Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew said:

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

      Σου ευχόμαστε καλή επιτυχία !!!! 

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

καλημερα γνωριζει καποιος που θΑ βρω , ποιες δομες συμμετεχουν φετος ?

Μια πρώτη γεύση μπορείς να πάρεις από εδώ :

http://www.eetaa.gr/enarmonisi/paidikoi_stathmoi_2011/2011-06-17_oristika-domon/index.html

Είναι οι σταθμοί που ήταν πέρισυ στο πρόγραμμα , και οι οποίοι πάνω κάτω θα είναι οι ίδιοι .

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα !

Παρακαλώ πολύ μήπως υπάρχει εδώ κάποιος/κάποια να μου λύσει μια απορία της ξανθιάς ???????????????????????????????????????

Πέρυσι κάναμε τα χαρτιά μας για ΕΣΠΑ και τελικά πέρασε ο μεγάλος μέσω του Προγράμματος στον παιδικό όπου ήδη είχαν πάει την προηγούμενη χρονιά.... όλα καλά μέχρι εδώ. Είχα δηλώσει μόνο ΜΙΑ δομή όμως γιατί το είδα λίγο-πολύ συναισθηματικά και δεν ήθελα να αλλάξουν περιβάλλον μπλα μπλα μπλα... :rolleyes:

Και σκέφτομαι τώρα εγώ κοιτάζοντας λίγο τους υπόλοιπους σταθμούς της περιοχής μας, τα μόρια κλπ. ότι βάσει των περσινών δεδομένων με τα μόριά μου πέρναγαν και αλλού (δλδ παντού) ...

Φέτος (εδώ πάει το αχ-βαχ), που έχουν αλλάξει άρδην πολλά πράγματα όπως όλοι πολύ καλά ξέρουμε και βιώνουμε, σκέφτομαι να βάλω ναι μεν ως πρώτη μου επιλογή τον "σταθμό μας" αλλά να δηλώσω έως 4 δομές που δικαιούμαι βάσει της Προκήρυξης... :| αυτό, στατιστικά ας πούμε, επηρρεάζει την αίτησή μου ?????

Και πάλι δεν μπαίνουμε λογικά*** στην πρώτη μας επιλογή αν πληρούνται οι όροι και οι προϋποθέσεις ? Ή θα ήταν καλύτερα να δηλώσω μόνο μια δομή όπως πέρυσι ????

Τί σκέφτηκα η ξανθιά ε ????????? Σας μπέρδεψα, το ξέρω ... :rolleyes::cool:

***δεν ξέρουμε βέβαια τί συμμετοχές θα παίξουν φέτος, άλλο αυτό που είναι αστάθμητος παράγοντας...

ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Το να δηλωσεις κι αλλες δομες ειναι απλα η σιγουρια σου πως θα υπαρχουν οι πιθανοτητες να παει καπου αλλου αν κατι συμβει και δε σας παρουν στον 1ο σταθμο. αν εχεις μορια υψηλα και βλεπεις απο τα περσινα πως μπαινεις θεωρητικα τοτε καντο απλα για σιγουρια.

εγω περσι μπηκα στην 3η επιλογη μου. αν ειχα δηλωσει μονο το σταθμο που ημασταν δε θα μπαινα πουθενα. το να δηλωσεις μονο εναν η τεσσερις δεν παιζει κανενα ρολο στην αιτηση

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στην πρώτη επιλογή , εφόσον τα μόρια σου είναι περισσότερα από τις υπόλοιπες μητέρες που θα δηλώσουν για πρώτο αυτό τον σταθμό . Αν μια μητέρα έχει περισσότερα μόρια από εσένα αλλά έχει δηλώσει τον συγκεκριμένο σταθμό δεύτερο ή τρίτο ή τέταρτο , πάλι εσύ μπαίνεις , γιατί τον έχεις δηλώσει πρώτο .

Για αυτό είναι σημαντικό , η σειρά προτίμησης των σταθμών . Είχε αναφερθεί και πέρυσι , ότι εφόσον δίνεται η δυνατότητα να δηλώσεις 4 σταθμούς , καλό θα είναι να τους δηλώσεις όλους . Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται . Εμείς πχ μπήκαμε στην τρίτη μας επιλογή , τον οποίο σταθμό όμως τον είχαμε τσεκάρει , και είμασταν ευχαριστημένοι και με αυτόν :) .

Το στατιστικά που λες , δεν το καταλαβαίνω . :) Δεν επηρέαζει σε καμία περίπτωση πάντως την αίτηση σου . Δεν σου κόβουν δηλαδή μόρια αν δηλώσεις 4 σταθμούς αντί για ένα . :) :) :)

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το στατιστικά που λες , δεν το καταλαβαίνω . :) Δεν επηρέαζει σε καμία περίπτωση πάντως την αίτηση σου . Δεν σου κόβουν δηλαδή μόρια αν δηλώσεις 4 σταθμούς αντί για ένα . :) :) :)

Φιλικά Λευτέρης

Ευχαριστώ πολύ lefter_2004, v&a και φυσικά την Γατούλα για τις απαντήσεις !

Εμ βέβαια Λευτέρη μου πώς να το καταλάβεις αυτό που εννοούσα ????Είμαι μαθηματική διάνοια -η Γάτα ξέρει χα χα- !

Όχι απλά με μπέρδεψε κάτι που μου είπε η ιδιοκτήτρια του σταθμού ότι, και καλά, αν δηλώσω μόνο ΜΙΑ δομή (βλ. τον δικό της σταθμό :cool:) έχω κάτι σαν μπόνους ας πούμε.... γιατί την ενημέρωσα ότι φέτος θα μπουν κι άλλοι σταθμοί (ελεγμένοι εννοείται) λόγω ανάγκης - όχι από επιλογή πλέον- άσε που είναι και τα δυο παιδιά στο Τμήμα από 2,5 και άνω οπότε είμαστε καλά "θεωρητικά"

αλλά ΛΑΛΑΚΙΕΣ μου έλεγε !!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις μπόνους λεφτά ή μόρια ;;;;;

Πες της και εσύ , ότι '' εγώ θα δηλώσω μόνο ένα σταθμό , τον δικό σου . Αλλά αν δεν μπώ , θα έρθω και θα γραφτώ τσάμπα '' . Αν δεχτεί , τότε δήλωσε μόνο ένα , χα χα χα :)

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις μπόνους λεφτά ή μόρια ;;;;;

Πες της και εσύ , ότι '' εγώ θα δηλώσω μόνο ένα σταθμό , τον δικό σου . Αλλά αν δεν μπώ , θα έρθω και θα γραφτώ τσάμπα '' . Αν δεχτεί , τότε δήλωσε μόνο ένα , χα χα χα :)

Σωστόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος !!!!!

Ναι, προφανώς, την πειράζει να χάσει δυο παιδιά στα καλά καθούμενα εκ των οποίων το μικρότερο έχει και μέλλον ...:rolleyes: τέλος πάντων τερτίπια είναι αυτά ! Η αλήθεια είναι πως κι εγώ εύχομαι να είναι στον ίδιο σταθμό τα παιδιά αλλά προέχει η ανάγκη... για τα λοιπά .... θα δέιξει !

Σας υπερ-ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμισες την περσινη τη δικια μου την πανεξυπνη διευθυντρια!!!! ηθελε να δηλωσω το σταθμο της και πρωι και απογευμα (εχουν και απογευματινο ωραριο 3-9) για να μπω λεει στο εσπα σιγουρα! εμ βεβαια αφου απογευμα δε βολευει σχεδον κανεναν, μπηκαν παιδια με 12 μορια. αν το χα κανει ( λεεεεμε τωρα) θα χα θεση για το παιδι για απογευμα και το πρωι που παω στη δουλεια θα χα τα @@ μου... μην ακουτε ποτε τις διευθυντριες ειδικα στους ιδιωτικους. προσπαθουν να γεμισουν τις θεσεις τους!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ο δικος μας παιδικος(ιδιωτικος) δεν κλεινει ουτε τον αυγουστο!! βεβαια περυσι με το που βγηκαν τα αποτελεσματα και πηγα απο εκει μου ειπε να ξεκινησει το παιδι απο την επομενη κιολας δηλαδη πριν μπει ο σεπτεμβρης.απλα πριν απο κανενα μηνα μου ειπε οτι το προγραμα ειναι μεχρι τελος ιουλιου.

απλα μπερδευτηκα λιγο με την προκυρυξη που μιλουσε για υλοποιηση μεχρι 31/8/2012:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!!! Και μενα η διευθυντρια το ιδιο μου ειπε να δηλωσω πρωτο το παιδικο της. Καλα συννενοημενες ειναι ολες??? Εξαλου αυτο ειχα σκοπο να δηλωσω πρωτο γιατι ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη με το σταθμο της (ιδιωτικος) και ειναι ενα βημα διπλα στο σπιτι μου, μιλαμε για πολυ ευκολια.......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! Και μενα η διευθυντρια το ιδιο μου ειπε να δηλωσω πρωτο το παιδικο της. Καλα συννενοημενες ειναι ολες??? Εξαλου αυτο ειχα σκοπο να δηλωσω πρωτο γιατι ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη με το σταθμο της (ιδιωτικος) και ειναι ενα βημα διπλα στο σπιτι μου, μιλαμε για πολυ ευκολια.......

κακά τα ψεμματα. ειναι (σχεδόν) σίγουρα λεφτα με το εσπα. εγω ποτε δεν θα ειχα λεφτα να τον στειλω απο μονη μου, μην λεμε οτι θελουμε. και πολλοι αλλοι. και εγω ειμαι 98% σιγουρη οτι θα μπω εκει που θελω με βαση τα μορια που εχω και τις αντιστοιχες θεσεις που εβγαλε περσι ο παιδικος αλλα θα δηλωσω 4 δομες.

ξερω πολλες στην περιοχη μου που δηλωσαν μονο μια δομη.... αποτελεσμα: επειδη αυτος ο παιδικος θεωρειται ο καλυτερος αλλα συγχρονως εδινε μονο 8 θεσεις μεσω εσπα πολλα παιδακια εμειναν εκτος. οποτε ας μην κανουμε τις εξυπναδες που μας προτεινουν. εμενα παντως ακομη δεν μου εχουν τιποτα. σημερα θα παω απο εκει για να υπογραψε τα χαρτια που στελνουν καθε μηνα.

να ενα θεμα να συζηταμε πλεον. τι μας λεει ο καθε παιδικος για να μας πεισει.... θα γελασουμε κιολας :-P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι η Νίνα εργαζόμενη μανούλα μιας 5 μηνης (σχεδόν) μπέμπας έχω την εξής απορία ....πως βρίσκω ποιοι σταθμοί έχουν ΈΣΠΑ η μάλλον παίρνουν παιδάκια απο ΕΣΠΑ εννοω???????


HXSnp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια

θελω και εγω να σας κανω μια ερωτηση γιατι ψιλομπερδευτηκα

στα δικαιοληγητικα γραφει εκκαθαριστικο 2011 η αντιγραφο του.σωστα?

δηλαδη για εισοδηματα που αποκτηθηκαν το 2010.αυτο που λαβαμε περυσι οχι αυτο που περιμενουμε φετος?

απλο αντιγραφο δηλαδη η επικυρωμενο και απο τα κεπ κανει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...