Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , Laky είπε:

Εγώ θα σου έλεγα να μη ξεκινήσεις το πέρα δώθε ειδικά σ αυτή την ηλικία πια. Εγώ τον ξαπλώνω και του δίνω στο χέρι ένα πανακι παρηγοριάς. Το έχει στο χέρι του και το μασάει κιόλας. Κάνω σσσσσσ και τον χαϊδεύω τη πλατουλα. Κάνει σβούρες στο κρεβάτι και μετά κοιμάται. Πάρε αν θέλεις κι εσύ ένα πανακι βοηθάει πολύ. Αν κι εμείς το χρειαζόμαστε οπωσδήποτε γιατί δε πήρε ποτέ πιπίλα.

Αυτό μου ακούγεται πιο ξεκούραστο να πω την αλήθεια,αλλά πως κάθεται ήρεμος όταν τον ξαπλώνεις? Η δικιά μου κάνει σβούρες και σηκώνεται συνέχεια αν δεν είναι πολύ κουρασμένη.

Πριν λίγο που την κοιμισα,της έκανα πατ πατ στο παμπερς,μμμμμ και σσσσσ καθώς την θήλαζα.Δεν είδα διαφορά,αλλά είναι πρώτη μέρα,δεν περιμένω και πολλά.Μετα την χαϊδευα στο κεφαλάκι και μου έπαιρνε το χέρι,δεν της αρέσει καθόλου δυστυχώς...☹️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια..μας σκασανε μαζι τα δυο δοντια κατω επιτελους..ακομα δεν της εχουν βγει κανονικα αλλα φιανονται και οταν σε δαγκωνει σε τσιμπανε😅 επιτελους μετα απο τοσες μερες κοιμηθηκαμε κανονικα το βραδυ..θα δουμε ποσο θα συνεχιστει αυτο ευχομαι οσο πιο πολυ 😅 η δικια μου θελει κουνημα για να κοιμηθει και πιπιλα..επισης της δοκιμασα το γαλα νουνου που ειναι για  τα μικρα και το ηπιε..γιατι νομιζω την φορμουλα την βαρεθηκε

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια στείλτε βοήθεια 😅

Η μέρα σήμερα ήταν χάλια. Το παιδί υποφέρει με τα δόντια κ πονάει επίσης μας έμεινε ένας βήχας από τον κοβιντ κ περνάμε κ άλμα. Κάθε φορά κ κοιμόταν ξυπνούσε από βήχα. Επίσης έχει ξεκινήσει κ με δαγκώνει. Τι να πρώτο περιγράψω. Με τα πολλά κοιμήθηκε αλλά ξυπνάει συνέχεια. Επίσης εγώ κόλλησα κ είχα μόνο πονόλαιμο τις προηγούμενες μέρες. Αλλά σήμερα το βράδυ με πονάει όλο μ το κορμί κ έπιασα στο αριστερό μ στήθος ένα γουρμπουλι κ με πονάει πολύ. Νομίζω πάω για μαστίτιδα. @Blue Velvet ότι κανείς με τη μπεμπα τα κάνω κ εγώ. Κ ήθελα να κόψω το βυζι νάνι κ είδα κ εγώ το σεμινάριο της m_formama κ προσπάθησα να τα κάνω αυτά π λέει αλλά δεν τα κατάφερα. Δεν θέλω να σε απογοητεύσω. Μπορεί να μην ήταν έτοιμο το παιδί. Λέω αυτές τις μέρες να το ξανά δω κ να τα ξανά εφαρμόσω. Μπας και. 

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Κορίτσια στείλτε βοήθεια 😅

Η μέρα σήμερα ήταν χάλια. Το παιδί υποφέρει με τα δόντια κ πονάει επίσης μας έμεινε ένας βήχας από τον κοβιντ κ περνάμε κ άλμα. Κάθε φορά κ κοιμόταν ξυπνούσε από βήχα. Επίσης έχει ξεκινήσει κ με δαγκώνει. Τι να πρώτο περιγράψω. Με τα πολλά κοιμήθηκε αλλά ξυπνάει συνέχεια. Επίσης εγώ κόλλησα κ είχα μόνο πονόλαιμο τις προηγούμενες μέρες. Αλλά σήμερα το βράδυ με πονάει όλο μ το κορμί κ έπιασα στο αριστερό μ στήθος ένα γουρμπουλι κ με πονάει πολύ. Νομίζω πάω για μαστίτιδα. @Blue Velvet ότι κανείς με τη μπεμπα τα κάνω κ εγώ. Κ ήθελα να κόψω το βυζι νάνι κ είδα κ εγώ το σεμινάριο της m_formama κ προσπάθησα να τα κάνω αυτά π λέει αλλά δεν τα κατάφερα. Δεν θέλω να σε απογοητεύσω. Μπορεί να μην ήταν έτοιμο το παιδί. Λέω αυτές τις μέρες να το ξανά δω κ να τα ξανά εφαρμόσω. Μπας και. 

Καλημέρα! Μαστίτιδα γιατί?πηγές στο γιατρό να σε δει?Μακάρι να είναι κάτι απλό και να περάσει γρήγορα ❤️

Ένα μαρτύριο το βράδυ μας..κοιμήθηκε κατά τις 10παρα και μέχρι τις 4:30 ξύπνησε 3φορες,με τάραξε στο θηλασμό και δεν ξανακοιμηθηκε..Θηλαζε,γυρνούσε το κεφάλι απότομα και σηκωνόταν..και ξανά τα ιδια..Η ώρα είναι 7παρα είκοσι και την έχω στο σαλόνι να μπουσουλαει.Ειμαι κομμάτια,νυστάζω τρομερά.Ελπιζω να έτυχε και να μην είναι καινούριο ωράριο αυτό☹️

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Καλημερα κοριτσια..μας σκασανε μαζι τα δυο δοντια κατω επιτελους..ακομα δεν της εχουν βγει κανονικα αλλα φιανονται και οταν σε δαγκωνει σε τσιμπανε😅 επιτελους μετα απο τοσες μερες κοιμηθηκαμε κανονικα το βραδυ..θα δουμε ποσο θα συνεχιστει αυτο ευχομαι οσο πιο πολυ 😅 η δικια μου θελει κουνημα για να κοιμηθει και πιπιλα..επισης της δοκιμασα το γαλα νουνου που ειναι για  τα μικρα και το ηπιε..γιατι νομιζω την φορμουλα την βαρεθηκε

Καλημέρα κορίτσια μου..καλορίζικα τα δοντακια @elena93μου..μακάρι τώρα να ηρεμήσετε λίγο κι εσείς ❤️❤️

Συμφωνώ με τη @Lakyσχετικά με το κούνημα. Αν μπορείς να το αποφύγεις κάντο γιατί ακόμη κι αν τώρα είναι οκ από άποψη βάρους αργότερα θα ταλαιπωρηθείς πολύ ... στο λέει μια παθουσα 😜

@Blue Velvetμου ναι κάποιες φορές αν είναι βράδυ και ξέρω ότι νυστάζει πολύ τον βάζω στο δικό μας κρεβάτι και αφού κάνει εκατό σβούρες σβήνει μόνος του..όχι πάντα όμως.αν δω ότι δεν τα καταφέρνει αναγκαστικά σηκώνομαι και τον πάω πέρα δώθε .Δυστυχώς το νάνι παρόλο που το δοκίμασα πολλές φορές δεν έπιασε σε εμάς ...το πιάνει και το πεταει. Μάλλον περνάμε άλμα ανάπτυξης ομαδικώς..δεν εξηγείται αλλιώς. Μήπως κοιμήθηκε αρκετά μέσα στη μέρα;;Κι Εμείς περάσαμε ένα δύσκολο σκ..για κάποιο λόγο ο μικρός κοιμήθηκε ελάχιστα μέσα στη μέρα και έσβηνε κυριολεκτικά όταν τον έπαιρνε ο μπαμπάς του..όσο τον πήγαινα πέρα δώθε εγώ , τίποτα.. ούρλιαζε, τεντωνοταν και με κλωτσαγε..μιλάμε για πολύ ξύλο.

@Rina_87μου περαστικά και υπομονή με τον μικρό ...νιώθεις ότι μένει γάλα μέσα στο στήθος για αυτό λες για μαστίτιδα;; Πάντως η αλήθεια είναι ότι έλεγε και στο βίντεο ότι αν περνάνε άλμα έχουν δόντια ή περνάνε μια περιοδο μεγάλης αλλαγής μπορεί να μη πιάσει και να χρειαστεί παραπάνω χρόνος..αλλά μην απογοητεύεσαι.. ξαναδοκιμασε το . 

 

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 9/16/2023 at 6:57 PM, Blue Velvet said:

Αυτό το μμμμμ τελικά μάλλον είναι θαυματουργό,όλες σας έτσι τα κοιμιζετε τα μπεμπακια σας. Θα το δοκιμάσω και εγώ και ελπίζω να πιάσει. Και εγώ στο κρεβάτι μας την θηλάζω και μόλις κοιμηθεί,τότε την βάζω στο παρκοκρεβατο.Οταν λες ότι κάνει σβούρες στο κρεβάτι,πως κοιμάται μετά?Απλά κουράζεται και κλείνει τα ματάκια του?Η τον παίρνεις αγκαλίτσα και τον πηγαίνεις πέρα δώθε?Αν πάντως δεν πιάσει τπτ από όλα αυτά,τότε μάλλον θα αγοράσω και εγώ αυτό το σεμινάριο που προτείνεις,πες μας αν είναι καλό. Καλά κάνεις και γράφεις πολλά,εδώ δεν έχουμε λογοκρισία,η καθεμιά εκφράζεται όπως νιώθει ❤️

Oσο μπορείς μην ξεκινήσεις το πέρα δώθε, θα σε δυσκολέψει όσο βαραίνει το παιδί.

Δοκίμασε άλλο τρόπο. Πχ, χαδάκι/μασαζάκι ανάμεσα φρύδια , πανάκι παρηγοριάς, πατ πατ στον πωπο, κτλ.

Εμένα, όπως έγραψα σε άλλο ποστ θέλει να τραβάει μαλλί για να κοιμηθεί (κανω το μαλλί κεφτε και χώνει τα χεράκια του, αλλα πιάνει και σε αντρικό χαχα), και κάποιες φορές και πατ πατ στο πωπουδάκι .

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, zouko είπε:

Oσο μπορείς μην ξεκινήσεις το πέρα δώθε, θα σε δυσκολέψει όσο βαραίνει το παιδί.

Δοκίμασε άλλο τρόπο. Πχ, χαδάκι/μασαζάκι ανάμεσα φρύδια , πανάκι παρηγοριάς, πατ πατ στον πωπο, κτλ.

Εμένα, όπως έγραψα σε άλλο ποστ θέλει να τραβάει μαλλί για να κοιμηθεί (κανω το μαλλί κεφτε και χώνει τα χεράκια του, αλλα πιάνει και σε αντρικό χαχα), και κάποιες φορές και πατ πατ στο πωπουδάκι .

Αχ τι γλυκούλης που χώνει τα χεράκια του για να κοιμηθεί ❤️ Χθες το βράδυ και σήμερα,την ώρα που τη θήλαζα της έκανα σσσσ και πατ πατ στο παμπερς,έτσι ώστε σιγά σιγά να το συνηθίζει  Εγώ είμαι κομμάτια,νυστάζω τόσο πολύ που θα καταρρεύσω..ελπίζω το βράδυ να κοιμηθεί καλά και να μην μου κάνει τα χθεσινά..εν τω μεταξύ ακόμα δεν έχει φάει τπτ,μόνο λίγο γκούντα και ψωμάκι,δεν έχει όρεξη.Θελει μόνο βυζί,δεν ξέρω τι έχει πάθει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Αχ τι γλυκούλης που χώνει τα χεράκια του για να κοιμηθεί ❤️ Χθες το βράδυ και σήμερα,την ώρα που τη θήλαζα της έκανα σσσσ και πατ πατ στο παμπερς,έτσι ώστε σιγά σιγά να το συνηθίζει  Εγώ είμαι κομμάτια,νυστάζω τόσο πολύ που θα καταρρεύσω..ελπίζω το βράδυ να κοιμηθεί καλά και να μην μου κάνει τα χθεσινά..εν τω μεταξύ ακόμα δεν έχει φάει τπτ,μόνο λίγο γκούντα και ψωμάκι,δεν έχει όρεξη.Θελει μόνο βυζί,δεν ξέρω τι έχει πάθει 

Λογικά δόντια!!! Κουράγιο κι εύχομαι να περάσει γρήγορα η μπόρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου !! Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας το ίδιο!! Κολλήσαμε και εμείς κοβιντ δυστυχώς, ο μπέμπης έχει ανεβάσει πυρετό 38.6 , εγώ σαν κρύωμα το περνάω.. όσες το περάσατε με τα μπεμπακια σας , πόσο κράτησε;; και πως το αντιμετωπισατε..;; έχω αγχωθεί..😔❤️

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Anastasiade είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου !! Ελπίζω να είσαι όλες καλά και τα μωράκια σας το ίδιο!! Κολλήσαμε και εμείς κοβιντ δυστυχώς, ο μπέμπης έχει ανεβάσει πυρετό 38.6 , εγώ σαν κρύωμα το περνάω.. όσες το περάσατε με τα μπεμπακια σας , πόσο κράτησε;; και πως το αντιμετωπισατε..;; έχω αγχωθεί..😔❤️

Καλησπέρα κορίτσι! Τρεις μέρες περίπου κράτησε στη μπέμπα,είχε πυρετό και λίγο βήχα.Της δίναμε νουροφεν και ντεπον εναλλάξ και την βοηθούσε παρά πολύ,το πέρασε εύκολα. Σε αντίθεση με μένα που ήμουν χάλια και ακόμα δεν έχω οσμή και γεύση. Περαστικά σας ❤️

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Anastasiade είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου !! Ελπίζω να είσαι όλες καλά και τα μωράκια σας το ίδιο!! Κολλήσαμε και εμείς κοβιντ δυστυχώς, ο μπέμπης έχει ανεβάσει πυρετό 38.6 , εγώ σαν κρύωμα το περνάω.. όσες το περάσατε με τα μπεμπακια σας , πόσο κράτησε;; και πως το αντιμετωπισατε..;; έχω αγχωθεί..😔❤️

Καλησπέρα κορίτσι μου..περαστικά σας εύχομαι και κουράγιο ❤️ εμάς το πέρασε μόνο ο μικρός..τουλάχιστον με συμπτώματα . Έκανε μέχρι 38.6 πυρετό και είχε και λιγο βήχα και σαν να ξεκινούσε να κατεβαίνει μυξουλα αλλά το προλάβαμε με φουλ ορους. Ο πυρετός κράτησε 3 μέρες ...ο βήχας και το βραχνιασμα καμιά βδομάδα . 

Τη διάθεση του να κοιτάς και το οξυγόνο του μας είχε πει ο γιατρός .

πρίν από 18 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Τρεις μέρες περίπου κράτησε στη μπέμπα,είχε πυρετό και λίγο βήχα.Της δίναμε νουροφεν και ντεπον εναλλάξ και την βοηθούσε παρά πολύ,το πέρασε εύκολα. Σε αντίθεση με μένα που ήμουν χάλια και ακόμα δεν έχω οσμή και γεύση. Περαστικά σας ❤️

 

Ναι κι εμείς αυτό ακριβώς..νουροφεν και ντεπον εναλλάξ..θαυματουργά και δεν το περίμενα ..έλεγα θα ήθελε κανένα σιρόπι για το λαιμό αλλά επειδή το νουροφεν είναι αντιφλεγμονώδες είναι αρκετό . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Τρεις μέρες περίπου κράτησε στη μπέμπα,είχε πυρετό και λίγο βήχα.Της δίναμε νουροφεν και ντεπον εναλλάξ και την βοηθούσε παρά πολύ,το πέρασε εύκολα. Σε αντίθεση με μένα που ήμουν χάλια και ακόμα δεν έχω οσμή και γεύση. Περαστικά σας ❤️

 

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ και καλή σου ανάρρωση ❤️

πρίν από 25 λεπτά , Angel92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου..περαστικά σας εύχομαι και κουράγιο ❤️ εμάς το πέρασε μόνο ο μικρός..τουλάχιστον με συμπτώματα . Έκανε μέχρι 38.6 πυρετό και είχε και λιγο βήχα και σαν να ξεκινούσε να κατεβαίνει μυξουλα αλλά το προλάβαμε με φουλ ορους. Ο πυρετός κράτησε 3 μέρες ...ο βήχας και το βραχνιασμα καμιά βδομάδα . 

Τη διάθεση του να κοιτάς και το οξυγόνο του μας είχε πει ο γιατρός .

Ναι κι εμείς αυτό ακριβώς..νουροφεν και ντεπον εναλλάξ..θαυματουργά και δεν το περίμενα ..έλεγα θα ήθελε κανένα σιρόπι για το λαιμό αλλά επειδή το νουροφεν είναι αντιφλεγμονώδες είναι αρκετό . 

Ευχαριστώ πάρα πολύ, θα τα εχω υπόψιν ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasiade είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου !! Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας το ίδιο!! Κολλήσαμε και εμείς κοβιντ δυστυχώς, ο μπέμπης έχει ανεβάσει πυρετό 38.6 , εγώ σαν κρύωμα το περνάω.. όσες το περάσατε με τα μπεμπακια σας , πόσο κράτησε;; και πως το αντιμετωπισατε..;; έχω αγχωθεί..😔❤️

Μιαμιση μέρα ο πυρετός κράτησε. Μετά ήταν μια χαρά. Μας έχει μείνει ο βήχας.  Εγώ είχα μόνο πονόλαιμο. Ο άντρας μου είχε μπούκωμα κ ακόμα έχει. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...