Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

Καλημέρα ομαδουλα❤️

@Sunshine88 μου ναι ο πρώτος μου υπέρηχος ήταν..6&3 ήμουν όταν τον έκανα!! Άντε μια εβδομάδα εμεινε κ για εσένα κορίτσι μου!

@Λουρού καλώς μας ήρθες φίλη! Με το καλο το μωράκι σου και να χαίρεσαι κ τα άλλα δυο:x πόσο χρονών είναι τα άλλα παιδάκια σου;

@vaso_mpempis καλημέρα κορίτσι! Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να είμαι όντως μια θετική χοριακη πολυυυυ μικρή!! Κοίτα στο διαγνωστικό το δικό μου λέει κάτω από 20 κ μέχρι 5 ότι είναι αμφίβολη τιμή! Ελπίζω να είναι θετικό εσένα! Ποτέ την έκανες; 28η ημέρα του κύκλου;

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρα Κορίτσια. Πολύ προσεκτικά έρχομαι και εγώ σε αυτό το γκρούπ. Είναι πολύ νωρίς ακόμα, και ως ημερομηνία μου βγαίνει 28-29 Οκτωβρίου, οπότε νομίζω οτι θα είμαι και εγώ σε αυτή την παρέα !

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

@vaso_mpempis Κοριται μου εχεις ολη τη θετικη μας ενεργεια!!Η τιμη εναι χαμηλη αλλα οταν ο κυκλος δεν ειναι σταθερος, ολα ειναι πιθανα νομιζω! Εμενα , ας πουμε, ο κυκλος μου ειναι κατα μεσο ορο 35 ημερες αλλα εχει τυχει να παει και πολυ παραπανω, οποτε στις 28 ημερες θα ηταν πολυ νωρις για χοριακη. Υπομονη 1 εβδομαδα ακομα κι ευχομαι ολα να πανε καλα!

@Λουρού @zouko καλωσηρθατε κοριτσια!!Να πανε ολα τελεια ευχομαι και σε μερικους μηνες να εχετε αγκαλια τα μπεμπακια σας!

@Dimitra97 & @Sunshine88 ψυχραιμια κοριτσια!Ξεκουραστειτε και εννοειται μιληστε με το γιατρο σας. Γενικα, νομιζω οτι λιγο καφε δεν ειναι ανησυχητικο αλλα οπωσδηποτε θελει προσοχη! Οπως εχω ξαναγραψει, στην 1η ειχα μια αποκολληση, λιγες μερες μετα τον 1ο υπερηχο και ειχα δει κανονικοτατο αιμα.Ευτυχως, ομως με απολυτη ξεκουραση για 1 μηνα πηγαν ολα μια χαρα, οποτε δε χρειαζεται πανικος!!Σας το λεω εγω που εκεινο το πρωι εφτασα κατασπρη στο Ιασω για να με δει ο γιατρος μου και σχεδον σιγουρη πως ειχαν ολα τελειωσει και μολις ακουσα στον υπερηχο την καρδουλα του μικρου μου να χτυπαει δυνατα, πηγε και η δικη μου στη θεση της!(Βεβαια, μη σας το παιζω και ανετη...εμενα μου εχει μεινει το ψυχολογικο και καθε φορα που παω τουαλετα, εχω ενα αγχος μη δω αιμα...)

Καλημερα και στην υπολοιπη ομαδουλα!!Εγω σημερα εχω τον υπερηχο και δεν περνουν οι ωρες μεχρι το απογευμα...Προσπαθω να συγκεντρωθω και στη δουλεια αλλα δεν το βλεπω...

 

  • Μου αρέσει 5

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

@vaso_mpempis Κοριται μου εχεις ολη τη θετικη μας ενεργεια!!Η τιμη εναι χαμηλη αλλα οταν ο κυκλος δεν ειναι σταθερος, ολα ειναι πιθανα νομιζω! Εμενα , ας πουμε, ο κυκλος μου ειναι κατα μεσο ορο 35 ημερες αλλα εχει τυχει να παει και πολυ παραπανω, οποτε στις 28 ημερες θα ηταν πολυ νωρις για χοριακη. Υπομονη 1 εβδομαδα ακομα κι ευχομαι ολα να πανε καλα!

@Λουρού @zouko καλωσηρθατε κοριτσια!!Να πανε ολα τελεια ευχομαι και σε μερικους μηνες να εχετε αγκαλια τα μπεμπακια σας!

@Dimitra97 & @Sunshine88 ψυχραιμια κοριτσια!Ξεκουραστειτε και εννοειται μιληστε με το γιατρο σας. Γενικα, νομιζω οτι λιγο καφε δεν ειναι ανησυχητικο αλλα οπωσδηποτε θελει προσοχη! Οπως εχω ξαναγραψει, στην 1η ειχα μια αποκολληση, λιγες μερες μετα τον 1ο υπερηχο και ειχα δει κανονικοτατο αιμα.Ευτυχως, ομως με απολυτη ξεκουραση για 1 μηνα πηγαν ολα μια χαρα, οποτε δε χρειαζεται πανικος!!Σας το λεω εγω που εκεινο το πρωι εφτασα κατασπρη στο Ιασω για να με δει ο γιατρος μου και σχεδον σιγουρη πως ειχαν ολα τελειωσει και μολις ακουσα στον υπερηχο την καρδουλα του μικρου μου να χτυπαει δυνατα, πηγε και η δικη μου στη θεση της!(Βεβαια, μη σας το παιζω και ανετη...εμενα μου εχει μεινει το ψυχολογικο και καθε φορα που παω τουαλετα, εχω ενα αγχος μη δω αιμα...)

Καλημερα και στην υπολοιπη ομαδουλα!!Εγω σημερα εχω τον υπερηχο και δεν περνουν οι ωρες μεχρι το απογευμα...Προσπαθω να συγκεντρωθω και στη δουλεια αλλα δεν το βλεπω...

 

Ωωω άντε Κατερινιω μου με το καλό να δεις κ εσύ το μωράκι σου ❤️

Τι ώρα έχεις;


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Ωωω άντε Κατερινιω μου με το καλό να δεις κ εσύ το μωράκι σου ❤️

Τι ώρα έχεις;

Ευχαριστω πολυυυυ:wub:!!!Στις 19:00.Ελπιζω το βραδυ να εχω καλα νεα να σας πω!!Εντωμεταξυ, ακομα δεν το εχω συνειδητοποιησει 100%....πιστευω μετα τον υπερηχο!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, LoveToBeMom είπε:

Καλημέρα ομαδουλα❤️

@Sunshine88 μου ναι ο πρώτος μου υπέρηχος ήταν..6&3 ήμουν όταν τον έκανα!! Άντε μια εβδομάδα εμεινε κ για εσένα κορίτσι μου!

@Λουρού καλώς μας ήρθες φίλη! Με το καλο το μωράκι σου και να χαίρεσαι κ τα άλλα δυο:x πόσο χρονών είναι τα άλλα παιδάκια σου;

@vaso_mpempis καλημέρα κορίτσι! Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να είμαι όντως μια θετική χοριακη πολυυυυ μικρή!! Κοίτα στο διαγνωστικό το δικό μου λέει κάτω από 20 κ μέχρι 5 ότι είναι αμφίβολη τιμή! Ελπίζω να είναι θετικό εσένα! Ποτέ την έκανες; 28η ημέρα του κύκλου;

Ο κυκλος μου ειναι πραγματικα οτι να ναι. Εχω κανει και 28 εχω κανει και 45!!!! Συνηθως ειναι 32-35

Την εξεταση την εκανα 28 ημερα.

Θα επανελθω με νεα απο βδομαδα

Καλημερα σε ολες :x

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Ο κυκλος μου ειναι πραγματικα οτι να ναι. Εχω κανει και 28 εχω κανει και 45!!!! Συνηθως ειναι 32-35

Την εξεταση την εκανα 28 ημερα.

Θα επανελθω με νεα απο βδομαδα

Καλημερα σε ολες :x

Ευχόμαστε ο,τι καλύτερο κ σε περιμένουμε:)

πρίν από 24 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Ευχαριστω πολυυυυ:wub:!!!Στις 19:00.Ελπιζω το βραδυ να εχω καλα νεα να σας πω!!Εντωμεταξυ, ακομα δεν το εχω συνειδητοποιησει 100%....πιστευω μετα τον υπερηχο!!

Ε ναι αν δε το δεις,δε το ακούσεις ,δεν είναι το ίδιο..

Τι έρωτας που είναι τα παιδάκια μας:x

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας και από μένα! Πολύ συγκρατημένα μπορώ να πω ότι περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου (έχω ένα αγοράκι 11 μηνών), είμαι στις 4w+6d. Είχα μια παλινδρομη πριν 2 μήνες και τώρα έκανα μια χοριακη 301 και 2 μέρες μετά 677. Θα κάνω και μια τελευταία αύριο 4 μέρες μετά και αν όλα πάνε καλά κλείνω ραντεβού στον γυναικολόγο μου! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ρια new mum είπε:

Κορίτσια γειά σας και από μένα! Πολύ συγκρατημένα μπορώ να πω ότι περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου (έχω ένα αγοράκι 11 μηνών), είμαι στις 4w+6d. Είχα μια παλινδρομη πριν 2 μήνες και τώρα έκανα μια χοριακη 301 και 2 μέρες μετά 677. Θα κάνω και μια τελευταία αύριο 4 μέρες μετά και αν όλα πάνε καλά κλείνω ραντεβού στον γυναικολόγο μου! 

Καλεεε πόσες νέες αφίξεις σήμερα;; Πόσο χαίρομαι!!!

Με το καλό κ σε εσένα κοπέλα μου κ να χαίρεσαι το παιδάκι σου❤️

Τολμηρή κ εσύ με τόσο μικρό παιδάκι πας για δεύτερο , ήρωας χαχαχαχ κ εγώ έχω ένα μικρακι 16 μηνών.


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, LoveToBeMom said:

Καλημέρα ομαδουλα❤️

@Sunshine88 μου ναι ο πρώτος μου υπέρηχος ήταν..6&3 ήμουν όταν τον έκανα!! Άντε μια εβδομάδα εμεινε κ για εσένα κορίτσι μου!

@Λουρού καλώς μας ήρθες φίλη! Με το καλο το μωράκι σου και να χαίρεσαι κ τα άλλα δυο:x πόσο χρονών είναι τα άλλα παιδάκια σου;

@vaso_mpempis καλημέρα κορίτσι! Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να είμαι όντως μια θετική χοριακη πολυυυυ μικρή!! Κοίτα στο διαγνωστικό το δικό μου λέει κάτω από 20 κ μέχρι 5 ότι είναι αμφίβολη τιμή! Ελπίζω να είναι θετικό εσένα! Ποτέ την έκανες; 28η ημέρα του κύκλου;

Ωωω τέλεια!!!:x

Άσε ανυπομονώ δεν βλέπω την ώρα να πάω στο γιατρό:grin:

Υπάρχει και ένα ενδεχόμενο να παραταθεί μία εβδομάδα ο υπέρηχος γιατί κοιτάω να δω μήπως πάω στο Έλενα και καταλαβαίνεις πως πάνε και τώρα το ραντεβού... Θα σου στείλω και μήνυμα σχετικά με τη συζήτηση που είχαμε γιατί έχω μία απορία:)

1 hour ago, katerinaki 86 said:

@vaso_mpempis Κοριται μου εχεις ολη τη θετικη μας ενεργεια!!Η τιμη εναι χαμηλη αλλα οταν ο κυκλος δεν ειναι σταθερος, ολα ειναι πιθανα νομιζω! Εμενα , ας πουμε, ο κυκλος μου ειναι κατα μεσο ορο 35 ημερες αλλα εχει τυχει να παει και πολυ παραπανω, οποτε στις 28 ημερες θα ηταν πολυ νωρις για χοριακη. Υπομονη 1 εβδομαδα ακομα κι ευχομαι ολα να πανε καλα!

@Λουρού @zouko καλωσηρθατε κοριτσια!!Να πανε ολα τελεια ευχομαι και σε μερικους μηνες να εχετε αγκαλια τα μπεμπακια σας!

@Dimitra97 & @Sunshine88 ψυχραιμια κοριτσια!Ξεκουραστειτε και εννοειται μιληστε με το γιατρο σας. Γενικα, νομιζω οτι λιγο καφε δεν ειναι ανησυχητικο αλλα οπωσδηποτε θελει προσοχη! Οπως εχω ξαναγραψει, στην 1η ειχα μια αποκολληση, λιγες μερες μετα τον 1ο υπερηχο και ειχα δει κανονικοτατο αιμα.Ευτυχως, ομως με απολυτη ξεκουραση για 1 μηνα πηγαν ολα μια χαρα, οποτε δε χρειαζεται πανικος!!Σας το λεω εγω που εκεινο το πρωι εφτασα κατασπρη στο Ιασω για να με δει ο γιατρος μου και σχεδον σιγουρη πως ειχαν ολα τελειωσει και μολις ακουσα στον υπερηχο την καρδουλα του μικρου μου να χτυπαει δυνατα, πηγε και η δικη μου στη θεση της!(Βεβαια, μη σας το παιζω και ανετη...εμενα μου εχει μεινει το ψυχολογικο και καθε φορα που παω τουαλετα, εχω ενα αγχος μη δω αιμα...)

Καλημερα και στην υπολοιπη ομαδουλα!!Εγω σημερα εχω τον υπερηχο και δεν περνουν οι ωρες μεχρι το απογευμα...Προσπαθω να συγκεντρωθω και στη δουλεια αλλα δεν το βλεπω...

 

Σε ευχαριστώ πολύ Κατερινάκι για τα υποστηρικτικά λόγια, μίλησα με τον γιατρό μου και όντως μου είπε να μην ανησυχώ ότι δεν είναι κάτι απλά να ξεκουράζομαι και να είμαι ξαπλωμένη όσο πιο πολύ μπορώ και ότι πιθανότατα ήταν λόγω του ότι έκανα κάποιες δουλειές και κάποιο αγγειάκι  μπορεί να ζοριστικε....

Πω πω τι πέρασες θα τα χα δει όλα εδώ λίγο καφέ είδα και ταράχτηκα όχι και κανονικό αίμα....:huh:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια καλημερα? τι κανετε? πως πατε απο συμπτωματα? εγω ειμαι σημερα 5w+4d και δεν εχω κατι ιδιαιτερο...υπνηλια κοπωση και απο χθες νιωθω κατι μικροενοχλησεις λες και θα αδιαθετησω...αυτο το ενιωθα και την προηγουμενη εβδομαδα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Ρια new mum said:

Κορίτσια γειά σας και από μένα! Πολύ συγκρατημένα μπορώ να πω ότι περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου (έχω ένα αγοράκι 11 μηνών), είμαι στις 4w+6d. Είχα μια παλινδρομη πριν 2 μήνες και τώρα έκανα μια χοριακη 301 και 2 μέρες μετά 677. Θα κάνω και μια τελευταία αύριο 4 μέρες μετά και αν όλα πάνε καλά κλείνω ραντεβού στον γυναικολόγο μου! 

Ρία καλωσόρισες, να σου ζήσει το πρώτο και με το καλό και το δεύτερο που ξεκίνησε το ταξίδι του!!

 

16 minutes ago, nina21 said:

κοριτσια καλημερα? τι κανετε? πως πατε απο συμπτωματα? εγω ειμαι σημερα 5w+4d και δεν εχω κατι ιδιαιτερο...υπνηλια κοπωση και απο χθες νιωθω κατι μικροενοχλησεις λες και θα αδιαθετησω...αυτο το ενιωθα και την προηγουμενη εβδομαδα...

Καλημέρα κορίτσι μου εσύ κάτι έχεις από συμπτώματα....Εγώ μάλλον "ελαττωματική" μόνο κάτι πονακια περιόδου κ λίγο πόνο στο στήθος 5w +3d άστα!! Αν κ δεν με χαλάει κ πολύ να σου πω την αλήθεια:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Sunshine88 είπε:

Ρία καλωσόρισες, να σου ζήσει το πρώτο και με το καλό και το δεύτερο που ξεκίνησε το ταξίδι του!!

 

Καλημέρα κορίτσι μου εσύ κάτι έχεις από συμπτώματα....Εγώ μάλλον "ελαττωματική" μόνο κάτι πονακια περιόδου κ λίγο πόνο στο στήθος 5w +3d άστα!! Αν κ δεν με χαλάει κ πολύ να σου πω την αλήθεια:)

μωρε ουτε εμενα με χαλαει...απλα ανησυχω...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nina21 said:

μωρε ουτε εμενα με χαλαει...απλα ανησυχω...

Μωρέ μια ανησυχία κ εμένα υποβόσκει αλλά πολλά συμπτώματα ξεκινάνε μετά την 6η βδομάδα οπότε υπομονή ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Sunshine88 είπε:

Μωρέ μια ανησυχία κ εμένα υποβόσκει αλλά πολλά συμπτώματα ξεκινάνε μετά την 6η βδομάδα οπότε υπομονή ;)

δεν εχεις κανει ακομη 1ο υπερηχο εε? εμεις καναμε 5w+1d και ξαναεχω την επομενη τεταρτη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...