Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Τι είναι καταστολή με averkap? Για τεχνητό κύκλο? Βγαίνουν περισσότερα ωάρια? Πωπώ κι εμένα μου φάνηκαν παρά πολλές!

      Κανεις πρώτα καταστολή και μετά διέγερση. Είναι διαφορετικό πρωτόκολλο. Σε εμένα βγήκαν περισσότερα. Οι 300 μονάδες σε προηγούμενα πρωτόκολλα δεν μου έφταναν. Και εμένα πολλές μου φαίνονται αλλά τόσες χρειάζεται ο οργανισμός μου για να βγάλει πολλά και ποιοτικά. 

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα, στη Ρόδο ακούγεται πολύ έντονα πως θα κλείσουν τρεις δημοτικοί σταθμοί κι ένα ΚΔΑΠ. Αν υπάρχει άλλη μανούλα από το ίδιο νησί ας μου στείλει πμ. Τι να πω..από το κακό στο χειρότερο πάμε.

Και κάτι εντελώς άσχετο με το θέμα, επειδή έπεσα θύμα κλοπής προσέχετε τώρα λόγω της ζέστης να μην αφήνετε ανοιχτά παράθυρα-πόρτες αμέσως γινόμαστε στόχος.

Link to comment
Share on other sites

Γιασεμακι-

για πες μου βρε κουκλα που διαφωνεις..

Θεωρώ πως έχει δοθεί στην επιστολή πολύ βάρος στα θέματα σχετικά με την εεταα, γιατί δεν είχε ενημερώσει, με ποιό τρόπο μοριοδότησε και μοίρασε θέσεις κ.λ.π. και όχι αρκετό βάρος στο πραγματικό πρόβλημα: τελικά δεν υπάρχουν θέσεις ούτε στο έσπα ούτε στους δημόσιους σταθμούς για τόσο πολλά παιδιά.

Η εεταα είναι μεγάλος οργανισμός, με σύμβουλους και δικηγόρους. "Τυπικά " έχει απαντήσει στις απορίες αυτές και είναι "καλυμμένη", οπότε δεν ξέρω αν έχει νόημα να τους πιέζει κανείς για αυτό το θέμα.

Για μένα θα ήταν σημαντικότερο να αναδειχθεί πως η πολιτεία δεν διαθέτει χρηματοδότηση για κάτι τόσο σημαντικό και να πιεστεί να τη διαθέσει. Πώς; Είτε δίνοντας στο έσπα αυτά που λείπουν ή δίνοντας στους δήμους.

Δε νομίζω πως οι μαμάδες τελικά ενδιαφέρονται τόσο για μια εξήγηση ή μια συγγνώμη αλλά για μια θέση σε σταθμό, δωρεάν με έσπα ή με μικρή συμμετοχή στον δημόσιο.

Τέλος πιστεύω πως είναι πιο σημαντικό να πιέσει κανείς για τους δημοτικούς, μπας και υπάρξει αύξηση θέσεων γενικά στους δημόσιους σταθμούς, ώστε του χρόνου που δεν θα έχουμε έσπα να μην είναι πάλι το ίδιο...

Τώρα, με μια χώρα οικονομικά κατεστραμμένη, όπου γίνονται περικοπές σε υγεία παιδεία και άλλα σημαντικά δε γνωρίζω και αυτό που θα ζητούσα εγώ αν είναι ρεαλιστικό, αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευτάια :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Ειμαστε και μεις απο τους επιλαχοντες...

Χθες ο δημος μας ανακοινωσε τα αποτελεσματα των παιδικων σταθμων (εκτος εσπα). Στο πρωτο τμημα του μοναδικου παιδικου σταθμου πηρε μολις 26 παιδακια (!!!!!) +9 απο το ΕΣΠΑ (απο τις 40 εγκεκριμενες θεσεις), συνολο 35 παιδακια σε ολοκληρο το δημο αντι για 70 που ηταν περισυ!!! Εκοψαν ενα ολοκληρο τμημα 35 παιδιων λογω ελλειψης χρηματοδοτησης...

Προφανως καποιοι δημοι βασιζονταν στα χρηματα του ΕΣΠΑ για την ομαλη λειτουργεια των παιδικων και εφοσον δεν προχωρησε το θεμα, προτιμησαν να καταργησουν τις θεσεις...Ειμαι ΟΡΓΙΣΜΕΝΗ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Ειμαστε και μεις απο τους επιλαχοντες...

Χθες ο δημος μας ανακοινωσε τα αποτελεσματα των παιδικων σταθμων (εκτος εσπα). Στο πρωτο τμημα του μοναδικου παιδικου σταθμου πηρε μολις 26 παιδακια (!!!!!) +9 απο το ΕΣΠΑ (απο τις 40 εγκεκριμενες θεσεις), συνολο 35 παιδακια σε ολοκληρο το δημο αντι για 70 που ηταν περισυ!!! Εκοψαν ενα ολοκληρο τμημα 35 παιδιων λογω ελλειψης χρηματοδοτησης...

Προφανως καποιοι δημοι βασιζονταν στα χρηματα του ΕΣΠΑ για την ομαλη λειτουργεια των παιδικων και εφοσον δεν προχωρησε το θεμα, προτιμησαν να καταργησουν τις θεσεις...Ειμαι ΟΡΓΙΣΜΕΝΗ!!!!

Kαλημέρα...δηλ τα πράγματα γίνονται ακόμα χειροτερα???


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιασεμακι-

Θεωρώ πως έχει δοθεί στην επιστολή πολύ βάρος στα θέματα σχετικά με την εεταα, γιατί δεν είχε ενημερώσει, με ποιό τρόπο μοριοδότησε και μοίρασε θέσεις κ.λ.π. και όχι αρκετό βάρος στο πραγματικό πρόβλημα: τελικά δεν υπάρχουν θέσεις ούτε στο έσπα ούτε στους δημόσιους σταθμούς για τόσο πολλά παιδιά.

Η εεταα είναι μεγάλος οργανισμός, με σύμβουλους και δικηγόρους. "Τυπικά " έχει απαντήσει στις απορίες αυτές και είναι "καλυμμένη", οπότε δεν ξέρω αν έχει νόημα να τους πιέζει κανείς για αυτό το θέμα.

Για μένα θα ήταν σημαντικότερο να αναδειχθεί πως η πολιτεία δεν διαθέτει χρηματοδότηση για κάτι τόσο σημαντικό και να πιεστεί να τη διαθέσει. Πώς; Είτε δίνοντας στο έσπα αυτά που λείπουν ή δίνοντας στους δήμους.

Δε νομίζω πως οι μαμάδες τελικά ενδιαφέρονται τόσο για μια εξήγηση ή μια συγγνώμη αλλά για μια θέση σε σταθμό, δωρεάν με έσπα ή με μικρή συμμετοχή στον δημόσιο.

Τέλος πιστεύω πως είναι πιο σημαντικό να πιέσει κανείς για τους δημοτικούς, μπας και υπάρξει αύξηση θέσεων γενικά στους δημόσιους σταθμούς, ώστε του χρόνου που δεν θα έχουμε έσπα να μην είναι πάλι το ίδιο...

Τώρα, με μια χώρα οικονομικά κατεστραμμένη, όπου γίνονται περικοπές σε υγεία παιδεία και άλλα σημαντικά δε γνωρίζω και αυτό που θα ζητούσα εγώ αν είναι ρεαλιστικό, αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευτάια :)

Το βάρος έχει δοθεί στην ΕΕΤΑΑ γιατί η τραγική κατάσταση των παιδικών σταθμών αυτή τη χρονική στιγμή είναι δεδομένη! Δυστυχώς σ αυτό το θέμα ελάχιστα μπορούμε να κάνουμε, γι αυτό πήραμε ελπίδες από την ΕΕΤΑΑ επειδή το μεγαλύτερο κομμάτι της χρηματοδότησης θα ήταν απ έξω και σίγουρα θα ήταν για όλους ανάσα. Τα χρήματα υπάρχουν εκεί- όπως θα λεγε και μια ψυχή- απλά αδιαφορούν τόσο καιρό στο πως θα τα αποροφήσουν.

Link to comment
Share on other sites

ANGEL2

πήραμε ελπίδες από την ΕΕΤΑΑ επειδή το μεγαλύτερο κομμάτι της χρηματοδότησης θα ήταν απ έξω και σίγουρα θα ήταν για όλους ανάσα. Τα χρήματα υπάρχουν εκεί- όπως θα λεγε και μια ψυχή- απλά αδιαφορούν τόσο καιρό στο πως θα τα αποροφήσουν.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αλλά διαφωνώ εδώ:

η τραγική κατάσταση των παιδικών σταθμών αυτή τη χρονική στιγμή είναι δεδομένη!

κι εδώ

σ αυτό το θέμα ελάχιστα μπορούμε να κάνουμε

Δεν μπορώ να δεχτώ ως δεδομένο το να στερεί η πολιτεία από τις οικογένειες τη δυνατότητα να στείλουν τα παιδιά της σε δημόσια ιδρύματα.

Δε μου αρέσει η μοιρολατρεία.

Έχω επίγνωση της τραγικής οικονομικής κατάστασης στην οποία βρίσκεται η χώρα, από την άλλη όμως δεν μπορώ να δεχτώ πως απλά δεν θα έχω καμία κοινωνική παροχή και θα πώ κι ευχαριστώ.

Όσο για το αν μπορεί να κάνει κανείς κάτι, η απάντηση βρίσκεται στην δράση που ξεκινήσατε- μια χούφτα μαμάδες μέσα σε 2 μέρες κάνατε να βουήξουν τα μέσα ενημέρωσης, να μαζευτούν κοντά 3000 μέλη στη σελίδα σας, να συγκεντρώσετε ένα σωρό υπογραφές!

Σκέψου να ήταν κάτι που αφορά πιο μεγάλη μερίδα ανθρώπων, οι δημόσιοι σταθμοί, όπου θα συμμετείχαν οι εργαζόμενοι, οι δήμοι, οι άνεργοι νηπιαγωγοί, οι γονείς, όλοι!

Και μια διευκρίνηση- όλα αυτά μακριά από πολιτικές και ιδεολογίες, μιλάω απλά για διεκδίκηση.

Αυτή είναι η διαφωνία μου, πως θεωρώ πως ήταν μια καλή ευκαιρία να είναι λίγο πιο γενική η επιστολή, να θίξει και θέματα που θα βρούμε μπροστά μας του χρόνου, όταν χωρίς ΕΣΠΑ και οι 94000 θα ψάχνουμε μια ανύπαρκτη θεσούλα στους δημόσιους σταθμούς...

(ενημερωτικά, όταν έκανα αίτηση για βρεφονηπιακό στο δήμο μου, πριν το εσπα, η υπάλληλος μου είπε καταχωρώντας την αίτηση να μην έχω καμία ελπίδα , αφού σε έναν τεράααααστιο δήμο παίρνουν μόνο 30 παιδάκια- δεν είναι τραγικό;)

Link to comment
Share on other sites

Μην συγχέετε τους Δημοτικούς παιδικούς σταθμούς , με τα νηπιαγωγία και τα Δημοτικά σχολεία .

Ο Δημοτικός παιδικός σταθμός είναι μια έξτρα παροχή ( για αυτό και πληρώνεις και τροφεία κιόλας ) , αντίθετα με τα νημπιαγωγία και τα Δημοτικά σχολεία τα οποία υπάγονται στο πλαίσιο της Δημόσια και Δωρεάν Παιδείας ( υποτίθεται ) . Ο βρεφικός και παιδικός σταθμός δεν ανήκουν στην υποχρεωτική εκπαίδευση , και για αυτό δεν υπάγονται στην ίδια κατηγορία με τα νηπιαγωγεία .

Στο νηπιαγωγείο και στο Δημοτικό δεν σου ζητάν λεφτά για τροφεία ( ακόμα ) , και δεν υπάρχει περιθώριο να σε απορρίψουν όταν πας να γράψεις το παιδί σου εκεί , άσχετα με το εισόδημα άσχετα με την οικογενειακή κατάσταση άσχετα με το που είσαι δημότης .

Οι Δημοτικοί παιδικοί σταθμοί είναι μια παροχή των Δήμων , αντίθετα το Δημοτικό σχολείο είναι μια παροχή του ευρύτερου Ελληνικού Κράτους .

Link to comment
Share on other sites

Μην συγχέετε τους Δημοτικούς παιδικούς σταθμούς , με τα νηπιαγωγία και τα Δημοτικά σχολεία .

Ο Δημοτικός παιδικός σταθμός είναι μια έξτρα παροχή ( για αυτό και πληρώνεις και τροφεία κιόλας ) , αντίθετα με τα νημπιαγωγία και τα Δημοτικά σχολεία τα οποία υπάγονται στο πλαίσιο της Δημόσια και Δωρεάν Παιδείας ( υποτίθεται ) . Ο βρεφικός και παιδικός σταθμός δεν ανήκουν στην υποχρεωτική εκπαίδευση , και για αυτό δεν υπάγονται στην ίδια κατηγορία με τα νηπιαγωγεία .

Στο νηπιαγωγείο και στο Δημοτικό δεν σου ζητάν λεφτά για τροφεία ( ακόμα ) , και δεν υπάρχει περιθώριο να σε απορρίψουν όταν πας να γράψεις το παιδί σου εκεί , άσχετα με το εισόδημα άσχετα με την οικογενειακή κατάσταση άσχετα με το που είσαι δημότης .

Οι Δημοτικοί παιδικοί σταθμοί είναι μια παροχή των Δήμων , αντίθετα το Δημοτικό σχολείο είναι μια παροχή του ευρύτερου Ελληνικού Κράτους .

Εκτός αν έχεις 4χρονο παιδί που τότε ούτε στα νηπιαγωγεία το δέχονται εκτός και αν περισσέψουνε κενές θέσεις από τα νήπια...κλάψ'τα Χαράλαμπε δηλαδή!

Από τις 20 αιτήσεις(ενδεικτικά) παίρνουνε με κλήρωση(υποτίθεται) 2-3 προνήπια!

:rolleyes:


Όταν η ζωή σου δίνει 100 λόγους για να κλάψεις...

Δείξ'της ότι υπάρχουν 1000 λόγοι για να χαμογελάς...!

Link to comment
Share on other sites

Μην συγχέετε τους Δημοτικούς παιδικούς σταθμούς , με τα νηπιαγωγία και τα Δημοτικά σχολεία .

Ο Δημοτικός παιδικός σταθμός είναι μια έξτρα παροχή ( για αυτό και πληρώνεις και τροφεία κιόλας ) , αντίθετα με τα νημπιαγωγία και τα Δημοτικά σχολεία τα οποία υπάγονται στο πλαίσιο της Δημόσια και Δωρεάν Παιδείας ( υποτίθεται ) . Ο βρεφικός και παιδικός σταθμός δεν ανήκουν στην υποχρεωτική εκπαίδευση , και για αυτό δεν υπάγονται στην ίδια κατηγορία με τα νηπιαγωγεία .

Στο νηπιαγωγείο και στο Δημοτικό δεν σου ζητάν λεφτά για τροφεία ( ακόμα ) , και δεν υπάρχει περιθώριο να σε απορρίψουν όταν πας να γράψεις το παιδί σου εκεί , άσχετα με το εισόδημα άσχετα με την οικογενειακή κατάσταση άσχετα με το που είσαι δημότης .

Οι Δημοτικοί παιδικοί σταθμοί είναι μια παροχή των Δήμων , αντίθετα το Δημοτικό σχολείο είναι μια παροχή του ευρύτερου Ελληνικού Κράτους .

Υ.Γ. Στην περιοχή μου τουλάχιστον σε απορρίπτουν αν δεν είσαι δημότης του σχολείου που θέλεις να κάνεις εγγραφή..παίζει ρόλο η διεύθυνση κατοικίας και την πιστοποιούνε με έναν λογαριασμό της ΔΕΗ.Καταλαβαίνεις βέβαια ότι όλοι μαζεύουνε λογαριασμούς από γιαγιάδες παππούδες φίλους για να μπορέσουνε να κάνουνε εγγραφή σε πολλά σχολεία και να έχουνε περισσότερες πιθανότητες!Αυτό ισχύει για τα νήπια και τα προνήπια επειδή γίνεται χαμός κάθε χρόνο με τον αριθμό των παιδιών.Από την πρώτη δημοτικού και μετά δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο.


Όταν η ζωή σου δίνει 100 λόγους για να κλάψεις...

Δείξ'της ότι υπάρχουν 1000 λόγοι για να χαμογελάς...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Υ.Γ. Στην περιοχή μου τουλάχιστον σε απορρίπτουν αν δεν είσαι δημότης του σχολείου που θέλεις να κάνεις εγγραφή..παίζει ρόλο η διεύθυνση κατοικίας και την πιστοποιούνε με έναν λογαριασμό της ΔΕΗ.Καταλαβαίνεις βέβαια ότι όλοι μαζεύουνε λογαριασμούς από γιαγιάδες παππούδες φίλους για να μπορέσουνε να κάνουνε εγγραφή σε πολλά σχολεία και να έχουνε περισσότερες πιθανότητες!Αυτό ισχύει για τα νήπια και τα προνήπια επειδή γίνεται χαμός κάθε χρόνο με τον αριθμό των παιδιών.Από την πρώτη δημοτικού και μετά δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο.

Τατάσα

στον δικό μου δήμο ναι μεν ζητάνε λογαριασμό ΔΕΚΟ αλλά σου λένε πως θα πρέπει να είναι ή στο δικό σου όνομα ή στου συζύγου σου....δεν παίζει σε εμάς αυτό το σενάριο κ είναι απόλυτοι σε αυτό, εδώ σε εμάς τουλάχιστον.

Επίσης κ για τα δημοτικά το ίδιο γίνεται. Τουλάχιστον στα δημοτικά που έχω δουλέψει εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Τατάσα

στον δικό μου δήμο ναι μεν ζητάνε λογαριασμό ΔΕΚΟ αλλά σου λένε πως θα πρέπει να είναι ή στο δικό σου όνομα ή στου συζύγου σου....δεν παίζει σε εμάς αυτό το σενάριο κ είναι απόλυτοι σε αυτό, εδώ σε εμάς τουλάχιστον.

Επίσης κ για τα δημοτικά το ίδιο γίνεται. Τουλάχιστον στα δημοτικά που έχω δουλέψει εγώ.

Δυστυχώς σε εμάς δεν έχουνε σαν προυπόθεση να είναι στο όνομα των γονέων και κάθε χρόνο έχουμε τα ίδια..μένουνε έξω παιδιά που ανήκουνε στο συγκεκριμένο σχολείο και παίρνουνε τις θέσεις τους παιδάκια που ανήκουνε σε άλλα νηπιαγωγεία :evil: ..κι αυτό γιατί πολλοί ισχυρίζονται ότι δεν είναι ιδιoκτήτες του εκάστοτε σπιτιού αλλά ενοικιαστές. Μιλάω για τον δήμο πυλαίας.


Όταν η ζωή σου δίνει 100 λόγους για να κλάψεις...

Δείξ'της ότι υπάρχουν 1000 λόγοι για να χαμογελάς...!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε εμάς δεν έχουνε σαν προυπόθεση να είναι στο όνομα των γονέων και κάθε χρόνο έχουμε τα ίδια..μένουνε έξω παιδιά που ανήκουνε στο συγκεκριμένο σχολείο και παίρνουνε τις θέσεις τους παιδάκια που ανήκουνε σε άλλα νηπιαγωγεία :evil: ..κι αυτό γιατί πολλοί ισχυρίζονται ότι δεν είναι ιδιoκτήτες του εκάστοτε σπιτιού αλλά ενοικιαστές. Μιλάω για τον δήμο πυλαίας.

Ναι συμφωνώ , κ εμείς ενοικιαστές είμαστε αλλά αναφέρεται το όνομα του συζύγου μου κάτω από της σπιτονοικοκυράς μου σε κάποιους λογαριασμούς.

Και η εξακρίβωση επίσης μόνιμης κατοικίας γίνεται κ από το εκκαθαριστικό.

Εντιτ

Εγώ για δήμο καλαμαρίας

Link to comment
Share on other sites

lefter_2004, για κοίτα εδώ :

(από τη σελίδα του υπουργείου παιδείας)

http://archive.minedu.gov.gr/el_ec_page969.htm

Η Εκπαίδευση στην Ελλάδα είναι υποχρεωτική για όλα τα παιδιά μεταξύ των ηλικιών 6-15, δηλαδή περιλαμβάνει την Πρωτοβάθμια (Δημοτικό) και την κατώτερη Δευτεροβάθμια (Γυμνάσιο). H σχολική ζωή, όμως, των μαθητών μπορεί να ξεκινά από την ηλικία των 2,5 ετών (προσχολική εκπαίδευση) σε ιδρύματα (ιδιωτικά και δημόσια) που ονομάζονται Βρεφονηπιακοί Παιδικοί Σταθμοί. Ορισμένοι Βρεφονηπιακοί Παιδικοί σταθμοί διαθέτουν και Νηπιακά Τμήματα που λειτουργούν παράλληλα προς τα Νηπαιγωγεία.

Από κάτω υπάρχει σχεδιάγραμμα που περιλαμβάνει τους παιδικούς σταθμούς στις βαθμίδες εκπαίδευσης.

Επίσης από τη σελίδα της βουλής http://www.hellenicparliament.gr/UserFiles/8c3e9046-78fb-48f4-bd82-bbba28ca1ef5/SYNTAGMA.pdf

Σύνταγμα της Ελλάδας - Άρθρο 16

παράγραφος 4. Όλοι οι Έλληνες έχουν δικαίωμα δωρεάν παιδείας, σε όλες τις βαθμίδεςτης, στα κρατικά εκπαιδευτήρια...

Χωρίς ιδιαίτερες νομικές γνώσεις, αυτό που καταλαβαίνω από μια πρόχειρη ματιά είναι πως, ναι μεν δεν αποτελούν οι παιδικοί υποχρεωτική εκπαίδευση, αλλά αποτελούν εκπαιδευτική βαθμίδα και το κράτος μέσα από το σύνταγμα προκύπτει πως οφείλει να μου τη παρέχει δωρεάν!

Η ιδιωτική εκπαίδευση, βάση συντάγματος, αποτελεί επιλογή και όχι λύση ανάγκης, σε ΟΛΕΣ τις βαθμίδες.

Σε τελική ανάλυση και το Πανεπιστήμιο δεν είναι υποχρεωτικό, αλλά είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ , κ εμείς ενοικιαστές είμαστε αλλά αναφέρεται το όνομα του συζύγου μου κάτω από της σπιτονοικοκυράς μου σε κάποιους λογαριασμούς.

Και η εξακρίβωση επίσης μόνιμης κατοικίας γίνεται κ από το εκκαθαριστικό.

Εντιτ

Εγώ για δήμο καλαμαρίας

Απλά ξέρεις τί γίνετε? Στα προνήπια την περίοδο των εγγραφών δεν ζητάνε όλα τα δικαιολογητικά π.χ. εκκαθαριστικό.Γίνετε η κλήρωση τον Σεπτέμβριο κι αν κληρωθεί το παιδί σου τότε πηγαίνεις τα δικαιολογητικά.Πολύ μπερδεμένη η κατάσταση γενικά..Νομίζω γενικότερα ότι ο δήμος καλαμαριάς λειτουργεί πολύ καλύτερα σε τέτοια θέματα και σαν δήμος είναι πολύ καλύτερος.Μένει η συνυφάδα μου Καλαμαριά και από αυτά που μου λέει τουλάχιστον υπάρχει άλλου είδους οργάνωση..εμείς εδώ ότι να 'ναι..τα πάρκα μόνες μας τα καθαρίζουμε για να παίξουνε τα παιδιά μας...τέλος πάντων άλλαξα θέμα...;)


Όταν η ζωή σου δίνει 100 λόγους για να κλάψεις...

Δείξ'της ότι υπάρχουν 1000 λόγοι για να χαμογελάς...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...