Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

γεια σας!

οπως σας ειπα εμεις περασαμε στην 1η μας επιλογη που ειμασταν και περσι,με 67 μορια.

κι ευχαριστω τα παιδια που ηταν μεσα στο φορουμ και με βοηθησαν με οποιες αποριες ειχα.

σας διαβαζω καθε μερα γιατι συμπασχω μαζι σας κι ευχομαι να μην ειναι οριστικα τα αποτελεσματα και να παρουν κι αλλα παιδακια, κι ειδικα τα παιδακια που οι μαμαδες δουλευουν και δεν εχουν που να τα αφησουν.

ηθελα επισης να πω οτι συμφωνω απολυτα με το καλαμαρακι,οτι θελει και μια στρατηγικη η επιλογη των σταθμων,κι οχι ειδαμε αυτον τον παιδικο και μας αρεσε πολυ,και τον βαλαμε 1η επιλογη και ας εχει μονο 12 θεσεις.γιατι ετσι την πατησανε πολλες μαμαδες που ξερω.

αυτα..καλο βραδυ!


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λοιπον επειδη εφυγα σας αφησα με αποριες...

η μητερα ειχε εκκαθαριστικο σημειωμα 45.000 το 2011 και 2012 43.000 και επειδη θα την απεκλειαν κατεθεσε μια υ.δ οτι δεν της εχει ερθει το εκαθαριστικο της εφοριας για το 2012 ετσι απλα... χωρις να επισυναψει δηλωση εισοδηματος... και αντι να την δηλωσουν με ελλειπη φακελο της δωσαν 36 μορια :shock: :shock: :shock:

και τα πραγματα εγιναν 100% ετσι... και η ιδια δεν το πιστευει οτι την πηραν με τοση καλη σειρα....

Ότι της έδωσαν τα μορία σωστά τις τα έδωσαν . Όταν όμως έρθει η ώρα να προσκομίσει το εκκαθαριστικό που θα λέει για 43.000 , τι θα κάνει ; Θα το πλαστογραφήσει ; Θέλει δεν θέλει θα πρέπει να το προσκομίσει στην ΕΕΤΑΑ . Αυτό αναφέρει ξεκάθαρα η τροποποίηση που έβγαλε σχετικά με τα εκκαθαριστικά του 2012 .

Σύμφωνα με την ΕΕΤΑΑ όποιος δεν τα προσκομίσει , ή κάνει την χαζομάρα να δώσει εκκαθαριστικό με 43.000 , θα τον πετάξουν έξω από το πρόγραμμα και το παιδί της θα φύγει από τον παιδικό . Αυτό το ξέρει ;

Για τράβα μια σημείωση στο όνομα , να το έχεις εύκαιρο . Σε περίπτωση που έχεις έννομο συμφέρον , τότε τραβάς και μια καταγγελία μετά στην ΕΕΤΑΑ που να λέει : '' Γιατί η συγκεκριμένη μητέρα με 43.000 εισόδημα , καταλαμβάνει την θέση που δικαιωμάτικά πρέπει να έχω εγώ ; ''

Έχω την αίσθηση ότι τέτοιες παρόμοιες περιπτώσεις θα υπάρχουν πολλές φέτος , από εξυπνάκηδες που νόμιζουν ότι έτσι θα καταφέρουν κάτι . Αυτοί κύριοι και κυρίες είναι οι ''πονηροί '' και ''ύποπτοι'' τρόποι τοποθέτησεις παιδιών σε Δομές . Αυτούς κοιτάξτε να κυνηγήσετε . Έχω την αίσθηση ότι η ΕΕΤΑΑ , θα λάβει αρκετές τέτοιες καταγγελιές , και θέλω να ελπίζω ότι θα πράξει τα ανάλογα . :)

edit : Όσο για αυτά που έγραψε πρίν η kalamaraki , να πώ ότι συμφωνώ , 1447,49 % :)

Link to comment
Share on other sites

λευτερη η διαφορα ειναι η εξης : οτι οφειλε μαζι με την υ.δ να επισυναψει και την δηλωση εισοδηματος που φαινεται το εισοδημα που θα φορολογηθει ωστε να μοριοδοτηθει αναλογα... ομως δεν το εκανε... γτ να δωσουν μορια φια 6000 εισοδημα. το ονομα σαφως και το ξερω αλλα δεν προκειται κατι να κανω οπως ανεφερα κ παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

λευτερη η διαφορα ειναι η εξης : οτι οφειλε μαζι με την υ.δ να επισυναψει και την δηλωση εισοδηματος που φαινεται το εισοδημα που θα φορολογηθει ωστε να μοριοδοτηθει αναλογα... ομως δεν το εκανε... γτ να δωσουν μορια φια 6000 εισοδημα. το ονομα σαφως και το ξερω αλλα δεν προκειται κατι να κανω οπως ανεφερα κ παραπανω...

Κακώς πολυ κακώς κ οχι για την μητέρα αλλα για την ΕΕΤΑΑ.....

Ενα αξιοκρατικο σύστημα στην Ελλαδα να μου αναφέρει κάποιος ενα...


ymO6p2.png

sL3vp2.png

Link to comment
Share on other sites

λευτερη η διαφορα ειναι η εξης : οτι οφειλε μαζι με την υ.δ να επισυναψει και την δηλωση εισοδηματος που φαινεται το εισοδημα που θα φορολογηθει ωστε να μοριοδοτηθει αναλογα... ομως δεν το εκανε... γτ να δωσουν μορια φια 6000 εισοδημα. το ονομα σαφως και το ξερω αλλα δεν προκειται κατι να κανω οπως ανεφερα κ παραπανω...

Με συγχωρείς αλλά είσαι λάθος . Κακός που δεν θές να κάνεις κάτι . Αν η συγκεκριμένη κυρία , πετύχει αυτή την φορά χωρίς να πιαστεί , είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα το ξανακάνει . Το να στείλεις ένα e-mail στην ΕΕΤΑΑ με τα στοιχεία της , αλλά και τα δικά σου ( για να φαίνεται σοβαρή κατεγγελία ) , δεν νομίζω ότι είναι τόσο μεμπτό .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχώς γιατί δεν έχω facebook……….

Πριν το προωθήσω στις επαφές μου, μόνο γυναίκες που αποκλείστηκαν από το πρόγραμμα μπορούν να υπογράψουν ή μπορούμε και η υπόλοιπες?

αντυ μου δε το ειχα σκεφτει καθολου αυτο που λες τωρα,,,,,εννοειτε οτι καλοδεχουμενοι ολοι εδω βαλαμε στο παιχνιδι μπαμπαδες γιαγιαδες κλπ

τωρα πως μπορει να πρωωθηθει εκτος φβ εγω δε το κατεχω,,,,οποια θελει μπορει να το κανει,,,,,,:D

Link to comment
Share on other sites

Η αττικη ειχε 19.108 αιτησεις πηραν 3.790 παιδακια (19,83% των αιτήσεων)

Η θες ειχε 15.848 πηραν 8.013 παιδάκια (50,56% των αιτησεων)

το ηρακλειο 4.513 πηραν 3.018 (66,87% των αιτήσεων)

αυτο παλι γιατί γίνεται δεν μπορω να καταλάβω.... γιατί στην αττικη που ειναι ο πιο πυκνοκατοικημενος δημος δωσανε μόνο 3790 θεσεις, ενω σε μια μικρότερη πόλη όπως το ηρακλειο 3000....

Είναι στο πλαίσιο της εναρμόνισης? Και για να μην παρεξηγηθω, χαίρομαι για το Ηρακλειο απλή απορία την έχω....

δηλ αναλογικα με τον πλυθυσμό των πολεων και μόνο, και όχι με το πληθος των αίτησεων, είναι καπως περίεργο.


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο παλι γιατί γίνεται δεν μπορω να καταλάβω.... γιατί στην αττικη που ειναι ο πιο πυκνοκατοικημενος δημος δωσανε μόνο 3790 θεσεις, ενω σε μια μικρότερη πόλη όπως το ηρακλειο 3000....

Είναι στο πλαίσιο της εναρμόνισης? Και για να μην παρεξηγηθω, χαίρομαι για το Ηρακλειο απλή απορία την έχω....

δηλ αναλογικα με τον πλυθυσμό των πολεων και μόνο, και όχι με το πληθος των αίτησεων, είναι καπως περίεργο.

μαλλον εχει να κανει με την απορροφηση των κονδυλιων ανα περιφερεια και νομο. αδιανοητο ομως να κρεμανε μεγαλες πολεις ετσι που και η ζητηση εργασιας ειναι μεγαλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Κακώς πολυ κακώς κ οχι για την μητέρα αλλα για την ΕΕΤΑΑ.....

Ενα αξιοκρατικο σύστημα στην Ελλαδα να μου αναφέρει κάποιος ενα...

Αξιοκρατικό και δίκαιο , ένα σύστημα ή ένα πρόγραμμα , το κάνουν οι ευσυνήδητοι πολίτες .

Όταν δεν τρέχουν να μπούν με πλάγια μέσα ( σαν το παράδειγμα με την συγκεκριμένη μητέρα ) , όταν δεν πλαστογραφούν πιστοποιητικά και δημόσια έγγραφα , όταν δεν παρακαλάνε τους πολιτικούς , όταν δεν σκέφτονται πως να ξεγελάσουν τον διπλανό τους .

Εδώ όμως έχουμε φτάσει , ο νομοθέτης και αυτός που βγάζει ένα πρόγραμμα , όχι να κοιτάξει να βοηθήσει αυτούς που είναι σωστοί , αλλά πως να αποκλείσει αυτούς που πάνε ''πλαγίως'' .

Δεν θυμάμαι ( και συγνώμη ) ποια κοπέλα είχε γράψει ότι την έτρεχαν να κάνει ένσταση και τις ζήτησαν έξτρα χαρτιά για να αποδείξει το διαζύγιο της ( Θυμάμαι σωστά ; ) . Γιατί ; Γιατί γνώριζαν ότι κάποιες θα χρησιμοποιούσαν αυτό το κόλπο για να καρπωθούν αυτές την θέση . Οπότε σου λένε , εσύ που είσαι καθόλα νόμιμη , δεν θα έχεις πρόβλημα να μας φέρεις αυτά τα έγγραφα , ακόμα και αν πρέπει να τρέξεις 2 και 3 φορές στην εφορία . Η άλλη όμως που την πρώτη φορά είπε ψέμματα , θα δυσκολευτεί να κάνει το ίδιο , οπότε την τσακώνουμε και την ακυρώνουμε .

Αν πηγαίνουμε με την λογική ότι τίποτε δεν γίνεται ''αξιοκρατικά και νόμιμα '' , και ότι όλα ''βρωμάνε'' , τότε συνέχεια θα ψάχνουμε τρόπους ''ύποπτους και παράνομους'' για να κάνουμε την δουλειά μας .

Link to comment
Share on other sites

αυτο παλι γιατί γίνεται δεν μπορω να καταλάβω.... γιατί στην αττικη που ειναι ο πιο πυκνοκατοικημενος δημος δωσανε μόνο 3790 θεσεις, ενω σε μια μικρότερη πόλη όπως το ηρακλειο 3000....

Είναι στο πλαίσιο της εναρμόνισης? Και για να μην παρεξηγηθω, χαίρομαι για το Ηρακλειο απλή απορία την έχω....

δηλ αναλογικα με τον πλυθυσμό των πολεων και μόνο, και όχι με το πληθος των αίτησεων, είναι αδικία.

Και εγω χαίρομαι για το Ηράκλειο γιατι περάσανε όλα τα ανηψάκια μου!!!

Απο την αρχή φαινόταν απο την προκυρηξη οτι η αττικη θα εχει τον μικρότερο προϋπολογισμο αλλα με τον χαμο των αιτησεω κ το κοψιμο των θεσεων εγινε τρελη σφαγη....


ymO6p2.png

sL3vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το κονδύλι για την Κρήτη ήταν σχεδόν 10.000.000 , για την Αττική 9.000.000 και για την κεντρική Μακεδονία σχεδόν 29.000.000 .

Σύμφωνα με τους πίνακες που υπάρχουν στην προκύρηξη .

Από εκεί προκύπτουν οι διαφορές στα ποσοστά των ωφελούμενων μητέρων , μάλλον . :)

Link to comment
Share on other sites

τωρα πως μπορει να πρωωθηθει εκτος φβ εγω δε το κατεχω,,,,οποια θελει μπορει να το κανει,,,,,,:D

Προώθησα είδη σε φίλες που δεν μπήκαν την σελίδα που έδωσε η saxpa.έχει επιλογή sing with name & e mail οπότε δεν χρειάζεται να έχεις facebook.

Εφόσον μπορούμε να υπογράψουμε όλοι θα το προωθήσω και στις υπόλοιπες επαφές μου!


as1cCAr0g410010MzcxZHwwMDA5MTRkfE15IGxpdHRsZSBtaXJhY2xlIGlzIA.gif
Link to comment
Share on other sites

Αξιοκρατικό και δίκαιο , ένα σύστημα ή ένα πρόγραμμα , το κάνουν οι ευσυνήδητοι πολίτες .

Όταν δεν τρέχουν να μπούν με πλάγια μέσα ( σαν το παράδειγμα με την συγκεκριμένη μητέρα ) , όταν δεν πλαστογραφούν πιστοποιητικά και δημόσια έγγραφα , όταν δεν παρακαλάνε τους πολιτικούς , όταν δεν σκέφτονται πως να ξεγελάσουν τον διπλανό τους .

Εδώ όμως έχουμε φτάσει , ο νομοθέτης και αυτός που βγάζει ένα πρόγραμμα , όχι να κοιτάξει να βοηθήσει αυτούς που είναι σωστοί , αλλά πως να αποκλείσει αυτούς που πάνε ''πλαγίως'' .

Δεν θυμάμαι ( και συγνώμη ) ποια κοπέλα είχε γράψει ότι την έτρεχαν να κάνει ένσταση και τις ζήτησαν έξτρα χαρτιά για να αποδείξει το διαζύγιο της ( Θυμάμαι σωστά ; ) . Γιατί ; Γιατί γνώριζαν ότι κάποιες θα χρησιμοποιούσαν αυτό το κόλπο για να καρπωθούν αυτές την θέση . Οπότε σου λένε , εσύ που είσαι καθόλα νόμιμη , δεν θα έχεις πρόβλημα να μας φέρεις αυτά τα έγγραφα , ακόμα και αν πρέπει να τρέξεις 2 και 3 φορές στην εφορία . Η άλλη όμως που την πρώτη φορά είπε ψέμματα , θα δυσκολευτεί να κάνει το ίδιο , οπότε την τσακώνουμε και την ακυρώνουμε .

Αν πηγαίνουμε με την λογική ότι τίποτε δεν γίνεται ''αξιοκρατικά και νόμιμα '' , και ότι όλα ''βρωμάνε'' , τότε συνέχεια θα ψάχνουμε τρόπους ''ύποπτους και παράνομους'' για να κάνουμε την δουλειά μας .

Συνφωνω μεν αλλα,

Ειναι δυνατον με μια απλη δηλωση να της εδωσαν μορια για 6000???

Με ποια λογικη. Το δν εχει αποσταλλει ακομη το εκαθαριστικο με το δν εχω εισοδημα εχει τεραστια διαφορα.

Δλδ οκ εγω σκευτομαι πονηρα ειμαι πολιτης του βολεματος της κουτοπονηριας. Ενα συστημα που βαπτιζεται αξιοκρατικο τι κανει για να προφυλαχτει απο αυτες τις περιπτωσεις?

Και ποιος μου λεει οτι εχω εναν γνωστο στην ΕΕΤΑΑ κ με περναει χωρισμενη κ μου δινει κ 30 μορια.

Και γιατι σε ολους με προσληψη 1 εβδομαδα πριν τους δίνει 35 μόρια?? Δν θα επρεπε να υπηρχαν παραμετροι για να εμποδιστουν ολα αυτά??


ymO6p2.png

sL3vp2.png

Link to comment
Share on other sites

λευτερη η διαφορα ειναι η εξης : οτι οφειλε μαζι με την υ.δ να επισυναψει και την δηλωση εισοδηματος που φαινεται το εισοδημα που θα φορολογηθει ωστε να μοριοδοτηθει αναλογα... ομως δεν το εκανε... γτ να δωσουν μορια φια 6000 εισοδημα. το ονομα σαφως και το ξερω αλλα δεν προκειται κατι να κανω οπως ανεφερα κ παραπανω...

να σου πω εγω τι θα εκανα? θα κοιταγα ποια ειναι 1η επιλαχχουσα για το σταθμο που περασε η κυρια. και την 2η και την 3η μην σου πω και τους ελεγα εμπιστευτικα την κατασταση. αν θελουν ας κανουν αυτες κατι που εχουν αμεσο συμφερον. αλλα εμπιστευτικα και εφοσον εισαι σιγουρη πως τα πραγματα εχουν οπως λες.

επισης ξερουμε αν η εεταα θα βγαλει καμια ανακοινωση για ψευτικες φορολογικες δηλωσεις? θα εχει ενδιαφερον

Link to comment
Share on other sites

Συνφωνω μεν αλλα,

Ειναι δυνατον με μια απλη δηλωση να της εδωσαν μορια για 6000???

Με ποια λογικη. Το δν εχει αποσταλλει ακομη το εκαθαριστικο με το δν εχω εισοδημα εχει τεραστια διαφορα.

Δλδ οκ εγω σκευτομαι πονηρα ειμαι πολιτης του βολεματος της κουτοπονηριας. Ενα συστημα που βαπτιζεται αξιοκρατικο τι κανει για να προφυλαχτει απο αυτες τις περιπτωσεις?

Και ποιος μου λεει οτι εχω εναν γνωστο στην ΕΕΤΑΑ κ με περναει χωρισμενη κ μου δινει κ 30 μορια.

Και γιατι σε ολους με προσληψη 1 εβδομαδα πριν τους δίνει 35 μόρια?? Δν θα επρεπε να υπηρχαν παραμετροι για να εμποδιστουν ολα αυτά??

Αυτό που πρέπει να εκλείψει , είναι το να σκεφτόμαστε πονηρά . Αν σκέφτεσαι έτσι , τότε αυτομάτως όλα γίνονται μη αξιοκρατικά και περίεργα . Δεν είναι εύκολο , το ξέρω , θέλει προσπαθεια , αλλά πρέπει να γίνει κάποια στιγμή σε αυτή την χώρα .

Όσο για την πρόσληξη που λες . Γιατί αποκλείεται κάποια όντως ''νομιμα και κανονικά '' να έπιασε δουλειά 10 ημέρες πριν την προκύρυξη ; Εγώ πχ που δεν είμαι ''πονηρό'' άτομο , δεν θα σκεφτώ αυτή την λύση , να κάνω μια εικονική πρόσληψη . Αυτές που το έκαναν αυτό γιατί θα πρέπει να μείνουν ατιμώρητες , αν και εφόσον γνωρίζεις ονόματα και διευθύνσεις ; Τραβάς μια καταγγελία , και έχεις την συνείδησή σου ήσυχη .

Αλλιώς παραμένεις να μεμψιμοιρείς για αυτό το άδικο κράτος , που δεν είναι αξιοκρατικό . Εσύ ( και δεν μιλάω για εσένα , γενικά το λέω ) , έχεις κάνει κάτι για να γίνει πιο αξιοκρατικό ;

Κάποιος το είπε και καλύτερα από εμένα :)

Don't ask what your country can do for you , but ask what YOU can do for your country ! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...