Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

      Και εγω το ζόρι στη δουλειά σκεφτόμουν και είπα να το αποφύγω! Αφού το διαχειρίζεσαι μπράβο! Δεν έχεις κ άδικο για την απορρόφηση, αλλα τη δουλίτσα του ελπίζω να την κάνει έστω και έτσι!! 

      Αχ σε ευχαριστώ πολύ!! Ανταποδίδω την υπέροχη ευχή!! Να είναι η τυχερή σου!! 😍

Εξωσωματική στο νοσοκομείο Ιωαννίνων


Faith13

Recommended Posts

1 hour ago, Faith13 είπε:

2 έχουν μείνει. Θέλω να συζητήσω με την γιατρό να κάνω άμεσα εμβρυομεταφορα. Στον επόμενη κύκλο δηλαδή αν γίνεται. Γιατί με πιέζει το θέμα του χρόνου..Με όλη αυτή την αναμονή, το χαρτί της επιτροπής λήγει αρχές Ιουλίου. Αν δεν πάνε και τώρα καλά τα πράγματα, θα παω τον Ιούνιο,αφού θα έχουν περάσει 4 μήνες από την πρώτη διεγερση, στα Γιάννενα, να τα κάνω όλα από την αρχή. Πάντως επειδή το έψαξα λίγο, δν έχουν μεγάλα ποσοστά επιτυχίας τα εμβρυα 3 ημερών. Γιατί όπως είπες και εσύ δν ξέρεις πως θα εξελιχθούν.. 

Πάντως αν το πάρουμε λογικά και χωρίς να το λέω για να σε ενθαρρυνω, κάποια από τα 4 εμβρυακια σου ή λογική λέει θα έφτανε βλαστοκυστη και θα είχε δυναμική, μπορεί να μην ήταν αυτά τα 2 και να είναι αυτά στην καταψυξη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 504
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 minutes ago, domna1 said:

Πάντως αν το πάρουμε λογικά και χωρίς να το λέω για να σε ενθαρρυνω, κάποια από τα 4 εμβρυακια σου ή λογική λέει θα έφτανε βλαστοκυστη και θα είχε δυναμική, μπορεί να μην ήταν αυτά τα 2 και να είναι αυτά στην καταψυξη

Μακάρι κορίτσι μου. Τώρα περιμένω τα δικά σας θετικά αποτελέσματα. Και της @Vikukoureli. Για να πάρω και εγώ θαρρος. Γιατι η αληθεια ειναι οτι απογοητευτηκα πολυ. Πιστευα οτι μετα απο τόσα χρόνια προσπάθειας,θα βλέπαμε και εμείς τις 2 ροζ γραμμούλες. Αλλά δεν το βάζουμε κάτω. Όλες μας θα γίνουμε μανούλες ❤️

Link to comment
Share on other sites

Just now, Faith13 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου. Τώρα περιμένω τα δικά σας θετικά αποτελέσματα. Και της @Vikukoureli. Για να πάρω και εγώ θαρρος. Γιατι η αληθεια ειναι οτι απογοητευτηκα πολυ. Πιστευα οτι μετα απο τόσα χρόνια προσπάθειας,θα βλέπαμε και εμείς τις 2 ροζ γραμμούλες. Αλλά δεν το βάζουμε κάτω. Όλες μας θα γίνουμε μανούλες ❤️

Όπως το λες.ΟΛΕΣ μας θα γίνουμε μανουλες♥️.εγω λογικά θα χάσω την επιτροπή για δεύτερη προσπάθεια..βλέπω ότι αργεί πολύ να βγουν οι απαντήσεις για το στίγμα..κ δεν έχω πάει ούτε για τις εξετάσεις.. περιμένω τις μέρες.αααχχχ αυτές οι ροζ γραμμές.μας έχουν στοιχειώσει...όσες γνωστές ξέρω που έχουν κάνει εξωσωματική με την δεύτερη έπιασαν.. θετική ενέργεια λοιπόν 😁

Link to comment
Share on other sites

@Faith13 σε βλέπω να κάνεις και δευτερη προσπάθεια μεχρι να κανω εγω. Εγώ αν όλα πάνε καλά προς τέλη Μαρτίου θα κάνω εμβρυομεταφορα, αλλά πρέπει να είναι και όλα όπως πρέπει γι αυτό περιμένω να δω. Εσύ ρώτησες τη γιατρό αν θα ξανακάνεις τωρα αμέσως τη δεύτερη εμβρυομεταφορα?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, domna1 said:

@Faith13 σε βλέπω να κάνεις και δευτερη προσπάθεια μεχρι να κανω εγω. Εγώ αν όλα πάνε καλά προς τέλη Μαρτίου θα κάνω εμβρυομεταφορα, αλλά πρέπει να είναι και όλα όπως πρέπει γι αυτό περιμένω να δω. Εσύ ρώτησες τη γιατρό αν θα ξανακάνεις τωρα αμέσως τη δεύτερη εμβρυομεταφορα?

Εγώ έκλεισα ραντεβού για αρχές Μαρτίου να δω τι θα μου πει. Θα της πω αν γίνεται να κάνουμε στον επόμενο κύκλο την εμβρυομεταφορά. Δηλαδή έτσι όπως τα υπολόγισα, τέλος Μαρτίου. Εκτός και αν μου πει ότι δεν γίνεται. Αλλά και η νοσοκόμα στο τηλ,μου είπε ότι στην επόμενη περίοδο και έπειτα, μπορώ να προσπαθήσω ξανά εφόσον είναι εμβρυομεταφορά μόνο. Ωοληψια δεν γίνεται. Πρέπει να περάσει 4μηνο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Faith13 είπε:

Εγώ έκλεισα ραντεβού για αρχές Μαρτίου να δω τι θα μου πει. Θα της πω αν γίνεται να κάνουμε στον επόμενο κύκλο την εμβρυομεταφορά. Δηλαδή έτσι όπως τα υπολόγισα, τέλος Μαρτίου. Εκτός και αν μου πει ότι δεν γίνεται. Αλλά και η νοσοκόμα στο τηλ,μου είπε ότι στην επόμενη περίοδο και έπειτα, μπορώ να προσπαθήσω ξανά εφόσον είναι εμβρυομεταφορά μόνο. Ωοληψια δεν γίνεται. Πρέπει να περάσει 4μηνο

Δηλαδή όχι στην περίοδο που σου έρχεται μετά την πρώτη εμβρυομεταφορα;σωστα; στην επομενη

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, domna1 said:

Δηλαδή όχι στην περίοδο που σου έρχεται μετά την πρώτη εμβρυομεταφορα;σωστα; στην επομενη

Ναι. Εν τω μεταξύ ακόμα να μου έρθει η περίοδος. Νιώθω έτοιμη να εκραγω. Είμαι πολύ πρησμένη.  Λογικά όταν ηρεμήσω θα έρθει. Μου είπαν ότι κάνει 3 με 5 μερες με το που κόψεις τα φαρμακα

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Faith13 είπε:

Ναι. Εν τω μεταξύ ακόμα να μου έρθει η περίοδος. Νιώθω έτοιμη να εκραγω. Είμαι πολύ πρησμένη.  Λογικά όταν ηρεμήσω θα έρθει. Μου είπαν ότι κάνει 3 με 5 μερες με το που κόψεις τα φαρμακα

Λογικό τώρα να είσαι πρησμενη ,κάνε υπομονή θα ερθει και θα ηρεμήσεις. Και δύναμη και κουράγιο να πάμε παρακάτω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Faith13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε;Πως είστε;Σε τι φάση βρίσκεστε ;

Καλημέρα σε όλες...εγώ την Δευτέρα πάω για τις τελευταίες εξετάσεις...αλλά βλέπω να αργεί πολύ η εξέταση για το στίγμα που μας ξανα εβαλε..ενώ τις είχα πάει..εσύ @Faith13 πως νοιώθεις...άδειασε καθόλου το μυαλό σου;😘

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 hours ago, Vikukoureli said:

Καλημέρα σε όλες...εγώ την Δευτέρα πάω για τις τελευταίες εξετάσεις...αλλά βλέπω να αργεί πολύ η εξέταση για το στίγμα που μας ξανα εβαλε..ενώ τις είχα πάει..εσύ @Faith13 πως νοιώθεις...άδειασε καθόλου το μυαλό σου;😘

Αφού είχατε κάνει,γιατί σας έβαλε ξανά;Εμείς την είχαμε κάνει παλιότερα και το δέχτηκε. Εγώ έτσι και ετσι. Έχω κλείσει ραντεβού τον άλλο μήνα να δω τι θα μας πει

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Faith13 είπε:

Αφού είχατε κάνει,γιατί σας έβαλε ξανά;Εμείς την είχαμε κάνει παλιότερα και το δέχτηκε. Εγώ έτσι και ετσι. Έχω κλείσει ραντεβού τον άλλο μήνα να δω τι θα μας πει

Δεν ξέρω..σαν να μην κοίταξε ποτέ της εξετάσεις που της πήγα..και για την μαστογραφία μου είπε μπράβο που την πήγα κ που έχω κάνει αλλά δεν την κοίταξε...κάνε υπομονή.ελπιζω να υπάρχει λογική εξήγηση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vikukoureli said:

Δεν ξέρω..σαν να μην κοίταξε ποτέ της εξετάσεις που της πήγα..και για την μαστογραφία μου είπε μπράβο που την πήγα κ που έχω κάνει αλλά δεν την κοίταξε...κάνε υπομονή.ελπιζω να υπάρχει λογική εξήγηση.

Καλά αυτό το διαπίστωσα και εγώ ότι δεν κοίταξε ποτέ τις εξετάσεις. Μπορεί να τύχει να πάμε ίδια περίοδο🙂

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Faith13 είπε:

Καλά αυτό το διαπίστωσα και εγώ ότι δεν κοίταξε ποτέ τις εξετάσεις. Μπορεί να τύχει να πάμε ίδια περίοδο🙂

Καλημέρα κορίτσι μου.εγω εύχομαι να πάω με την περίοδο του μαϊου..γτ όπως βλέπω με τον ρυθμό που βγαίνουν οι εξετάσεις κ αποκλείεται να με βάλουν σύντομα να πάω να ανοίξω φάκελο...τι να πω πω...και 18 Ιουλίου λήγει η επιτροπή...άρα δυσκολεύει το πράγμα γενικά.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vikukoureli said:

Καλημέρα κορίτσι μου.εγω εύχομαι να πάω με την περίοδο του μαϊου..γτ όπως βλέπω με τον ρυθμό που βγαίνουν οι εξετάσεις κ αποκλείεται να με βάλουν σύντομα να πάω να ανοίξω φάκελο...τι να πω πω...και 18 Ιουλίου λήγει η επιτροπή...άρα δυσκολεύει το πράγμα γενικά.

Καλημερα. Πιστεύω ότι αν πάρεις τηλέφωνο και τους πεις ότι το χαρτί της επιτροπής λήγει,θα σου βάλουν άμεσα ραντεβού. 10 λεπτά υπόθεση ειναι. Πας απλά τις εξετάσεις στην γραμματεία. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...