Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

μελλουσεσ μανουλεσ απο πατρα?


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ας ρωτήσω και ποιον γυναικολογο έχετε γιατί είμαι σε δίλλημμα?

Δεν μπορώ να σου συστήσω δυστυχώς γιατί δεν έχω γεννήσει στην Πάτρα και το γιατρό τον βλέπεις μόνο από αυτό! Πέρισυ είχα το Χασμάν αλλά φέτος τον Παπαδημάτο γιατί είμαι στο ΤΕΒΕ. Λένε ότι είναι καλός πάντως έχει μεγάλη εμπειρία...καλός φαίνεται!

Εσύ που θα γεννήσεις? Σε νοσοκομείο ή σε κλινική?


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ας ρωτήσω και ποιον γυναικολογο έχετε γιατί είμαι σε δίλλημμα?[/quote

γεια σου Δ+Β φανταζομαι ειναι το πρωτο σου ετσι;;

ποιο γυναικολογο εχεις;;και οπως ρωτησε και η lucky που θα γεννησεις με το καλο το μωρακι σου;;;

εγω ειμαι ηδη μανουλα τριων αγοριων και ακομα δεν σκοπευω να κανω αλλο.τωρα στο μελλον ποτε κανεις δεν ξερει;)

σε οτι μπορουμε να βοηθησουμε.....εδω!!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε περάστε και από την Συνάντηση! Πρόσφατα κανονίσαμε και περάσαμε πολύ καλά!

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=115


Σε ευχαριστώ που ήρθες και με έκανες μανούλα!

858edac668.png

c10a81dc7c.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα πρόβλημα τον υπολογιστη και δε μπορούσα να μπω στο cafe. Είναι το τρίτο μου παιδί αλλά στα δύο προηγούμενα είχα κάνει μάλλον λάθος επιλογές.Τώρα πηγαίνω στον Παπανδρικόπουλο στο Ριο αλλά δεν ακούω τα καλύτερα. Δεν υπάρχει η δυνατότητα να γεννήσω σε ιδιωτικό ξανα γι'αυτό ρωτάω για γυναικολόγο.


Νεφέλη : 1-1-08

Άλκηστις: 1-4-09

Μπεμπούλα: 17-6-10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Είχα πρόβλημα τον υπολογιστη και δε μπορούσα να μπω στο cafe. Είναι το τρίτο μου παιδί αλλά στα δύο προηγούμενα είχα κάνει μάλλον λάθος επιλογές.Τώρα πηγαίνω στον Παπανδρικόπουλο στο Ριο αλλά δεν ακούω τα καλύτερα. Δεν υπάρχει η δυνατότητα να γεννήσω σε ιδιωτικό ξανα γι'αυτό ρωτάω για γυναικολόγο.

γεια....... εγω εχω τον δεκαβαλα αν και στο τελευταιο παιδακι μου με ξεγεννησε ο βερβιτας λογω προβληματος υγειας του πρωτου.και οι δυο κουνιαδες μου τωρα αυτον εχουν.[τον πρωτο].νομισω οτι ακουγεται και τονομα του αντωνακη[αν το λεω καλα]για καλον.ολα αυτα βεβαια στο ριο ετσι!!αυτους ξερω!!!!σε ποιο μηνα ειπαμε πως εισαι;;


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

μπραβο!!!! πολυ κοντα η μια στην αλλη!!!να σου ζησουν!!

δεν ξερω ομως αν μπορεις τωρα ν'αλλαξεις γιατρο!!!

ο.κ εχεις ακουσει διαφορα σε σενα ομως πως ειναι;εσυ εισαι ευχαριστημενη;;

φανταζομαι ολα φυσιολογικα ετσι;;


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με φυσιολογικό και οι δύο γέννες, ελπίζω και η τρίτη. Ττην πρώτη τη γέννησα στο Ολύμπιον. Χάλια εμπειρία! Τή δεύτερη τη γέννησα στο 409 σε έναν ειδικευόμενο, γνωστό γιατι σπούδασα νοσηλευτική και έκανα την πρακτική μου εκεί. Δεν ήταν λάθος επιλογή καθώς είχα βοήθεια από γνωστες μαίες και με βοήθησαν όλοι πολύ αλλά τελείωσε πλέον την ειδικότητά του. Το θέμα μου είναι ότι λόγω στενή λεκάνης αργώ να γεννήσω (14 και 12 ώρες οι γέννες μου).Θέλω να ξέρω πως ο γιατρός θα με περιμένει και δε θα με ξεπετάξει με καισαρική (έχω λόγο που το λέω αυτό) αλλά και στις επισκέψεις μου να είναι ψύχραιμος και να μου δίνει χρόνο για ερωτήσεις κλπ. Στον Παπανδρικόπουλο έχω πάει μία φορά (πριν πήγαινα σε γιατρό έξω) μου φάνηκε καλός και αναλυτικός στον υπέρηχο αλλά όλα έπρεπε να γίνουν σε χρόνο dt, παρ'όλο που τον πλήρωσα κι όλας. Ε, λόγω γνωριμιών όπως προείπα ακούω και διάφορα και αισθάνομαι ανασφάλεια.


Νεφέλη : 1-1-08

Άλκηστις: 1-4-09

Μπεμπούλα: 17-6-10

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με φυσιολογικό και οι δύο γέννες, ελπίζω και η τρίτη. Ττην πρώτη τη γέννησα στο Ολύμπιον. Χάλια εμπειρία! Τή δεύτερη τη γέννησα στο 409 σε έναν ειδικευόμενο, γνωστό γιατι σπούδασα νοσηλευτική και έκανα την πρακτική μου εκεί. Δεν ήταν λάθος επιλογή καθώς είχα βοήθεια από γνωστες μαίες και με βοήθησαν όλοι πολύ αλλά τελείωσε πλέον την ειδικότητά του. Το θέμα μου είναι ότι λόγω στενή λεκάνης αργώ να γεννήσω (14 και 12 ώρες οι γέννες μου).Θέλω να ξέρω πως ο γιατρός θα με περιμένει και δε θα με ξεπετάξει με καισαρική (έχω λόγο που το λέω αυτό) αλλά και στις επισκέψεις μου να είναι ψύχραιμος και να μου δίνει χρόνο για ερωτήσεις κλπ. Στον Παπανδρικόπουλο έχω πάει μία φορά (πριν πήγαινα σε γιατρό έξω) μου φάνηκε καλός και αναλυτικός στον υπέρηχο αλλά όλα έπρεπε να γίνουν σε χρόνο dt, παρ'όλο που τον πλήρωσα κι όλας. Ε, λόγω γνωριμιών όπως προείπα ακούω και διάφορα και αισθάνομαι ανασφάλεια.

Έχει γίνει σίριαλ αυτό με τις γέννες στην Ελλάδα. Σε δημόσιο πληρώνεις, σε ιδιωτικό πληρώνεις περισσότερα και πάλι δεν είναι καλά. Φταίμε απόλυτα εμείς που το έχουμε αποδεχτεί...πληρώνουμε τις ασφάλειες μας τόσα λεφτά και εκείνες δεν μας καλύπτουν ούτε τα απαραίτητα και το λέω αυτό γιατί ξέρω ότι στη Γερμανία που έχουν και υψηλότερους μισθούς γεννούν και νοσηλεύονται και δωρεάν και τους παρέχονται και μαίες κτλ. Αστα! Τώρα πίσω στο θέμα σου αφού θέλεις να αλλάξεις γιατρό και θα γεννήσεις σε δημόσιο αυτή τη φορά γιατί δεν πας να δείς αυτόν της Βίκυ74 που έχει κάνει και 3 παιδιά και είναι ακόμα ευχαριστημένη και αποψή μου είναι ότι πρέπει να είσαι σίγουρη για το γιατρό σου και να τον εμπιστεύεσαι απόλυτα ειδικά κατά τη γέννα...οπότε η επιλογή είναι δική σου μέχρι τη τελευταία στιγμή! Και συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λές ότι θέλεις να σου αφήσει και το χρόνο σου γιατί και γώ χρειάστηκα 15 ώρες για να γεννήσω και δεν θα ήθελα να σκέφτομαι ότι αν αργούσα παραπάνω θα μου έκαναν καισαρική χωρίς να είναι αναγκαία!Πάντως μη διστάσεις να αλλάξεις γιατρό!


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


[quote=Δ+Β;152528Θέλω να ξέρω πως ο γιατρός θα με περιμένει και δε θα με ξεπετάξει με καισαρική (έχω λόγο που το λέω αυτό) αλλά και στις επισκέψεις μου να είναι ψύχραιμος και να μου δίνει χρόνο για ερωτήσεις κλπ.

δυστυχως αυτο στους συγκεκριμενους γιατρους δεν υπαρχει!!!5 λεπτα με το ρολοι η επισκεψη!!!!βεβαια εγω στο δεκαβαλα πηγαινα με τις ερωτησουλες μου γραμμενες σε χαρτακι και δεν εφευγα πριν παρω απαντηση!!!!

οσο για την καισαρικη ....μπορεις να το συζητησεις μαζι τους αυτο και να το απαιτησεις!!!

εγω στο πρωτο αντιμετωπισα προβλημα και εκανα καισαρικη ενω ειχαν ξεκινησει οι πονοι κανονικα!!!!!τωρα για τον αντωνακη εχω ακουσει οτι ειναι πιο συνεργασιμος ......αυτα!!!!ευχομαι ολα να σου πανε καλα και με το καλο το μωρακι σου!!!!

οποτε θελεις εδω ειμαστε!!!!να μπαινεις να μαθαινουμε νεα σου!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!

κι εγώ μέλλουσα μανούλα είμαι από Πάτρα. Είμαι στην όγδοη εβδομάδα κ την Πέμπτη θα πάω για πρώτη φορά στον γιατρό. Είμαι σε δίλημμα. Μου έχουν προτείνει έναν γιατρό ονόματι Σπηλιώπουλο στο 409 κ τον Μαρκαντές στο ολύμπιο. Δεν είμαστε άνετοι οικονομικά αλλά θα μπορέσουμε να πάω στο ολύμπιο. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε? Έχετε ακουστά αυτούς τους γιατρούς? Επίσης που είναι καλύτερα να γεννήσω στο ολύμπιο η στο 409? Κ τέλος μήπως μπορείτε να μου πείτε πόση περίπου είναι η οικονομική διαφορά ανάμεσα σε 409 κ ολύμπιο?

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω πολυ!!!

εγω γεννησα στο ριο και τα τρια μου παιδια!!!

για τους γιατρους δεν μπορω να σου πω τπτ αλλα δεν νομιζω οτι συγκρινεται το ολυμπιο με το 409!!!!

ομως για μενα παιζει ρολο μονο ογιατρος!!!!

ψαξτο λιγο και μπες να μας πεις τα νεα σου!!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τον κύριο αυτόν που λες για Ολυμπιον δεν τον ξέρω αλλά επειδή έχω άσχημη εμπειρία από το συγκεκριμένο 'νοσοκομείο?' λέω ΟΧΙ, ΟΧΙ,ΟΧΙ!!!!!! Ο Σπηλιώπουλος είναι καλός γιατρός, συζητήσιμος και δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω αλλά είναι 'χύμα τύπος'. Εχω ακούσει πως ζητάει αμοιβή για τη γέννα (καμία σχέση με αυτά που θα δώσεις σε ιδιωτικό) αλλά δεν είμαι σίγουρη γιάυτό γιατί δεν έχω προσωπική εμπειρία. Ψηφίζω με 1000 409. Στην τελική κλείσε ένα ραντεβού μαζί του και αποφάσισε ανάλογα με την εντύπωση που θα σου κάνει. Στο ιδιωτικό συνήθως θες περίπου 2800 ευρώ για φυσιολογικό και περιπου 3400 για καισαρική. Η θερμοκοιτίδα είναι 200 ευρώ την ημέρα και η εοισκληρίδιος 350-400 ευρώ.


Νεφέλη : 1-1-08

Άλκηστις: 1-4-09

Μπεμπούλα: 17-6-10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!

κι εγώ μέλλουσα μανούλα είμαι από Πάτρα. Είμαι στην όγδοη εβδομάδα κ την Πέμπτη θα πάω για πρώτη φορά στον γιατρό. Είμαι σε δίλημμα. Μου έχουν προτείνει έναν γιατρό ονόματι Σπηλιώπουλο στο 409 κ τον Μαρκαντές στο ολύμπιο. Δεν είμαστε άνετοι οικονομικά αλλά θα μπορέσουμε να πάω στο ολύμπιο. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε? Έχετε ακουστά αυτούς τους γιατρούς? Επίσης που είναι καλύτερα να γεννήσω στο ολύμπιο η στο 409? Κ τέλος μήπως μπορείτε να μου πείτε πόση περίπου είναι η οικονομική διαφορά ανάμεσα σε 409 κ ολύμπιο?

Όπως έχω γράψει και παραπάνω δεν έχω γεννήσει στην Πάτρα και δεν μπορώ να σου πώ τίποτα για τους γιατρούς...πάντως θα καταλαβαίνεις και σύ ότι η μεγάλη διαφορά στην τιμή οφείλεται στις εγκαταστάσεις των 2 νοσοκομείων. Αν από την άλλη πάλι δεν σε ενοχλεί το στυλ του 409 για τις 4 μέρες τότε θα σου έλεγα να γεννήσεις εκεί και να βάλεις τα υπόλοιπα λεφτά στο λογαριασμό του παιδιού σου αν σου περισσεύουν.


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...