείωσα με περίοδο οπότε είμαι τελευταία στην σειρά κ ξεκινάω παλι από την αρχή! Η Elenhkon και Emylia είναι σε αναμονή (να μην τους έρθει) και η fofi29, Elina444 και ΚατεριναΣκ είναι τα κορίτσια του μήνα που μόλις έμαθαν τα ευχάριστα !!!!!

@Fofi29 ε σε κάνα μήνα λογικά θα πρέπει σίγουρα η κοιλίτσα στους 3 με 4 δεν φαίνεται;; Να είσαι προετοιμασμένη!γράψε σε σημειωματάριο ερωτήσεις για να κάνεις στον γι'αυτό όταν πας!!

@Emylia η μέρα σου!!! Εύχομαι να μην έρθει, να μην ερθειιιι..νιώθεις τίποτα;;;

 

Τόσο γρήγορα???,από χθες ξεκίνησα πιο αυστηρή διατροφή η αλήθεια είναι και κομμένη τελείως η ζάχαρη και τα γλυκά....


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Καλημέρα....Ναι για τις ραγάδες είναι...

Έχω ακούσει καλά λόγια για το αμυγδαλελαιο ...Μόνο το ότι είναι φυσικό προϊόν αρκεί. Το χρησιμοποιείς άφοβα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Τόσο γρήγορα???,από χθες ξεκίνησα πιο αυστηρή διατροφή η αλήθεια είναι και κομμένη τελείως η ζάχαρη και τα γλυκά....

Συμφωνώ καλύτερα να ξεκινήσεις αυστηρά κ να χαλαρώσεις αργότερα οπότε θελήσεις παρά να σε κυνηγάει ο γιατρός για τα κιλά! Τώρα ξέρεις πότε θα κάνεις 2η χοριακη; Η θα δεις τον γιατρό πρώτα,?


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ~Κική~ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κούκλα μου.Μεγάλη η ιστορία μου. Είχα αρχικά μια εγκυμοσύνη στον δεύτερο μήνα προσπάθειας που δεν μας πήγε καλά. Μετά λόγω τρελού στρες και στενοχώριας οι ορμόνες μου τα είχαν παίξει. Έκανα αρκετές εξετάσεις όπου έδειχναν όπως έλεγε τότε ένας γιατρός πως μόνο με εξωσωματική θα μείνω. Είχαν περάσει έξι μήνες που προσπαθούσα. Εν τέλει πήγα σε άλλο ο οποίος μου ειπε πως δεν παίζει να μου κάνει εξωσωματική πως ήταν σίγουρος ότι θα μείνω έγκυος  και ένα μήνα μετά έμεινα! Μόνο έγραψε εξετάσεις και για τους δύο που τελικά δεν προλάβαμε να κάνουμε. Ήταν ο μήνας που είπα τέλος όλα θα χαλαρώσω πήγαμε διακοπές κ με το που γυρίσαμε μας έκατσε. Ωορρηξια παρακολουθούσα με υπέρηχο για λίγους μήνες αλλά γενικότερα την ένιωθα έντονα. Το ευλογημένο βράδυ λοιπόν είχα τα πονακια της ωορρηξιας κ ευτυχώς που ξύπνησε ο αντρουλης κ έγινε το θαύμα! Νομίζω πέντε μέρες πριν την καθυστέρηση είχα θετικό τεστ. 

Επίσης να σας πω ότι αμεσως μετά την ωορρηξια πήρα προγεστερονη ένα πρωί ένα βράδυ. Παίρνουν σχεδόν όλες οι εγκυουλες και παίρνουν κ στην εξωσωματική. Είχα διαβάσει λοιπόν πως βοηθά το ενδομητριο κ έτσι ρώτησα τον γιατρό και μου είπε να το κάνω. 

Εσύ σε τι φάση είσαι γτ δεν έχω διαβάσει πάρα μόνο δύο σελίδες την πρώτη κ την τελευταία. 

Συγνώμη για το κατεβατό 

Πολύ ενθαρρυντική η ιστορία σου! Σε ευχαριστούμε που τη μοιράστηκες μαζί μας.Το άγχος τελικά παίζει μεγάλο ρόλο...Πόσο εύκολο είναι να το αποβάλλεις δεν ξέρω βεβαια. 

Γενικά από όσα έχω ακουσει και διαβάσει από άλλες ιστορίες στεναχωριέμαι που πολλές γυναίκες (ζευγάρια) προσπαθούν, το θέλουν τρελα, είναι μέσα στο άγχος, τρέχουν από εξέταση σε εξέταση, ξυπνάνε και κοιμούνται με αυτή τη σκέψη  κλπ και βλέπεις κάποιες άλλες που μένουν με το παραμικρό έγκυος χωρίς να το θέλουν με έναν άντρα που είναι μαζί του ούτε ένα μηνα, να κάνουν έκτρωση μετά ή να το γεννανε και να το πετάνε στον κάδο λες και είναι το σκουπιδι! 

Μερικές φορές λέω γιατί είναι άδικη έτσι η ζωή!! Τρελαίνομαι!

Από την άλλη λέω ο θεός ξέρει και όλα για κάποιο λόγο γίνονται! 

5 ώρες πρίν, Emylia είπε:

Γεια σου Κική!!να σου ζήσει ο μπεμπακος!!

Κ με το καλό ν ξεκινησεις για το δεύτερο 

Κορίτσι μου εύχομαι να μην σου έρθει σήμερα!! Και να είσαι η επόμενη που θα μας πεις τα θετικά νέα!!

Just now, Fofi29 είπε:

Τόσο γρήγορα???,από χθες ξεκίνησα πιο αυστηρή διατροφή η αλήθεια είναι και κομμένη τελείως η ζάχαρη και τα γλυκά....

Κορίτσι μου, με μέτρο όλα. Να τρως καλά απλά να μην τρως ανθυγιεινά( γλυκά,τηγανητα, κλπ).. θα σε κατευθύνει και ο γιατρός σου όταν πας!! Εσύ απόλαυσε τώρα τη πιο όμορφη περίοδο της ζωής σου!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

 Γενικά από όσα έχω ακουσει και διαβάσει από άλλες ιστορίες στεναχωριέμαι που πολλές γυναίκες (ζευγάρια) προσπαθούν, το θέλουν τρελα, είναι μέσα στο άγχος, τρέχουν από εξέταση σε εξέταση, ξυπνάνε και κοιμούνται με αυτή τη σκέψη  κλπ και βλέπεις κάποιες άλλες που μένουν με το παραμικρό έγκυος χωρίς να το θέλουν με έναν άντρα που είναι μαζί του ούτε ένα μηνα, να κάνουν έκτρωση μετά ή να το γεννανε και να το πετάνε στον κάδο λες και είναι το σκουπιδι! 

Είμαι από τις γυναίκες που το παλεύουν χρόνια και τρέχω από εξέταση σε εξέταση, κοιμάμαι κ ξυπνάω με αυτην την αγωνία κλπ κλπ. Όμως ποτέ δεν σκέφτηκα τι κάνουν οι άλλες. Κι εγώ αν ήμουν 16 χρονών και προέκυπτε μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη θα έκανα έκτρωση και είναι δικαίωμα της κάθε γυναίκας να αποφασίζει πότε και με ποιόν θα κάνει παιδί. Οι αποφάσεις των άλλων γυναικών δεν επηρεάζουν την δική μου γονιμότητα.. Όσο για τις άλλες περιπτώσεις που τα γεννούν και τα αφήνουν δεν τις κρίνω, γιατί δεν ξέρω σε τι κατάσταση βρίσκονται τόσο κοινωνική όσο και ψυχολογική. Γενικά είναι ένα σύνθετο θέμα κι αποφεύγω να το ερμηνεύω τόσο εύκολα. Γιατί ξέρω ότι δεν υπάρχει καμία υποστήριξη στις γυναίκες να φέρουν στον κόσμο ένα παιδί που είτε το θέλουν είτε όχι. 

Κατά τα άλλα σου εύχομαι πολύ σύντομα να αποκτήσεις το παιδάκι σου, χωρίς άγχος και με πολύ αγάπη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Συμφωνώ καλύτερα να ξεκινήσεις αυστηρά κ να χαλαρώσεις αργότερα οπότε θελήσεις παρά να σε κυνηγάει ο γιατρός για τα κιλά! Τώρα ξέρεις πότε θα κάνεις 2η χοριακη; Η θα δεις τον γιατρό πρώτα,?

Θα χρειαστεί να ξανά κάνω χοριακη?δεν μου είπε κάτι ο γιατρός.. μου είπε μόνο είσαι έγκυος έλα την Δευτέρα για υπέρηχο....


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Θα χρειαστεί να ξανά κάνω χοριακη?δεν μου είπε κάτι ο γιατρός.. μου είπε μόνο είσαι έγκυος έλα την Δευτέρα για υπέρηχο....

Είχες πολύ μεγάλη χοριακη γι αυτό δεν σου είπε να κάνεις αλλη.. Γιατί μέχρι την Δευτέρα θα έχει φτάσει πάνω από τις 1500 μονάδες που θα μπορεί να διακρίνει σάκο κ εμβρυικα στοιχεία. Αυτός είναι ο στόχος του πρώτου υπερηχου.. καλύτερα έτσι γιατί κι οι χοριακες είναι αγχωτική διαδικασία!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, agg83 είπε:

Είχες πολύ μεγάλη χοριακη γι αυτό δεν σου είπε να κάνεις αλλη.. Γιατί μέχρι την Δευτέρα θα έχει φτάσει πάνω από τις 1500 μονάδες που θα μπορεί να διακρίνει σάκο κ εμβρυικα στοιχεία. Αυτός είναι ο στόχος του πρώτου υπερηχου.. καλύτερα έτσι γιατί κι οι χοριακες είναι αγχωτική διαδικασία!

@Fofi29 συμφωνω με την agg83..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, agg83 είπε:

Είμαι από τις γυναίκες που το παλεύουν χρόνια και τρέχω από εξέταση σε εξέταση, κοιμάμαι κ ξυπνάω με αυτην την αγωνία κλπ κλπ. Όμως ποτέ δεν σκέφτηκα τι κάνουν οι άλλες. Κι εγώ αν ήμουν 16 χρονών και προέκυπτε μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη θα έκανα έκτρωση και είναι δικαίωμα της κάθε γυναίκας να αποφασίζει πότε και με ποιόν θα κάνει παιδί. Οι αποφάσεις των άλλων γυναικών δεν επηρεάζουν την δική μου γονιμότητα.. Όσο για τις άλλες περιπτώσεις που τα γεννούν και τα αφήνουν δεν τις κρίνω, γιατί δεν ξέρω σε τι κατάσταση βρίσκονται τόσο κοινωνική όσο και ψυχολογική. Γενικά είναι ένα σύνθετο θέμα κι αποφεύγω να το ερμηνεύω τόσο εύκολα. Γιατί ξέρω ότι δεν υπάρχει καμία υποστήριξη στις γυναίκες να φέρουν στον κόσμο ένα παιδί που είτε το θέλουν είτε όχι. 

Κατά τα άλλα σου εύχομαι πολύ σύντομα να αποκτήσεις το παιδάκι σου, χωρίς άγχος και με πολύ αγάπη!

Συμφωνω σε κάποια μαζί σου.δεν είπα  ότι οι αποφασεις των άλλων επηρεαζουν τη δική μου γονιμοτητα. Επισης, αλλο να είναι νορμάλ στα μυαλά μου, να έχω σχέση με κάποιο ενα μήνα να είμαι τραλαλο να μην παίρνω προφύλαξη (γιατί πχ δεν θέλει ο άντρας) να μην θέλω παιδί και να μένω έγκυος.θεωρώ ότι ο καθένας πρέπει να είναι υπευθυνος και αν δεν θέλει παιδί να παίρνει προστασία. Εννοειται δεν βάζω μέσα περιπτώσεις από βιασμούς, ή που έχουν ψυχιατρικά θέματα. Άμα θες να κάνεις παιδί κάνε τον και με ένα τυχαίο στο δρόμο δεν με νοιάζει αλλά να το θες όχι να σου ετυχε από βλακεια.Μιλαω για το θέμα των εκτρώσεων και ειμαι πολύ κατα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Emylia είπε:

Γεια σου Κική!!να σου ζήσει ο μπεμπακος!!

Κ με το καλό ν ξεκινησεις για το δεύτερο 

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ και σου στέλνω μπεμπεδόσκονη!! Τι θα κάνεις θα περιμένεις κάνα δυο μέρες ή θα κάνεις τεστακι; Έχεις σταθερό κύκλο; 

πρίν από 31 λεπτά , Elenhkon είπε:

Να χαίρεσαι το μωράκι σου και σου εύχομαι με το καλό να έρθει και το δεύτερο!!!

Θα σε χρειαστούμε σίγουρα!!!Είναι αρκετά αγχωτική αυτή η περίοδος είναι η αλήθεια αλλά ελπίζω ότι σύντομα αυτά θα είναι μια όμορφη ανάμνηση!

Καλημέρα κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!! Εδώ θα είμαι να σας εμψυχώνω και να βοηθήσω. Καταλαβαίνω απόλυτα τι σημαίνει να προσπαθείς. Για εμένα είχε γίνει εμμονή τόσο όμως που επηρέασε αρνητικά την κατάσταση. Δεν ήθελα να ακούω κάνε υπομονή, μην αγχώνεσαι, θα έρθει όταν θέλει και τα σχετικά. Ευτυχώς όμως συνειδητοποίησα ότι έτσι ήταν τελικά. Χρειάζεται υπομονή και επιμονή αλλά και ψυχική ηρεμία γιατί όλα είναι αλυσίδα. Να είσαι σίγουρη πως θα είναι όμορφη ανάμνηση. Προσπαθείς καιρό; 

πρίν από 45 λεπτά , EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες την ιστορία σου, μας δίνεις ελπίδες, γιατί όλο λέμε η μία στην άλλη να μην αγνωνομαστε αλλά όταν ακουμε και ιστορίες από μανουλες που τα έχουν καταφέρει νομίζω μας ανεβάζει!!

Θα σου κάνω εγώ τις συστάσεις!

Εγώ μόλις τελείωσα με περίοδο οπότε είμαι τελευταία στην σειρά κ ξεκινάω παλι από την αρχή! Η Elenhkon και Emylia είναι σε αναμονή (να μην τους έρθει) και η fofi29, Elina444 και ΚατεριναΣκ είναι τα κορίτσια του μήνα που μόλις έμαθαν τα ευχάριστα !!!!!

@Fofi29 ε σε κάνα μήνα λογικά θα πρέπει σίγουρα η κοιλίτσα στους 3 με 4 δεν φαίνεται;; Να είσαι προετοιμασμένη!γράψε σε σημειωματάριο ερωτήσεις για να κάνεις στον γι'αυτό όταν πας!!

@Emylia η μέρα σου!!! Εύχομαι να μην έρθει, να μην ερθειιιι..νιώθεις τίποτα;;;

 

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ είσαι φοβερή! Αντε με το καλό να ξεκινήσεις σε συμβουλεύω από την δέκατη μέρα μέχρι όσο αντέχεις φουλ επίθεση για να είσαι μέσα στις μέρες. Έχεις σταθερό κύκλο, καταλαβαίνεις την ωορρηξια σου; Εγω μετά την γεννα δεν έχω παρακολουθήσει τι γίνεται είχα γενικά σταθερό 28-29 αντε 30 μέρες. Όμως τώρα δύο μήνες παρατήρησα πως κάνω νωρίς.Εχθες 10η μέρα είχα στάνταρ ωορρηξια με φουλ υγρά τα γνωστά της κ πονακια μέχρι σήμερα. Έχω βέβαια καιρό για προσπάθεια θα δούμε αν ξεκινήσουμε αργότερα γτ τώρα υπάρχει κ άγχος για το οικονομικό από τον άντρα μου κ το καταλαβαίνω. 

@Fofi29 καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη κούκλα μου με το καλό να δεις το σποράκι σου!! Θα ξετρελαθείς με το ποσό γρήγορα μεγαλώνει. Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου μην αγχώνεσαι και θα δεις όσο προχωρά πόσο θα χαλαρώνεις. 

@ΚατεριναΣκ καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη και σε εσένα με το καλό να έρθει το μωράκι σας!! Να σε ρωτήσω επειδή είχα τώρα κάτι μήνες να μπω κ ίσως ξεχνάω αλλά νομίζω τα λέγαμε. Είχες ξανά μείνει; Θυμάμαι σωστά; Είμαι η Beboula25 ημουν και στο '18 και στα μπεμπακια του 2019 αλλά όταν ξαναμπηκα στο φόρουμ μου το έβγαλε κ άλλαξα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...