Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια! χρόνια πολλά στις Μανούλες! εγώ ξύπνησα με αίμα σήμερα στις 5 το χάραμα και ειμαι στο νοσοκομείο! μου βάζουν όρους αλλά δεν σταματάει η μήτρα τις συσπάσεις , το ράμμα και ο τράχηλος οκ ! ο γιατρός είπε ότι δε καμια ώρα θα μ πει αν θα πάμε για τοκετό η οχι επειδή αν δεν σταματήσουν δεν μπορεί να διακινδυνεύσει ! αυτά τα νέα μ! 

      Με τη βοηθεια του Θεου όλα θα πάνε καλά!!! Οι σκέψεις μας και οι ευχες μας είναι μαζί σου. 🙏

      On 8/5/2024 at 1:17 ΜΜ, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Σάββατο 28.40 Δευτέρα 68.10 Τετάρτη 227.60 Παρασκευή 732.40 Κυριακή 1957.20 η γιατρός είπε να μην κάνουμε άλλη αλλά ξέρεις από το άγχος μασ πήγαμε και  σήμερα Τετάρτη που βγήκε 5.127 λες να τα καταφέρουμε νομίζω ότι από τότε που βλέπεις θετικό έχεις περισσότερο άγχος εύχομαι να τα καταφέρουμε όλοι μασ αλήθεια. Έχουμε ραντεβού για υπέρηχο την Παρασκευή άντε να δούμε τ θα δούμε.Εσύ κορίτσι μου όλα καλά έκανες σήμερα;; Κάναμε μαζί εμβρυομεταφορα μαζί με την γυναίκα μου θα γεννάται 🥰🥰 άρα λες ότι δεν έχουμε κανένα θέμα με την προγεστερόνη για μια φορά που άργησε;;

      Η τελευταία βλέπω δεν έγινε*2 κάτι δεν μου αρέσει 

      @η ζωή είναι όμορφηΠως είστε? Κάνατε υπέρηχο? Ελπίζω να είναι όλα σούπερ 🙏

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!!! Χαίρομαι για αυτό το γκρουπ γιατί ήρθε η ώρα μου να ξεκινησω εξωσωματική καθώς μετά από μεγάλη αναμονή μας δέχτηκαν ήρθε η σειρά μας … έχω ραντεβού να μ κάνουν σκαν και εξετάσεις αίματος και μετά να μας δει ο ειδικός γιατρός … διαμένω στο εξωτερικό … δεν ξέρω καν τι με περιμένει πως θα είναι η διαδικασία .. ρχω δει κάποια βίντεο έχω διαβάσει κάποια άρθρα .. πάω βήμα βήμα … αρχικά ελπίζω υο σκαν να βγει καθαρό να μην έχω κύστες που πρέπει να αφαιρέσω …

Καλημέρα !!! Αρχικά συγχαρητήρια … εγώ ξεκινάω δειλά δειλά τα πρώτα ραντεβού για εξωσωματική … έχω τρομερό άγχος … δεν μενω Ελλάδα αλλά οι διαδικασίες είναι ίδιες … μ έκλεισαν ραντεβού να κάνω σκαν κ αιματολογικές να δούμε πισα ωάρια βγάζω και τι ποιότητας είναι μετά θα μας δει ειδικός γιατρός να μας εξηγήσει τι διαδικασία και να δούμε ποτέ θα ξεκινησω … έχω μόνο μια δωρεάν προσπάθεια εάν δεν είναι θετική η έκβαση μετά θα πρέπει να πληρώσω και δυστυχώς το ποσό είναι αρκετά μεγάλο αλλά θα δούμε έχει ο θεός !

Καλημέρα !!! Καλή αρχή εύχομαι όλα θα πάνε καλά να σκέφτεσαι θετικά !!!! Το ότι η πρώτη προσπάθεια είναι δωρεάν είναι πολύ θετικό !!!! Θα πετύχεις !!!! Ποσό χρόνων είσαι ; Και τι σας οδήγησε στην εξωσωματική ; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

13 minutes ago, Bluee19 said:

Καλημέρα !!! Καλή αρχή εύχομαι όλα θα πάνε καλά να σκέφτεσαι θετικά !!!! Το ότι η πρώτη προσπάθεια είναι δωρεάν είναι πολύ θετικό !!!! Θα πετύχεις !!!! Ποσό χρόνων είσαι ; Και τι σας οδήγησε στην εξωσωματική ; 

Μακάρι ευχαριστω πολύ !!! Μας είπε ότι όλα είναι οκ και το γεγονός ότι προσπαθώ χρόνια και ότι είχα μια αποβολή και ότι είμαι 37 στα 38 καλο θα ήταν να προχωρήσουμε σε εξωσωματική … μ έδωσε απλά βιταμίνη D γιατί ήταν χαμηλή τόσο τώρα όσο και στις εξετάσεις πριν μείνω έγκυος τα υπόλοιπα μας είπε είναι οκ απλά λόγω ηλικίας καλό θα ήταν να προσχωρήσω …

  • Καλή τύχη! 2
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Bluee19 είπε:

Βρε κορίτσια για τα πονάκια κάθε τρεις και λίγο τ κάνετε ; Περνάτε κάτι ; 

Ξεκούραση κορίτσι αν έχεις πονακια ξεκούραση Κ η προγεστερόνη που περνεις θα κάνει την δουλειά της. Για πονακια μόνο προγεστερόνη δίνουν Κ εσύ περνεις αρκετή οπότε ξεκούραση Κ ηρεμία είναι φυσιολογικά . 

11 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Μακάρι ευχαριστω πολύ !!! Μας είπε ότι όλα είναι οκ και το γεγονός ότι προσπαθώ χρόνια και ότι είχα μια αποβολή και ότι είμαι 37 στα 38 καλο θα ήταν να προχωρήσουμε σε εξωσωματική … μ έδωσε απλά βιταμίνη D γιατί ήταν χαμηλή τόσο τώρα όσο και στις εξετάσεις πριν μείνω έγκυος τα υπόλοιπα μας είπε είναι οκ απλά λόγω ηλικίας καλό θα ήταν να προσχωρήσω …

Τόσο καιρό δεν επερνες τίποτα από βιταμίνες όσο προσπαθούσες ? Ψάξε μήπως πάρεις τίποτα από Ελλάδα όσο προλαβαίνεις υπάρχουν βιταμίνες που βοηθάνε στην καλητερα ποιότητα των ωαρίων Κ θα σε βοηθήσουν πολύ μέχρι να κάνεις την ωοληψια σου χρειάζονται Κ οι βιταμίνες λίγο χρόνο για να δράσουν . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Ξεκούραση κορίτσι αν έχεις πονακια ξεκούραση Κ η προγεστερόνη που περνεις θα κάνει την δουλειά της. Για πονακια μόνο προγεστερόνη δίνουν Κ εσύ περνεις αρκετή οπότε ξεκούραση Κ ηρεμία είναι φυσιολογικά . 

Έχω φέρει ήδη βοήθεια στο σπίτι την πεθερά χωρίς να γνωρίζει κάτι εννοείτε !!!! Αλλά έτυχε και ανακαινίζουμε κουζίνα τώρα και εγώ απλα παρατηρώ !!! Απλώς δουλεύω λίγες ώρες τίποτα άλλο 😭🙏🏼

Just now, Bluee19 είπε:

Έχω φέρει ήδη βοήθεια στο σπίτι την πεθερά χωρίς να γνωρίζει κάτι εννοείτε !!!! Αλλά έτυχε και ανακαινίζουμε κουζίνα τώρα και εγώ απλα παρατηρώ !!! Απλώς δουλεύω λίγες ώρες τίποτα άλλο 😭🙏🏼

Και επίσης ήθελα να κρατήσω αναμνηστικό το ψηφιακό τεστ και έσβησε μάλλον από μπαταρία 🤣 ποσό ακατάλληλο 😭😭😭

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

27 minutes ago, linaa said:

Ξεκούραση κορίτσι αν έχεις πονακια ξεκούραση Κ η προγεστερόνη που περνεις θα κάνει την δουλειά της. Για πονακια μόνο προγεστερόνη δίνουν Κ εσύ περνεις αρκετή οπότε ξεκούραση Κ ηρεμία είναι φυσιολογικά . 

Τόσο καιρό δεν επερνες τίποτα από βιταμίνες όσο προσπαθούσες ? Ψάξε μήπως πάρεις τίποτα από Ελλάδα όσο προλαβαίνεις υπάρχουν βιταμίνες που βοηθάνε στην καλητερα ποιότητα των ωαρίων Κ θα σε βοηθήσουν πολύ μέχρι να κάνεις την ωοληψια σου χρειάζονται Κ οι βιταμίνες λίγο χρόνο για να δράσουν . 

Παίρνω μόνο pre pregnancy … επίσης έπαιρνα inofert και glucostop λόγω του ότι είχα το πρώτο ζαχαρω λίγο υψηλό …  αλλά δ με βοήθησαν … βρβαια ποτέ δεν είχαμε ελέγξει την βιταμίνη D και τώρα που μ είπαν είναι χαμηλή διάβασα ότι σχετίζεται με υην αντίσταση στην ινσουλίνη … δεν ξέρω …

 η εγκυμοσύνη ουσιαστικά ήρθε όταν πήρα τα pre pregnancy άσχετα που εξελίχθηκε άσχημα … 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Lila ki είπε:

Παίρνω μόνο pre pregnancy … επίσης έπαιρνα inofert και glucostop λόγω του ότι είχα το πρώτο ζαχαρω λίγο υψηλό …  αλλά δ με βοήθησαν … βρβαια ποτέ δεν είχαμε ελέγξει την βιταμίνη D και τώρα που μ είπαν είναι χαμηλή διάβασα ότι σχετίζεται με υην αντίσταση στην ινσουλίνη … δεν ξέρω …

 η εγκυμοσύνη ουσιαστικά ήρθε όταν πήρα τα pre pregnancy άσχετα που εξελίχθηκε άσχημα … 

Ρωτά μήπως πάρεις κάποιες πιο εξειδικευμένες γιατί προφανώς για να έχεις έλλειψη βιταμίνης d δεν σε βοήθησαν Κ πολύ αυτές οι απλές βιταμίνες γιατί υποτίθετε ότι περιέχουν αρκετή βιταμίνη d. Γενικά προσπάθησε μέχρι να κάνεις την προσπάθεια σου να αποφεύγεις γλυκά Κ γλουτένη ψωμί κτλ. Αν υπάρχει Κ πρόβλημα με το ζάχαρο επιρεαζει αρκετά Κ την ποιότητα των ωαρίων . Εκεί εστίασε πιο πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Έχω φέρει ήδη βοήθεια στο σπίτι την πεθερά χωρίς να γνωρίζει κάτι εννοείτε !!!! Αλλά έτυχε και ανακαινίζουμε κουζίνα τώρα και εγώ απλα παρατηρώ !!! Απλώς δουλεύω λίγες ώρες τίποτα άλλο 😭🙏🏼

Και επίσης ήθελα να κρατήσω αναμνηστικό το ψηφιακό τεστ και έσβησε μάλλον από μπαταρία 🤣 ποσό ακατάλληλο 😭😭😭

χαχαχαχ το γράφει μέσα σβήνει μετά από 24 ώρες! εγώ που ειχα πονάκια έπαιρνα οκ την προγεστερονη και μ έδωσε και 1 μαγνήσιο  την ημέρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2024 at 9:26 ΠΜ, Bluee19 είπε:

Κορίτσια καλημέρα !!!! Βγήκε η χοριακη μου 91,38 !!!!

Είναι καλή η τιμή για 9η μέρα; 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου άντε να κανεις και την επόμενη χοριακη σου να ηρεμησεισ.ολα να σου πάνε καλα😊

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 10/1/2024 at 12:06 ΜΜ, Neverstop είπε:

Στη θέση σου, επειδή κι εγώ δεν είχα χοριακες με διπλασιασμό, θα έκανα άλλη μία σίγουρα να ξέρω που βαδίζω την Παρασκευή. Μου είχαν πει από το κέντρο μετα το 900 να μην κάνω άλλη αλλά θα έσκαγα. Οπότε επανάληψη την Παρασκευή. 

Έκανα λοιπόν κ σήμερα μια χοριακη , πάλι δεν διπλασιάστηκε αλλά πήγε 1518. Ανεβαίνει συνεχώς. Ειλικρινά θ τρελαθώ μέχρι τον υπέρηχο. Βέβαια δεν είμαι πολύ αισιόδοξη για να είμαι ειλικρινής. Τελικά υπέρηχο έχω τη Δευτέρα. Άντε να δούμε.

  • Καλή τύχη! 4
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Antonia_ είπε:

Έκανα λοιπόν κ σήμερα μια χοριακη , πάλι δεν διπλασιάστηκε αλλά πήγε 1518. Ανεβαίνει συνεχώς. Ειλικρινά θ τρελαθώ μέχρι τον υπέρηχο. Βέβαια δεν είμαι πολύ αισιόδοξη για να είμαι ειλικρινής. Τελικά υπέρηχο έχω τη Δευτέρα. Άντε να δούμε.

Αν είσαι Αθήνα μπορείς να πας σε όποιο μαιευτήριο θέλεις Κ να δεις τουλάχιστον αν είναι ενδομήτριο ή εξωμήτριο να ησυχάσεις από αυτό το σενάριο  

Με αυτήν την χοριακη μπορείς πλέον να δεις σάκο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Antonia_ είπε:

Έκανα λοιπόν κ σήμερα μια χοριακη , πάλι δεν διπλασιάστηκε αλλά πήγε 1518. Ανεβαίνει συνεχώς. Ειλικρινά θ τρελαθώ μέχρι τον υπέρηχο. Βέβαια δεν είμαι πολύ αισιόδοξη για να είμαι ειλικρινής. Τελικά υπέρηχο έχω τη Δευτέρα. Άντε να δούμε.

Έχει αύξηση τύπου 67%. Σε 48ωρο. Σε καταλαβαίνω πως αγωνιας, κι εγώ έτσι ήμουν, ούτε έναν διπλασιασμό αλλά ανέβαινε. Και γεννάω τη Δευτέρα! Οπότε υπομονή για τον υπέρηχο! 

  • Μου αρέσει 12
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Neverstop είπε:

Έχει αύξηση τύπου 67%. Σε 48ωρο. Σε καταλαβαίνω πως αγωνιας, κι εγώ έτσι ήμουν, ούτε έναν διπλασιασμό αλλά ανέβαινε. Και γεννάω τη Δευτέρα! Οπότε υπομονή για τον υπέρηχο! 

καλε γεννάς τη δευτέρα;;; αντε με το καλό κορίτσι μ! τι καλα , αντε μια μια να παίρνουμε σειρά! η επόμενη ποια είναι τώρα; ποια περιμένουμε; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, linaa said:

Ρωτά μήπως πάρεις κάποιες πιο εξειδικευμένες γιατί προφανώς για να έχεις έλλειψη βιταμίνης d δεν σε βοήθησαν Κ πολύ αυτές οι απλές βιταμίνες γιατί υποτίθετε ότι περιέχουν αρκετή βιταμίνη d. Γενικά προσπάθησε μέχρι να κάνεις την προσπάθεια σου να αποφεύγεις γλυκά Κ γλουτένη ψωμί κτλ. Αν υπάρχει Κ πρόβλημα με το ζάχαρο επιρεαζει αρκετά Κ την ποιότητα των ωαρίων . Εκεί εστίασε πιο πολύ. 

Ναι αυτό θα κάνω … σε ευχαριστω παρά πολύ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...