Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εξωσωματική στο νοσοκομείο Ιωαννίνων


Faith13

Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Faith13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Το ίδιο νιώθω και εγώ. Εφόσον ήξερε την κατάσταση, θα έπρεπε να μας ενημερώσει όταν πήγαμε στο ιατρείο του. Αλλά βλέπεις ήταν πολλά τα χρήματα της επίσκεψης.  Δεν ήθελε να τα χάσει. Συγνώμη για τον τόνο, αλλά και εγώ νιώθω απογοήτευση, έχασα χρόνο (σχεδόν 5 μηνες) και χρήματα. Γιατί δεν μένω και κοντά στα Γιάννενα 

Εσύ κορίτσι μου τις έκανες τις εξετάσεις που ζήτησαν από το κέντρο?? Προχωράς?? 

Εγώ τις έκανα. Περιμένω να βγουν σε 3 εβδομάδες περίπου. Και θα κάνω και την υστεροσκοπηση σε λίγες μέρες αφού μου έρθει περιοδος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 497
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια.  Σήμερα είχα ραντεβού στο Έλενα. Μου είπε ότι μπορώ να ξεκινήσω άμεσα, αλλά θα πρέπει να τρέξω με εξετάσεις κτλ,οπότε είπαμε από κοινού να πάω τον Ιανουάριο. Σαν πρώτη επαφή, μου άφησε καλή εντύπωση, ήταν επεξηγηματική η γιατρός. Απλά θα πρέπει να πηγαίνω Αθήνα για τις εξετάσεις. Επειδή έχουμε περάσει επιτροπή το κόστος είναι μηδενικό μου είπε 

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, AnnitaDima είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Εγώ εχθές πήγα στο ραντεβού μου στο Παπαγεωργίου με τον Κολυμπιανακη είναι ο διευθυντής της μονάδας εκεί, η αλήθεια είναι είναι ότι μας έδωσε ένα εκατομμύριο εξετάσεις πάλι αλλά οκ έδωσε και κάποιες που δεν είχα κάνει. Θα μας πάρει λίγο χρόνο αλλά επειδή έχω ήδη τα φάρμακα θα με δρομολογήσει γρήγορα σχετικά . Το κλίμα και ο ίδιος πολύ καλός και βλέπουμε θα φανεί στο χειροκρότημα. Το κόστος της εξωσωματικής εκεί είναι 0 μόνο αν θες μικρογονιμοποιηση ζητάνε 1350. Αυτά .....ελπίζω να έχετε βρει άκρη και να κυλάνε τα πράγματα την αγάπη μου σε όλες..!!🥰🥰

Καλημέρα κορίτσι μου τι εννοείς σε δέσμευσε με τα φάρμακα..?? Εγώ εχτές που πήγα Παπαγεωργίου μου είπαν ότι θα πάμε με αυτά τα φάρμακα που έχω ήδη πάρει ..!!

Μπράβο με το καλό!! Είναι στην οπτική του κάθε γιατρού αν θα συμφωνεί με τα φάρμακα που έδωσε κάποιος άλλος... Ελπίζω να είμαι κι εγώ τυχερή... Είχε αναμονή στο Παπαγεωργίου?? 

Τι επιπλέον εξετάσεις σας έγραψαν?? Δεν φτάνουν όλα αυτά που έχουμε κάνει?? 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου εγραψε ξανά τις ίδιες. Ορμονολογικες,καλλιέργειες, για νοσήματα κτλ γιατί αν περάσει το 6μηνο λήγουν. Και δυστυχώς με αυτή την αναμονή, έληξαν και πρέπει να ξαναγίνουν 😮💨. Για τα φαρμακα δεν μου ειπε κάτι. Θα χρησιμοποιήσουμε αυτά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, domna1 είπε:

Στο Παπαγεωργίου σας κλείσανε σύντομα ραντεβού? Επίσης το κόστος είναι 0 αν είσαι με επιτροπη? 

Καλημερααααα ..!! Ναι σχετικά γρήγορα ήταν το ραντεβού μέσα σε δύο εβδομάδες..! Και πολύ σωστά το κόστος είναι 0 λόγω επιτροπής.

10 ώρες πρίν, Natty είπε:

Μπράβο με το καλό!! Είναι στην οπτική του κάθε γιατρού αν θα συμφωνεί με τα φάρμακα που έδωσε κάποιος άλλος... Ελπίζω να είμαι κι εγώ τυχερή... Είχε αναμονή στο Παπαγεωργίου?? 

Τι επιπλέον εξετάσεις σας έγραψαν?? Δεν φτάνουν όλα αυτά που έχουμε κάνει?? 

Καλημεραααα..!!!! Λοιπόν οι επιπλέον πέρα από ορμόνες και καλλιέργειες που πρέπει να τα ξανακάνω μου έδωσε β μεσογειακή και για τους δύο καρυότυπο και κυστική ίνωση για τον σύζυγο και μου έδωσε και λιστερια για εμένα. Αφήστε κορίτσια σχεδόν 600 ευρώ οι εξετάσεις 🥴🥴🥴🥴

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , AnnitaDima είπε:

Καλημερααααα ..!! Ναι σχετικά γρήγορα ήταν το ραντεβού μέσα σε δύο εβδομάδες..! Και πολύ σωστά το κόστος είναι 0 λόγω επιτροπής.

Καλημεραααα..!!!! Λοιπόν οι επιπλέον πέρα από ορμόνες και καλλιέργειες που πρέπει να τα ξανακάνω μου έδωσε β μεσογειακή και για τους δύο καρυότυπο και κυστική ίνωση για τον σύζυγο και μου έδωσε και λιστερια για εμένα. Αφήστε κορίτσια σχεδόν 600 ευρώ οι εξετάσεις 🥴🥴🥴🥴

Καλημέρα! Το κόστος στο Παπαγεωργίου είναι 0,μόνο αν κάνουν την κλασική εξωσωματική. Αν δουν πως το σπέρμα δεν είναι σούπερ κάνουν μικρογονιμοποιηση που κοστίζει 1350. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που η καθεμία βρίσκει την άκρη της... Εγω δυστυχώς είχα κανονίσει να γίνουν όλα αυτόν τον μήνα γιατί ο άντρας μου φεύγει μέχρι τον Απρίλιο εκτός Ελλάδος και όπως καταλαβαίνετε δεν μπορώ να κάνω τίποτα... Θα ξεκινήσω τον Γενάρη να ψάχνω αλλά για Θεσσαλονίκη με βλέπω κι εμένα.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Natty said:

Χαίρομαι που η καθεμία βρίσκει την άκρη της... Εγω δυστυχώς είχα κανονίσει να γίνουν όλα αυτόν τον μήνα γιατί ο άντρας μου φεύγει μέχρι τον Απρίλιο εκτός Ελλάδος και όπως καταλαβαίνετε δεν μπορώ να κάνω τίποτα... Θα ξεκινήσω τον Γενάρη να ψάχνω αλλά για Θεσσαλονίκη με βλέπω κι εμένα.. 

Δεν τον ξαναπαίρνεις τον Ζηκοπουλο,μήπως άλλαξε κατι και ξεκινήσεις τώρα??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Faith13 είπε:

Δεν τον ξαναπαίρνεις τον Ζηκοπουλο,μήπως άλλαξε κατι και ξεκινήσεις τώρα??

Πήρα και σήμερα, αλλά και μετά από όλα αυτά δεν ξέρω, για μένα υπάρχει και πρόβλημα εμπιστοσύνης. Έτσι πήρα για να πάρω... Αδιαθετησα κιόλας και έχω τις ενέσεις να με κοιτάνε κάθε φορά που ανοίγω το ψυγείο😂

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 58 λεπτά , Natty είπε:

Πήρα και σήμερα, αλλά και μετά από όλα αυτά δεν ξέρω, για μένα υπάρχει και πρόβλημα εμπιστοσύνης. Έτσι πήρα για να πάρω... Αδιαθετησα κιόλας και έχω τις ενέσεις να με κοιτάνε κάθε φορά που ανοίγω το ψυγείο😂

Τι σου είπε σήμερα ο ζηκοπουλος κοριτσι μου?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα και λυπάμαι για την ταλαιπωρία σας. Θα σας πω εγώ πως έχουν τα πράγματα στον παπαγεωργιου καθώς εκεί.κανω την προσπάθεια μου.

Ο Κολυμπ θεωρώ πως είναι γνωστής. Όσο για τα ραντεβού εγώ έκλεινα πάντα απογευματινό γιατί τα πρωινά έχουν αναμονή 3μηνο! Και δεν ήθελα να χάνω χρόνο, βέβαια το απογευματινό κοατιζει 72€.

Όσο για τις εξετάσεις κάθε 3 μήνες θέλει ανανέωση τις καλλιέργειες του ζεύγους, όχι μόνο της γυναίκας, τα λοιμωδη κρατάνε εξάμηνο. Πάντα πριν την έναρξη περνάς αναισθησιολογο στο νοσοκομείο, έχει πάντα διαθέσιμα πρωινά ραντεβού.

Τώρα, τις ημέρες που πάμε στην μονάδα για ορμονικες κ υπέρηχο θέλει πολυ υπομονή γτ έχει πάρα πολύ κοσμο!

Τους υπερηχους τους κάνει άλλη γιατρος αλλά τα πρωτόκολλα τα ορίζει ο Κολυμ, τις ωοληψιες τις κάνει αλλη/άλλος γιατρός, είναι μια ομάδα γιατρών, αλλά τις εμβρυομεταφορες όλες τις κάνει ο Κολυμπ.

Το  κόστος για κλασσική είναι μηδέν, η μικρογονιμοποιηση κοστίζει 1350.

Ότι άλλο θέλετε ρωτήστε με

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Natty said:

Πήρα και σήμερα, αλλά και μετά από όλα αυτά δεν ξέρω, για μένα υπάρχει και πρόβλημα εμπιστοσύνης. Έτσι πήρα για να πάρω... Αδιαθετησα κιόλας και έχω τις ενέσεις να με κοιτάνε κάθε φορά που ανοίγω το ψυγείο😂

Σε καταλαβαίνω απόλυτα..και εγώ αποφάσισα να ξεκινήσω τον Ιανουάριο. Και αν έχει ξεκινήσει ο Ζηκοπουλος,δεν ξέρω αν θέλω να συνεχίσω μαζί του. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...