Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια; Πως ειναι τα μικρα  σας;; Εμεις ειμασταν σημερα στην παιδιατρο..ολα μια χαρα με τα κιλα και το υψος..την ρωτησα για το γαλα..μου λεει σε αυτη την ηλικια μεχρι και 3 φορες το 24ωρο  να πιει γαλα ειναι αρκετο..δεν χρειαζεται να αγχωνομαι..και για το βραδυνο γαλα που ξυπναει μου ειπε να το ελλατωσω σιγα σιγα..δηλαδη σιγα σιγα να το κανω πιο νερουλο δηλαδη οχι κανονικη ποσοτητα της φορμουλας και ετσι θα  το ελλατωσει το βραδυ και να το πινει την ημερα..εσεις ποσες φορες το 24ωρο δινεται γαλα; Εγω και κρεμουλα που της κανω την ημερα το κανω με γαλα οχι σκετο νερο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, linaa είπε:

Υπομονη γενικά σε κάθε παιδί διαφέρει το ποσό θα κρατήσει κρατάει πάντως αρκετά τουλάχιστον μέχρι να αρχίσει να καταλαβαίνει Κ να συνεννοητε. 

Πώς αντιμετωπίζετε ? Εσυ πρέπει να συνεχίσεις να λείπεις όποτε θέλεις να φύγεις. Τα παιδία όσο γρήγορα ξεκινάνε το κλάμα τόσο γρήγορα το σταματάνε όταν καταλάβουν ότι δεν πρόκειται να εμφανιστείς . Επίσης ξεχνιούνται πάρα πολύ εύκολα αρκεί ο άνθρωπος που τα κρατάει να είναι έμπειρος στο να τα κάνει να διασκεδάζουν . 

Το θέμα είναι ότι δεν λείπω από το σπίτι..γιατί τον μεγαλώνω μόνη μου και δουλεύω εξ αποστάσεως τις ώρες που κοιμαται που πλέον είναι ελάχιστες..σήμερα πχ κοιμήθηκε μισή ώρα το πρωί και μισή το μεσημέρι...όλο το απόγευμα ξύπνιος και από πίσω μου .

Ούτε εγώ την μπορώ αυτή τη προσκόλληση είναι η αλήθεια @Kallibabyboy και τα νεύρα μου είναι κρόσσια..βγαίνουμε κ εμείς βόλτες όσο ακόμα μπορούμε γιατί εδώ τον χειμώνα βρέχει πολύ .

πρίν από 32 λεπτά , elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια; Πως ειναι τα μικρα  σας;; Εμεις ειμασταν σημερα στην παιδιατρο..ολα μια χαρα με τα κιλα και το υψος..την ρωτησα για το γαλα..μου λεει σε αυτη την ηλικια μεχρι και 3 φορες το 24ωρο  να πιει γαλα ειναι αρκετο..δεν χρειαζεται να αγχωνομαι..και για το βραδυνο γαλα που ξυπναει μου ειπε να το ελλατωσω σιγα σιγα..δηλαδη σιγα σιγα να το κανω πιο νερουλο δηλαδη οχι κανονικη ποσοτητα της φορμουλας και ετσι θα  το ελλατωσει το βραδυ και να το πινει την ημερα..εσεις ποσες φορες το 24ωρο δινεται γαλα; Εγω και κρεμουλα που της κανω την ημερα το κανω με γαλα οχι σκετο νερο..

Κι εγώ 2-3 φορές τη μέρα του δίνω κορίτσι μου.. σιγουρα πρωί (06.00-06.30), βράδυ(22.00-22.30) και μερικές φορές και ενδιάμεσα το απόγευμα γιατί 14.00-15.00 τρώει μεσημεριανό , 17.00-18.00 τρώει γιαούρτι και μετά μέχρι το βραδινο γάλα πολλές φορές πεινάει και δεν ξέρω τι άλλο να του δώσω .

Αν δεν του δώσω γάλα του φτιάχνω κρέμα βρώμης της Hipp με σκόνη γάλα δικό του και Που και που του δίνω κανένα babybell ή κάτι παιδικές ρυζογκοφρετες που παίρνω αλλά δεν ξέρω μήπως είναι προτιμότερο το γάλα 🤔

ο γιατρός μας μας έχει πει να τρώει 5 γεύματα τη μέρα εκ των οποίων τα δύο να είναι γάλα (πρωί και βράδυ δηλαδή ) αλλά δεν φτάνουν οι ώρες ρε κορίτσια 😐

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Και γω γελούσα τις πρώτες μέρες που ήμουν πιο ακμαία..τώρα σε συνδυασμό με περίοδο και δουλειά ποτε γελάω και πότε κλαίω . Γιατί νιώθω ότι ούτε αυτός είναι καλά όταν συνεχώς κυνηγάει εμένα και αγχώνεται μη με χάσει από τα μάτια του , ούτε εγώ είμαι καλά λόγω κούρασης ..και θέλω να περάσει όσο πιο γρήγορα γίνεται . 

Και πριν με ήθελε κοντά του αλλά ήταν οκ και με τον μπαμπά του ..και δεν τον έπιανε τόσο πανικός όταν με έχανε από τα μάτια του..ούτε ήταν απαραίτητο ότι θα με πάρει από πίσω ...τώρα έγινε άλλο παιδί 😕

 

Εσάς έφτιαξε καθόλου η κατάσταση @Kallibabyboy μου ή εξακολουθείτε όπως εμείς?? Αντέχεις?? 

Εσείς @ele90μου είστε οκ τώρα? Πώς την πέρασε αυτή τη φάση ??

 Είμαστε κάπως καλύτερα, για κάποιες μερες όταν ήμουν μπροστά δεν δεχόταν από κανέναν αγκαλιά,  ούτε από τον μπαμπά της που λατρεύει.  

 Πάλι με κυνηγάει μέσα στο σπίτι,  αλλά απασχολείται με παιχνίδια,  την παίρνουν αγκαλιά και κάθεται.. αυτό που είναι πολύ δεσμευτικό είναι ο ύπνος,  θέλει μόνο εμένα και το στήθος μου.. αυτό με αγχώνει γιατί τρέχω να κάνω τις δουλειές μου και να υπολογίσω πόσο θα κάνω.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ele90 είπε:

 Είμαστε κάπως καλύτερα, για κάποιες μερες όταν ήμουν μπροστά δεν δεχόταν από κανέναν αγκαλιά,  ούτε από τον μπαμπά της που λατρεύει.  

 Πάλι με κυνηγάει μέσα στο σπίτι,  αλλά απασχολείται με παιχνίδια,  την παίρνουν αγκαλιά και κάθεται.. αυτό που είναι πολύ δεσμευτικό είναι ο ύπνος,  θέλει μόνο εμένα και το στήθος μου.. αυτό με αγχώνει γιατί τρέχω να κάνω τις δουλειές μου και να υπολογίσω πόσο θα κάνω.. 

Kαι γω που δεν θηλάζω πάλι εμένα θέλει στον ύπνο ..ελπίζω να φτιάξει αυτό γιατί όντως είναι δεσμευτικό . Μακάρι να είναι μια φάση και να περάσει γρήγορα . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!τι κανετε; εμείς βγάλαμε 3 δόντια σε 2 βδομάδες!δεν θέλω να περιγράψω την γκρίνια!πλέον έχει κόψει τον απογευματινό ύπνο και είναι ξυπνια 5-9.30!ένα δράμα 😅! Τουλάχιστον κοιμάται την νυχτα, μην παραπονιέμαι!

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 hours ago, elena93 said:

Γεια σας κοριτσια; Πως ειναι τα μικρα  σας;; Εμεις ειμασταν σημερα στην παιδιατρο..ολα μια χαρα με τα κιλα και το υψος..την ρωτησα για το γαλα..μου λεει σε αυτη την ηλικια μεχρι και 3 φορες το 24ωρο  να πιει γαλα ειναι αρκετο..δεν χρειαζεται να αγχωνομαι..και για το βραδυνο γαλα που ξυπναει μου ειπε να το ελλατωσω σιγα σιγα..δηλαδη σιγα σιγα να το κανω πιο νερουλο δηλαδη οχι κανονικη ποσοτητα της φορμουλας και ετσι θα  το ελλατωσει το βραδυ και να το πινει την ημερα..εσεις ποσες φορες το 24ωρο δινεται γαλα; Εγω και κρεμουλα που της κανω την ημερα το κανω με γαλα οχι σκετο νερο..

Eγώ δίνω 3. Μία το πρωϊ που ξυπνάει, μία μεταξύ μεσημεριανού και απογευματινού και μια βραδυνό. (Περίπου δηλαδή 07:00, 16:00, 21:00)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 είπε:

Κοριτσια εμεις δεν εχουμε βγαλει ακομα δοντια ουτε ενα..εσας σε ολες εχουν βγαλει τα μικρα σας;; Να αρχισω να ανησυχω;

Κανένα δόντι προς το παρόν,αλλά ο παιδίατρος είπε να μην αγχωνόμαστε γιατί είναι φυσιολογικό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Κανένα δόντι προς το παρόν,αλλά ο παιδίατρος είπε να μην αγχωνόμαστε γιατί είναι φυσιολογικό

Εμάς έχει βγάλει 6 , 4 πάνω και δύο κάτω..το τελευταίο το έβγαλε τον Ιούνιο κι από τότε τίποτα αν και τρώγεται συνέχεια . 

Κι εμάς πάντως μας έχει πει ότι δεν έχει σημασία πότε θα βγουν .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!τι κανετε; εμείς βγάλαμε 3 δόντια σε 2 βδομάδες!δεν θέλω να περιγράψω την γκρίνια!πλέον έχει κόψει τον απογευματινό ύπνο και είναι ξυπνια 5-9.30!ένα δράμα 😅! Τουλάχιστον κοιμάται την νυχτα, μην παραπονιέμαι!

Εμένα τον απογευματινό ύπνο τον έκοψε 6 μηνών. Μην αγχώνεσαι.

On 7/9/2023 at 9:11 ΜΜ, elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια; Πως ειναι τα μικρα  σας;; Εμεις ειμασταν σημερα στην παιδιατρο..ολα μια χαρα με τα κιλα και το υψος..την ρωτησα για το γαλα..μου λεει σε αυτη την ηλικια μεχρι και 3 φορες το 24ωρο  να πιει γαλα ειναι αρκετο..δεν χρειαζεται να αγχωνομαι..και για το βραδυνο γαλα που ξυπναει μου ειπε να το ελλατωσω σιγα σιγα..δηλαδη σιγα σιγα να το κανω πιο νερουλο δηλαδη οχι κανονικη ποσοτητα της φορμουλας και ετσι θα  το ελλατωσει το βραδυ και να το πινει την ημερα..εσεις ποσες φορες το 24ωρο δινεται γαλα; Εγω και κρεμουλα που της κανω την ημερα το κανω με γαλα οχι σκετο νερο..

Κι εγώ τρεις δίνω. 6 το πρωί, 12.30 και το βράδυ στις 21.30

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 7/9/2023 at 3:39 ΠΜ, Blue Velvet είπε:

Εμείς την έχουμε στο παρκοκρεβατο κολλητά στο κρεβάτι μας και έτσι μόλις αρχίσει να κλαίει για βυζί,την θηλάζω κάνα πεντάλεπτο και την βάζω ξανά μέσα.Πλεον ξυπνάει 1-2 φορές όλο κ όλο,καμία σχέση με πριν που κοιμόμασταν στο ίδιο κρεβάτι και ξυπνούσε συνεχεια.Τωρα απλώνεται πιο καλά και είναι πιο άνετα,ίσως γι αυτό να κοιμάται και πιο πολυ.Το θέμα είναι πως δεν μπορεί να κοιμηθεί ούτε με παραμύθι,ούτε με τραγούδι,θέλει μόνο βυζί.. Έχεις σκεφτεί να τον βάλεις σε δικό του κρεβάτι δίπλα στο δικό σας?Θα είναι πιο εύκολη η μετάβαση γιατι θα σε βλέπει κιόλας,ενώ στο δικό του δωμάτιο θα είναι πολύ πιο δύσκολο πιστεύω.Και εγώ το σκέφτομαι για πολύ πιο μετά,ίσως και μετά τα δύο χρόνια.Μας αρέσει να την έχουμε δίπλα μας❤️

Θα του φτιάξω δικό του δωμάτιο σε κανα 2-3 μήνες. Και θα τον βάζω για ύπνο κ όποτε ξυπνάει θα πηγαίνω. Επειδή τον βάζω για ύπνο στο κρεββάτι μ και εγώ πάω σαλόνι κ έχει τύχει να κοιμηθώ στις 2 ο μπέμπης δεν ξυπνάει μέχρι τότε. Μετά που θα πάω ξυπνάει συνέχεια. Κ τον κοιτάω στη κάμερα όσο λείπω. Αλλά θεωρώ ότι αν πάει σε δικό του δωμάτιο θα δυσκολευτεί στην αρχή μέχρι να προσαρμοστεί. Κ μετά δεν θα ξυπνάει τόσες φορές. Μπας κ κοιμηθώ λίγο κ εγώ. 

6 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια εμεις δεν εχουμε βγαλει ακομα δοντια ουτε ενα..εσας σε ολες εχουν βγαλει τα μικρα σας;; Να αρχισω να ανησυχω;

Και μένα κανένα δοντι θα βγουν όλα μαζί κ θα κάνουμε πάρτυ με τη γκρίνια. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια..πως ειστε; Τα μπεμπονια σας πως ειναι;; Εμεις τραβαμε γολγοθα με τον υπνο..καλε δεν θελει να κοιμηθει..σηκωνεται το πρωι κατα τις 9..στις 12 θελει ξανα υπνο κοιματε 1-2 ωρες μετα ξανακοιματε λιγο το απογευμα κανενα μισαωρο μετα το βραδυ καποιες φορες κοιματε στις 10-11 ξυπναει θελει να παιξει μεχρι στις 2-3 το βραδυ..δεν αντεχω αλλο..πιο πριν επινε το γαλα της στο κρεβατι και την επερνε ο υπνος μεχρι το πρωι..τωρα ουτε γαλα δεν θελει να πιει οταν θελει υπνο..πινει μονο το βραδυ που ξυπναει λιγο της το δινω το μπιμπερο και ξανακοιματε αμεσως..

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2023 at 12:02 ΜΜ, elena93 είπε:

Καλημερα κοριτσια..πως ειστε; Τα μπεμπονια σας πως ειναι;; Εμεις τραβαμε γολγοθα με τον υπνο..καλε δεν θελει να κοιμηθει..σηκωνεται το πρωι κατα τις 9..στις 12 θελει ξανα υπνο κοιματε 1-2 ωρες μετα ξανακοιματε λιγο το απογευμα κανενα μισαωρο μετα το βραδυ καποιες φορες κοιματε στις 10-11 ξυπναει θελει να παιξει μεχρι στις 2-3 το βραδυ..δεν αντεχω αλλο..πιο πριν επινε το γαλα της στο κρεβατι και την επερνε ο υπνος μεχρι το πρωι..τωρα ουτε γαλα δεν θελει να πιει οταν θελει υπνο..πινει μονο το βραδυ που ξυπναει λιγο της το δινω το μπιμπερο και ξανακοιματε αμεσως..

Καλησπέρα κορίτσι μου..εμας ο μικρός καλά αλλά έχουμε κι εμείς θέμα με τον ύπνο .. κυρίως τη μέρα όμως .το βράδυ ξυπνάει 1-2 φορές γιατί μπορεί να του φύγει η πιπίλα αλλά ξανακοιμαται μέχρι 6-7 το πρωί που πίνει το πρωινό του γάλα και ξανακοιμαται αμέσως μέχρι 9-9.30 . 

Μέσα στη μέρα μπορεί να κοιμηθεί 2 μισαωρα κ αυτά με το ζόρι . Και τις υπόλοιπες ωρες εννοείται όπως σας είχα πει με θέλει συνεχώς μαζί του .αν σηκωθώ από το χαλί που παίζουμε μου τραβάει τα ρούχα να τον πάρω αγκαλιά 

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2023 at 1:02 ΜΜ, elena93 είπε:

Καλημερα κοριτσια..πως ειστε; Τα μπεμπονια σας πως ειναι;; Εμεις τραβαμε γολγοθα με τον υπνο..καλε δεν θελει να κοιμηθει..σηκωνεται το πρωι κατα τις 9..στις 12 θελει ξανα υπνο κοιματε 1-2 ωρες μετα ξανακοιματε λιγο το απογευμα κανενα μισαωρο μετα το βραδυ καποιες φορες κοιματε στις 10-11 ξυπναει θελει να παιξει μεχρι στις 2-3 το βραδυ..δεν αντεχω αλλο..πιο πριν επινε το γαλα της στο κρεβατι και την επερνε ο υπνος μεχρι το πρωι..τωρα ουτε γαλα δεν θελει να πιει οταν θελει υπνο..πινει μονο το βραδυ που ξυπναει λιγο της το δινω το μπιμπερο και ξανακοιματε αμεσως..

Και μένα ο μπέμπης τα ίδια. Πολύ κούραση. 
Κοριτσια εμείς κολλήσαμε κοβιντ. Δλδ ο μπαμπάς μας κ μετά ο μπέμπης. Εγώ ακόμα δεν έχω κάτι. Ο μπέμπης χθες κ σήμερα έχει κανει πυρετό 38.9 αλλά ευτυχώς με αντιπυρετικά πέφτει. @elena93 χθες κοιμήθηκε 3 ώρες σερι για πρώτο nap και λέω κάτι έχει δεν έχει ξανά γίνει αυτό. Ε και τελικά έκανε πυρετό το απόγευμα. Αλλά ρε παιδιά έχει πολύ όρεξη εγώ όταν έχω πυρετό ζαβλακώνομαι. Ο μπέμπης το αντίθετο όλη την ώρα κελαηδάει. Και το καλύτερο;;; Σκάει κ δοντι. Το πρώτο μας. Δεν το πιστεύω. Τώρα θεωρώ θα κάνει ένα μπαμ κ θα τα βγάλει πολλά μαζί. Άντε να δούμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...