Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

Just now, Chriss6 είπε:

Θα με ενδιέφερε κι εμένα να μάθω ποιες είναι τελικά οι διαφορές των λουξ απ' τα απλά μονοκλινα..

Κ για τις μαίες των ορόφων βέβαια..

Για τα λουξ ξέρω ότι έχουν δικό τους μπαλκονακι, ψυγειακι,τηλεόραση, air-condition κ πολυθρόνα που ανοίγει για να κοιμάται ο συνοδός.. τώρα στα απλά δεν ξέρω..θα μας βοηθήσει η φίλη @Brigitt

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renez είπε:

Να σου ζήσει κοπέλα μου!!

Κοιτάω κ εγώ την εμπειρία σου καθώς θα γεννήσω εκεί πρώτα ο Θεός..σε λουξ βέβαια αλλά κ πάλι δε ξέρω πόσες διάφορες έχει από το απλό..

σε θέμα καθαριότητας ήταν κομπλέ? Κ επίσης οι μαίες ήταν κοντά σου σε θέματα θηλασμού κτλ? Ο παιδίατρος του νοσοκομείου καλός?

Ευχαριστώ!! Με το καλό εύχομαι!! Λοιπον από διάφορες δεν ξέρω ίσως να είναι τα λουξ πιο καινούρια εμένα πάντως μου φάνηκε τεράστια η διαφορά χρημάτων και δεν ξέρω αν πραγματικά άξιζε από τη στιγμή που στα απλά υπήρχε διαθεσιμοτητα. Υπάρχει στον τέταρτο τμημα θηλασμού που ζητάς και έρχεται κάποια από εκεί και σου δείχνει εγώ επειδή Δυσκολεύτηκα τις φώναξα αρκετές φορές και τις μαιες φώναξα του ορόφου να με βοηθήσουν και ήρθαν αμέσως βέβαια όταν μου είχε πληγώσει το μωρό τόσο πολύ της θηλες που έκλαιγα από τον πόνο και το μωρό πεινουσε εγώ δεν μπορούσα ούτε στη σκέψη να το βάλω στο στήθος μου μας έδωσαν Θήλαστρο με τα χίλια ζορια έλεγαν στον άντρα μου να προσπαθήσω να θηλασω ενώ εγώ υπέφερα ευτυχώς ήρθε μια μαία είδε σε τη κατάσταση ήμουν και μου έδωσε αλλιώς δεν ξέρω τι θα είχα κάνει εκείνη τη μέρα!! Γενικά ήταν καθαρά ερχόταν και η καθαριστρια μια φορά τη μέρα. Παιδίατρο κάθε φορά είχε και διαφορετικό κάθε μέρα δηλαδή οπότε τι να πω έτσι λίγο τα έβλεπε τα βασικά δεν μπορώ οπότε να κρίνω αν ήταν καλοι η όχι. 

Just now, Renez είπε:

Για τα λουξ ξέρω ότι έχουν δικό τους μπαλκονακι, ψυγειακι,τηλεόραση, air-condition κ πολυθρόνα που ανοίγει για να κοιμάται ο συνοδός.. τώρα στα απλά δεν ξέρω..θα μας βοηθήσει η φίλη @Brigitt

Και τα απλά έχουν ψυγείο τηλεόραση (την οποία σε όλα πρέπει να πληρώσεις δεν είναι δωρεάν παροχή) είχε ερκοντισιον δεν χρειάστηκε να το ανοίξουμε οπότε δεν ξέρω αν δούλευε Α είχε και πολυθρόνα που ξαπλωνε και κοιμόταν ο άντρας μου κανονικά!! Μπαλκόνι είχαμε ενιαίο με τα άλλα δωμάτια αλλά κάνα δυο φορές που βγήκα να πάρω αέρα δεν ήταν και κανένας έξω. 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Ευχαριστώ!! Με το καλό εύχομαι!! Λοιπον από διάφορες δεν ξέρω ίσως να είναι τα λουξ πιο καινούρια εμένα πάντως μου φάνηκε τεράστια η διαφορά χρημάτων και δεν ξέρω αν πραγματικά άξιζε από τη στιγμή που στα απλά υπήρχε διαθεσιμοτητα. Υπάρχει στον τέταρτο τμημα θηλασμού που ζητάς και έρχεται κάποια από εκεί και σου δείχνει εγώ επειδή Δυσκολεύτηκα τις φώναξα αρκετές φορές και τις μαιες φώναξα του ορόφου να με βοηθήσουν και ήρθαν αμέσως βέβαια όταν μου είχε πληγώσει το μωρό τόσο πολύ της θηλες που έκλαιγα από τον πόνο και το μωρό πεινουσε εγώ δεν μπορούσα ούτε στη σκέψη να το βάλω στο στήθος μου μας έδωσαν Θήλαστρο με τα χίλια ζορια έλεγαν στον άντρα μου να προσπαθήσω να θηλασω ενώ εγώ υπέφερα ευτυχώς ήρθε μια μαία είδε σε τη κατάσταση ήμουν και μου έδωσε αλλιώς δεν ξέρω τι θα είχα κάνει εκείνη τη μέρα!! Γενικά ήταν καθαρά ερχόταν και η καθαριστρια μια φορά τη μέρα. Παιδίατρο κάθε φορά είχε και διαφορετικό κάθε μέρα δηλαδή οπότε τι να πω έτσι λίγο τα έβλεπε τα βασικά δεν μπορώ οπότε να κρίνω αν ήταν καλοι η όχι. 

Και τα απλά έχουν ψυγείο τηλεόραση (την οποία σε όλα πρέπει να πληρώσεις δεν είναι δωρεάν παροχή) είχε ερκοντισιον δεν χρειάστηκε να το ανοίξουμε οπότε δεν ξέρω αν δούλευε Α είχε και πολυθρόνα που ξαπλωνε και κοιμόταν ο άντρας μου κανονικά!! 

Ααααα ίδια μου ακούγονται εμένα?!^_^

Με κόβω για απλό λοιπόν κ μόνο αν δεν έχει διαθέσιμο θα πάω σε λουξ..εκτός κ αν περιλαμβάνει κάνα τέκνο να μου κάνει μασαζακι κ αέρα λεχώνα γυναίκα να πληρώσω τότε κυρίες μου!! :D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ααααα ίδια μου ακούγονται εμένα?!^_^

Με κόβω για απλό λοιπόν κ μόνο αν δεν έχει διαθέσιμο θα πάω σε λουξ..εκτός κ αν περιλαμβάνει κάνα τέκνο να μου κάνει μασαζακι κ αέρα λεχώνα γυναίκα να πληρώσω τότε κυρίες μου!! :D

Χάχαχα πραγματικά αλλά αν θέλεις ρώτα τις διαφορές ίσως είναι απλά ανακαινισμενα και γι αυτό και η τιμή!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Emena to 2018 κορίτσια μου είχαν φανεί πιο ανακαινισμενη τα λουξ και γιαυτό τα διάλεξα... Αλλά η διαφορά ήταν πολύ μεγάλη στα λεφτά... Εμάς τότε η καθαρίστρια έμπαινε 2 φορές την ημέρα. Κ η τηλεόραση δε δούλευε.. Ήταν με πληρωμή κ στα λουξ. Τα ψυγεια στον 5ο δουλεύουνε κανονικά (έστειλα μήνυμα σε μια νοσηλεύτρια που είχα γνωρίσει στην 1η μου γενα). Έχει αφόρητη ζέστη πλέον κ γω σε 15 μέρες το πολύ θα γεννήσω οπότε το θέμα με ενδιαφέρει. Κ στο 1ο παιδί το άναβα όταν το πηγαιναμε στο παιδίατρο μόνο... 

Στο θέμα θηλασμού πάντως ει αι μέχρι το αλλι άκρο υπέρ. Εγώ όταν αναγκάστηκα να δώσω ξένο μετά με κοιτούσαν με μισό μάτι... Χαχαχα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mpimpikos είπε:

Emena to 2018 κορίτσια μου είχαν φανεί πιο ανακαινισμενη τα λουξ και γιαυτό τα διάλεξα... Αλλά η διαφορά ήταν πολύ μεγάλη στα λεφτά... Εμάς τότε η καθαρίστρια έμπαινε 2 φορές την ημέρα. Κ η τηλεόραση δε δούλευε.. Ήταν με πληρωμή κ στα λουξ. Τα ψυγεια στον 5ο δουλεύουνε κανονικά (έστειλα μήνυμα σε μια νοσηλεύτρια που είχα γνωρίσει στην 1η μου γενα). Έχει αφόρητη ζέστη πλέον κ γω σε 15 μέρες το πολύ θα γεννήσω οπότε το θέμα με ενδιαφέρει. Κ στο 1ο παιδί το άναβα όταν το πηγαιναμε στο παιδίατρο μόνο... 

Στο θέμα θηλασμού πάντως ει αι μέχρι το αλλι άκρο υπέρ. Εγώ όταν αναγκάστηκα να δώσω ξένο μετά με κοιτούσαν με μισό μάτι... Χαχαχα.. 

Χαχαχαχ ποιος σε κοίταζε με μισό μάτι, οι μαίες; Νταξει καλό είναι να υπάρχει υποστήριξη και βοήθεια στο θηλασμό(κι εγώ το εύχομαι να σου πω την αλήθεια), αλλά και η υπερβολή δεν βοηθάει κάπου. Αν έδωσες ξένο φυσικά θα ειχες τους λόγους σου!

Καλά τώρα με αυτό που λες με το κλιματισμό με προβληματίζει πάρα πολύ κι εμένα, εγώ Ιούλιο θα γεννήσω! Δηλαδή τα έχουν κλειστά λόγω ιού ε; Οϊμε τι μας περιμένει με τη ζέστη! Μάλλον θα πάρω κι έναν ανεμιστήρα μαζί μου φαίνεται, και θα τον έχω και την ώρα του τοκετού χαχαχαχαχ

Με το καλό να υποδεχτείς το μπεμπακι σου!!


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Χαχαχαχ ποιος σε κοίταζε με μισό μάτι, οι μαίες; Νταξει καλό είναι να υπάρχει υποστήριξη και βοήθεια στο θηλασμό(κι εγώ το εύχομαι να σου πω την αλήθεια), αλλά και η υπερβολή δεν βοηθάει κάπου. Αν έδωσες ξένο φυσικά θα ειχες τους λόγους σου!

Καλά τώρα με αυτό που λες με το κλιματισμό με προβληματίζει πάρα πολύ κι εμένα, εγώ Ιούλιο θα γεννήσω! Δηλαδή τα έχουν κλειστά λόγω ιού ε; Οϊμε τι μας περιμένει με τη ζέστη! Μάλλον θα πάρω κι έναν ανεμιστήρα μαζί μου φαίνεται, και θα τον έχω και την ώρα του τοκετού χαχαχαχαχ

Με το καλό να υποδεχτείς το μπεμπακι σου!!

Ευχαριστώ πολύ. Κ σε σένα εύχομαι με το καλό. Βασικά δεν είναι λόγω ιού. Αυτό είναι λίγο ψέμα.. Απλα έχουν γεννήτριες λέει κ αποφασίζει η διοίκηση ποτέ θα ανάβουν. Αυτό μου είπαν... Εγώ πάντως σπίτι μου το καίω το κλίμα χαχαχαχ. 

Εννοειτε οι μαιες με κοιτούσαν ναι.. Λες κ δεν ξέρω κ γω τι έγκλημα έκανα... Λένε ότι τα μωρά όταν βγουν από το Μαιευτηριο χάνουν 10τσ100 του βάρους. Εμένα γεννήθηκε 3400κ σε 2 μέρες πήγε 3 κιλα.... Εννοείτε ότι δεν είχα αρκετό γάλα κ έδωσα συμπλήρωμα... Κ ήθελα να πάρω κ το μωρο σπίτι.. Γτ άρχισε να ανεβάζει ίκτερο... Σιγά μην τρελαινομουν με τν θηλασμό. Ήρθαμε σπίτι μετά κ θήλαζα με κανονικά... Δε κατεβαίνει το γάλα σε όλες τόσο γρήγορα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Emena to 2018 κορίτσια μου είχαν φανεί πιο ανακαινισμενη τα λουξ και γιαυτό τα διάλεξα... Αλλά η διαφορά ήταν πολύ μεγάλη στα λεφτά... Εμάς τότε η καθαρίστρια έμπαινε 2 φορές την ημέρα. Κ η τηλεόραση δε δούλευε.. Ήταν με πληρωμή κ στα λουξ. Τα ψυγεια στον 5ο δουλεύουνε κανονικά (έστειλα μήνυμα σε μια νοσηλεύτρια που είχα γνωρίσει στην 1η μου γενα). Έχει αφόρητη ζέστη πλέον κ γω σε 15 μέρες το πολύ θα γεννήσω οπότε το θέμα με ενδιαφέρει. Κ στο 1ο παιδί το άναβα όταν το πηγαιναμε στο παιδίατρο μόνο... 

Στο θέμα θηλασμού πάντως ει αι μέχρι το αλλι άκρο υπέρ. Εγώ όταν αναγκάστηκα να δώσω ξένο μετά με κοιτούσαν με μισό μάτι... Χαχαχα.. 

Χαχαχα καλό εν μέρη γτ πραγματικα το θέλω να τα καταφέρω με το θηλασμό..μακάρι βέβαια να δίνουν κ τις σωστές συμβουλές..

Με το καλό να γεννήσεις κοπέλα μου.

Το φαγητό τρώγεται? Η αίθουσα τοκετού πως είναι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Renez είπε:

Χαχαχα καλό εν μέρη γτ πραγματικα το θέλω να τα καταφέρω με το θηλασμό..μακάρι βέβαια να δίνουν κ τις σωστές συμβουλές..

Με το καλό να γεννήσεις κοπέλα μου.

Το φαγητό τρώγεται? Η αίθουσα τοκετού πως είναι?

Το 2018 το φαγητό εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ. Μη φανταστείς τρελές ποσότητες ομως. Το πρωί δηλαδή 2 Φρυγανιες με Μαρμελάδα κ βούτυρο κ γάλα ή τσαι.. Να σου πω εγώ δε πολύ πεινούσα κιολας. Ήμουν ικανοποιημένη... Η αίθουσα τοκετού είναι μεγάλη καθαρή. Αλλά δεν έδωσα κ πολύ σημασία γτ μπαίνεις για πολύ λίγο εκεί... H αίθουσα Οδυνων είναι μικρή αλλά καθαρή. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/17/2020 at 9:23 AM, Mpimpikos said:

Κορίτσια καλημερα. Γέννησα στο Έλενα το 2018 το 1ο παιδάκι μου και τώρα πρώτα ο Θεός σε λίγους μήνες το 2ο παιδάκι.  Ειχα γιατρό από εκεί μέσα. Πήγαινα και πάω σε πρωινά για υπέρηχο κτλ (αλλά και σε απόγευμα να πήγαινα πάλι δε θα μου έπαιρνε λεφτά. Απλά το απόγευμα είχε μεγάλη αναμονή). Ενώ το πρωί πάω 8 κ15 και σε μια ώρα έχω τελειώσει. Η πτέρυγα είναι ανακαινισμενη, τα δωμάτια είναι πεντακάθαρα. Τα λεφτά που θα πληρώσεις πάνε αναλογικά με το ταμείο που είσαι και με το δωμάτιο που θα διαλέξεις. Εγώ τότε είχα δει τα δίκλινα, μονόκλινα και μονόκλινα λουξ. Κατέληξα σε μονόκλινα λουξ. Μπαίνανε κ καθαριζανε 2 φορές την ημέρα. Το φαγητό πολύ ωραίο (το λέω εγώ που είναι πολύ δύσκολη γενικά). Όλη μέρα μπορούσες να έχεις μέχρι 2 συνοδούς. Οι μαιες πολύ καλές. Το μωρο μόνιμα δίπλα σου. Είτε γεννήσεις φυσιολογικά είτε με καισαρική σε κρατάνε μέσα υποχρεωτικά 4 βράδυα. Εγώ γέννησα φυσιολογικά. Αυτά. Ελπίζω να βοήθησα. Ότι άλλο χρειαστείτε ρωτήστε με. 

Γεια σας και εγώ είμαι στην 12 εβδομάδα και είμαι σε αναζήτηση γιατρού θα μπορούσατε να μου πείτε ποιον είχατε η αν έχετε να προτείνετε κάποιον γιατρό ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2020 at 1:20 PM, Alcedo said:

Γειά σου κορίτσι μου! Με το καλό να γεννήσεις γερό και ευλογημένο μωράκι!

Αυτό είχα σκοπό(να κάνω μαθήματα και να δω τα δωμάτια) αλλά λόγω κάποιων επιπλοκών από τέλος Δεκεμβρίου είμαι μέσα στο σπίτι. Βγήκα μόνο για καμπύλη σακχάρου και μια επίσκεψη στο ιατρείο του γυναικολόγου μου... Όλα καλά κυλάνε αλλά μου έχει πει ιδιαίτερη προσοχή,οπότε καταλαβαίνεις... 

Ψάχνω να δω φωτογραφίες των δωματίων στο ίντερνετ αλλά δεν βρίσκω τίποτα.... :-|

Σεμινάρια ξεκίνησα κάποια δωρεάν OnLine,να έχω μια ιδέα έστω! Βέβαια θα ήταν πολύ καλύτερα του μαιευτηρίου αλλά απ´ το ολότελα...!

 

 

Γεια σας είναι εύκολο να μου πείτε ποιον γιατρό έχετε είναι στο Ελενα?Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων

On 2/18/2020 at 4:05 AM, Φραουλίτσα* said:

 Καλησπέρα απο περιέργεια, ποιον γιατρό είχες; Θέλω και γω να βρω εναν γιατρό στο Έλενα, δεν με πειράζει τόσο η ταρίφα, αλλά βασικά να είναι άνθρωπος. ( Έχω κάποιον υπόψιν μου αλλά σε περίπτωση που δεν ταιριαξουμε.) Ευχαριστώ!!!

Γεια σας φαντάζομαι έχετε βρει κάποιον γιατρό θα μπορούσατε να μου πείτε αν είναι εύκολο γιατί με ενδιαφέρει κ εμένα να είναι καλός σαν άνθρωπος ..θα το εκτιμούσα .

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Mpimpikos είπε:

Το 2018 το φαγητό εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ. Μη φανταστείς τρελές ποσότητες ομως. Το πρωί δηλαδή 2 Φρυγανιες με Μαρμελάδα κ βούτυρο κ γάλα ή τσαι.. Να σου πω εγώ δε πολύ πεινούσα κιολας. Ήμουν ικανοποιημένη... Η αίθουσα τοκετού είναι μεγάλη καθαρή. Αλλά δεν έδωσα κ πολύ σημασία γτ μπαίνεις για πολύ λίγο εκεί... H αίθουσα Οδυνων είναι μικρή αλλά καθαρή. 

Σε ποια αίθουσα μας έχουν αν πάμε με φυσιολογικο τοκετο μέχρι να γεννησουμε στων οδυνων ή στου τοκετού? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες, χρειάζομαι τη βοήθειά σας!! 

@Brigitt να σου ζήσει το μωράκι σου! Να ναι γερό και ευτυχισμένο! 

@Mpimpikos Mε το καλό να γεννήσεις και με έναν πόνο 

@Renez Τα δικα σου τα νέα τα διαβάζω και από τις μανούλες Οκτωβρίου είμαι κ εγώ μια από αυτές! 

@FofiK Με το καλό και εσύ το μωράκι σου, λίγο έμεινε! 

Θέλω τη γνώμη σας... Είμαι 18 εβδ. + 3 ημ., η αρχική μου πρόθεση ήταν να γεννήσω σε ιδιωτικό με γιατρό τον οποίο τον γνώρισα στην αρχή της εγκυμοσύνης μου. Είναι αρκετά καλός αλλά δεν μπορώ να πω ότι είμαι από αυτές που θα τον ακολουθούσαν με κλειστά τα μάτια όπου και αν ξεγεννουσε.  Στο ιδιωτικό θα επιλέξω τρίκλινο για χαμηλότερο κόστος, αλλά όπως καταλαβαίνετε η γέννα θα φτάσει τα 3.500€. Δόξα τω θεώ έχω μια καλή εγκυμοσύνη οπότε τις τελευταίες μέρες αρχίζω και σκέφτομαι το ενδεχόμενο να γεννήσω στο δημόσιο. Διάβασα όλη τη συζήτηση σας στο topic κ πείστηκα ακόμα περισσότερο. Τι θα μου προτείνατε; θα μπορέσει άραγε να με αναλάβει κάποιος γιατρός σε αυτή τη φάση; 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, DemiMom είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες, χρειάζομαι τη βοήθειά σας!! 

@Brigitt να σου ζήσει το μωράκι σου! Να ναι γερό και ευτυχισμένο! 

@Mpimpikos Mε το καλό να γεννήσεις και με έναν πόνο 

@Renez Τα δικα σου τα νέα τα διαβάζω και από τις μανούλες Οκτωβρίου είμαι κ εγώ μια από αυτές! 

@FofiK Με το καλό και εσύ το μωράκι σου, λίγο έμεινε! 

Θέλω τη γνώμη σας... Είμαι 18 εβδ. + 3 ημ., η αρχική μου πρόθεση ήταν να γεννήσω σε ιδιωτικό με γιατρό τον οποίο τον γνώρισα στην αρχή της εγκυμοσύνης μου. Είναι αρκετά καλός αλλά δεν μπορώ να πω ότι είμαι από αυτές που θα τον ακολουθούσαν με κλειστά τα μάτια όπου και αν ξεγεννουσε.  Στο ιδιωτικό θα επιλέξω τρίκλινο για χαμηλότερο κόστος, αλλά όπως καταλαβαίνετε η γέννα θα φτάσει τα 3.500€. Δόξα τω θεώ έχω μια καλή εγκυμοσύνη οπότε τις τελευταίες μέρες αρχίζω και σκέφτομαι το ενδεχόμενο να γεννήσω στο δημόσιο. Διάβασα όλη τη συζήτηση σας στο topic κ πείστηκα ακόμα περισσότερο. Τι θα μου προτείνατε; θα μπορέσει άραγε να με αναλάβει κάποιος γιατρός σε αυτή τη φάση; 

 

Καλέ είσαι τρεληηη????

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ να πας σε δημόσιο,σιγά μη κάθεσαι να σκας 4 μηνιατικα για 4 μερες ρε φίλη γτ δλδ?

το Έλενα επειδή το έχω επισκεφτεί κ έχω δει κ τα δωμάτια στο συστινω ανεπιφύλακτα + ότι τα νοσοκομεία είναι πιο ασφαλή σε περίπτωση κάποιου επείγοντος γεγονότος (άρα ειδικά αν είχες κίνδυνο θα έπρεπε να προτιμήσεις το δημόσιο φίλη!!)

Ο δικός μου γιατρός δε πιστεύω να έχει θέμα που είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη,γενικά τον θεωρώ πολύ καλό κ σαν γιατρό κ σαν άνθρωπο..

Άσε που στο δημόσιο παίρνεις άνετα μονοκλινο με ελάχιστα λεφτά τα λουξ νομίζω είναι 250€/4 βράδυα κ τα απλά πολύ φθηνοτερα..δίνεις στη τελική κ ένα 20ρικο στη μαία κ σε έχει στα ωπα ώπα κ θα είσαι βασίλισσα ;)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...