Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κακώς τα δώσατε τότε...

Κακως βεβαια και το μετανιωσα εγω προσωπικα που τα εδωσα.. Επρεπε να διαμαρτυρηθω αλλα δε το εκανα γιατι ειδα οτι τα δινανε ολοι χωρις παραπονα και δεν ενοιαξε κανενα.. Φετος ομως αν μας παρουν δε θα αφησω να περασει ετσι.....

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε.. την πρώτη χρονιά, ήμουν ψαρωμένη και επιπλέον είχα άγνοια για τους παιδικούς. Τη δεύτερη χρονιά, απλά δεν ήθελα να μπω σε ιστορίες. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη με το συγκεκριμένο σταθμό και αυτός είναι ο λόγος που ακόμα και αν έχω βρει να στείλω τη μεγάλη μου αλλού, ακόμα το παιδεύω το θέμα με το εσπα και θέλω να στείλω και το μωρό. Άλλωστε δεν έγινα φτωχότερη επειδή έδωσα 50 ευρώ για όλη τη σχολική χρονιά.. υπάρχει μια παροιμία που λέει ότι όποιος θέλει τα πολλά, χάνει και τα λίγα..


5MwRp3.png6g2Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε.. την πρώτη χρονιά, ήμουν ψαρωμένη και επιπλέον είχα άγνοια για τους παιδικούς. Τη δεύτερη χρονιά, απλά δεν ήθελα να μπω σε ιστορίες. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη με το συγκεκριμένο σταθμό και αυτός είναι ο λόγος που ακόμα και αν έχω βρει να στείλω τη μεγάλη μου αλλού, ακόμα το παιδεύω το θέμα με το εσπα και θέλω να στείλω και το μωρό. Άλλωστε δεν έγινα φτωχότερη επειδή έδωσα 50 ευρώ για όλη τη σχολική χρονιά.. υπάρχει μια παροιμία που λέει ότι όποιος θέλει τα πολλά, χάνει και τα λίγα..

50 ευρω θεωρω οτι ειναι ικανοποιητικα για τα υλικα τους σε σχεση με τα 150 ευρω που εδωσα εγω ειναι παρα πολλα και να φανταστεις οτι ειναι φετος στο τμημα με τα βρεφη ο δικος μου και οι εργασιες που εκαναν ολο το χρονο δε ξεπερνανε τις 10.. Μεγαλη κλεψια το θεωρω αλλα φετος οπως ειπα δεν εχω μιλησει καθολου....

Και επειδη και φετος μαζευω πολλα μορια ειμαι σιγουρη οτι θα μου το παρουν παλι αν ολα πανε καλα , και δεν εχω σκοπο να δωσω τιποτα μιας και φετος δε μου περισευουν καθολου αφου ισα ισα τα βγαζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αυτο το ελεγε και η περσινη προσκληση οτι δηλαδη δεν επιτρεπεται να ζητησουν καμια οικονομικη επιβαρυνση αλλα οι περισσοτεροι σταθμοι εδω στο Ηρακλειο ζητουσαν 150 με 200 ευρο για υλικα χειροτεχνιας της χρονιας..

Στο σταθμό πάντως που είμασταν εμείς στο Ηράκλειο δεν ζήτησαν τίποτε τέτοιο . Το μόνο πράγμα που ζήτησαν ήταν τα Χριστούγεννα . Όπου οι μισές μάνες θα έβαζαν λεφτά για να αγοραστεί χαρτική ύλη για όλα τα παιδάκια , και οι άλλες μισές θα έβαζαν λεφτά για να αγοραστούν διάφορα μικρά δωράκια που θα τα έδιναν σε όλα τα παιδάκια στην γιορτή των Χριστουγέννων .

Το ποσό τώρα δεν το θυμάμαι , θα ρωτήσω την σύζυγο που είχε πάει για τις αγορές . Σίγουρα όμως δεν ήταν τόσα πολλά χρήματα . Βέβαια ο σταθμός είναι μικρός και με όχι πολλά παιδάκια , ίσως και αυτό έπαιξε ρόλο .

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο σταθμό πάντως που είμασταν εμείς στο Ηράκλειο δεν ζήτησαν τίποτε τέτοιο . Το μόνο πράγμα που ζήτησαν ήταν τα Χριστούγεννα . Όπου οι μισές μάνες θα έβαζαν λεφτά για να αγοραστεί χαρτική ύλη για όλα τα παιδάκια , και οι άλλες μισές θα έβαζαν λεφτά για να αγοραστούν διάφορα μικρά δωράκια που θα τα έδιναν σε όλα τα παιδάκια στην γιορτή των Χριστουγέννων .

Το ποσό τώρα δεν το θυμάμαι , θα ρωτήσω την σύζυγο που είχε πάει για τις αγορές . Σίγουρα όμως δεν ήταν τόσα πολλά χρήματα . Βέβαια ο σταθμός είναι μικρός και με όχι πολλά παιδάκια , ίσως και αυτό έπαιξε ρόλο .

Φιλικά Λευτέρης

εμας δεν μας ζητησαν ουτε ενα ευρω. μονο για την παρελαση αν θελαμε να νοικιασουμε στολη σε περιπτωση που δεν ειχαμε δικη μας. και απο χειροτεχνιες ολο φτιαχνουν. για καθε περισταση μας φτιανει καρτα η ταξη και μας στελνει. γιορτη μικρου, γενεθλια, γιορτη μαμας, πασχα,χριστουγεννα. και σημερα ακομη μου εστειλαν καρτα για το καλοκαιρι με κοχυλια!!!

Link to comment
Share on other sites

εμας στο ηρακλειο περσι, με το καλημερα σας ηθελαν 100 ευρω στον ιδιωτικο. φετος στον δημοσιο μας εδωσαν λιστα και δε ξεπερνουσαν τα 30 και μαλιστα το ενα ηταν βιβλιο ( γυρω στα 10 ευρω)...αυτο που μου κανε ομως εντυπωση ειναι πως δε ζητησαν απο ολες τις μαμαδες. ζητησαν απο τις μισες (αν καταλαβα καλα απο τα συμφραζομενα ζητησαν απο μας που ειμαστε στο εσπα και δε θα πληρωναμε ολη τη χρονια τιποτα, ενω οι αλλοι θα χαν να πληρωνουν καθε μηνα τροφεια)...δε ξερω, πως σας φαινεται σα γεγονος? διαχωρισανε με καποιο τροπο τα παιδια σε εσπα, και οχι εσπα με αυτη τη πραξη? βεβαια μας ειπαν πως αν χρειαστουν κι αλλα υλικα την επομενη φορα θα ζητουσαν απο αλλους γονεις, δε ξερω κατα ποσο αυτο εχει συμβει, παντως γενικα η κορη μου μου χει φερει απειρες εργασιες και με υλικα που σιγουρα δε της ειχα αγορασει εγω. δεν ηξερα αν πρεπει να αντιδρασω καπως η οχι, και δεν ειπα τιποτα αλλωστε ολοι ζοριζομαστε...αυτη η ενημερωση μαλιστα εγινε σε συναντηση γονεων μπροστα σε ολους και ολοι ξερανε πως καποιοι πηραν και καποιοι οχι υλικα. περιεργο δε σας φαινεται?

Link to comment
Share on other sites

ποτε σας ειπαν απο τους ιδιωτικους σταθμους οσες εχετε τα παιδια σας με εσπα οτι τελειωνει??? γιατι στην προκυρηξη λεει

Η πράξη υλοποιείται μέσα από κύκλο Πρόσκλησης ετήσιας διάρκειας, που αντιστοιχεί σε ένα σχολικό έτος διάρκειας 11 μηνών και θα υλοποιηθεί μέχρι την 31/08/2012

και συνεχιζω εμεις μολις βγηκαν περυσι τα αποτελεσματα δηλαδη αρχες αυγουστου ξεκινησαμε...και σημερα η ιδιοκτητρια του σταθμου μου ειπε οτι το προγραμμα ειναι μεχρι τελους ιουλιου. τι ισχυει τελικα???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


31/7, μετα κλεινουν για ενα μηνα, γνωστο απο την αρχη που γραφτηκαμε

αναλογα το σταθμο παντα

στους ιδιωτικους κλεινουν τον αυγουστο. πρεπει και αυτοι να παρουν αδεια. ειδικα σε αυτον που παει ο γιος μου δεν κλεινει χριστουγεννα και πασχα οποτε κλεινουν τελος Ιουλιου. αλλα δεν ανοιγει 1/9. γυρω στις 7 ανοιγει....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα... υπογραφεις για 11 μηνες το χαρτι σου ξεκινησες σεπτεμβρη αρα τελειωνεις τελος ιουλιου! εμεις ξεκινησαμε περσι 7 σεπτεμβρη ( ηταν επιλαχουσα) αλλα σταματησε 31-7 γιατι μετα εκλειναν. κι εμας φετος μεχρι τελος ιουλιου ξερω οτι ειναι.αλλωστε τον αυγουστο θα ηταν κλειστα υποτιθεται ο σταθμος , αλλα βγαλαν ανακοινωση πως θα λειτουργησουνε μαλλον καλοκαιρινο τμημα μεσα στο σταθμο οποτε παιζει να παμε και εκει αν δε παμε πουθενα να ξελαμπικαρουμε!( εκτος εσπα αυτο ανεξαρτητο)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...