Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Εγω δεν εχω παει σε πρωινα, αλλά να σου πω το σκέφτηκα ότι παίζει να το κάνουν, να σου πουν τώρα που είναι μονο πρωί δίνε μου τα ίδια. Ποιος ήταν αλήθεια ο γιατρος;

Και απο ότι κατάλαβα απο το ποσό πρέπει να είναι επιμελητής Β έτσι;

Κοριτσια παλι καλα που μιλησαμε και ειδα τι παιζει και ευτυχως ειμαι ακομα στην αρχη ,μια φορα προλαβε να μου τα παρει θα του το πω ευγενικα στο τηλ βαλε με πρωινο ραντεβου στη βαρδια σας , κι αν δεν το πιασει το νοημα θα του μιλησω ξεκαθαρα, γιατι δεν εχω θεμα να περιμενω στην ουρα τι θα παθω ,, ναι επιμελητης β ειναι ...αν θες να ου πω το ονομα πες μ να σου στειλω μνμ ...αν εχεισ βρει ομως γιατρο κ εισαι μια χαδα μην το ψαχνεισ ...κ γω συστημενη πηγα σαυτον ...δεν λεω καλος ειναι οκ ! Μια χαρα τα βρηκαμε αλλα απο οτι φαινεται μου λεει τα μισα   .κ ξερετε κατι . Αν κανω το κορόιδο αυτοσ θα συνεχισει τη δουλεια του κ με αλλα κοριτσια ...το θεμα ειναι ισωσ και με τον τροπο μου και με επομενα περιστατικα  να αποτρεπουμε τετοια σκηνικά....μην γίνει κ τ δημοσιο ,ιδιωτικο ...

  • Μου αρέσει 1

oXECp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, InaRina είπε:

Κοριτσια παλι καλα που μιλησαμε και ειδα τι παιζει και ευτυχως ειμαι ακομα στην αρχη ,μια φορα προλαβε να μου τα παρει θα του το πω ευγενικα στο τηλ βαλε με πρωινο ραντεβου στη βαρδια σας , κι αν δεν το πιασει το νοημα θα του μιλησω ξεκαθαρα, γιατι δεν εχω θεμα να περιμενω στην ουρα τι θα παθω ,, ναι επιμελητης β ειναι ...αν θες να ου πω το ονομα πες μ να σου στειλω μνμ ...αν εχεισ βρει ομως γιατρο κ εισαι μια χαδα μην το ψαχνεισ ...κ γω συστημενη πηγα σαυτον ...δεν λεω καλος ειναι οκ ! Μια χαρα τα βρηκαμε αλλα απο οτι φαινεται μου λεει τα μισα   .κ ξερετε κατι . Αν καμω το κορόιδο αυτοσ θα συνεχισει τη δουλεια του κ με αλλα κοριτσια ...το θεμα ειναι ισωσ και με τον τροπο μου και με επομενα περιστατικα  να αποτρεπουμε τετοια σκηνικά....μην γίνει κ τ δημοσιο ,ιδιωτικο ...

Καλημέρα κοπέλα μου και με το καλό το μωράκι σου!! Καλά μιλάμε απαράδεκτος ο τύπος! Αν μπορείς σε παρακαλώ στείλε μου σε μήνυμα το όνομα του. Κι εμένα με παρακολουθει επιμελητής Β


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, InaRina είπε:

Κοριτσια παλι καλα που μιλησαμε και ειδα τι παιζει και ευτυχως ειμαι ακομα στην αρχη ,μια φορα προλαβε να μου τα παρει θα του το πω ευγενικα στο τηλ βαλε με πρωινο ραντεβου στη βαρδια σας , κι αν δεν το πιασει το νοημα θα του μιλησω ξεκαθαρα, γιατι δεν εχω θεμα να περιμενω στην ουρα τι θα παθω ,, ναι επιμελητης β ειναι ...αν θες να ου πω το ονομα πες μ να σου στειλω μνμ ...αν εχεισ βρει ομως γιατρο κ εισαι μια χαδα μην το ψαχνεισ ...κ γω συστημενη πηγα σαυτον ...δεν λεω καλος ειναι οκ ! Μια χαρα τα βρηκαμε αλλα απο οτι φαινεται μου λεει τα μισα   .κ ξερετε κατι . Αν κανω το κορόιδο αυτοσ θα συνεχισει τη δουλεια του κ με αλλα κοριτσια ...το θεμα ειναι ισωσ και με τον τροπο μου και με επομενα περιστατικα  να αποτρεπουμε τετοια σκηνικά....μην γίνει κ τ δημοσιο ,ιδιωτικο ...

Καλησπέρα!!!! Άν μπορείς στείλε μου το όνομα, εγω δεν εχω βρει γιατρο, ειμαι στην προσπάθεια, αλλά επειδή είμαι ανχωδης και λίγο κοντρόλας θα ήθελα να είχα βρει γιατρο πριν μείνω έγκυος, αν και με τα μέτρα δεν το βλέπω να γίνεται.Μαζεύω πληροφορίες και με λίγη τύχη ελπίζω να βρω κάποιον. Να χεις μια ήρεμη τελειόμηνη κύηση.

Και η αλήθεια είναι το ότι μπορεί να αγαπά λίγο παραπάνω τα λεφτά δεν αφαιρεί απο την αξία του σαν γιατρό, αλλά λέει πολλά για τον χαρακτήρα του.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα είχα ραντεβού στο Έλενα.. Κάποιες κοπέλες μάλλον δεν καταλαβαίνουν την κατάσταση που επικρατεί έξω ή δεν της νοιάζει να κολλήσουν. (δεν εξηγείτε αλλιώς). Όσες έχετε κάνει υπέρηχο στον 1ο όροφο στο Έλενα φαντάζομαι θυμάστε πόσο μικρός είναι ο χώρος..... Ήταν μαζεμένες πάνω από 10 κοπέλες. Και έβγαινε η νοσηλεύτρια απο το γραφείο να φωνάζει κρατάτε αποστάσεις.. Εγώ περίμενα στα ασανσέρ έξω... Αφού με την σειρά τσ φώναζε όλες.. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mpimpikos είπε:

Κορίτσια σήμερα είχα ραντεβού στο Έλενα.. Κάποιες κοπέλες μάλλον δεν καταλαβαίνουν την κατάσταση που επικρατεί έξω ή δεν της νοιάζει να κολλήσουν. (δεν εξηγείτε αλλιώς). Όσες έχετε κάνει υπέρηχο στον 1ο όροφο στο Έλενα φαντάζομαι θυμάστε πόσο μικρός είναι ο χώρος..... Ήταν μαζεμένες πάνω από 10 κοπέλες. Και έβγαινε η νοσηλεύτρια απο το γραφείο να φωνάζει κρατάτε αποστάσεις.. Εγώ περίμενα στα ασανσέρ έξω... Αφού με την σειρά τσ φώναζε όλες.. 

Τι λες τώρα σοβαρά;; Δε πάμε καλά μου φαίνεται!! Καλά έκανες, πωπω μα δεν υπολογίζουν τίποτα ρε γμτ;;;!!!


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, FofiK είπε:

Τι λες τώρα σοβαρά;; Δε πάμε καλά μου φαίνεται!! Καλά έκανες, πωπω μα δεν υπολογίζουν τίποτα ρε γμτ;;;!!!

Μα πριν προλάβω να βγω από τν υπέρηχο έμπαινε η άλλη... Πριν καν βάλω το μπουφάν μου ας πούμε. Ελεος. Ήθελα να τσ πω : εντάξει θα μπεις μη κάνεις έτσι... Χάλια σας λέω... Τόσο καιρό πάω σε πρωινό και στην 1η εγκυμοσύνη κ τώρα τέτοιο χαλί δε ξανά είδα. Και πόσο μάλλον τώρα που υποτίθεται πρέπει να προσέχουμε... Οι μισές χωρίς μάσκα κ γαντια. Ντροπη πραγματικά. Τόσο καιρό πίστευα ότι μόνο οι ηλικιωμένοι δε καταλαβαίνουν την κρισιμοτητα τσ κατάστασης... Αλλα σήμερα έπεσα έξω.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έζησα και εγώ αυτή τη κατάσταση και αύριο θα το ξανά ζήσω γιατί έχω πάλι ραντεβού θα πω τα εξής την πρώτη φορά μας πήρε η κοπέλα από τους υπερηχους από όλες το χαρτί που πρέπει να δώσουμε εκεί έμειναν τέσσερις κοπέλες σε αυτό το χώρο και τις υπόλοιπες που ειμασταν πολλές!! μας πήγαν σε άλλο χώρο αναμονής για να καθόμαστε και να είμαστε πιο μακριά η μία από την αλλη. Αλλά την επόμενη φορά που πήγα και ήταν πάλι πάρα πολλές από τη στιγμή που έδωσα το χαρτί για τον υπέρηχο περίμενα πάρα πολύ ώρα και είπα στην κοπέλα να πάω να κάνω το nst που εκεί είχε λιγότερο κόσμο εκατσα εκεί και πήραν τηλέφωνο εκεί όταν ήρθε η σειρά μου να πάω για υπέρηχο ε περιμενα 2μιση ώρες σύνολο δεν γινόταν να την βγάλω όρθια!! Οπότε είναι και θέμα καλύτερης διαχείρισης από το προσωπικό του νοσοκομείου!! Όσο για τα γαντια που λες ποτέ δεν φόρεσα γάντια και καλύτερα να πλένετε τα χέρια σας συχνά πάρα να φορατε γαντια το λένε οι ειδικοι βεβαίως όχι εγώ! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Επειδή έζησα και εγώ αυτή τη κατάσταση και αύριο θα το ξανά ζήσω γιατί έχω πάλι ραντεβού θα πω τα εξής την πρώτη φορά μας πήρε η κοπέλα από τους υπερηχους από όλες το χαρτί που πρέπει να δώσουμε εκεί έμειναν τέσσερις κοπέλες σε αυτό το χώρο και τις υπόλοιπες που ειμασταν πολλές!! μας πήγαν σε άλλο χώρο αναμονής για να καθόμαστε και να είμαστε πιο μακριά η μία από την αλλη. Αλλά την επόμενη φορά που πήγα και ήταν πάλι πάρα πολλές από τη στιγμή που έδωσα το χαρτί για τον υπέρηχο περίμενα πάρα πολύ ώρα και είπα στην κοπέλα να πάω να κάνω το nst που εκεί είχε λιγότερο κόσμο εκατσα εκεί και πήραν τηλέφωνο εκεί όταν ήρθε η σειρά μου να πάω για υπέρηχο ε περιμενα 2μιση ώρες σύνολο δεν γινόταν να την βγάλω όρθια!! Οπότε είναι και θέμα καλύτερης διαχείρισης από το προσωπικό του νοσοκομείου!! Όσο για τα γαντια που λες ποτέ δεν φόρεσα γάντια και καλύτερα να πλένετε τα χέρια σας συχνά πάρα να φορατε γαντια το λένε οι ειδικοι βεβαίως όχι εγώ! 

Εννοειτε ότι έφταιγε κ το προσωπικό που δεν μεριμνήσει σωστά... Δεν χωρούσες ούτε να περάσεις... 

Όσο για τα γάντια θα διαφωνήσω κάθετα. Γιατί εκεί καθοντουσαν πολύ ώρα και  δεν είχες την δυνατότητα να πλενεσαι. Πιάνεις τον τοίχο ή την καρέκλα ή την πόρτα και μετά με τα ίδια χέρια ανοίγεις την τσάντα σου βάζεις μέσα τα χέρια σου να βρεις το κινητό σου (είναι μια ροή από κινήσεις που κινήσεις χωρίς να το καταλάβεις).. Τα γάντια τα φοράς για προστασία. Αν είναι να τα φοράς και να πιάνεις το πρόσωπο σου ή να κάνεις μια σειρά από κινήσεις τότε ναι τζαμπα τα φοράς.. 

Επειδή ανήκω σε ομάδα υψηλού κινδύνου παίρνω ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα μέτρα που πιστεύω ότι μπορώ όσο είμαι σε νοσοκομείο... Αυτό το χάος με άλλες 12 εγκύους σε ένα τόσο μα τόσο κλειστό και μη αεριζομενο χώρο δε ξανά είδα. Είναι σαν να έβαλες τόσα άτομα σε ένα δωμάτιο.. Και μετά τους πειράζουν οι σύζυγοι στις γέννες... 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Mpimpikos είπε:

Εννοειτε ότι έφταιγε κ το προσωπικό που δεν μεριμνήσει σωστά... Δεν χωρούσες ούτε να περάσεις... 

Όσο για τα γάντια θα διαφωνήσω κάθετα. Γιατί εκεί καθοντουσαν πολύ ώρα και  δεν είχες την δυνατότητα να πλενεσαι. Πιάνεις τον τοίχο ή την καρέκλα ή την πόρτα και μετά με τα ίδια χέρια ανοίγεις την τσάντα σου βάζεις μέσα τα χέρια σου να βρεις το κινητό σου (είναι μια ροή από κινήσεις που κινήσεις χωρίς να το καταλάβεις).. Τα γάντια τα φοράς για προστασία. Αν είναι να τα φοράς και να πιάνεις το πρόσωπο σου ή να κάνεις μια σειρά από κινήσεις τότε ναι τζαμπα τα φοράς.. 

Επειδή ανήκω σε ομάδα υψηλού κινδύνου παίρνω ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα μέτρα που πιστεύω ότι μπορώ όσο είμαι σε νοσοκομείο... Αυτό το χάος με άλλες 12 εγκύους σε ένα τόσο μα τόσο κλειστό και μη αεριζομενο χώρο δε ξανά είδα. Είναι σαν να έβαλες τόσα άτομα σε ένα δωμάτιο.. Και μετά τους πειράζουν οι σύζυγοι στις γέννες... 

 

Ότι μικρόβια κάτσουν στα γυμνά σου χέρια το ίδιο θα κάτσουν και στα γάντια και με τα γάντια θα πιάσεις το κινητό πάλι θα τα μεταφέρεις δεν προστατεύουν από κάτι απλά δημιουργούν μια ψευδεστηση ενώ καλύτερα να προσπαθείς να μην ακουμπάς πουθενά και μπορείς να τα πλένεις έχει και παντού αντισυπτικα εγώ τουλάχιστον βρίσκω να τα πλυνω τα γάντια είναι οκ σε περίπτωση που νοσεις ώστε να μην μεταφέρεις κάτι στον άλλο αλλά και πάλι δεν θα πρέπει να έχεις αγγίξει τα προσωπικά σου αντικείμενα.. Ακόμα και η μάσκα αν είσαι υγιής και την φοράς και έρθω εγώ και νοσω και φτερνιστω πάνω σου δεν θα σε προστατέψει απλά την φοράμε σε περίπτωση που νοσούμε εμείς και δεν το ξέρουμε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα... Όσες γεννατε σε λίγο καιρό το 1ο σας παιδακι έχετε ενημερωθεί για ομφάλιο λωρο? Για δωρεά ή για πληρωμή?  Εγώ αύριο θα πάω να παραλάβω το κιτ... Ευτυχώς που το θυμόμουν από την 1η εγκυμοσύνη... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mpimpikos είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... Όσες γεννατε σε λίγο καιρό το 1ο σας παιδακι έχετε ενημερωθεί για ομφάλιο λωρο? Για δωρεά ή για πληρωμή?  Εγώ αύριο θα πάω να παραλάβω το κιτ... Ευτυχώς που το θυμόμουν από την 1η εγκυμοσύνη... 

Όχι...τι είναι αυτό??

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Renez είπε:

Όχι...τι είναι αυτό??

Όταν είχαμε περάσει στην 1η εγκυμοσύνη το σεμινάριο μας είχαν μιλήσει την 1η μέρα για την δωρεά ή φύλαξη του ομφαλοπλακουντιακου λώρου... Αυτό η αλήθεια είναι ότι είναι μεγάλη συζήτηση.... Κάποιοι πληρώνουν και τα κρατάνε σε ιδιωτικές εταιρείες έτσι ώστε αν τα χρειαστούν να τα χρησιμοποιήσουν... Αλλά μιλάμε για ένα αρκετά υψηλό πόσο και το που τα χρησιμοποιείς είναι μεγάλο θέμα... Καλό είναι να διαβασετε στο ίντερνετ... Εγώ αφού διάβασα κ έψαξα στην 1η γέννα οπως και στην 2η (όταν γεννήσω με το καλό) τα κάνω δωρεά... Δε ξέρω αν κάνει να πω ονομασία από εταιρεία που μπορείτε να ενημερωθείτε κ να παραλάβετε το κιτ... Οποία θέλει τσ στέλνω πμ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Όταν είχαμε περάσει στην 1η εγκυμοσύνη το σεμινάριο μας είχαν μιλήσει την 1η μέρα για την δωρεά ή φύλαξη του ομφαλοπλακουντιακου λώρου... Αυτό η αλήθεια είναι ότι είναι μεγάλη συζήτηση.... Κάποιοι πληρώνουν και τα κρατάνε σε ιδιωτικές εταιρείες έτσι ώστε αν τα χρειαστούν να τα χρησιμοποιήσουν... Αλλά μιλάμε για ένα αρκετά υψηλό πόσο και το που τα χρησιμοποιείς είναι μεγάλο θέμα... Καλό είναι να διαβασετε στο ίντερνετ... Εγώ αφού διάβασα κ έψαξα στην 1η γέννα οπως και στην 2η (όταν γεννήσω με το καλό) τα κάνω δωρεά... Δε ξέρω αν κάνει να πω ονομασία από εταιρεία που μπορείτε να ενημερωθείτε κ να παραλάβετε το κιτ... Οποία θέλει τσ στέλνω πμ... 

Καλημέρα κορίτσι!! Είναι αυτό που είχα διαβάσει ως φύλαξη βλαστοκυττάρων? Ναι στείλε μου αν θες σε πμ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum, να ρωτήσω κάτι, ξέρετε αν στα δημόσια μαιευτήρια κάνουν υποχρεωτικά σε όλες τις εγκύους τεστ για κορονοϊο; Το ζητούν σε κάποια ιδιωτικά, σε όλες και μάλιστα με χρέωση ανεξαρτήτως συμπτωμάτων μετά τα γεγονότα του Περιστερίου . Δεν το θεωρώ λάθος, αλλά όταν ζητείται μαζικά πριν από ένα χειρουργείο σε άτομα ασυμπτωματικα θα έπρεπε η κλινική να το καλύπτει σαν κόστος, είτε να είναι πολύ χαμηλό, είτε μέσω ΕΟΠΥΥ (για αυτό κυρίως φταίει ο ΕΟΠΥΥ). Γνωρίζετε αν στα δημόσια ισχύει το ίδιο. Επίσης κάποια κοπέλα εδώ μπορεί να μου συστήσει κάποιον γυναικολόγο στο Έλενα που να έχει ιατρείο και εκτός νοσοκομειου με πμ? Νομίζω έχει γράψει κάποια κατά καιρούς για κάποιον που είναι στο Έλενα και στο Ρέα. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

On 14/4/2020 at 1:33 ΠΜ, Brigitt είπε:

Αυτό που λες πως θα μένει ο σύνοδος μαζί σου και δεν θα βγαίνει το άκουσα και εγω αλλά έχω μια άλλη απορία αν δεν υπαρχει διαθεσιμότητα σε μονόκλινο και πας σε δίκλινο και είναι και άλλη μέσα εκεί ο σύζυγος λογικά δεν θα μπορεί να μείνει αλλά και τι θα κάνει θα πρέπει να πηγαινοερχεται λογικά.. Δεν μπορώ να καταλάβω!! 

σε αυτο το θεμα το χω απορια εαν δν βρω μονοκλινο τι θα κανω που εχω μονο τον αντρα μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...