Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Σπερματεγχυση με κλομιφαινη


Alinaz

Recommended Posts

Just now, konik είπε:

Όχι δεν χρειάζεται κάτι άλλο...μια χαρά είσαι...μετά την σπερματέγχυση λογικά θα σου δώσει ουτροτζεσταν και σικλακουρ.... δυστυχώς οι σπερματεγχυσεις έχουν μικρό ποσοστό επιτυχίας.... εξαρτάται και το θέμα που έχετε σαν ζευγάρι??? Μπορεί για την περίπτωση σας να μην ενδείκνυται η σπερματέγχυση...από ότι φαίνεται ούτε η δικιά μου 2 η προσπάθεια πέτυχε μόλις έκανε ένα τεστ early και βγήκε αρνητικό....

αχ ας μην απογοητευεσαι απο τωρα! Την τεταρτη δεν ειναι η μερα; μπορει να ειναι νωρις απο τωρα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • konik

    konik 207 δημοσιεύσεις

  • nina21

    nina21 154 δημοσιεύσεις

  • evaki23

    evaki23 91 δημοσιεύσεις

  • Eva92

    Eva92 54 δημοσιεύσεις

Just now, nina21 είπε:

αχ ας μην απογοητευεσαι απο τωρα! Την τεταρτη δεν ειναι η μερα; μπορει να ειναι νωρις απο τωρα! 

Την Τετάρτη είναι ναι αλλά το early πιστεύω θα έδειχνε....τι να πω....θα δούμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, konik είπε:

Θα προσπαθήσω.... ευχαριστωωωωωωωω πολύ❤️❤️❤️ εσύ πως είσαι με τον covid???

σημερα  ειμαι αψογα! σαν να μην εχω τπτ! μεχρι χθες ειχα μονο πυρετο...τπτ αλλο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, konik είπε:

Όχι δεν χρειάζεται κάτι άλλο...μια χαρά είσαι...μετά την σπερματέγχυση λογικά θα σου δώσει ουτροτζεσταν και σικλακουρ.... δυστυχώς οι σπερματεγχυσεις έχουν μικρό ποσοστό επιτυχίας.... εξαρτάται και το θέμα που έχετε σαν ζευγάρι??? Μπορεί για την περίπτωση σας να μην ενδείκνυται η σπερματέγχυση...από ότι φαίνεται ούτε η δικιά μου 2 η προσπάθεια πέτυχε μόλις έκανε ένα τεστ early και βγήκε αρνητικό....

Μην απογοητέυεσαι....θα έρθει κάποια στιγμη....

Εμείς δεν έχουμε πρόβλημα πέρα από πολυκυστικές....αλλά έκανα και λίγο πιο παλιά προσπάθειες με serpafar και ενέση αλλά τπτ. τι να πω....εγω μία φορά θα το κάνω μετά θα ετοιμαστώ για εξωσωματική...

 

πρίν από 59 λεπτά , konik είπε:

Μπράβο κορίτσι μου.....καλή ανάρρωση να έχεις....

εχετε όμως εσείς γνωστες που έκαναν και έπιασαν? γιατι περάν κανα 2 που έχω ακούσει προσωπικα δεν γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , evaki23 είπε:

Μην απογοητέυεσαι....θα έρθει κάποια στιγμη....

Εμείς δεν έχουμε πρόβλημα πέρα από πολυκυστικές....αλλά έκανα και λίγο πιο παλιά προσπάθειες με serpafar και ενέση αλλά τπτ. τι να πω....εγω μία φορά θα το κάνω μετά θα ετοιμαστώ για εξωσωματική...

 

εχετε όμως εσείς γνωστες που έκαναν και έπιασαν? γιατι περάν κανα 2 που έχω ακούσει προσωπικα δεν γνωρίζω

Σήμερα λίγο νευρίασα να σου πω την αλήθεια...αλλά θα μου περάσει.... δυστυχώς γνωστή μου που να πέτυχε δεν έχω...και εγώ έχω προσπαθήσει μόνο με κλομιφαινη και ovitrelle αλλά τίποτα.... σήμερα δεν είναι να κάνεις την ενεση εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, konik είπε:

Σήμερα λίγο νευρίασα να σου πω την αλήθεια...αλλά θα μου περάσει.... δυστυχώς γνωστή μου που να πέτυχε δεν έχω...και εγώ έχω προσπαθήσει μενού με κλομιφαινη και ovitrelle αλλά τίποτα.... σήμερα δεν είναι να κάνεις την ενεση εσύ?

Ναι την Πέμπτη ήταν στα 10mm οπότε σήμερα θα με δει και πάμε για ένεση και Τετάρτη σπερματέγχυση.

Η προηγούμενη σπερματέγχυση που έκανε ο γιατρός μου πέτυχε μου είπε με δίδυμα μάλιστα αλλα εγω δεν ελπίζω νομίζω το κάνω μόνο για ψυχολογικούς λόγους

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Ναι την Πέμπτη ήταν στα 10mm οπότε σήμερα θα με δει και πάμε για ένεση και Τετάρτη σπερματέγχυση.

Η προηγούμενη σπερματέγχυση που έκανε ο γιατρός μου πέτυχε μου είπε με δίδυμα μάλιστα αλλα εγω δεν ελπίζω νομίζω το κάνω μόνο για ψυχολογικούς λόγους

Και εγω στι ιδιο μουντ με εσενα ειμαι ότι δεν θα πετύχει....οποτε μαλλον δεν βοηθαμε και εμεις την κατάσταση....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, evaki23 είπε:

Εάν επιτρέπεται τι πρόβλημα έχετε εσείς?

εγω δεν έχω κάτι εμφανές τουλάχιστον, όλα δείχνουν καλά, είχα μια κυστη στην ωοθήκη η οποία εφυγε ευτυχώς, ο σύζυγος είχε θέμα με την κινητικοτητα του σπέρματος αλλά μετά από μήνες βιταμινών είναι όλα καλά, άρα θεωρητικά πάντα δεν υπάρχει κάποιο θέμα... άλλωστε και κατά τον καθαρισμό του σπέρματος για την διαδικασία της σπερματέγχυσης το αποτέλεσμα ήταν εξαιρετικό....

Link to comment
Share on other sites

Just now, konik είπε:

εγω δεν έχω κάτι εμφανές τουλάχιστον, όλα δείχνουν καλά, είχα μια κυστη στην ωοθήκη η οποία εφυγε ευτυχώς, ο σύζυγος είχε θέμα με την κινητικοτητα του σπέρματος αλλά μετά από μήνες βιταμινών είναι όλα καλά, άρα θεωρητικά πάντα δεν υπάρχει κάποιο θέμα... άλλωστε και κατά τον καθαρισμό του σπέρματος για την διαδικασία της σπερματέγχυσης το αποτέλεσμα ήταν εξαιρετικό....

Καταλαβα και εγω εκανα και σαλπιγγογραφία -μόνο υστεροσκόπιση δεν έκανα- αλλά όλα καλα.... εχω κουραστεί και απογοητευθεί..... και φαντάσου ακόμη δεν έκανα

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Καταλαβα και εγω εκανα και σαλπιγγογραφία -μόνο υστεροσκόπιση δεν έκανα- αλλά όλα καλα.... εχω κουραστεί και απογοητευθεί..... και φαντάσου ακόμη δεν έκανα

 

και εγώ έκανα σαλπιγγογραφία και όπως και εσύ μόνο υστεροσκόπιση δεν έκανα....σε νιώθω όσο δεν φαντάζεσαι... αλλά κάνουμε ότι μπορούμε δυστυχώς δεν είναι στο χέρι μας....εσένα μπορεί να πετύχει και με την πρώτη μην πας με αρνητική διάθεση...η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, konik είπε:

και εγώ έκανα σαλπιγγογραφία και όπως και εσύ μόνο υστεροσκόπιση δεν έκανα....σε νιώθω όσο δεν φαντάζεσαι... αλλά κάνουμε ότι μπορούμε δυστυχώς δεν είναι στο χέρι μας....εσένα μπορεί νηξα πετύχει και με την πρώτη μην πας με αρνητική διάθεση...η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική...

Μακάρι...και ελπίζω και εσύ να έχεις καλά αποτελέσματα...ας δωσουμε μία ευκαιρία στους εαυτούς μας....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...