Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Όχι καλή αύξηση χοριακης


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου!! 

Την Πέμπτη που περίμενα περίοδο 6/8 έκανα χοριακη και βγήκε 52.

Την δευτερα 10/8 ξανακάνω και βγήκε 565

Σημερα Πέμπτη 13/8 ξαναέκανα και βγήκε 1200.Δηλαδη αντί να διπλασιαστεί σε 48 ώρες, διπλασιαστηκε σε 72.

Απο σήμερα το πρωί έχω αίμα, χωρίς πόνο όμως και όχι σε μεγάλες ποσότητες. 

Απλά είμαι χάλια ψυχολογικά. Όλο σκέφτομαι τα χειρότερα. Ο γιατρός είπε επανάληψη της χοριακης την Δευτέρα και τότε θα δούμε... 

Εχω χάσει κάθε ελπίδα.. Προσπαθώ να το χωνέψω ότι πάει το σπορακι μου, το χάνω.... 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pink strawberry είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! 

Την Πέμπτη που περίμενα περίοδο 6/8 έκανα χοριακη και βγήκε 52.

Την δευτερα 10/8 ξανακάνω και βγήκε 565

Σημερα Πέμπτη 13/8 ξαναέκανα και βγήκε 1200.Δηλαδη αντί να διπλασιαστεί σε 48 ώρες, διπλασιαστηκε σε 72.

Απο σήμερα το πρωί έχω αίμα, χωρίς πόνο όμως και όχι σε μεγάλες ποσότητες. 

Απλά είμαι χάλια ψυχολογικά. Όλο σκέφτομαι τα χειρότερα. Ο γιατρός είπε επανάληψη της χοριακης την Δευτέρα και τότε θα δούμε... 

Εχω χάσει κάθε ελπίδα.. Προσπαθώ να το χωνέψω ότι πάει το σπορακι μου, το χάνω.... 

 

Προγεστερόνη έκανες;;;με 1200 χοριακη γιατί να ξεκίνησε μια αποβολή ας πούμε νομίζω εγώ όταν παλινδρομησα κ μου ήρθε ελάχιστο αιματακι η χοριακη μου ήταν σχεδόν 5 από φουλ που ηταν.μηπως σου λείπει προγεστερόνη βρε παιδί μου;;;δεν πιστεύω ότι είναι αποβολή.ξεκουρασου πάρε τον γιατρό σου σίγουρα ξεκινάς ουτρογκεσταν θα σου πει.δεν αποβάλλεις κορίτσι μου με 1200 χοριακη.ταπεινη μου γνωμη.η χοριακη σου υπερδιπλασιάζεται θαύμα.τωρα από Δευτέρα που είχες 565 μέχρι Τετάρτη έπρεπε να είχε διπλασιαστεί κ διπλασιάστηκε Πέμπτη πάλι δεν πειράζει...δύο με τρεις μέρες γίνεται διπλασιασμός.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Προγεστερόνη έκανες;;;με 1200 χοριακη γιατί να ξεκίνησε μια αποβολή ας πούμε νομίζω εγώ όταν παλινδρομησα κ μου ήρθε ελάχιστο αιματακι η χοριακη μου ήταν σχεδόν 5 από φουλ που ηταν.μηπως σου λείπει προγεστερόνη βρε παιδί μου;;;δεν πιστεύω ότι είναι αποβολή.ξεκουρασου πάρε τον γιατρό σου σίγουρα ξεκινάς ουτρογκεσταν θα σου πει.δεν αποβάλλεις κορίτσι μου με 1200 χοριακη.ταπεινη μου γνωμη

Όχι δεν έκανα προγεστερονη. Ο γιατρός λέει ότι σε αυτή τη φάση δεν είναι τίποτα στο χερι μας... Δεν μπορούμε να παρεμβουμε κάπου. Έχω την εντύπωση ότι είναι διακοπές και απλά δεν πολύ ασχολείται. Έχω τρελαθεί... Ψάχνω να κάνω έναν υπέρηχο να δω τι γίνεται εκεί μέσα... Πως θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα δεν ξέρω... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pink strawberry είπε:

Όχι δεν έκανα προγεστερονη. Ο γιατρός λέει ότι σε αυτή τη φάση δεν είναι τίποτα στο χερι μας... Δεν μπορούμε να παρεμβουμε κάπου. Έχω την εντύπωση ότι είναι διακοπές και απλά δεν πολύ ασχολείται. Έχω τρελαθεί... Ψάχνω να κάνω έναν υπέρηχο να δω τι γίνεται εκεί μέσα... Πως θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα δεν ξέρω... 

Σε παρακαλώ αν σου πει δεν κάνεις τίποτα άσε τον βλάκα κ πάνε αλλού.δε ν μπορώ να σου πω εγώ τι θα κάνεις αλλά 1000 τα εκατό θα σου δώσει ο γιατρός προγεστερόνη.αυτο περνάει από το χέρι του.μην περιμένεις Δευτέρα γιατί μπορεί να διακινδυνεύεις μια καλή εγκυμοσύνη.σημερα όμως όχι Δευτέρα κ ξεκουράσου.ξαπλα αν μπορεις.με 1000 χοριακη στον υπέρηχο και σάκο θα δεις αλλά πρέπει να δεις την προγεστερόνη σου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Σε παρακαλώ αν σου πει δεν κάνεις τίποτα άσε τον βλάκα κ πάνε αλλού.δε ν μπορώ να σου πω εγώ τι θα κάνεις αλλά 1000 τα εκατό θα σου δώσει ο γιατρός προγεστερόνη.αυτο περνάει από το χέρι του.μην περιμένεις Δευτέρα γιατί μπορεί να διακινδυνεύεις μια καλή εγκυμοσύνη.σημερα όμως όχι Δευτέρα κ ξεκουράσου.ξαπλα αν μπορεις

Εχω πανικοβληθει....ποιον να βρω παραμονή της Παναγίας.... Μπορείς να με βοηθήσεις??? Έχεις κανένα υπόψιν σου να πάω να διαλευκάνει λίγο τα πράγματα?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pink strawberry είπε:

Εχω πανικοβληθει....ποιον να βρω παραμονή της Παναγίας.... Μπορείς να με βοηθήσεις??? Έχεις κανένα υπόψιν σου να πάω να διαλευκάνει λίγο τα πράγματα?? 

Κορίτσι καλησπέρα..Αθήνα είσαι??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pink strawberry είπε:

Εχω πανικοβληθει....ποιον να βρω παραμονή της Παναγίας.... Μπορείς να με βοηθήσεις??? Έχεις κανένα υπόψιν σου να πάω να διαλευκάνει λίγο τα πράγματα?? 

Εγώ είμαι επαρχία κατερινη.μην πανικοβάλλεται καθόλου όμως.βρες έναν γυναικολόγο της περιοχής σου και πάρε ένα τηλέφωνο.αυτον τον πήρες του είπες έχεις αίμα και δεν σου έδωσε ουτρογκεσταν;;;;πολύ στενοχωριέμαι που μας βλέπουν σαν αγελαδες.τους βαρέθηκα.γι αυτό εγώ όλη την ώρα χωνομαι κ δυστυχώς δυσκολα κερδίζουν την εμπιστοσύνη μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εγώ είμαι επαρχία κατερινη.μην πανικοβάλλεται καθόλου όμως.βρες έναν γυναικολόγο της περιοχής σου και πάρε ένα τηλέφωνο.αυτον τον πήρες του είπες έχεις αίμα και δεν σου έδωσε ουτρογκεσταν;;;;

Τον πήρα ναι και μου είπε να κάνω χοριακη την δευτερα και θα δούμε... Τι να πω.... Δεν ξέρω ρε κορίτσια...

 

Just now, Emilly είπε:

Εγώ είμαι επαρχία κατερινη.μην πανικοβάλλεται καθόλου όμως.βρες έναν γυναικολόγο της περιοχής σου και πάρε ένα τηλέφωνο.αυτον τον πήρες του είπες έχεις αίμα και δεν σου έδωσε ουτρογκεσταν;;;;

 

Link to comment
Share on other sites

Άκουσε με,πήγαινε αύριο πρωί στο Έλενα ή το Αλεξάνδρα ή το Αρεταίειο, οποίο είναι πιο κοντά σου. Είναι κ τα τρία τα καλύτερα δημόσια μαιευτήρια στην Αθήνα.

Πας δωρεάν (αρκεί να έχεις ΙΚΑ αλλιώς έχει μικρή συμμετοχή) σε βλέπει ο γιατρός που εφημερεύει κ κάνεις τον υπερηχο να δεις που βρίσκεσαι. Βέβαια μάλλον τόσο νωρίς αγάπη μου δε θα φανεί κάτι αλλά θα δει αν υπάρχει έστω ο σάκος ή αποκόλληση..

Κ θα σου γράψει αν χρειαστεί ουτροτζεσταν ή οτιδήποτε άλλο ώστε να μη χάνεις κρισιμες ημέρες!

Έπειτα αφού όλα είναι καλά πρώτα ο Θεός ηρεμείς κ ψάχνεις άλλον γιατρό!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pink strawberry είπε:

Τον πήρα ναι και μου είπε να κάνω χοριακη την δευτερα και θα δούμε... Τι να πω.... Δεν ξέρω ρε κορίτσια...

 

 

Θα τρελαθώ .ας πει και κανένα άλλο κορίτσι.παντα μα πάντα μα πάντα όλες παιρνουνε ουτρογκεσταν όταν έχουν αιματακι.αλλο όταν έχουν πάτο χοριακη κ σου λέει ο γιατρός ας το να φύγει είναι βιοχημική.εεε τι να πω.παρτον σε παρακαλώ κ πες του ως την Δευτέρα να πάρω ουτρογκεσταν;;;;δηλαδή δεν σου είπε ούτε ξεκουράσου;;;τι γιατρος είναι αυτός;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Άκουσε με,πήγαινε αύριο πρωί στο Έλενα ή το Αλεξάνδρα ή το Αρεταίειο, οποίο είναι πιο κοντά σου. Είναι κ τα τρία τα καλύτερα δημόσια μαιευτήρια στην Αθήνα.

Πας δωρεάν (αρκεί να έχεις ΙΚΑ αλλιώς έχει μικρή συμμετοχή) σε βλέπει ο γιατρός που εφημερεύει κ κάνεις τον υπερηχο να δεις που βρίσκεσαι. Βέβαια μάλλον τόσο νωρίς αγάπη μου δε θα φανεί κάτι αλλά θα δει αν υπάρχει έστω ο σάκος ή αποκόλληση..

Κ θα σου γράψει αν χρειαστεί ουτροτζεσταν ή οτιδήποτε άλλο ώστε να μη χάνεις κρισιμες ημέρες!

Έπειτα αφού όλα είναι καλά πρώτα ο Θεός ηρεμείς κ ψάχνεις άλλον γιατρό!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Πάρα πολύ!!! Κάτι τέτοιο θα κάνω!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Άκουσε με,πήγαινε αύριο πρωί στο Έλενα ή το Αλεξάνδρα ή το Αρεταίειο, οποίο είναι πιο κοντά σου. Είναι κ τα τρία τα καλύτερα δημόσια μαιευτήρια στην Αθήνα.

Πας δωρεάν (αρκεί να έχεις ΙΚΑ αλλιώς έχει μικρή συμμετοχή) σε βλέπει ο γιατρός που εφημερεύει κ κάνεις τον υπερηχο να δεις που βρίσκεσαι. Βέβαια μάλλον τόσο νωρίς αγάπη μου δε θα φανεί κάτι αλλά θα δει αν υπάρχει έστω ο σάκος ή αποκόλληση..

Κ θα σου γράψει αν χρειαστεί ουτροτζεσταν ή οτιδήποτε άλλο ώστε να μη χάνεις κρισιμες ημέρες!

Έπειτα αφού όλα είναι καλά πρώτα ο Θεός ηρεμείς κ ψάχνεις άλλον γιατρό!!

Renez νομίζω πρέπει να της δώσουν αγωγή κ ως αύριο.προγεστερονη.καποιος γιατρός να την συμβουλέψει.εχει αίμα.γιατι να την αφήσει έτσι;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pink strawberry είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Πάρα πολύ!!! Κάτι τέτοιο θα κάνω!!!! 

Αυτό κάνε ,δεν είναι τίποτε ειλικρινα!! Κ εγώ έλεγα τη πρώτη μέρα κ τι πρέπει να κάνω κ που πάω κτλ..

Πας στο μαιευτήριο,λες στην είσοδο του μαιευτηριου ήρθα για τα πρωινά ραντεβού με γυναικολο κ σε στέλνουν στο σωστό μέρος..εκεί στην υποδοχή λες θέλω ένα ραντεβού άμεσο για υπέρηχο κ σου δίνουν ένα χαρτί σαν μηδενική απόδειξη κ περιμένεις να σε εξετάσουν.. θα δεις θα τα βρεις όλα είναι πολλές εκεί πρώτη φορά όπως θα πας εσύ..

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου!

Just now, Emilly είπε:

Renez νομίζω πρέπει να της δώσουν αγωγή κ ως αύριο.προγεστερονη.καποιος γιατρός να την συμβουλέψει.εχει αίμα.γιατι να την αφήσει έτσι;;

Κ τώρα το απόγευμα μπορεί επίσης να πάει σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο..αν συνεχίζεται το αίμα καλύτερα να πάει τώρα έχεις δίκιο..απλά το απόγευμα θα πρέπει να πληρώσεις για το ραντεβού με τον γιατρό..(τα πρωινά είναι οι εφημερίες που είναι δωρεάν τα απογεύματα είναι σαν να πηγαίνεις στο "ιατρείο" τους κ διαλέγεις εσύ ποιον γιατρό θες αν έχεις προτίμηση..)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αυτό κάνε ,δεν είναι τίποτε ειλικρινα!! Κ εγώ έλεγα τη πρώτη μέρα κ τι πρέπει να κάνω κ που πάω κτλ..

Πας στο μαιευτήριο,λες στην είσοδο του μαιευτηριου ήρθα για τα πρωινά ραντεβού με γυναικολο κ σε στέλνουν στο σωστό μέρος..εκεί στην υποδοχή λες θέλω ένα ραντεβού άμεσο για υπέρηχο κ σου δίνουν ένα χαρτί σαν μηδενική απόδειξη κ περιμένεις να σε εξετάσουν.. θα δεις θα τα βρεις όλα είναι πολλές εκεί πρώτη φορά όπως θα πας εσύ..

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου!

Κ τώρα το απόγευμα μπορεί επίσης να πάει σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο..αν συνεχίζεται το αίμα καλύτερα να πάει τώρα έχεις δίκιο..απλά το απόγευμα θα πρέπει να πληρώσεις για το ραντεβού με τον γιατρό..(τα πρωινά είναι οι εφημερίες που είναι δωρεάν τα απογεύματα είναι σαν να πηγαίνεις στο "ιατρείο" τους κ διαλέγεις εσύ ποιον γιατρό θες αν έχεις προτίμηση..)

Ας ειναι.καλυτερα να πάει ως επείγον.να την φροντίσουν την κοπελα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...