Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

1 hour ago, Inana είπε:

Ρε κορίτσια ψες την νύχτα είχα κάτι νεύρα και κλάματα όλα μου φτεγανε και φοβήθηκα λίγο για τα μωράκια μου αν τους έκανα κακό  που είχα τόσα νεύρα :-|

Καλημέρα! Όλες πάνω κάτω έτσι είμαστε μέσα στις συναισθηματικές διακυμάνσεις. Δεν ξέρω αν επιρρεαζεται σε έναν βαθμό το έμβρυο, αλλά κακό δεν του κάνουμε με λίγα νεύρα κ κλαματακια! Μην ανησυχείς!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 hours ago, Cony said:

Καλησπέρα κορίτσια μου! @Irini85με το καλό εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα! Όπως είπες να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς.

Και εσένα πρώτο παιδάκι. Όλα τα συναισθήματα πρωτόγνωρα λοιπόν, το άγχος της πρωταρας, όλα μαζί! 

Εγώ σήμερα είμαι καλύτερα από αναγουλες κ ναυτίες, λίγο το πρωί είχα αλλά δόξα τον Θεό έφαγα κανονικά κ το μεσημέρι. Από την προηγούμενη βδομάδα που τρεφομουν κάθε μέρα με κρακερς κ κριτσινια είμαι τέλεια!

Ετσι ακριβώς! Το άγχος της πρωτάρας και δε μπορώ μα συγκεντρωθω σε τίποτα πέρα από όλο αυτό που συμβαίνει.

Προς το παρόν όπως φαίνεται το περνάω χαλαρά αρκετά χαλαρά.

Σε ποια εβδομάδα είσαι??

Κορίτσια καλημέρα!

Όσο καλά ήμουν χθες τόσο καλά δεν ειμαι σήμερα. Η κοιλιά μου είναι πρησμένη λες και είμαι στον 7ο μήνα. Πονοκέφαλο, ζαλάδα! Δεν την παλεύω...νιώθω και χοντρή! Έλεος όμως σήμερα!

Θα δω και τον άντρα μου μετά από 3 εβδομάδες μια και από τότε που μάθαμε για την εγκυμοσύνη δε βρεθήκαμε και ήθελα να με δει στα καλά μου κι εγω είμαι φουσκααα!!! 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Irini85 είπε:

Ετσι ακριβώς! Το άγχος της πρωτάρας και δε μπορώ μα συγκεντρωθω σε τίποτα πέρα από όλο αυτό που συμβαίνει.

Προς το παρόν όπως φαίνεται το περνάω χαλαρά αρκετά χαλαρά.

Σε ποια εβδομάδα είσαι??

Κορίτσια καλημέρα!

Όσο καλά ήμουν χθες τόσο καλά δεν ειμαι σήμερα. Η κοιλιά μου είναι πρησμένη λες και είμαι στον 7ο μήνα. Πονοκέφαλο, ζαλάδα! Δεν την παλεύω...νιώθω και χοντρή! Έλεος όμως σήμερα!

Θα δω και τον άντρα μου μετά από 3 εβδομάδες μια και από τότε που μάθαμε για την εγκυμοσύνη δε βρεθήκαμε και ήθελα να με δει στα καλά μου κι εγω είμαι φουσκααα!!! 

 

 

 

 

Χαχχα φούσκα λέει! Και εγώ έτσι νιώθω από την πρώτη βδομάδα λες κ με φούσκωσαν χαχχαα ε τώρα όσο πάει θα φουσκώνουμε όλο κ πιο πολύ οπότε πρέπει να το συνηθίζουν και εκείνοι. Ωχ δεν του το είπες από κοντά? Λόγω δουλειάς φαντάζομαι η απόσταση. Θα το κάψετε τώρα από την χαρά σας! 

Εγώ είμαι 7w1d και έχω δύο μέρες που περιορίστηκε αρκετά η ναυτία, έχω ελάχιστη. Από αλλά συμπτώματα εγώ δόξα τον Θεό καλά είμαι. Στην αρχή είχα πολλή ζαλάδα μέχρι την 6η βδομάδα. Αν στεκομουν λίγο παραπάνω όρθια ζαλάδα φουλ. Εσύ πρέπει να είσαι καμιά βδομάδα πριν από μένα αν θυμάμαι καλά?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Cony said:

Χαχχα φούσκα λέει! Και εγώ έτσι νιώθω από την πρώτη βδομάδα λες κ με φούσκωσαν χαχχαα ε τώρα όσο πάει θα φουσκώνουμε όλο κ πιο πολύ οπότε πρέπει να το συνηθίζουν και εκείνοι. Ωχ δεν του το είπες από κοντά? Λόγω δουλειάς φαντάζομαι η απόσταση. Θα το κάψετε τώρα από την χαρά σας! 

Εγώ είμαι 7w1d και έχω δύο μέρες που περιορίστηκε αρκετά η ναυτία, έχω ελάχιστη. Από αλλά συμπτώματα εγώ δόξα τον Θεό καλά είμαι. Στην αρχή είχα πολλή ζαλάδα μέχρι την 6η βδομάδα. Αν στεκομουν λίγο παραπάνω όρθια ζαλάδα φουλ. Εσύ πρέπει να είσαι καμιά βδομάδα πριν από μένα αν θυμάμαι καλά?

Είναι στρατιωτικός οπότε ναι από κοντά δεν το χαρήκαμε. Μόνο τηλεφωνικώς!

Εγω είμαι 7wd3! Σε πέρασα 2 ημέρες :)

Εχθές δεν ήμουν φουσκωμένη μάλιστα εκανα και την πρώτη μου προπόνηση κ ήμουν πολυ χαρούμενη. Και από το βράδυ με έπιασε ένα φούσκωμα.. δεν περιγράφεται!! Μη δε με γνωρίσει φοβάμαι! :)

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και εγώ σαν φούσκα νιοθω πλέον χαχαχ και από πάνω και από κάτω κοιλιά και βυζί φουλ αφήστετα  αύριο θα ζυγηστω κιόλας και ο θεός βοηθόςθα ζυγιζομαι κάθε Κυριακή για να τα σημειώνω  χαχαχ σήμερα με ενοχλεί η κοιλιά μ εντομεταξυ την νιοθω ένα βάρος απίστευτο  .....σήμερα θα βγάλω και την πρώτη φωτογραφία  την κοιλίτσα μ θέλω να έχω φώτο από κάθε μήνα και να τις έχω όλες μαζί μετά να τις φτιάξω σε άλμπουμ ❤️ κορίτσια εγώ από συμπτώματα σήμερα ξύπνησα με ναυτία  η υπνιλια έχω την εντύπωση ότι έχει αρχίσει και ψιλοφευγει σε  σχέση με τις προηγούμενες εβδομάδες.....νεύρα φουλ πολααα νεύρα θέλω να τα σπάσω όλα στο σπίτι εγώ η τρελή με τα νεύρα π έχω  και άλλο συπτωμα π έχω π δεν το είχα πριν λίγες εβδομάδες μου βρωμάνε διάφορα και δεν μπορώ να φάω αυτά ο έτρωγα και νευριάζω γτ Μ μυρίζουν απεσια .....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , Irini85 είπε:

Ετσι ακριβώς! Το άγχος της πρωτάρας και δε μπορώ μα συγκεντρωθω σε τίποτα πέρα από όλο αυτό που συμβαίνει.

Προς το παρόν όπως φαίνεται το περνάω χαλαρά αρκετά χαλαρά.

Σε ποια εβδομάδα είσαι??

Κορίτσια καλημέρα!

Όσο καλά ήμουν χθες τόσο καλά δεν ειμαι σήμερα. Η κοιλιά μου είναι πρησμένη λες και είμαι στον 7ο μήνα. Πονοκέφαλο, ζαλάδα! Δεν την παλεύω...νιώθω και χοντρή! Έλεος όμως σήμερα!

Θα δω και τον άντρα μου μετά από 3 εβδομάδες μια και από τότε που μάθαμε για την εγκυμοσύνη δε βρεθήκαμε και ήθελα να με δει στα καλά μου κι εγω είμαι φουσκααα!!! 

 

 

 

 

Καλεεεε είσαι τρεληηηη??? Όσο φούσκα κ αν λες θα είσαι στα μάτια του η πιο όμορφη γυναίκα του κόσμου!! Γιατί πλέον δεν είσαι απλά η γυναίκα του αλλά η μανούλα που μεγαλώνει μέσα της το μωράκι του,το μωράκι σας!

Άσε που αυτοί οι 9 μήνες είναι οι καλύτεροι ώστε να δείχνουμε τις κοιλουμπες μας χωρίς φόβο κ πάθος:mrgreen:

Κ δεν είμαστε όλοι οι οργανισμοί το ίδιο ,ούτε όλα τα σώματα! Κ εγώ παρότι γενικώς είμαι σχετικά μικροκαμωμένη σαν στυλ στην εγκυμοσύνη είχα μια κοιλιά σαν να περίμενα δυδιμα! Έτσι είναι το σκαρι μου,και τώρα που είμαι ακόμη 2 μηνών ήδη έχω πρηστεί κ εγώ! 

@Inana μου μην αγχώνεσαι για τα μωράκια σου,δε πρόκειται να πάθουν τίποτε επειδή έτυχε κ δεν ήσουν καλά ψυχολογικά μια φορά.. χάιδεψε τα,μίλησε τους κ όλα θα πάνε καλά ❤️

 

πρίν από 23 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Κοριτσια και εγώ σαν φούσκα νιοθω πλέον χαχαχ και από πάνω και από κάτω κοιλιά και βυζί φουλ αφήστετα  αύριο θα ζυγηστω κιόλας και ο θεός βοηθόςθα ζυγιζομαι κάθε Κυριακή για να τα σημειώνω  χαχαχ σήμερα με ενοχλεί η κοιλιά μ εντομεταξυ την νιοθω ένα βάρος απίστευτο  .....σήμερα θα βγάλω και την πρώτη φωτογραφία  την κοιλίτσα μ θέλω να έχω φώτο από κάθε μήνα και να τις έχω όλες μαζί μετά να τις φτιάξω σε άλμπουμ ❤️ κορίτσια εγώ από συμπτώματα σήμερα ξύπνησα με ναυτία  η υπνιλια έχω την εντύπωση ότι έχει αρχίσει και ψιλοφευγει σε  σχέση με τις προηγούμενες εβδομάδες.....νεύρα φουλ πολααα νεύρα θέλω να τα σπάσω όλα στο σπίτι εγώ η τρελή με τα νεύρα π έχω  και άλλο συπτωμα π έχω π δεν το είχα πριν λίγες εβδομάδες μου βρωμάνε διάφορα και δεν μπορώ να φάω αυτά ο έτρωγα και νευριάζω γτ Μ μυρίζουν απεσια .....

Πωωω παλούκι να σου βρωμάνε διαφορά ε?? 

Η μαμά μου μου είχε πει πως το είχε αυτό στην εγκυμοσύνη της..κυρίως τα είχε βάλει με το ψυγείο!!! Όσο κ να το καθάριζε μόλις το άνοιγε της ερχόταν αναγουλα από τη μυρωδια:roll:

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Καλεεεε είσαι τρεληηηη??? Όσο φούσκα κ αν λες θα είσαι στα μάτια του η πιο όμορφη γυναίκα του κόσμου!! Γιατί πλέον δεν είσαι απλά η γυναίκα του αλλά η μανούλα που μεγαλώνει μέσα της το μωράκι του,το μωράκι σας!

Άσε που αυτοί οι 9 μήνες είναι οι καλύτεροι ώστε να δείχνουμε τις κοιλουμπες μας χωρίς φόβο κ πάθος:mrgreen:

Κ δεν είμαστε όλοι οι οργανισμοί το ίδιο ,ούτε όλα τα σώματα! Κ εγώ παρότι γενικώς είμαι σχετικά μικροκαμωμένη σαν στυλ στην εγκυμοσύνη είχα μια κοιλιά σαν να περίμενα δυδιμα! Έτσι είναι το σκαρι μου,και τώρα που είμαι ακόμη 2 μηνών ήδη έχω πρηστεί κ εγώ! 

@Inana μου μην αγχώνεσαι για τα μωράκια σου,δε πρόκειται να πάθουν τίποτε επειδή έτυχε κ δεν ήσουν καλά ψυχολογικά μια φορά.. χάιδεψε τα,μίλησε τους κ όλα θα πάνε καλά ❤️

 

Πωωω παλούκι να σου βρωμάνε διαφορά ε?? 

Η μαμά μου μου είχε πει πως το είχε αυτό στην εγκυμοσύνη της..κυρίως τα είχε βάλει με το ψυγείο!!! Όσο κ να το καθάριζε μόλις το άνοιγε της ερχόταν αναγουλα από τη μυρωδια:roll:

Άσε κορίτσι μ μυλαμε νευριάζω πολύ γτ δεν μπορώ να φάω  αυτά π θέλω και να έλεγα ότι είναι κάτι περίεργο και οτνως μυρίζει πφφφ είναι δυνατόν να Μ βρωμάει το τοστακι και η αραβική θέλω σαν τρελή να φάω και σήμερα π έφτιαξα τοστ αιδιασα απίστευτα το μύριζα και Μ βρομαγε φουλ και είχε μόνο τυράκι του αλλο:(.... Το έφαγε ο άντρας μ τελικά π δεν του βρωμαγε :-x ..... Ελπίζω να μην πάθω αυτό και εγώ με το ψυγείο αν κ  καθόλου  απίθανο εδώ μ μυρίζει το τοστ....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Άσε κορίτσι μ μυλαμε νευριάζω πολύ γτ δεν μπορώ να φάω  αυτά π θέλω και να έλεγα ότι είναι κάτι περίεργο και οτνως μυρίζει πφφφ είναι δυνατόν να Μ βρωμάει το τοστακι και η αραβική θέλω σαν τρελή να φάω και σήμερα π έφτιαξα τοστ αιδιασα απίστευτα το μύριζα και Μ βρομαγε φουλ και είχε μόνο τυράκι του αλλο:(.... Το έφαγε ο άντρας μ τελικά π δεν του βρωμαγε :-x ..... Ελπίζω να μην πάθω αυτό και εγώ με το ψυγείο αν κ  καθόλου  απίθανο εδώ μ μυρίζει το τοστ....

Εγω ελπίζω να είναι κάτι παροδικό όπως τα περισσότερα της εγκυμοσύνης κ να φύγει όσο γρήγορα σου ήρθε!

Εγώ σήμερα εκτός το καθιερωμένο πλέον πρωινό μου ανακάτεμα κ το κλασσικό φούσκωμα δεν έχω κάτι..ευτυχώς μου πέρασε η μέση μου γιατί με είχε τσακίσει 2 μέρες!!

 


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Εγω ελπίζω να είναι κάτι παροδικό όπως τα περισσότερα της εγκυμοσύνης κ να φύγει όσο γρήγορα σου ήρθε!

Εγώ σήμερα εκτός το καθιερωμένο πλέον πρωινό μου ανακάτεμα κ το κλασσικό φούσκωμα δεν έχω κάτι..ευτυχώς μου πέρασε η μέση μου γιατί με είχε τσακίσει 2 μέρες!!

 

Μακάρι γτ θέλω σαν τρελή να φάω ένα τοστακι και δεν μπορώ....οχχ έχεις κάθε μέρα ανακάτεμα εε υπομονή βρε κορίτσι θα σου περάσει ....παλι καλά π σου πέρασε η μέση τουλάχιστον....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Μακάρι γτ θέλω σαν τρελή να φάω ένα τοστακι και δεν μπορώ....οχχ έχεις κάθε μέρα ανακάτεμα εε υπομονή βρε κορίτσι θα σου περάσει ....παλι καλά π σου πέρασε η μέση τουλάχιστον....

Ναι γμτ δεν έχει σταματήσει 2 εβδομάδες σχεδόν τώρα το ανακάτεμα..δε πειράζει,ας είναι..

Πάντως πρέπει να είμαι η μόνη που χαίρομαι όταν σταματάνε τα συμπτώματα ε?:ph34r: 


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Ναι γμτ δεν έχει σταματήσει 2 εβδομάδες σχεδόν τώρα το ανακάτεμα..δε πειράζει,ας είναι..

Πάντως πρέπει να είμαι η μόνη που χαίρομαι όταν σταματάνε τα συμπτώματα ε?:ph34r: 

Ελπίζω να περάσει σύντομα .....χαχα όντος ρε σι οι υπόλοιπες ανχονομαστε γτ σταμάτησε τ ένα γτ σταμάτησε το άλλο και εσύ χαλαρή κανονικά έτσι πρέπει να είμαστε και εμείς γτ όντος δεν είναι κάτι άμα σταματάνε τα συμπτώματα έρχονται καινούρια στην συνεχια από τι φενετε....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχ

Γλυκές μου νευριασμενες φουσκίτσες θα περάσει και αυτό!!

Θα πάω ένα κομμωτήριο τωρα λίγο να κουρέψω τα μαλλάκια μου, να τα χτενισω για να πάρω λίγο τα πάνω μου.

Μήπως λέτε για τα νεύρα να βοηθούσε και λίγη yoga??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Irini85 είπε:

Είναι στρατιωτικός οπότε ναι από κοντά δεν το χαρήκαμε. Μόνο τηλεφωνικώς!

Εγω είμαι 7wd3! Σε πέρασα 2 ημέρες :)

Εχθές δεν ήμουν φουσκωμένη μάλιστα εκανα και την πρώτη μου προπόνηση κ ήμουν πολυ χαρούμενη. Και από το βράδυ με έπιασε ένα φούσκωμα.. δεν περιγράφεται!! Μη δε με γνωρίσει φοβάμαι! :)

Σώπα που δεν θα σε γνωρίσει βρε! Φαντάσου να ερχόταν στον 5ο μήνα! Αχ συμπάσχω με το επάγγελμα του συζύγου! Κ εμένα έτσι λείπει! Το σκέφτεσαι που θα περάσεις κάποιους μήνες ίσως από την εγκυμοσύνη σου χωρίς εκείνον? Εγώ πλέον το έχω συνηθίσει που λείπει και εντάξει δεν με επιρρεαζει. Α εσύ είσαι πιο πολύ από μένα! 

Τι προπόνηση κάνεις? Θέλω κ εγώ να ξεκινήσω κάτι κ να ρωτήσω τον γιατρό ποτέ είναι καλύτερα να ξεκινήσω. 

Λοιπόν έχω κ έναν πόνο χαμηλά πίσω στην μέση σαν πίεση δεν μπορώ να το εξηγήσω. Και επίσης σήμερα ένιωσα πρώτη φορά τόσο πολύ φούσκωμα! Από την μια μερα στην άλλη τόση διαφορά μα τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή με έπιασε το παράπονο και η στεναχώρια. Τώρα το συνηθισα και σκέφτομαι ότι ίσως καλυτερα που δε θα με βλέπει να μην ειμαι στα καλα μου...να έχω εμετούς και τα συναφή. Αλλά γενικά το συνειδητοποίησα. Πιο πολύ σκέφτομαι την κατάσταση μετά τη γέννηση γιατί φαντάζομαι εκει θα τον χρειάζομαι.

Γυμναστική εμενα ο γιατρός μου μου είπε να κάνω!! Αλλά έκανα και πριν αρκετή Γυμναστική. Απλά τώρα κάνω πάρα πολύ χαλαρά. Λίγα βάρη (πολύ λίγα για ενδυνάμωση), διάδρομο και επίσης κάνω και pilates.Φυσικα, ο trainer ξέρει για την εγκυμοσύνη και προσαρμόζει την προπόνηση. Εγώ χθες που έκανα για πρώτη φορά μετά από 3 εβδομάδες που έμαθα ότι ήμουν και έγκυος ένιωσα υπέροχα!!!

Συζήτησε το με τον γιατρό σου και αν σου επιτρέπει ξεκίνησε! Θα σου κάνει πραγματικά καλό!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...