Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

πατηστε ποδι στη γραφικη υλη

300 μου ζηταγαν για 2 παιδια

μου κοστισαν ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ 170

και οταν λεμε ΟΛΑ δε μπορειτε να το φανταστειτε

τα εδωσα σε 4 δοσεις στο σχολικο

μιλαμε για ποσοτητα που σιγουρα καλυπτε απλοχερα 10 παιδια και βαλε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Nomizo oti den perimene kanenas na pane osoi ipegrapsan. Εμενα με ενοχλει οτι παντα υπαρχει κατι που σχολιαζεις καυστικα.

εννοειται οτι δεν περιμεναμε να πανε οποιοι υπεγραψαν... και εγω υπεγραψα παρολο που ειμαι ωφελουμενη και εκτος Αθηνας ή Θεσ/κης... Αλλα τουλαχιστον αυτοι οι 60 που δηλωσαν στο fb οτι θα πανε να πηγαινανε.. αλλιως να μην το δηλωναν καθολου ή να λεγαν οτι ισως θα πανε... :|


tqj2p3.png vvtJp3.png

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τη γραφικη υλη που το ελεγε ρε παιδια στην προκηρυξη εγω γιατι δεν το ειδα????

ειναι στην προκυρυξη-αιτηση που βγηκε για τις δομες στη σελλιδα της εεταα.

Στα ανωτέρω ετήσια ανώτατα όρια δαπάνης σε Ευρώ (?) περιλαμβάνονται και οι δαπάνες για γραφική ύλη αξίας 100?.

ασε που αυτους στους παιδικους τους εχω ικανους να σου πουν οτι η γραφικη υλη τους κοστιζει παραπανω απο 100 ευρω το χρονο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και να σας πω και ενα κουφο που μου ειπε η διευθυντρια του σταθμου που θα παμε και με εβγαλε απο τα ρουχα μου.. Ζητανε 150 ευρω για γραφικη υλη και οτι λεει το αποφασισανε ολοι οι ιδιωτικοι σταθμοι του Ηρακλειου αυτο γιατι αν τα παρουμε λεει εμεις παιρνουμε μονο αχρηστα υλικα του Τζ....υ που δεν μπορουν μετα να χρησιμοποιησουν καθολου μετα...

Πηγα να της πω τι λες ΚΥΡΑ ΜΟΥ που θα σκασω 150 ευρω ποιον κοροιδευεις , αλλα λεω ασε να ερθει ο Σεπτεμβρης να παμε με το καλο και τοτε τα κουβεντιαζουμε...εννοειτε οτι θα εχω εκτυπωση και τη προκυρηξη και αν χρειαστει θα της τη τριψω στα μουτρα...σαν πολυ εκμεταλευση μου φαινεται οτι θα πεσει φετος και θα εχουμε πολλα παρατραγουδα

γεια mamalia !εμας περσι στον παιδικο,μας δωσανε μια λιστα με τα υλικα και πηγαμε εμεις και τα αγορασαμε.αυτο ειναι το καλυτερο πιστευω,κι ελπιζω φετος να μην αλλαξει.αλλα εμας ειναι δημοσιος...

δεν ρωτας και καμμια αλλη μαμα που θα παει σε αλλο ιδιωτικο να δεις?πολλα λεφτα ειναι 150ε.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

πηρα τλφ σε παιδικο της Πετρουπολης που ειμαστε επιλαχοντες και μας ειπαν οτι εκαναν ενσταση και περιμενουν απαντηση μεχρι αρχες Σεπτεμβρη.

συζητιεται να μειωσουν το ποσο που αντιστοιχει σε καθε παιδι για να μπορεσουν να παρουν οσο περισσοτερα παιδακια μπορουν....

Link to comment
Share on other sites

γεια mamalia !εμας περσι στον παιδικο,μας δωσανε μια λιστα με τα υλικα και πηγαμε εμεις και τα αγορασαμε.αυτο ειναι το καλυτερο πιστευω,κι ελπιζω φετος να μην αλλαξει.αλλα εμας ειναι δημοσιος...

δεν ρωτας και καμμια αλλη μαμα που θα παει σε αλλο ιδιωτικο να δεις?πολλα λεφτα ειναι 150ε.

Exw ρωτησει και δεν ισχυει σε αλλους παιδικους αυτους, αλλα η κυρια θελει να τα τσεπωσει καλα φαινεται,, αλλωστε το λεει και η προκυρηξη αλλιως δε θα το γραφανε καθολου.. Να μου δωσει τη λιστα με τα υλικα πολυ ευχαριστως να τα παρω αλλα οχι να ζηταει και 150 ευρο, ειναι υπερβολικο ποσο....

Ξερετε ποτε θα βγουνε τα αποτελεσματα για τους δημοτικους σταθμους???

Link to comment
Share on other sites

ειναι στην προκυρυξη-αιτηση που βγηκε για τις δομες στη σελλιδα της εεταα.

Στα ανωτέρω ετήσια ανώτατα όρια δαπάνης σε Ευρώ (?) περιλαμβάνονται και οι δαπάνες για γραφική ύλη αξίας 100?.

ασε που αυτους στους παιδικους τους εχω ικανους να σου πουν οτι η γραφικη υλη τους κοστιζει παραπανω απο 100 ευρω το χρονο!!!!

σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εμας τελικα μας πηραν στη πρωτη μας επιλογη, αλλα αυτο που με εχει κανει να εκπλαγω ειναι οτι ενω αρχικα με το ψαχτηρι και κοιταζοντας μια μια τις ωφελουμενες και τις απορριπτεες (πριν βγουν τα τελικα αποτελεσματα) εβγαινα πεμπτη στη σειρα βαση μοριων τελικα με τα οριστικα αποτελεσματα βγαινω στη τελευταια θεση με τα λιγοτερα μορια απο ολες , παραλιγο δηλαδη να μη μας παρουν στη πρωτη επιλογη μας.. και αναρωτιεμαι που βρεθηκαν ολες αυτες παραπανω?? Σιγουρα πολλες κανανε ενστασεις και μπηκαν , αλλα ειχα κοιταξει και αυτη την εκδοχη δηλαδη αυτες τουλαχιστον που μπορουσαν να κανουν ενσταση και ειχα αφησει εκτος αυτες με πανω απο το οριο εισοδηματος, τις ανυπογραφες αιτησεις και τις λαθος δομες... δε μπορω να καταλαβω...

και εγω παρατηρησα το ιδιο στον δικο μου νομο, τα ειχα μετρησει ενα-ενα , και τα ειχα υπολογισει αλλιως και ξαφνικα βρεθηκαν οι διπλασιοι με παραπανω μορια απο μενα και την φιλη μου . Εγω περασα στο τσακ στην 4η επιλογη μου και η φιλη μου με παραπανω μορια εμεινε εκτος, ενω ειχαμε υπολογισει οτι ειμασταν μεσα στην 1η μας επιλογη.Μαλιστα και απο τον παιδικο μας ειχαν πει οτι ειμαστε μεσα οταν αναρτηθηκαν οι προσωρινοι πινακες,πως αλλαξαν τοσο δραματικα τα αποτελεσματα μετα ειναι αξιοπεριεργο.

r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και εγω παρατηρησα το ιδιο στον δικο μου νομο, τα ειχα μετρησει ενα-ενα , και τα ειχα υπολογισει αλλιως και ξαφνικα βρεθηκαν οι διπλασιοι με παραπανω μορια απο μενα και την φιλη μου . Εγω περασα στο τσακ στην 4η επιλογη μου και η φιλη μου με παραπανω μορια εμεινε εκτος, ενω ειχαμε υπολογισει οτι ειμασταν μεσα στην 1η μας επιλογη.Μαλιστα και απο τον παιδικο μας ειχαν πει οτι ειμαστε μεσα οταν αναρτηθηκαν οι προσωρινοι πινακες,πως αλλαξαν τοσο δραματικα τα αποτελεσματα μετα ειναι αξιοπεριεργο.

Κορίτσια οι ανυπόγραφες αιτήσεις είναι εντός , με μία υπογραφή περνάνε κανονικά.Όσες αιτήσεις είχαν το όριο εισοδήματος και τις λάθος δομές είναι σίγουρα εκτός. Επίσης δεν ξέρω αν υπολογίσατε τη σειρά προτίμησης των δομών ,δηλαδή αν αυτές που πέρασαν σας περνούσαν σε μόρια και δεν περνούσαν στις πρώτες τους επιλογές. Πάντως αν είδατε στις ωφελούμενες , άτομα με αιτήσεις με λάθος δηλωμένες δομές ή υπέρβαση ορίου εισοδήματος , αξίζει να το ψάξετε παραπέρα. Αλλά αν οι αιτήσεις δεν είχαν υπογραφή , ή με μια ένσταση και προσκόμιση του δικαιολογητικού που έλλειπε περάσανε , τότε ορθώς περάσανε...

Link to comment
Share on other sites

Mamalia ηρακλειο εισαι; Στειλε μου ενα μηνυμα σε ποιο σταθμο σου ζητανε τοσα λεφτα!!! Κι εμας περσι στο δημοσιο μας δωσαν λιστα που πηρα ενα σωρο πραματα απο βιβλιοπωλειο και κανανε τριαντα ευρω για ολη τη χρονια!!!!

Link to comment
Share on other sites

λευτερη δε φαινεσαι κακοσ. Εισαι κακος. Για την ακριβεια κακεντρεχης

ΤΟ ΑΥΤΟ!!

ΗΜΑΡΤΟΝ μια φορα να μπω να ενημερωθω κ να μην διαβασω εκθεση κριτικης κ ξερολιασης..


ymO6p2.png

sL3vp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΑΥΤΟ!!

ΗΜΑΡΤΟΝ μια φορα να μπω να ενημερωθω κ να μην διαβασω εκθεση κριτικης κ ξερολιασης..

Δεν φταίει το παιδί... ΟΙ ΑΛΛΟΙ φταίνε, είναι κουτοπόνηροι και τον αναγκάζουν να σκέφτεται έτσι!!!

Link to comment
Share on other sites

τοσοδουλα σε ευχαριστω για τις συμβουλες. ελειπα τοσο καιρο και δεν μπορεσα να απαντησω. ολα αυτα που λες τα ξερω και ηδη ειμαι σε φαση που ψαχνω διαφορα στην περιοχη μας...

νομιζω οτι δεν υπαρχει νοημα να συνεχιστει το τοπικ, εκτος αν υπαρχουν νεοτερα για τις κινητοποιησεις και τις θεσεις

ας μην γινει το τοπικ χωρος για να ξεσπανε καποιοι τις υπεροψιες τους και το μεγαλο ενδιαφερον που εδειξαν σαν γονεις συμπληρωνοντας την αιτηση τους... διαβασα τοσες σελιδες μαζεμενες και πραγματικα κουραστηκα να διαβαζω για στρατηγικες και για αδιαφορια των μητερων που δεν συμπληρωσαν σωστα την αιτηση.... ας κουλαρουν μερικοι ....


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...