Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 23 minutes ago, Σποράκι said:

      Κορίτσια χρόνια πολλά!!! Χρόνια πολλά σε όσες είναι ήδη μανούλες, σε όσες θα είναι σύντομα και σε όλες εμάς που ακόμα προσπαθούμε και αργά ή γρήγορα θα γίνει! Μας αξίζει 🥰

      Χρόνια πολλά με υγεία !!! Να πραγματοποιηθούν όλα σου τα όνειρα και όλων τον γυναικών φυσικά !!!! Σύντομα να πετάς σε πελάγη ευτυχίας ! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Ναι έχω αρκετά  και το χειρότερο μέχρι στιγμής είναι και η δισκιλιοτητα και τρώω κάθε μέρα ακτινίδια στο τέλος της εγγυμοσινης δεν θα θέλω να ξαναδώ ακτινίδιο για ακτινίδιο.... είχα και υπνιλια τρομερή στις αρχές της εγγυμοσινης πάλι αυτό το σύμπτωμα έφυγε γτ ήμουν σαν ζόμπι όλη μέρα άσε....

κοίτα την ανακατοσουρα δεν την είχα ενιοθα μόνο ζαλάδα λίγο μετά τα ουτρογκεσταν στις αρχές με είχαν πειράξει κιόλας Όταν τα επερνα γτ τα επερνα με άδειο στομάχι και ήμουν πολύ χάλια αλλά πάλι καλά τώρα είμαι οκ  ατ περνώ μετά το πρωινό ...... αλλά τώρα ανακαατευομαι πριν  πάρω  την προγεστερονη αλλά πάλι καλά είναι για καμιά ώρα μετά είμαι οκ έχω δύο μέρες ο το έχω αυτό δεν το είχα πιο πριν .....

Έβγαλα και τις πρώτες μ ραγαδες στο στήθος :( έτσι π πρίστηκε  και παστονομαι με κρέμες όλη μέρα άσε βεβεα επίδη ήμουν έγγυος πάλι τον Δεκέμβριο ίσως γιαυτο  έβγαλα  επειδή πρίστηκε ξεπριστηκε και τώρα ξανα πάλι σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα ίσως γι'αυτό εβγαλα..........

ναι οντος στο δεύτερο τριμινο και εγώ έχω ακουσει ότι είναι το καλύτερο της εγγυμοσινης ...να πίνεις γτ ούτε εγώ επεινα σκέψου με το ζόρι δύο ποτήρια νερό μεγάλο μ λάθος π το έκανα αυτό βεβεα τώρα και πάλι δεν είναι πολύ αλλά έστω ενάμισι λίτρο το πίνω και αυτό με τα χίλια ζόρια τι να κάνω....αφού ξεράθηκε τελιος το πρωσοπο μ τα χίλια μ ξεφλουδισανε π εγώ έχω τέρμα λιπαρό πρόσωπο και  ξύπναγα και ήταν λες και ήταν τόσο λιπαρό π πλενομιυνα και δεν έβαζα καν κρέμα μετά

Μ είπανε τα κορίτσια ότι είμαι αφυδατωμένη   επίδη δεν έπινα νερό και όντος είχαν δίκιο γτ έχει σταματήσει η ξηροδερμια στο πρόσωπο σε σχέση με τις αρχές 

τώρα στην εγγυμοσινη από τις ορμόνες αλλάζουν όλα τόσο πολύ .....

Δεν ξερω αν το εχεις δοκιμασει αλλα εμενα με βοηθησαν πραγματικα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη τα δαμασκηνα. Με 2 δαμασκηνα κι ενα ακτινιδιο την ημερα εστρωνα! Τωρα μεχρι στιγμης δεν εχω θεμα σ' αυτον τον τομεα κι ελπιζω να παραμεινει ετσι.Τουλαχιστον να γλιτωσω αυτο γιατι το στομαχι μου ειναι στα ιδια χαλια με την πρωτη φορα...

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Δεν ξερω αν το εχεις δοκιμασει αλλα εμενα με βοηθησαν πραγματικα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη τα δαμασκηνα. Με 2 δαμασκηνα κι ενα ακτινιδιο την ημερα εστρωνα! Τωρα μεχρι στιγμης δεν εχω θεμα σ' αυτον τον τομεα κι ελπιζω να παραμεινει ετσι.Τουλαχιστον να γλιτωσω αυτο γιατι το στομαχι μου ειναι στα ιδια χαλια με την πρωτη φορα...

Ναι με έχουν βοηθήσει τα ακτινίδια πολύ παντός μετά την εγγυμοσινη ούτε να τα δω δεν θα θέλω τόσα π τρώω....δαμάσκηνα δεν θα δω δοκιμάσει να φάω ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Sunshine88 είπε:

Χαχαχα :D;)

Πραγματικά αυτό πιστεύω, είμαι λίγο ατίθασο πνεύμα :P

Κάπως έτσι κ εγώ..

Δε ξέρω αν είναι ατίθασο ή απλά επιφυλακτική γενικώς! Προτιμώ όλα να τα ψάχνω κ μόνη κ να παίρνω διάφορες απόψεις κ όχι να ακολουθώ τυφλά την οποιαδήποτε μια!!

Δυστυχώς δεν έχω ακούσει κ λίγα με ανθρώπους που είχαν τυφλή εμπιστοσύνη σε γιατρούς κ όχι μόνο..

 

@roulas40 κορίτσι μου;;; Πως είσαι;;;

  • Μου αρέσει 2

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, LoveToBeMom said:

Κάπως έτσι κ εγώ..

Δε ξέρω αν είναι ατίθασο ή απλά επιφυλακτική γενικώς! Προτιμώ όλα να τα ψάχνω κ μόνη κ να παίρνω διάφορες απόψεις κ όχι να ακολουθώ τυφλά την οποιαδήποτε μια!!

Δυστυχώς δεν έχω ακούσει κ λίγα με ανθρώπους που είχαν τυφλή εμπιστοσύνη σε γιατρούς κ όχι μόνο..

 

@roulas40 κορίτσι μου;;; Πως είσαι;;;

Όπως λένε η γνώση είναι δύναμη, προτιμώ γενικά να ψάχνω κάποια πράγματα από επίσημες πηγές και όχι μόνο ότι μου λένε. Θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει η κριτική σκέψη και φυσιολογικό είναι να υπάρχουν και αντίθετες απόψεις.

Όλα καλοδεχούμενα αλλά αν θα τα ακολουθήσω ή όχι είναι άλλο θέμα...:cool:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια έχετε δίκιο  και οι δύο παντός συμφωνώ μαζί σας @Sunshine88  

πρίν από 13 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Κάπως έτσι κ εγώ..

Δε ξέρω αν είναι ατίθασο ή απλά επιφυλακτική γενικώς! Προτιμώ όλα να τα ψάχνω κ μόνη κ να παίρνω διάφορες απόψεις κ όχι να ακολουθώ τυφλά την οποιαδήποτε μια!!

Δυστυχώς δεν έχω ακούσει κ λίγα με ανθρώπους που είχαν τυφλή εμπιστοσύνη σε γιατρούς κ όχι μόνο..

 

@roulas40

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Sunshine88 είπε:

Όπως λένε η γνώση είναι δύναμη, προτιμώ γενικά να ψάχνω κάποια πράγματα από επίσημες πηγές και όχι μόνο ότι μου λένε. Θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει η κριτική σκέψη και φυσιολογικό είναι να υπάρχουν και αντίθετες απόψεις.

Όλα καλοδεχούμενα αλλά αν θα τα ακολουθήσω ή όχι είναι άλλο θέμα...:cool:

Κ με τον παιδίατρο μου ειχαμε κάποιες διαφορετικες απόψεις πχ στη διατροφή του μικρού κτλ που τις συζητήσαμε κ προχωρήσαμε όπως πίστευα καθώς κ εκείνος ήξερε πως δεν έχει επίσημες βάσεις ώστε να είναι κάθετα αντίθετος.

Γενικά έκανα εισαγωγή από όταν ξεκίνησε τις τροφές τα πάντα πχ. Δε περίμενα άλλο μήνα για αυγό ,άλλο για ψάρι κτλ..

Κρατούσα φυσικά 3 ήμερη εισαγωγή ώστε να προλάβω κάποια αλλεργία αλλά ως εκεί..

Ένα παράδειγμα φέρνω πχ στο ότι μπορεί να έχουμε αντίθετη άποψη με τους γιατρούς μας αλλά όχι για καλό. Αλλα φυσικά ακόμη κ αντίθετοι αν είμαστε πρεπει να το συζητάμε μαζί τους κ να ξέρουν πως προχωράμε ώστε να γνωρίζουν πάντα το ιστορικό μας!

  • Μου αρέσει 2

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LoveToBeMom said:

Κ με τον παιδίατρο μου ειχαμε κάποιες διαφορετικες απόψεις πχ στη διατροφή του μικρού κτλ που τις συζητήσαμε κ προχωρήσαμε όπως πίστευα καθώς κ εκείνος ήξερε πως δεν έχει επίσημες βάσεις ώστε να είναι κάθετα αντίθετος.

Γενικά έκανα εισαγωγή από όταν ξεκίνησε τις τροφές τα πάντα πχ. Δε περίμενα άλλο μήνα για αυγό ,άλλο για ψάρι κτλ..

Κρατούσα φυσικά 3 ήμερη εισαγωγή ώστε να προλάβω κάποια αλλεργία αλλά ως εκεί..

Ένα παράδειγμα φέρνω πχ στο ότι μπορεί να έχουμε αντίθετη άποψη με τους γιατρούς μας αλλά όχι για καλό. Αλλα φυσικά ακόμη κ αντίθετοι αν είμαστε πρεπει να το συζητάμε μαζί τους κ να ξέρουν πως προχωράμε ώστε να γνωρίζουν πάντα το ιστορικό μας!

Ακριβώς έτσι είναι!! 

Συμφωνώ απόλυτα;)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!Τελικα, θα παραταθει λιγο η αγωνια μου, γιατι μου εκλεισε για Πεμπτη ραντεβου ο γιατρος...Το καρμικο της υποθεσης δε σας το ειπα!!Στο γιο μου καναμε εμβρυομεταφορα 4 Φεβρουαρου του 2019, ηταν βλαστοκυστη, οποτε αν παμε 5 μερες πισω, ηταν σαν η συλληψη να εγινε 30 Ιανουαριου και τον 1ο υπερηχο τον καναμε 25 Φεβρουαριου, στα γενεθλια μου. Τωρα η συλληψη, οπως το υπολογιζω, εγινε ή 29 ή 30 και ο υπερηχος θα γινει στις 24. Η ΠΗΤ του γιου μου ηταν 22/10 (γεννησα βεβαια με καισαρικη 11/10) και τωρα βασει τελευταιας περιοδου, μου βγαινει 14/10 η ΠΗΤ. Μαγικη συμπτωση νομιζω!!

  • Μου αρέσει 5

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια καλημερα!Τελικα, θα παραταθει λιγο η αγωνια μου, γιατι μου εκλεισε για Πεμπτη ραντεβου ο γιατρος...Το καρμικο της υποθεσης δε σας το ειπα!!Στο γιο μου καναμε εμβρυομεταφορα 4 Φεβρουαρου του 2019, ηταν βλαστοκυστη, οποτε αν παμε 5 μερες πισω, ηταν σαν η συλληψη να εγινε 30 Ιανουαριου και τον 1ο υπερηχο τον καναμε 25 Φεβρουαριου, στα γενεθλια μου. Τωρα η συλληψη, οπως το υπολογιζω, εγινε ή 29 ή 30 και ο υπερηχος θα γινει στις 24. Η ΠΗΤ του γιου μου ηταν 22/10 (γεννησα βεβαια με καισαρικη 11/10) και τωρα βασει τελευταιας περιοδου, μου βγαινει 14/10 η ΠΗΤ. Μαγικη συμπτωση νομιζω!!

Είναι όντως υπέροχη σύμπτωση..κ μάλλον όπως είπες όχι τόσο σύμπτωση όσο ένα γλυκό κάρμα ❤️

Εύχομαι να πάει το ίδιο καλά με το πρώτο σου μωράκι κορίτσι μου!!

Πως είσαι;

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 58 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια καλημερα!Τελικα, θα παραταθει λιγο η αγωνια μου, γιατι μου εκλεισε για Πεμπτη ραντεβου ο γιατρος...Το καρμικο της υποθεσης δε σας το ειπα!!Στο γιο μου καναμε εμβρυομεταφορα 4 Φεβρουαρου του 2019, ηταν βλαστοκυστη, οποτε αν παμε 5 μερες πισω, ηταν σαν η συλληψη να εγινε 30 Ιανουαριου και τον 1ο υπερηχο τον καναμε 25 Φεβρουαριου, στα γενεθλια μου. Τωρα η συλληψη, οπως το υπολογιζω, εγινε ή 29 ή 30 και ο υπερηχος θα γινει στις 24. Η ΠΗΤ του γιου μου ηταν 22/10 (γεννησα βεβαια με καισαρικη 11/10) και τωρα βασει τελευταιας περιοδου, μου βγαινει 14/10 η ΠΗΤ. Μαγικη συμπτωση νομιζω!!

Ουαου τελειοοοο όντως μαγική συπτωση❤️❤️ με το καλό το μπεμπακι σου....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Είναι όντως υπέροχη σύμπτωση..κ μάλλον όπως είπες όχι τόσο σύμπτωση όσο ένα γλυκό κάρμα ❤️

Εύχομαι να πάει το ίδιο καλά με το πρώτο σου μωράκι κορίτσι μου!!

Πως είσαι;

Αχχχ μακαρι!!Βεβαια, τελος Φεβρουαριου στην πρωτη ειχα μια αποκολληση και ειχα μεινει ολο το Μαρτιο με αναρρωτικη ξαπλα....ευχομαι αυτο να μην επαναληφθει!!Με το στομαχι μου ταλαιπωρουμαι...φουλ δυσπεψια και με πιανουν κατι ξαφνικες ζαλαδες-ναυτιες και συνεχιζουν τα τραβγματακια στην κοιλια αλλα μεχρι στιγμης την παλευω και ειμαι ΟΚ στην καθημερινοτητα (δουλεια και πηγαινε ελα το μικρο στο σταθμο). Πιο πολυ εχω το αγχος για τον υπερηχο..γενικα, δεν ειμαι αγχωδης, απλα η περιπτωση μου ειναι καπως...ιδιαιτερη!!Η μητρα μου ειναι διδελφυς, ουσιαστικα υπαρχουν 2 ξεχωριστα μερη που δεν ενωθηκαν ποτε, σαν να εχω 2 μητρες...Στην πρωτη εγκυμοσυνη η εμβρυομεταφορα εγινε στην αριστερη που ειναι και η πιο λειτουργικη, οποτε τωρα το αγχος το δικο μου και του γιατρου μου ειναι να δουμε οτι το σπορακι εχει παει στο σωστο και δοκιμασμενο "διαμερισμα"!!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, katerinaki 86 said:

Κοριτσια καλημερα!Τελικα, θα παραταθει λιγο η αγωνια μου, γιατι μου εκλεισε για Πεμπτη ραντεβου ο γιατρος...Το καρμικο της υποθεσης δε σας το ειπα!!Στο γιο μου καναμε εμβρυομεταφορα 4 Φεβρουαρου του 2019, ηταν βλαστοκυστη, οποτε αν παμε 5 μερες πισω, ηταν σαν η συλληψη να εγινε 30 Ιανουαριου και τον 1ο υπερηχο τον καναμε 25 Φεβρουαριου, στα γενεθλια μου. Τωρα η συλληψη, οπως το υπολογιζω, εγινε ή 29 ή 30 και ο υπερηχος θα γινει στις 24. Η ΠΗΤ του γιου μου ηταν 22/10 (γεννησα βεβαια με καισαρικη 11/10) και τωρα βασει τελευταιας περιοδου, μου βγαινει 14/10 η ΠΗΤ. Μαγικη συμπτωση νομιζω!!

Κορίτσι μου αυτό είναι καρμικο πραγματικά!!! Θα τα έχεις όλα τα γενέθλια κοντά κοντά :D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!! 

Τι κάνετε?? 

Καλώς ήρθατε όλες οι νέες μανούλες... Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!!

Εγώ αναμένω αύριο για τον πρώτο υπέρηχο! 

@LoveToBeMom χθες δεν είχες υπέρηχο? Πώς πήγε?

  • Μου αρέσει 3

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...