Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      20/05....άλλες 10 μέρες αναμονή....ουφ! 10 μέρες η εμβρυομεταφορα αναμονή...7 μέρες τα μικροβιολογικα που ήταν κλειστά...τώρα άλλες 10 μέρες...αλλά οκ θα περάσουν...μου είπαν να μην κάνω άλλη χοριακη. Μήπως να κάνω τη Δευτέρα μόνη μου να δω που βρίσκομαι?

      να μην κάνει τπτ! είναι μια χαρά! υπομονή 

      πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εκεί θα κάτσει,στη ζεστασιά της μανουλας του❤️Είναι φυσιολογικό πάντως να ζοριζεσαι και εσύ και το μωρό όσο περνάει ο καιρός.Δεν έχει αρκετό χώρο για να κινηθεί,γι αυτό και οι κλωτσιές 

      τώρα 2 μέρες δεν αναπνέω κ καλα το βραχύ! δλδ μέχρι να κοιμηθώ μ φταίνε όλα , βουλώνει η μύτη , πονάω δεξιά , πονάω αριστερά ! χαχαχ χθες κάποια στιγμή βόγκηξα στον υπνο μ! χέστηκε πάνω τ ο άντρας μ νόμιζε γεννάω ! άστα…έχει πάει ήδη τσάντες στο αμαξι , τα χει όλα έτοιμα , ξεβρακωτη θα με σηκώσει να φύγουμε ! έχει και προτίμηση στην ώρα, λέει να είναι βράδυ να μην έχει κίνηση γιατί μέρα θα κάνουμε 1,5 ώρα να πάμε από πειραια στο μαιευτηριο !🤣

      • Μου αρέσει 1
      • Χαχα 1

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια

θελω και εγω να σας κανω μια ερωτηση γιατι ψιλομπερδευτηκα

στα δικαιοληγητικα γραφει εκκαθαριστικο 2011 η αντιγραφο του.σωστα?

δηλαδη για εισοδηματα που αποκτηθηκαν το 2010.αυτο που λαβαμε περυσι οχι αυτο που περιμενουμε φετος?

απλο αντιγραφο δηλαδη η επικυρωμενο και απο τα κεπ κανει?

Το περυσινό εκκαθαριστικό θέλουν , σωστά . :)

Η εκκαθαριστικό εκτυπωμένο από το Taxis στο ιντερνετ , ή φωτοτυπία επικυρωμένη από ΚΕΠ .Όπως και η φωτοτυπία της ταυτότητας .

Σκέτη φωτοτυπία από οποιαδήποτε έγγραφο , ξέρω ότι δεν γίνεται πουθενά δεκτό σε συναλλαγές με το δημόσιο .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να΄σαι καλα βρε ΔΕΣΙ τουλαχιστον θα ξερω οτι δεν θα ειναι ακυρη η αιτηση και ας μην τον παρουν!!!

strauroylitsa στον φοινικα ειναι η υπευθυνη για τους παιδικους για ολη τη θεσνικη η μονο ανατολικα?

Είναι για τον δήμο Καλαμαριάς μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Μια πρώτη γεύση μπορείς να πάρεις από εδώ :

http://www.eetaa.gr/enarmonisi/paidikoi_stathmoi_2011/2011-06-17_oristika-domon/index.html

Είναι οι σταθμοί που ήταν πέρισυ στο πρόγραμμα , και οι οποίοι πάνω κάτω θα είναι οι ίδιοι .

Φιλικά Λευτέρης

σε ευχαριστω πολυ , είδα τις δομές πού με ενδιαφέρουν

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα από οαεδ, είμαι από έξω δηλαδή ακόμη, και όντως η

βεβαίωση των επιδομάτων που έχεις λάβει τα τελευταία δύο έτη έχει ισχύ μόνο 5 μέρες γιατί στο μεσοδιάστημα μπορεί να βρήκες εργασία ή να έλαβες επίδομα. Τουλάχιστον έτσι μου είπε η κυρία στο μητρώο κ για αυτούς ως επίσημο χαρτί έτσι είναι.

Ελπίζω να βοήθησα.:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας πω ένα ανέκδοτο ????

Σήμερα το πρωί σε ΚΕΠ δεν μου επικύρωσαν το μηχανογραφημένο αντίγραφο εκκαθαριστικού/2011 (το κόκκινο δλδ) .... με έστειλαν στην ΔΟΥ και η εκεί υπάλληλος γέλαγε και μου είπε

"Τί σκέφτονται για να ταλαιπωρούν τον κόσμο όμως !!!"

Δεν ξέρω ποιός έχει δίκιο ή άδικο - το αναφέρω ενημερωτικά μονον

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα από οαεδ, είμαι από έξω δηλαδή ακόμη, και όντως η

βεβαίωση των επιδομάτων που έχεις λάβει τα τελευταία δύο έτη έχει ισχύ μόνο 5 μέρες γιατί στο μεσοδιάστημα μπορεί να βρήκες εργασία ή να έλαβες επίδομα. Τουλάχιστον έτσι μου είπε η κυρία στο μητρώο κ για αυτούς ως επίσημο χαρτί έτσι είναι.

Ελπίζω να βοήθησα.:-)

δεν καταλαβα καλαμαρακι.ζητανε την καρτα,την εγκριτικη αποφαση,το εξατομικευμενης παρεμβασης για τους ανεργους ετσι?πιο χαρτι που εχει ισχυει 5 μερες θελουν ακομα?


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα από οαεδ, είμαι από έξω δηλαδή ακόμη, και όντως η

βεβαίωση των επιδομάτων που έχεις λάβει τα τελευταία δύο έτη έχει ισχύ μόνο 5 μέρες γιατί στο μεσοδιάστημα μπορεί να βρήκες εργασία ή να έλαβες επίδομα. Τουλάχιστον έτσι μου είπε η κυρία στο μητρώο κ για αυτούς ως επίσημο χαρτί έτσι είναι.

Ελπίζω να βοήθησα.:-)

Συγνώμη η βεβαίωση αυτή δεν αναφέρει τα επιδόματα που έχεις λάβει μέχρι ΕΚΕΙΝΗ την στιγμή της εκτύπωσης ; Γιατί θα πρέπει να έχει ισχύ μόνο 5 ημέρες ;;;;

Είναι σαν να ζητάς πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης , αλλά να σου λένε ότι ισχύει για μια εβδομάδα , γιατί μπορεί εσυ σε 4 ημέρες να γεννήσεις και άλλο παιδί :) :) :)

Μήπως η κυρία του μητρώου τα έχει λίγο χαμένα ; :)

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki με μπερδεψες?!ποιο απο ολα τα χαρτια για ανεργες

εχει χρονο ισχυς 5μερες καλε?? :D

δηλαδη θα ξανα παω οαεδ??αχχχχ μη μου λες τετοια!!!σε παρακαλω πες μας αναλυτικα..ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα καλαμαρακι.ζητανε την καρτα,την εγκριτικη αποφαση,το εξατομικευμενης παρεμβασης για τους ανεργους ετσι?πιο χαρτι που εχει ισχυει 5 μερες θελουν ακομα?
Συγνώμη η βεβαίωση αυτή δεν αναφέρει τα επιδόματα που έχεις λάβει μέχρι ΕΚΕΙΝΗ την στιγμή της εκτύπωσης ; Γιατί θα πρέπει να έχει ισχύ μόνο 5 ημέρες ;;;;

Είναι σαν να ζητάς πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης , αλλά να σου λένε ότι ισχύει για μια εβδομάδα , γιατί μπορεί εσυ σε 4 ημέρες να γεννήσεις και άλλο παιδί :) :) :)

Μήπως η κυρία του μητρώου τα έχει λίγο χαμένα ; :)

Φιλικά Λευτέρης

kalamaraki με μπερδεψες?!ποιο απο ολα τα χαρτια για ανεργες

εχει χρονο ισχυς 5μερες καλε?? :D

δηλαδη θα ξανα παω οαεδ??αχχχχ μη μου λες τετοια!!!σε παρακαλω πες μας αναλυτικα..ευχαριστω!!!

 Εάν η ενδιαφερόμενη λαμβάνει ή έχει λάβει τακτικό επίδομα ανεργίας από τον Ο.Α.Ε.Δ, και παραμένουν άνεργες, απαιτείται αντίγραφο της εγκριτικής απόφασης επιδότησης του Ο.Α.Ε.Δ.

Αυτό το χαρτί έχει ισχύ μόνο 5 μέρες για εκείνους μου ειπε...τώρα αν θα το δεχτεί η ΕΕΤΑΑ είναι άλλο καπέλο μου είπε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε παιδια η αποφαση δεν ειναι αυτη που μας δινουν οταν εγκρινεται η ανεργια?αυτο νομιζω οτι θελουν.γραφει πανω τα στοιχεια ,το επιδομα που θα παιρνουμε κ τις ημερομηνιες που θα το παιρνουμε.αυτο καταλαβα οτι θελει.πιοα αλλη εγκριτικη αποφαση υπαρχει?


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites

ωπα,ωπα......τι εχασα βρε παιδια?? η αποφαση μια δεν ειναι αυτη που περνουμε οταν εγκρινται το επιδομα???? τι χαρτι ειναι αυτο που ισχυει για 5 μερες? θα βγαλουμε κ κατι αλλο ??????

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το χαρτι θελουν.... Καλαμαρακι εγω ειμουν χθες στον ΟΑΕΔ αλλα εμενα μου ειπαν αλλα.. Ζητησα να μου ξαναβγαλουν το χαρτι της εγκριτικης αποφασης ξανα και τους ρωτησα αν πειραζει που το βγαζω πιο μπροστα απο την ημερομηνια υποβολης των αιτησεων και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα οποια ημερομηνια και αν το καταθεσω...

Μου φαινεται τελικα οτι και αυτοι οι ιδιο δε ξερουν και λενε οτι τους ερθει..τι να πω....

Εγω για καλο και για κακο ομως θα παω στις 13 να το ξαναβγαλω να ειμαι και σιγουρη.....

Link to comment
Share on other sites

Ααα επισης με ρωτησαν αν θα βγαλω και το αλλο χαρτι δηλ. εξατομικευμενης παρεμβασης και τους ειπα αφου ειμαι επιδοτουμενη αυτο δε χρειαζεται ετσι δεν ειναι?? Και η απαντηση τους ηταν ααα δε ξερουμε να σας πουμε , οτι λεει η προσκληση...

Με εχουν μπερδεψει λιγο και μου φαινεται οτι θα τα βγαλω ολα τα χαρτια που ζητανε για τους ανεργους να τελιωνουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...