Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 46 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Και εγώ εδώ μαζί με την φίλη μ μια από τα ίδια ούτε εγώ δουλεύω και έχω αρκετό ελεύθερο χρόνο και έχω και  γω ένα παιδί μια μικρή σκυλίτσα ημίαιμη .......  Κορίτσι πως είσαι σήμερα ?? Από ναυτίες 

Καλύτερα είμαι! Κατάφερα να φάω σαν άνθρωπος. Βέβαια τώρα κάτι με πιάνει αλλά οκ το παλεύω!

πρίν από 39 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Λοιπόν κ εγώ έτσι Cony μου! Δλδ δε μπορώ με τπτ τώρα να σκεφτώ κρέας κ σαλάτα κ ο,τι έχει σάλτσες πολλές κτλ για κάποιο λόγο!! Καθόλου όμως!!

Δε πειράζει,θα το ρίξουμε στα σάντουιτς,από τα Κριτσινια είναι μια πρόοδος χχαχαα

@Dimitra97 υπομονή με το στήθος κοριτσάκι μου,θα το συνηθίσεις σιγά σιγά θα σκληρύνει κ εκείνο κ δε θα σε πονάει τόσο έντονα❤️ 

Τι έχει το πρόγραμμα σήμερα κορίτσια;

Ναι ναι σάντουιτς και τοστακια και μετά επόμενο λεβελ ίσως ένα πιάτο φαι! Και σιγά σιγά θα ανεβαίνουμε λεβελ!

πρίν από 18 λεπτά , roulas40 είπε:

Δεν μπορω, θα κατουρηθώ, αλήθεια!! Εχω κ μια ακρατεια λόγω ηλικίας, καταλαβαίνεις, δεν ειμαι για πολλά!!!!!:P:P Είμαι 39!!! Αλλά ενταξει, το λεω για να διασκεδάζω τον πονο μου!!!!!!! :P:P Εσεις αφού εχετε τη δυνατοτητα, να την εκμεταλλευεσαι οσο μπορεις κ να μην κουραζεσαι!!!

Συνηθίζεται Δήμητρα, απο ενα σημειο κ μετα απλα δε δινεις σημασια.. οσο για το μεγεθος, εγω που δεν εχω ΚΑΘΟΛΟΥ το φορεσα το νο2!! 

Ναι Cony μου, σε λιγο θα πεταχτω απο τη δουλεια να με δει!!

Ρε κοριτσια τι γινεται;;; Μονο εγω δεν εχω αναγουλες;;; στην αρχη τουλαχιστον δεν ειχα ορεξη για φαγητο... τωρα ΔΥΣΤΥΧΩΣ θελω να τρωω χωρις αυριο... συγκρατουμαι με νυχια κ με δοντια....

 

Τυχερή να λες που δεν έχεις αναγουλες είναι χάλια συναίσθημα. Δεν τυχαίνει να έχουν όλες είναι ανάλογα την εγκυμοσύνη. Εδώ η ίδια γυναίκα στην μια εγκυμοσύνη μπορεί να έχει στην άλλη ούτε καν. 

Άντε καλή εξέταση στην γιατρό. Δεν ξέρω αν θα σου κάνει κ υπερηχο θα περιμένουμε νέα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , roulas40 είπε:

Δεν μπορω, θα κατουρηθώ, αλήθεια!! Εχω κ μια ακρατεια λόγω ηλικίας, καταλαβαίνεις, δεν ειμαι για πολλά!!!!!:P:P Είμαι 39!!! Αλλά ενταξει, το λεω για να διασκεδάζω τον πονο μου!!!!!!! :P:P Εσεις αφού εχετε τη δυνατοτητα, να την εκμεταλλευεσαι οσο μπορεις κ να μην κουραζεσαι!!!

Συνηθίζεται Δήμητρα, απο ενα σημειο κ μετα απλα δε δινεις σημασια.. οσο για το μεγεθος, εγω που δεν εχω ΚΑΘΟΛΟΥ το φορεσα το νο2!! 

Ναι Cony μου, σε λιγο θα πεταχτω απο τη δουλεια να με δει!!

Ρε κοριτσια τι γινεται;;; Μονο εγω δεν εχω αναγουλες;;; στην αρχη τουλαχιστον δεν ειχα ορεξη για φαγητο... τωρα ΔΥΣΤΥΧΩΣ θελω να τρωω χωρις αυριο... συγκρατουμαι με νυχια κ με δοντια....

 

Ρε συ εγώ δεν είχα στη πρώτη εγκυμοσύνη κ τώρα έχω ξενερώσει κ ελπίζω να σταματήσουν σύντομα....

Βέβαια αν σταματήσουν θα τρώω κ εγώ τον αγλεορα ως συνήθως..^_^

Τουλάχιστον εσύ τα έχεις ξεπεταξει τα αντράκια σου Ρούλα μου κ θα έχεις κ μια βοήθεια έξτρα θαρρώ..φυσικά το έζησες κ με δύο μωρά μεταξύ τους κ εσύ θηρίο! Ήρωας!!

Εσύ που δουλεύεις;


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , roulas40 είπε:

Δεν μπορω, θα κατουρηθώ, αλήθεια!! Εχω κ μια ακρατεια λόγω ηλικίας, καταλαβαίνεις, δεν ειμαι για πολλά!!!!!:P:P Είμαι 39!!! Αλλά ενταξει, το λεω για να διασκεδάζω τον πονο μου!!!!!!! :P:P Εσεις αφού εχετε τη δυνατοτητα, να την εκμεταλλευεσαι οσο μπορεις κ να μην κουραζεσαι!!!

Συνηθίζεται Δήμητρα, απο ενα σημειο κ μετα απλα δε δινεις σημασια.. οσο για το μεγεθος, εγω που δεν εχω ΚΑΘΟΛΟΥ το φορεσα το νο2!! 

Ναι Cony μου, σε λιγο θα πεταχτω απο τη δουλεια να με δει!!

Ρε κοριτσια τι γινεται;;; Μονο εγω δεν εχω αναγουλες;;; στην αρχη τουλαχιστον δεν ειχα ορεξη για φαγητο... τωρα ΔΥΣΤΥΧΩΣ θελω να τρωω χωρις αυριο... συγκρατουμαι με νυχια κ με δοντια....

 

Σιγα καλέ 39 χρόνον και θεωρείς πως είσαι μεγάλη μια χαρά ηλικια έχεις  ....η ηλικία 30 έως 45 θεωρώ είναι η καλύτερη ηλικία .......

Λες ε να δούμε ελπίζω να το συνηθησω.... κάτσε δηλαδή θα πονάει μέχρι να γενησω ?? .

Εμένα έχει αλλάξει η όσφρηση μου και με εκνευρίζει αφάνταστα αυτό πριν έφτιαξα μια αραβική να φάω με τυράκι και ντοματουλα  π εγώ τρελενομαι και με το π πάω να φάω πως δεν έκανα εμετό ρε γμτ μου βρομαγε πολύ για κάποιο περίεργο λόγο και με έπιασαν τα νεύρα μ ...Παντος είσαι τυχερή ο δεν έχεις ναυτίες γτ και εγώ ακόμα π έχω καμία φορά  δεν παλεύετε βεβεα δεν είναι τόσο χάλια όπως στις αρχές π επερνα τα ουτρο με άδειο στομάχι καμία σχέση  απλά όταν περνώ τα χάπια για κάνα δυορο νιοθω ότι παραπαταω επίδη ζαλίζομαι αλλά πάλι καλά δεν έχω τάση προς εμετό...και εγω πεινάω συνεχια άσε και προσπαθώ να συγκρατουμε και με ξεγελάω με φρούτα αλλά τι να Μ κάνει το φρούτο πεινάω πάλι μετά από δέκα λεπτά άσε σε αυτό σε καταλαβαίνω φουλ μυλαμε για πολύ πείνα ....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Cony είπε:

Καλύτερα είμαι! Κατάφερα να φάω σαν άνθρωπος. Βέβαια τώρα κάτι με πιάνει αλλά οκ το παλεύω!

Ναι ναι σάντουιτς και τοστακια και μετά επόμενο λεβελ ίσως ένα πιάτο φαι! Και σιγά σιγά θα ανεβαίνουμε λεβελ!

Άντε να δούμε!! Σήμερα θα κάνω αρακα για τους άντρες μου,να δούμε αν θα τον τιμήσω κ εγώ ή θα μείνω με το τοστ...

πρίν από 7 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Σιγα καλέ 39 χρόνον και θεωρείς πως είσαι μεγάλη μια χαρά ηλικια έχεις  ....η ηλικία 30 έως 45 θεωρώ είναι η καλύτερη ηλικία .......

Λες ε να δούμε ελπίζω να το συνηθησω.... κάτσε δηλαδή θα πονάει μέχρι να γενησω ?? .

Εμένα έχει αλλάξει η όσφρηση μου και με εκνευρίζει αφάνταστα αυτό πριν έφτιαξα μια αραβική να φάω με τυράκι και ντοματουλα  π εγώ τρελενομαι και με το π πάω να φάω πως δεν έκανα εμετό ρε γμτ μου βρομαγε πολύ για κάποιο περίεργο λόγο και με έπιασαν τα νεύρα μ ...Παντος είσαι τυχερή ο δεν έχεις ναυτίες γτ και εγώ ακόμα π έχω καμία φορά  δεν παλεύετε βεβεα δεν είναι τόσο χάλια όπως στις αρχές π επερνα τα ουτρο με άδειο στομάχι καμία σχέση  απλά όταν περνώ τα χάπια για κάνα δυορο νιοθω ότι παραπαταω επίδη ζαλίζομαι αλλά πάλι καλά δεν έχω τάση προς εμετό...και εγω πεινάω συνεχια άσε και προσπαθώ να συγκρατουμε και με ξεγελάω με φρούτα αλλά τι να Μ κάνει το φρούτο πεινάω πάλι μετά από δέκα λεπτά άσε σε αυτό σε καταλαβαίνω φουλ μυλαμε για πολύ πείνα ....

Αν θα σε πονάει μέχρι να γεννήσεις ε;;

Φίλη θα σου πω την αλήθεια γιατί είναι σπαστικό όλο να μας χρυσωνουν το χάπι κ μετά να ζούμε δύσκολες καταστάσεις κ να λέμε μα γιατί;;; Πίστευα ότι όλα θα είναι ρόδινα....

Αν θηλάσεις θα σε πονάει σίγουρα κ τους πρώτους μήνες μετα τη γέννα..

Θα σταματήσει να πονάει μόνο όταν αποθηλασεις...

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Cony είπε:

Καλύτερα είμαι! Κατάφερα να φάω σαν άνθρωπος. Βέβαια τώρα κάτι με πιάνει αλλά οκ το παλεύω!

Ναι ναι σάντουιτς και τοστακια και μετά επόμενο λεβελ ίσως ένα πιάτο φαι! Και σιγά σιγά θα ανεβαίνουμε λεβελ!

Τυχερή να λες που δεν έχεις αναγουλες είναι χάλια συναίσθημα. Δεν τυχαίνει να έχουν όλες είναι ανάλογα την εγκυμοσύνη. Εδώ η ίδια γυναίκα στην μια εγκυμοσύνη μπορεί να έχει στην άλλη ούτε καν. 

Άντε καλή εξέταση στην γιατρό. Δεν ξέρω αν θα σου κάνει κ υπερηχο θα περιμένουμε νέα!

Μπραβο βρε κορίτσι μ μια χαρά....ελπίζω να μην σε πιάσει καθόλου σήμερα και ν φας με τη ηρεμία σου ❤️

πρίν από 13 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Άντε να δούμε!! Σήμερα θα κάνω αρακα για τους άντρες μου,να δούμε αν θα τον τιμήσω κ εγώ ή θα μείνω με το τοστ...

Αν θα σε πονάει μέχρι να γεννήσεις ε;;

Φίλη θα σου πω την αλήθεια γιατί είναι σπαστικό όλο να μας χρυσωνουν το χάπι κ μετά να ζούμε δύσκολες καταστάσεις κ να λέμε μα γιατί;;; Πίστευα ότι όλα θα είναι ρόδινα....

Αν θηλάσεις θα σε πονάει σίγουρα κ τους πρώτους μήνες μετα τη γέννα..

Θα σταματήσει να πονάει μόνο όταν αποθηλασεις...

Πλάκα μου κάνεις :o ναι θέλω πάρα πολύ να θηλάσω για τουλάχιστον 1 χρόνο  αν τα καταφέρω οχχχ κατάλαβα έχω πολύ μέλον με το  πόνο στο στήθος πφφ.......θα κάνω  υπομονή τι να κάνω  δεν έχω άλλη επιλογή .....

 

πρίν από 14 λεπτά , Cony είπε:

Εγώ κορίτσια σήμερα από προγράμμα τίποτα εδώ δουλιτσες στο σπίτι όσο μπορώ βέβαια, φαγητό έχω έτοιμο από χθες που έμεινε. Αυτά γενικά. Χαλαρααα

Μια από τα ίδια και εγώ φίλη μ μόνο μαγυρεμα έχω θα φτιάξω μια μακαρονιπιτα  σήμερα ....

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα κ γω... πηγα γιατρο.. παιδια δεν ειχε καθολου εικονα κ χε@#$% πανω της.. φαινοταν ελαχιστα ο σακος κ το πιτσιρδελακι σχεδον καθολου.. για καρδουλα ουτε καν.. θα παω το απογευμα σε ειδικο εμβρυολογο να με δει.. μου το κανονισε μπαμ μπαμ.. αντε παλι το απογευμα.. εν τω μεταξυ ο αντρουλης εργαζεται κ με βλεπω να πηγαινω μονη μου κ δεν θελω καθολου, καθως η μαμα μου θα κρατησει τα μεγαλα...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Ηρθα κ γω... πηγα γιατρο.. παιδια δεν ειχε καθολου εικονα κ χε@#$% πανω της.. φαινοταν ελαχιστα ο σακος κ το πιτσιρδελακι σχεδον καθολου.. για καρδουλα ουτε καν.. θα παω το απογευμα σε ειδικο εμβρυολογο να με δει.. μου το κανονισε μπαμ μπαμ.. αντε παλι το απογευμα.. εν τω μεταξυ ο αντρουλης εργαζεται κ με βλεπω να πηγαινω μονη μου κ δεν θελω καθολου, καθως η μαμα μου θα κρατησει τα μεγαλα...

Ενταξει δε φαντάζομαι ότι θα είναι πρόβλημα μωρέ με τη γιαγιά τους αφού είναι αυτόνομα πλεον,μην αγχώνεσαι ❤️

Αχχχ αυτό το άτιμο μωρακι θα μας σκάσεις!!! Του χρωστάμε πολλά ρπυφιχτα φιλιά μόλις το πιάσεις στα χεράκια σου ε?! 

Σε ποιον εμβρυολογο σου είπε να πας?


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Ηρθα κ γω... πηγα γιατρο.. παιδια δεν ειχε καθολου εικονα κ χε@#$% πανω της.. φαινοταν ελαχιστα ο σακος κ το πιτσιρδελακι σχεδον καθολου.. για καρδουλα ουτε καν.. θα παω το απογευμα σε ειδικο εμβρυολογο να με δει.. μου το κανονισε μπαμ μπαμ.. αντε παλι το απογευμα.. εν τω μεταξυ ο αντρουλης εργαζεται κ με βλεπω να πηγαινω μονη μου κ δεν θελω καθολου, καθως η μαμα μου θα κρατησει τα μεγαλα...

κοριτσακι μου ολα καλα θα πανε θα περιμενουμε νεα σου οταν γυρισεις απο τον εμβρυολογο 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Ηρθα κ γω... πηγα γιατρο.. παιδια δεν ειχε καθολου εικονα κ χε@#$% πανω της.. φαινοταν ελαχιστα ο σακος κ το πιτσιρδελακι σχεδον καθολου.. για καρδουλα ουτε καν.. θα παω το απογευμα σε ειδικο εμβρυολογο να με δει.. μου το κανονισε μπαμ μπαμ.. αντε παλι το απογευμα.. εν τω μεταξυ ο αντρουλης εργαζεται κ με βλεπω να πηγαινω μονη μου κ δεν θελω καθολου, καθως η μαμα μου θα κρατησει τα μεγαλα...

Κρίμα που θα χρειαστεί να πας μόνη σου! Αλλά μην σκέφτεσαι αρνητικά όταν γυρίσεις θα δεις τον αντρουλη σου και τα παιδάκια σου κ εύχομαι όλα να πάνε καλά! 

Στον ειδικό εμβρυολογο προφανώς λόγω του ότι έχουν καλύτερα μηχανήματα. Θα ξεκαθαρίσει το τοπίο κορίτσι μου κ ο,τι είναι να γίνει θα γίνει! Κράτα γερά κ μην προδικάζεις τίποτα είπαμε! Είμαστε εδώ κ περιμένουμε νέα σου :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλημέρα!! Ελπίζω και εύχομαι να είστε όλες καλά!!

Εγω δεν ξέρω.. δεν έχω για ακόμα μια φορά σαφεις απαντησεις στο προβλημά μου.. Πηγα εχθες στον εμβρυολόγο, ο χριστιανος με είχε πάνω από μισή ωρα.. η εικόνα ηταν πολύ χαλια..  πολύ αιμα, πολλά πηγματα, το τοπίο δεν ήταν καθόλου ξεκάθαρο.. σκεφτείτε πως μου έκανε αρχικα κολπικο υπερυχο, μετα κοιλιακο κ μετα πάλι κολπικό μπας κ δει κατι, αλλα δυσκολευόταν πολύ.. ειδαμε δυο σακους, με εμβρυακα στοιχεια κ στους δύο.. ο ενας πολυ πιο μικρός, αλλα είχε εμβρυακά στοιχεια.. δυστυχως ομως καρδιακη λειτουργια δεν φαινοταν σε κανεναν απο τους δυο.. εγκεφαλικό εγω.. εν τω μεταξυ ο τραχηλος ειναι πολύ κλειστος κ γι'αυτο δεν υπαρχει διεξοδος για ολο αυτο το αιμα κ βγαινει λιγο λιγο.. βεβαια αυτο λεει το θελουμε γιατι αν πχ μου δωσει φαρμακα να ανοιξει ο τραχηλος, θα φυγουν κ οι σακοι μαζι κ ακομα δεν ειμαστε σιγουροι για τιποτε.. του ειπα οτι την κυριακη ειδαμε καρδιακη λειτουργια κ μου λεει εγω δεν βλεπω κατι.. μπορει βεβαια να οφειλεται στην κακη κατασταση που επικρατει μεσα στη μητρα, αλλα δεν τον ειδα κ πολυ σιγουρο.. μου ειπε να κανω την ενεση για το ρεζους κ να περιμενω μεχρι την αλλη εβδομαδα.. πηρε μετρησεις κ τις εστειλε στη γιατρο μου.. αν μεχρι την επομενη εβδομαδα δεν δουμε καποια αλλαγη στο μεγεθος του σάκου/ των σακων ή των εμβρυακων στοιχειων, ή αν δεν ειναι ξεκαθαρη η καρδιακη λειτουργια, θα χρειαστει να παμε για αποξεση... :sad::sad: οποτε περιμενουμε κ ελπιζουμε.. μιλησα κ με τη γιατρο μου η οποια ειχε ηδη επικοινωνησει μαζι του κ ειπαμε να με δει τη Δευτερα κ βλεπουμε... 

Αυτααααααα... Σορυ που δεν σας εγραψα εχθες, αλλα δεν ημουν κ πολυ στα καλα μου!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, roulas40 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Ελπίζω και εύχομαι να είστε όλες καλά!!

Εγω δεν ξέρω.. δεν έχω για ακόμα μια φορά σαφεις απαντησεις στο προβλημά μου.. Πηγα εχθες στον εμβρυολόγο, ο χριστιανος με είχε πάνω από μισή ωρα.. η εικόνα ηταν πολύ χαλια..  πολύ αιμα, πολλά πηγματα, το τοπίο δεν ήταν καθόλου ξεκάθαρο.. σκεφτείτε πως μου έκανε αρχικα κοιλιακό υπερυχο, μετα κολπικό κ μετα πάλι κολπικό μπας κ δει κατι, αλλα δυσκολευόταν πολύ.. ειδαμε δυο σακους, με εμβρυακα στοιχεια κ στους δύο.. ο ενας πολυ πιο μικρός, αλλα είχε εμβρυακά στοιχεια.. δυστυχως ομως καρδιακη λειτουργια δεν φαινοταν σε κανεναν απο τους δυο.. εγκεφαλικό εγω.. εν τω μεταξυ ο τραχηλος ειναι πολύ κλειστος κ γι'αυτο δεν υπαρχει διεξοδος για ολο αυτο το αιμα κ βγαινει λιγο λιγο.. βεβαια αυτο λεει το θελουμε γιατι αν πχ μου δωσει φαρμακα να ανοιξει ο τραχηλος, θα φυγουν κ οι σακοι μαζι κ ακομα δεν ειμαστε σιγουροι για τιποτε.. του ειπα οτι την κυριακη ειδαμε καρδιακη λειτουργια κ μου λεει εγω δεν βλεπω κατι.. μπορει βεβαια να οφειλεται στην κακη κατασταση που επικρατει μεσα στη μητρα, αλλα δεν τον ειδα κ πολυ σιγουρο.. μου ειπε να κανω την ενεση για το ρεζους κ να περιμενω μεχρι την αλλη εβδομαδα.. πηρε μετρησεις κ τις εστειλε στη γιατρο μου.. αν μεχρι την επομενη εβδομαδα δεν δουμε καποια αλλαγη στο μεγεθος του σάκου/ των σακων ή των εμβρυακων στοιχειων, ή αν δεν ειναι ξεκαθαρη η καρδιακη λειτουργια, θα χρειαστει να παμε για αποξεση... :sad::sad: οποτε περιμενουμε κ ελπιζουμε.. μιλησα κ με τη γιατρο μου η οποια ειχε ηδη επικοινωνησει μαζι του κ ειπαμε να με δει τη Δευτερα κ βλεπουμε... 

Αυτααααααα... Σορυ που δεν σας εγραψα εχθες, αλλα δεν ημουν κ πολυ στα καλα μου!!

Καλημέρα κορίτσι μου γλυκο....είσαι δυνατή και θα κάνεις θετικές σκέψεις αυτό..σου στέλνω μία μεγάλη αγκαλιά και πιστεύω σε εσένα και στο μωράκι σου ότι θα πάνε όλα καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lilly28 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου γλυκο....είσαι δυνατή και θα κάνεις θετικές σκέψεις αυτό..σου στέλνω μία μεγάλη αγκαλιά και πιστεύω σε εσένα και στο μωράκι σου ότι θα πάνε όλα καλα

Σε ευχαριστω πολύ κοριτσι μου!! απο το στομα σου... ανταποδιδω την αγκαλια

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Ελπίζω και εύχομαι να είστε όλες καλά!!

Εγω δεν ξέρω.. δεν έχω για ακόμα μια φορά σαφεις απαντησεις στο προβλημά μου.. Πηγα εχθες στον εμβρυολόγο, ο χριστιανος με είχε πάνω από μισή ωρα.. η εικόνα ηταν πολύ χαλια..  πολύ αιμα, πολλά πηγματα, το τοπίο δεν ήταν καθόλου ξεκάθαρο.. σκεφτείτε πως μου έκανε αρχικα κολπικο υπερυχο, μετα κοιλιακο κ μετα πάλι κολπικό μπας κ δει κατι, αλλα δυσκολευόταν πολύ.. ειδαμε δυο σακους, με εμβρυακα στοιχεια κ στους δύο.. ο ενας πολυ πιο μικρός, αλλα είχε εμβρυακά στοιχεια.. δυστυχως ομως καρδιακη λειτουργια δεν φαινοταν σε κανεναν απο τους δυο.. εγκεφαλικό εγω.. εν τω μεταξυ ο τραχηλος ειναι πολύ κλειστος κ γι'αυτο δεν υπαρχει διεξοδος για ολο αυτο το αιμα κ βγαινει λιγο λιγο.. βεβαια αυτο λεει το θελουμε γιατι αν πχ μου δωσει φαρμακα να ανοιξει ο τραχηλος, θα φυγουν κ οι σακοι μαζι κ ακομα δεν ειμαστε σιγουροι για τιποτε.. του ειπα οτι την κυριακη ειδαμε καρδιακη λειτουργια κ μου λεει εγω δεν βλεπω κατι.. μπορει βεβαια να οφειλεται στην κακη κατασταση που επικρατει μεσα στη μητρα, αλλα δεν τον ειδα κ πολυ σιγουρο.. μου ειπε να κανω την ενεση για το ρεζους κ να περιμενω μεχρι την αλλη εβδομαδα.. πηρε μετρησεις κ τις εστειλε στη γιατρο μου.. αν μεχρι την επομενη εβδομαδα δεν δουμε καποια αλλαγη στο μεγεθος του σάκου/ των σακων ή των εμβρυακων στοιχειων, ή αν δεν ειναι ξεκαθαρη η καρδιακη λειτουργια, θα χρειαστει να παμε για αποξεση... :sad::sad: οποτε περιμενουμε κ ελπιζουμε.. μιλησα κ με τη γιατρο μου η οποια ειχε ηδη επικοινωνησει μαζι του κ ειπαμε να με δει τη Δευτερα κ βλεπουμε... 

Αυτααααααα... Σορυ που δεν σας εγραψα εχθες, αλλα δεν ημουν κ πολυ στα καλα μου!!

Κοριτσακι μου κουράγιο  κ υπομονή εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να πάνε όλα καλα  ....καταλαβαίνω πόσο δύσκολα περνάς...η Παναγία μαζί σου κοπέλα μ να σε βοηθήσει και να είναι ολα καλά την επόμενη εβδομάδα π θα πας ❤️ ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...