Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 minutes ago, Fay_ said:

      Καλημερα κορίτσι μου! Καλά είμαι δεν έχω ξαναδεί. Πολύ πολύ ελαχιστο στο σκούπισμα. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου!! 
      Εσυ πως είσαι; 

      Μπράβο υπέροχα !!! Όλα καλα είναι μην ανησυχείς !!! Εγώ καλα αναμένω να περάσουν οι μέρες ! 

      10 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσι μου,πως είσαι σήμερα ?

      Καλημέρα κοπέλα μου ! Εδώ στην αναμονή … περιμένω να περάσουν οι μέρες ! Εαυ όλα καλα Ε ;;; 

      • Ευχή 1

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Δε χάνεις τίποτα να πας να ρωτήσεις ή να πάρεις τηλέφωνο στον ΟΑΕΔ της περιοχής σου.

Επειδή πέρυσι έκανα τα χαρτιά μου ως άνεργη και δεν ξέρω, μήπως μπορεί κάποια μαμά να μου παραθέσει το υπόδειγμα της βεβαίωσης εργοδότη, για να βοηθήσω μια μαμά που θα πάρει 1η φορά μέρος στο πρόγραμμα;

υποδειγμα δεν εχω αλλα απλα αναφερει την επωνυμια της εταιριας τα στοιχεια της κοπελας (ονομ/μο αφμ) και απο ποτε εργζαται εκει ...πχ 15/5/2006 εως και σημερα και πανωαριστερα στην επιστολη θα εχει την ημερνια της εκδοσης τηε βεβαιωσης του εργοδοτη , θα τελειωνει με με υπογραφη αυτου κ σφραγιδα εαν εχει ...πιστευω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα μανούλες…

Προχθές που πήγα στη γιορτή του σχολείου της μικρής και μίλησα με τις ιδιοκτήτριες του σταθμού για το πρόγραμμα, μου είπαν ότι φέτος τα πράγματα δεν είναι καθόλου καλά για εμάς αλλά και για τους σταθμούς. Μπορεί να ανακοίνωσαν την πρόσκληση, αλλά όπου να ʽναι θα μας ενημερώσουν ότι φέτος το πρόγραμμα θα λειτουργήσει με την οικονομική συμμετοχή της μητέρας. Δηλαδή δε θα είναι τελείως δωρεάν όπως πέρσι… εσείς ακούσατε κάτι ή διαβάσατε κάτι στην πρόσκληση που πιθανών εγώ να μη το διάβασα??

Εγώ καλού κακού όσο περίμενα τόσες μέρες, την έγραψα και στο προνήπιο του δημοτικού μας παρόλο που έχω και μικρότερο παιδάκι και θα ήθελα να τα στείλω και τα δυο μαζί…


5MwRp3.png6g2Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι το λογικό αν δεν ζητούσαν να αναγράφεται το "εως την καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων"

anti... Προφανώς η κυρία μιλούσε για τα έξοδα μετακίνησης τα οποία όπως έχει ήδη ανακοινωθεί μέσω της πρόσκλησης, θα επιβαρύνουν τις μητέρες.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες…

Προχθές που πήγα στη γιορτή του σχολείου της μικρής και μίλησα με τις ιδιοκτήτριες του σταθμού για το πρόγραμμα, μου είπαν ότι φέτος τα πράγματα δεν είναι καθόλου καλά για εμάς αλλά και για τους σταθμούς. Μπορεί να ανακοίνωσαν την πρόσκληση, αλλά όπου να ʽναι θα μας ενημερώσουν ότι φέτος το πρόγραμμα θα λειτουργήσει με την οικονομική συμμετοχή της μητέρας. Δηλαδή δε θα είναι τελείως δωρεάν όπως πέρσι… εσείς ακούσατε κάτι ή διαβάσατε κάτι στην πρόσκληση που πιθανών εγώ να μη το διάβασα??

Εγώ καλού κακού όσο περίμενα τόσες μέρες, την έγραψα και στο προνήπιο του δημοτικού μας παρόλο που έχω και μικρότερο παιδάκι και θα ήθελα να τα στείλω και τα δυο μαζί…

και εγω το εχω ακουσει αυτο και μαλιστα απο το παιδικο που παει ο γιος μου , οπως πολυ ακουγεται και για επιπλεον επιβαρυνση για τη σιτιση τους.. Τωρα κατα ποσο ισχιει αυτο θα διξει...

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσετε προσεκτικά την πρόσκληση θα δείτε τον διαχωρισμό "με σίτιση" - "χωρίς σίτιση" και παρακάτω θα διαβάσετε για τα έξοδα μεταφοράς.

Θα διαβάσετε επίσης ότι οι δομές δεν επιτρέπεται να ζητήσουν ουδεμία περαιτέρω οικονομική επιβάρυνση (πχ για υλικά χειροτεχνίας) και πως οι επιπλέον δραστηριότητες που τυχόν προσφέρουν οι δομές, εάν επιλεγούν απ τις μητέρες, θα επιβαρύνουν τις ίδιες.

Επομένως, η μόνη αλλαγή είναι στα έξοδα μεταφοράς, τα οποία όπου δεν καλύπτονται θα αναφέρεται και το ποσό που τους αντιστοιχεί, δίπλα στην κάθε δομή, όταν αυτές ανακοινωθούν στις 12/7


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

anti... Προφανώς η κυρία μιλούσε για τα έξοδα μετακίνησης τα οποία όπως έχει ήδη ανακοινωθεί μέσω της πρόσκλησης, θα επιβαρύνουν τις μητέρες.

Δε νομίζω ravT γιατί η μετακίνηση δεν ήταν δωρεάν στο συγκεκριμένο σταθμό ούτος ή άλλος. Και το φαγητό το στέλναμε εμείς… Μου είπαν ότι δε τους πλήρωναν καλά και τους καθυστερούσαν και τις πληρωμές τα προηγούμενα χρόνια αλλά φέτος θα είναι ακόμα χειρότερα… πολύ σταθμοί πιθανών να μη πάρουν μέρος…


5MwRp3.png6g2Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα διαβάσετε επίσης ότι οι δομές δεν επιτρέπεται να ζητήσουν ουδεμία περαιτέρω οικονομική επιβάρυνση (πχ για υλικά χειροτεχνίας) και πως οι επιπλέον δραστηριότητες που τυχόν προσφέρουν οι δομές, εάν επιλεγούν απ τις μητέρες, θα επιβαρύνουν τις ίδιες.

Και αυτά επίσης, εμείς τα πληρώναμε...


5MwRp3.png6g2Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, στο πρόγραμμα συμμετέχουν σταθμοί για όλα τα γούστα. Ιδιωτικοί και δημόσιοι, με σίτιση ή χωρίς, με πλήρες ωράριο ή μέχρι το μεσημέρι, με μετακίνηση ή χωρίς.

Το δεν τους πλήρωναν καλά είναι τεράστιο ανέκδοτο επίσης καθυστέρηση προφανώς εννοούν πως όπως ακούστηκε πέρυσι, παίρνουν τα χρήματά τους έναν χρόνο μετά.

Ας λάβουν μέρος όσοι θεωρούν πως μπορούν να ανταπεξέλθουν χωρίς το ΕΣΠΑ...

Το σίγουρο είναι πως στις 12/7 θα ξέρουμε όλες ποιους θέλουμε ΕΜΕΙΣ για τα παιδιά μας...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οσοι σταθμοι ομως ειχαν μπει περσυ , αναγκαστικα θα μπουν και φετος γιατι εχουν υπογραψει συμβαση για 2 χρονια

Αχ ναι, αυτό το είχα ξεχάσει...

Πιθανών γι' αυτό τώρα τους κάνουν και οτι θέλουν... και εμάς φυσικά μιας και ξέρουν οτι τους έχουμε ανάγκη...


5MwRp3.png6g2Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσετε προσεκτικά την πρόσκληση θα δείτε τον διαχωρισμό "με σίτιση" - "χωρίς σίτιση" και παρακάτω θα διαβάσετε για τα έξοδα μεταφοράς.

Θα διαβάσετε επίσης ότι οι δομές δεν επιτρέπεται να ζητήσουν ουδεμία περαιτέρω οικονομική επιβάρυνση (πχ για υλικά χειροτεχνίας) και πως οι επιπλέον δραστηριότητες που τυχόν προσφέρουν οι δομές, εάν επιλεγούν απ τις μητέρες, θα επιβαρύνουν τις ίδιες.

Επομένως, η μόνη αλλαγή είναι στα έξοδα μεταφοράς, τα οποία όπου δεν καλύπτονται θα αναφέρεται και το ποσό που τους αντιστοιχεί, δίπλα στην κάθε δομή, όταν αυτές ανακοινωθούν στις 12/7

Νομιζω οτι αυτο το ελεγε και η περσινη προσκληση οτι δηλαδη δεν επιτρεπεται να ζητησουν καμια οικονομικη επιβαρυνση αλλα οι περισσοτεροι σταθμοι εδω στο Ηρακλειο ζητουσαν 150 με 200 ευρο για υλικα χειροτεχνιας της χρονιας..

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αυτο το ελεγε και η περσινη προσκληση οτι δηλαδη δεν επιτρεπεται να ζητησουν καμια οικονομικη επιβαρυνση αλλα οι περισσοτεροι σταθμοι εδω στο Ηρακλειο ζητουσαν 150 με 200 ευρο για υλικα χειροτεχνιας της χρονιας..

Εμείς δε δίναμε τόσα πολλά... 50 ευρώ δώσαμε στην αρχή κάθε χρονιάς και κατι επιπλεον για τα θεατρικά και τις στολές των γιορτών. Και αυτά ήταν και όλα οσα μας ζήτησαν μέχρι τώρα.. Για τον παιδιατρο και την παιδοψυχολογο ομως δε πληρώναμε παραπάνω...


5MwRp3.png6g2Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...