Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

εγω περσυ δηλωσα 4 γειτονικες δομες αφου η ηλιουπολη δε συμμετειχε καθολου

βασικο ομως Αν υπαρχει λεωφορειο (εστω με πληρωμη) να στα φερνει

πχ εμενα ενας με γειωσε, αααα οχιιιιι φερνω μονο μεχρι Κατω Ηλιουπολη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλυτερα παρε τηλεφωνο στον οαεδ αφου ειναι οι αμεσοι υπευθυνοι για αυτο το χαρτι..

αλλα οταν σου δινουν αυτη την βεβαιωση εξατ.προσεγγ.γραφει πανω την ημερομηνια που την ειχες κανει με τον συμβουλο..εεε να μην ειναι και περσινη η βεβαιωση..προσοχη!!η βεβαιωση (το χαρτι) να μην ειναι περσινη,την εξατ.προσεγγιση,που ειπα και πιο πανω ειναι κατι σαν συνεντευξη την κανεις μια φορα!!!και την βεβαιωση μπορεις να την ζητας και να την περνεις οποτε και οπου σου χρειαζεται..πιστευω να τα γραφω σωστα. :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.

επειδη δεν εχει αναφερθει μεχρι τωρα και περυσι δεν θυμαμαι να το ειχαμε πει..η εξατομικευμενη παρεμβαση/προσεγγιση εχει καποια ισχυ σε χρονο?γιατι εγω την εβγαλα αρχες μαη που πηγα να ανανεωσω την καρτα μου..μηπως θεωρηθει "παλια" και πρεπει να βγαλω καινουρια?ξερει καποιος να μου πει η καλυτερα να παρω αυριο στην εεταα η στον οαεδ?

από ότι έμαθα έχει ισχύ 5 μέρες αλλά καλύτερα να ρωτήσεις και να μας το επαληθεύσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έτσι τουλάχιστον μου είπε μια γνωστή που έκανε τα χαρτιά της πέρυσι και μάλιστα μου είπε να μην βιαστώ να το πάρω να το πάρω εκείνες τις μέρες για να είμαι σίγουρη...βέβαια τώρα παίρνω τηλ...αλλά μιλάει μήπως και μάθω κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να γνωρίζω πολλά , γιατί δεν έχω περάσει από ΟΑΕΔ , αυτό που ζητάνε είναι μια βεβαίωση ότι έχεις περάσει από την ''συνέντευξη'' της εξατομικευμένης προσέγγισης . Να λέει δηλαδή το χαρτί που θα πάρεις από τον ΟΑΕΔ '' βεβαιώνεται ότι η ...... έχει περάσει από την διαδικασία της εξατομικευμένης προσέγγισης '' .

Φαντάζομαι επίσης ότι θα πρέπει να έχει γίνει μέσα στο 2012 αυτό . Μην προσκομίσεις δηλαδη χαρτί ότι πέρασες από τον ΟΑΕΔ το 2006 :) . Το 5 ημέρες δεν νομίζω ότι είναι σωστό . Χώρια που λέει ότι μπορείς να προσκομίσεις και υπεύθυνη δήλωση ότι θα περάσεις από την ''συνέντευξη'' μέχρι το τέλος του 2012 .

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κατι? Πηγα στον οαεδ για να πάρω το χαρτι αξατομικευμένης προσέγγισης και η υπαλληλος μου το εδωσε , μονο που επανω γράφει οτι εχω περάσει τη διαδικασία της εξατομικευμένης παρέμβασης

και ρωταω , ειναι το ιδιο χαρτι ή εχουν κανει λάθος?

Το χαρτί είναι σωστό. Θέλουν να δουν ότι έχεις περάσει από αυτή τη συνέντευξη. Στην ουσία είναι ακόμα μια βεβαίωση της ανεργίας σου...

καλησπερα σας.

επειδη δεν εχει αναφερθει μεχρι τωρα και περυσι δεν θυμαμαι να το ειχαμε πει..η εξατομικευμενη παρεμβαση/προσεγγιση εχει καποια ισχυ σε χρονο?γιατι εγω την εβγαλα αρχες μαη που πηγα να ανανεωσω την καρτα μου..μηπως θεωρηθει "παλια" και πρεπει να βγαλω καινουρια?ξερει καποιος να μου πει η καλυτερα να παρω αυριο στην εεταα η στον οαεδ?

Πάρε ένα τηλέφωνο στην ΕΕΤΑΑ και ρώτα αλλά νομίζω ισχύει το παραπάνω, ότι απλά θέλουν το χαρτί. Τον προηγούμενο μήνα το πήρες, δεν νομίζω πως υπάρχει πρόβλημα. Σίγουρα πάντως δεν ισχύουν οι μέρες... 2 μέρες μόνο θέλει να πάει στην ΕΕΤΑΑ με κούριερ ο φάκελος της αίτησης...

Εγώ πέρυσι το πήρα όταν βγήκε η πρόσκληση...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα σας!

λοιπον μολις μιλησα με οαεδ και ειμαι εξω φρενων....τηλεφωνουσα στο καταστημα που ανηκω και δεν απαντουσαν επι μια ωρα...λεω ας παρω σε αλλης περιοχης...και απανταει μια "κυρια"..με ποιον συμβουλο μιλησατε?μου λεει...της ειπα οτι πηγα στης περιοχης μου...ε τοτε μου λεει να παρετε εκει που την κανατε..εχει ισχυ αλλα αυτος θα σας απαντησει καλυτερα..με υφος χιλιων καρδηναλιων και τουπε και μουτοκλεισε κανοικοτατα.......

κι υστερα μιλανε για τις αδικιες και τις ιδιωτικοποιησεις....μωρε απολυση ολοι τους...αντε γιατι ταχω παρει πολυ ασχημα τωρα......

εν πασει περιπτωση μετα τηλεφωνησα στην εεταα και μουπε η ευγενικοτατη αυτη κυρια οτι αρκει ναχει βγει το τελευταιο διαστημα..εφοσον ειναι πριν δυο μηνες ειναι οκ..αυτο με τις πεντε μερες δεν ισχυει...


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους!!!! Ειμαι και γω ανεργη επιδοτουμενη μεχρι τον Οκτωμβρη και ειχα και γω την ιδια απορια ποια χαρτια πρεπει τελικα να βαλω??? Μου ειπε μια φιλη μου που ειχε κανει περσυ τα χαρτια της που ηταν και αυτη επιδοτουμενη αυτη τη χρονικη περιοδο οτι εβαλε μονο την αποφαση μεσα και κανενα αλλο χαρτι απο αυτα που αναφερθηκαν , γιατι ειναι αλλη <<ομαδα>> ανεργων αυτη και δεν χρειαζεται τιποτα αλλο.......

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να επερναν ολα τα παιδακια με το προγραμμα!!!

Εαν υπαρχει καποια μανουλα που περσι εκανε αιτηση με την περιπτωση που γραφω πιο πανω ας μας πει την εμπειρια της και τι εγινε τελικα..θα βοηθουσε παρα πολυ..πηραν τελικα το παιδακι της σε καποιο σταθμο εστω και εαν ειχε βαλει διαφορετικους νομους??ευχαριστω!!! :D

τελικα μαλλον ΔΕΣΙ θα εμαι η πρωτη στο forum που θα τα κανω κ ααααννννν με παρουν θα σου πω γιατι περυσι που τα εκανα σε αλλο δημο (μενω θεσ/νικη) κ επρεπε κοντα στην δουλεια μου να ειναι γιατι δεν εχω καποιον να τον περνει ημουν μονο στις επιλαχουσες και κ φετος επειδη ειμαστε για 9 ημερες στους βρεφον/κους πολυ αμφιβαλω κ παλι εαν θα με παρουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους!!!! Ειμαι και γω ανεργη επιδοτουμενη μεχρι τον Οκτωμβρη και ειχα και γω την ιδια απορια ποια χαρτια πρεπει τελικα να βαλω??? Μου ειπε μια φιλη μου που ειχε κανει περσυ τα χαρτια της που ηταν και αυτη επιδοτουμενη αυτη τη χρονικη περιοδο οτι εβαλε μονο την αποφαση μεσα και κανενα αλλο χαρτι απο αυτα που αναφερθηκαν , γιατι ειναι αλλη <<ομαδα>> ανεργων αυτη και δεν χρειαζεται τιποτα αλλο.......

παντως εγω θα στειλω τελικα μονο την αποφαση του οαεδ γιατι εκτος του οτι το καταλαβαινω ετσι μου ειναι πολυ δυσκολο να παω στον οαεδ να το βγαλω το εξατ.προσγγ. με τον μικρο ΤΑΛΙΜΠΑΝ μαζι μου !!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Mη το λες βρε κοπελα μου.στειλε εσυ την αιτηση,βαλε ολα τα χαρτια σου,κανε τον σταυρο σου και καλη επιτυχια!!! :D θα ψαξω να βρω τον πινακα που ειχα δει με την μανουλα που σας ειπα πιο πανω που ειχε δηλωσει και γειτωνικο νησι..ελπιζω να το βρω απο περσι και να το αντιγραψω εδω να το δειτε..απλα δεν ξερω τι εγινε τελικα με αυτη την μανουλα..της πηραν το παιδακι της?? :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...