Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Όχι καλή αύξηση χοριακης


Recommended Posts

Just now, Pink strawberry είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!! Βρίσκω απόλυτη στήριξη εδώ μέσα και παίρνω κουράγιο. Μου ήρθαν όλα τόσο ξαφνικά.... Είμαι μόλις 30 και με την πρώτη φορά που κάναμε ελεύθερα έπιασα το σπορακι μας και ήταν εξωμητριο. 

Χωρίς να έχω κανένα ιστορικό, χωρίς κανένα επιβαρυντικό παράγοντα απ ότι είπε ο γιατρός... Απλά ατυχία... 

Ο μόνος μου φόβος είναι τώρα μην το ξαναπαθω...αλλα έχεις δίκιο η επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο πολύ που και να το ξαναπαθω, θα κάνω μια εξωσωματική και θα είμαι σίγουρη ότι μπήκε στο σωστό μέρος... 

δεν θα το ξαναπαθεις αυτο ...κ γω στα 28 με την μια επιασα κ μπαμ εξωμητριο...μετα ειχα πολλες φυσικες συλλήψεις που για διάφορους λογους δεν προχώρησαν...δεν έχει σημασία....αυτο που εχει ειναι ότι μπορείς κ ειμαι  σιγουρη  οτι θα τα καταφερεις ...λ με μια σάλπιγγα ακομα ειναι πολυ ευκολο...εισαι γόνιμη  κ ολα θα πανε καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

Να σας στείλω το όνομα του πρώην γυναικολόγο μου να μην πάτε ποτέ μα ποτέ ούτε για Παπ έλεγα ότι έχω συσπάσεις και δεν με πίστεψε ούτε μια φορά έλεγε:πρώτη φορά έγκυος που ξέρεις πως είναι οι συσπάσεις, έλεγα μετρήστε τον τράχηλο μου μην τυχόν και κονταινει από τις συσπάσεις δεν τον μέτρησε ποτέ έλεγε:και να κονταινει δεν μπορούμε να κανουμε τίποτα και μπορεί να ανοίξει ανά πάσα στιγμή και να γεννήσεις δεν θα προλάβουμε τίποτα αλλά ταυτόχρονα με μπουκωνε στα trofocard μην τυχόν και είναι συσπάσεις επίσης είχε κάνει κονέ με την μικροβιολόγο συγγενείς μάλλον και μου βγάλανε λάθος το Atest το οποίο έμαθα εκ των υστέρων ότι έχει καταργηθεί λόγω μη εγκυρότητας και μόλις μου βγάλε χαμηλο το ποσοστό για σύνδρομο down ήθελε να με στείλει σε δικό του άνθρωπο να μου κάνει αμνιοπαρακέντηση ένα απόγευμα ολόκληρο προσπαθούσε να με πείσει να το κάνω ώσπου είπα θα πάω σε άλλο μικροβιολογικό εργαστήριο και βγήκαν οι σωστές τιμές....έλεος τόσο χασάπης όσο δεν παει

Και κόντεψα να γεννήσω πρόωρα αν δεν πήγαινα στο νοσοκομείο δεν με ξαναείδε ποτέ

Κοριτσια σπο γιατρουσ στην κατερινη την εχω πατησει πολλεσ φορεσ...

Παλια ειχα μια γυναικα που ολα τελεια τα εβρισκε ενω ειχα μια ντουζινα κ βαλε ινομυωματα...την αλλαξα οταν εμαθα πωσ τα λεφτα απο τα παπ τεστ τα παιρνει η ιδια..δεν τα στελνε ποτε σε μικροβιολογικο..τησ το χαν κλεοσει για λιγο το γραφειο.

Ο επομενοσ που πηγα..χλιδη το γραφειο με πολυ κοσμο..τα ινομυωματα τα βρηκε αλλα οταν προεκυψε το εξωνητριο δεν με ανελαβε( κ ευτυχωσ γιατι μπορει να με πετσοκοβε) κ με αφησε στη μοιρα μου να παω μονη σε δημοσιο νοσοκομειο στην θεσσαλονικη..εκ των υστερων μαθαινω πωσ εχασε κ μωρο σχςδον τελειομηνο..μιασ παλιασ αυμμαθητριασ μου..κ ακουσα κ αλλα που δεν ξερω κατα ποσο ευσταθουν..στα ευκολα ολοι καλοι ειναι...

Οποτε εγω κατερινη no...

Ειδικα με τον πατερα μου που ειχε καρκινο του δερματοσ κ αλλαξαμε ποσεσ ειδικοτητεσ..ο ενασ του λεγε μυοσκελετικο..ο αλλοσ η μεση..ο αλλοσ ψυχολογικο...τρελαθηκαμε..ειχε ογκο κ του λεγανε λιπωμα...ουτε να τα θυμαμαι...

5 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

Να σας στείλω το όνομα του πρώην γυναικολόγο μου να μην πάτε ποτέ μα ποτέ ούτε για Παπ έλεγα ότι έχω συσπάσεις και δεν με πίστεψε ούτε μια φορά έλεγε:πρώτη φορά έγκυος που ξέρεις πως είναι οι συσπάσεις, έλεγα μετρήστε τον τράχηλο μου μην τυχόν και κονταινει από τις συσπάσεις δεν τον μέτρησε ποτέ έλεγε:και να κονταινει δεν μπορούμε να κανουμε τίποτα και μπορεί να ανοίξει ανά πάσα στιγμή και να γεννήσεις δεν θα προλάβουμε τίποτα αλλά ταυτόχρονα με μπουκωνε στα trofocard μην τυχόν και είναι συσπάσεις επίσης είχε κάνει κονέ με την μικροβιολόγο συγγενείς μάλλον και μου βγάλανε λάθος το Atest το οποίο έμαθα εκ των υστέρων ότι έχει καταργηθεί λόγω μη εγκυρότητας και μόλις μου βγάλε χαμηλο το ποσοστό για σύνδρομο down ήθελε να με στείλει σε δικό του άνθρωπο να μου κάνει αμνιοπαρακέντηση ένα απόγευμα ολόκληρο προσπαθούσε να με πείσει να το κάνω ώσπου είπα θα πάω σε άλλο μικροβιολογικό εργαστήριο και βγήκαν οι σωστές τιμές....έλεος τόσο χασάπης όσο δεν παει

Και κόντεψα να γεννήσω πρόωρα αν δεν πήγαινα στο νοσοκομείο δεν με ξαναείδε ποτέ

Αυτοσ παιζει να ειναι ο πρωην γιατροσ μου...

3 ώρες πρίν, Pink strawberry είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!! Βρίσκω απόλυτη στήριξη εδώ μέσα και παίρνω κουράγιο. Μου ήρθαν όλα τόσο ξαφνικά.... Είμαι μόλις 30 και με την πρώτη φορά που κάναμε ελεύθερα έπιασα το σπορακι μας και ήταν εξωμητριο. 

Χωρίς να έχω κανένα ιστορικό, χωρίς κανένα επιβαρυντικό παράγοντα απ ότι είπε ο γιατρός... Απλά ατυχία... 

Ο μόνος μου φόβος είναι τώρα μην το ξαναπαθω...αλλα έχεις δίκιο η επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο πολύ που και να το ξαναπαθω, θα κάνω μια εξωσωματική και θα είμαι σίγουρη ότι μπήκε στο σωστό μέρος... 

Κοιτα...κ εξωσωματικη να κανεισ.το που θα  φυτευειι ειναι αλλο θεμα...εγω μιλησα για εξωσωματικη εφοσον χαθει κ η αλλη σαλπιγγα...κατι που αποκλειεται να γινει..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Κοριτσια σπο γιατρουσ στην κατερινη την εχω πατησει πολλεσ φορεσ...

Παλια ειχα μια γυναικα που ολα τελεια τα εβρισκε ενω ειχα μια ντουζινα κ βαλε ινομυωματα...την αλλαξα οταν εμαθα πωσ τα λεφτα απο τα παπ τεστ τα παιρνει η ιδια..δεν τα στελνε ποτε σε μικροβιολογικο..τησ το χαν κλεοσει για λιγο το γραφειο.

Ο επομενοσ που πηγα..χλιδη το γραφειο με πολυ κοσμο..τα ινομυωματα τα βρηκε αλλα οταν προεκυψε το εξωνητριο δεν με ανελαβε( κ ευτυχωσ γιατι μπορει να με πετσοκοβε) κ με αφησε στη μοιρα μου να παω μονη σε δημοσιο νοσοκομειο στην θεσσαλονικη..εκ των υστερων μαθαινω πωσ εχασε κ μωρο σχςδον τελειομηνο..μιασ παλιασ αυμμαθητριασ μου..κ ακουσα κ αλλα που δεν ξερω κατα ποσο ευσταθουν..στα ευκολα ολοι καλοι ειναι...

Οποτε εγω κατερινη no...

Ειδικα με τον πατερα μου που ειχε καρκινο του δερματοσ κ αλλαξαμε ποσεσ ειδικοτητεσ..ο ενασ του λεγε μυοσκελετικο..ο αλλοσ η μεση..ο αλλοσ ψυχολογικο...τρελαθηκαμε..ειχε ογκο κ του λεγανε λιπωμα...ουτε να τα θυμαμαι...

Αυτοσ παιζει να ειναι ο πρωην γιατροσ μου...

Κοιτα...κ εξωσωματικη να κανεισ.το που θα  φυτευειι ειναι αλλο θεμα...εγω μιλησα για εξωσωματικη εφοσον χαθει κ η αλλη σαλπιγγα...κατι που αποκλειεται να γινει..

από Παπ το επίθετο του ξεκινάει....ΜΑΚΡΥΑ....Τώρα έχω έναν καλό από Κατερίνη μου φερθηκε σαν άνθρωπο στο νοσοκομείο που δούλευε και πλέον πάω στο ιατρείο του


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

από Παπ το επίθετο του ξεκινάει....ΜΑΚΡΥΑ....Τώρα έχω έναν καλό από Κατερίνη μου φερθηκε σαν άνθρωπο στο νοσοκομείο που δούλευε και πλέον πάω στο ιατρείο του

Στείλε μου ποιόν λες.εμενα στο νοσοκομείο ένας που ξεκινάει με Παρ με έψηνε μέσα στο χειρουργείο για προεμφυτευτικο.ετσι άσχετο.ενω δεν ήξερε όλο το ιστορικό μου χωρίς εξετάσεις,επειδή συνεργαζόταν με ένα κέντρο.και εμένα μου φάνηκε πολύ ευγενικός αλλά νομίζω ήθελε να βγάλει λαβράκι.

Just now, tzeni82 είπε:

Κοριτσια σπο γιατρουσ στην κατερινη την εχω πατησει πολλεσ φορεσ...

Παλια ειχα μια γυναικα που ολα τελεια τα εβρισκε ενω ειχα μια ντουζινα κ βαλε ινομυωματα...την αλλαξα οταν εμαθα πωσ τα λεφτα απο τα παπ τεστ τα παιρνει η ιδια..δεν τα στελνε ποτε σε μικροβιολογικο..τησ το χαν κλεοσει για λιγο το γραφειο.

Ο επομενοσ που πηγα..χλιδη το γραφειο με πολυ κοσμο..τα ινομυωματα τα βρηκε αλλα οταν προεκυψε το εξωνητριο δεν με ανελαβε( κ ευτυχωσ γιατι μπορει να με πετσοκοβε) κ με αφησε στη μοιρα μου να παω μονη σε δημοσιο νοσοκομειο στην θεσσαλονικη..εκ των υστερων μαθαινω πωσ εχασε κ μωρο σχςδον τελειομηνο..μιασ παλιασ αυμμαθητριασ μου..κ ακουσα κ αλλα που δεν ξερω κατα ποσο ευσταθουν..στα ευκολα ολοι καλοι ειναι...

Οποτε εγω κατερινη no...

Ειδικα με τον πατερα μου που ειχε καρκινο του δερματοσ κ αλλαξαμε ποσεσ ειδικοτητεσ..ο ενασ του λεγε μυοσκελετικο..ο αλλοσ η μεση..ο αλλοσ ψυχολογικο...τρελαθηκαμε..ειχε ογκο κ του λεγανε λιπωμα...ουτε να τα θυμαμαι...

Αυτοσ παιζει να ειναι ο πρωην γιατροσ μου...

Κοιτα...κ εξωσωματικη να κανεισ.το που θα  φυτευειι ειναι αλλο θεμα...εγω μιλησα για εξωσωματικη εφοσον χαθει κ η αλλη σαλπιγγα...κατι που αποκλειεται να γινει..

Στον χλιδατο πηγές στον ζωγ.και εμένα δεν μου γέμισε το μάτι.πολυ πάρλα για το τίποτα.ηθελε να μου πει ότι μπορεί η αποβολή να οφείλονταν σε έλλειψη ορμονών πχ θάρεις κ έβλεπε απέναντι του ένα κοριτσάκι 18 χρονών.ολοκληρη γυναίκα 39 τότε με τρεις εγκυμοσύνες στην πλάτη είχε εντύπωση ότι δεν ελενξα την προγεστερόνη.30 είχα φουλ.κατι πήγε να μου πει τωρα...να σου πω μου είπε κ να μην το ψαξω,κακώς,γιατί ήταν τυχαίο,που δεν ήταν,επειδή ήταν η πρώτη παλινδρομη.νομιζω πρέπει να βάλουν στην άκρη τα πρωτόκολλα και να βλέπουν τα περιστατικά σε σχέση με την ιδιαιτερότητά τους.ιδιως όταν η γυναίκα είναι μεγάλη δεν την αφήνεις να συμπληρώσει δύο τρεις αποβολές για να δικαιούται διερεύνηση .όποτε έχω καταλήξει σε κάποιον θα δείξει.ως τώρα συνεννοουμαι μαζί του κ έπεσε μέσα σε κάποια πράγματα.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...