Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Εξωσωματική στο νοσοκομείο Ιωαννίνων


Faith13

Recommended Posts

On 16/11/2023 at 6:53 ΜΜ, Alex@ είπε:

Κοριτσια καλησπέρα και λυπάμαι για την ταλαιπωρία σας. Θα σας πω εγώ πως έχουν τα πράγματα στον παπαγεωργιου καθώς εκεί.κανω την προσπάθεια μου.

Ο Κολυμπ θεωρώ πως είναι γνωστής. Όσο για τα ραντεβού εγώ έκλεινα πάντα απογευματινό γιατί τα πρωινά έχουν αναμονή 3μηνο! Και δεν ήθελα να χάνω χρόνο, βέβαια το απογευματινό κοατιζει 72€.

Όσο για τις εξετάσεις κάθε 3 μήνες θέλει ανανέωση τις καλλιέργειες του ζεύγους, όχι μόνο της γυναίκας, τα λοιμωδη κρατάνε εξάμηνο. Πάντα πριν την έναρξη περνάς αναισθησιολογο στο νοσοκομείο, έχει πάντα διαθέσιμα πρωινά ραντεβού.

Τώρα, τις ημέρες που πάμε στην μονάδα για ορμονικες κ υπέρηχο θέλει πολυ υπομονή γτ έχει πάρα πολύ κοσμο!

Τους υπερηχους τους κάνει άλλη γιατρος αλλά τα πρωτόκολλα τα ορίζει ο Κολυμ, τις ωοληψιες τις κάνει αλλη/άλλος γιατρός, είναι μια ομάδα γιατρών, αλλά τις εμβρυομεταφορες όλες τις κάνει ο Κολυμπ.

Το  κόστος για κλασσική είναι μηδέν, η μικρογονιμοποιηση κοστίζει 1350.

Ότι άλλο θέλετε ρωτήστε με

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις πληροφορίες!πρώτη σου προσπάθεια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 489
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 42 λεπτά , Neverstop είπε:

Κορίτσι πώς πήγε? Θυμάμαι πως έχεις και κάποιες βλαστοκυστες στην άκρη.. 

Ναι σωστά θυμάσαι! Μου πήρανε 25, λόγω πολυκυστικων βέβαια.

Αύριο περιμένω να μάθω πόσα γονιμοποιηθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex@ είπε:

Ναι σωστά θυμάσαι! Μου πήρανε 25, λόγω πολυκυστικων βέβαια.

Αύριο περιμένω να μάθω πόσα γονιμοποιηθηκαν.

Wow, super, σιγουρα θα έχετε κι άλλες βλαστοκυστες! Οπότε με το καλό η μεταφορά 😍

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Ναι σωστά θυμάσαι! Μου πήρανε 25, λόγω πολυκυστικων βέβαια.

Αύριο περιμένω να μάθω πόσα γονιμοποιηθηκαν.

Όταν έχεις στην κατάψυξη εμβρυα μπορείς να ξανακάνεις προσπάθεια να παρεις κι άλλα?γιατί έχω κι εγώ στην κατάψυξη άλλα μου είπαν ότι για να κάνω από την αρχή ωοληψια και να ετοιμάσω κι άλλα εμβρυα δεν μπορώ να ξαναπεράσω επιτροπη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , domna1 είπε:

Όταν έχεις στην κατάψυξη εμβρυα μπορείς να ξανακάνεις προσπάθεια να παρεις κι άλλα?γιατί έχω κι εγώ στην κατάψυξη άλλα μου είπαν ότι για να κάνω από την αρχή ωοληψια και να ετοιμάσω κι άλλα εμβρυα δεν μπορώ να ξαναπεράσω επιτροπη

Η επιτροπή δεν σου δίνει φάρμακα μέχρι να χρησιμοποιήσεις τα κρυοσυντηρημενα. 

Εγώ το έκανα δική μου δαπάνη γιατί θα δοκιμαζαμε άλλο φάρμακο, όχι γκοναλ όπως την 1η, ήταν διαχειρισιμο το ποσό των φαρμάκων κ το ξεκινήσαμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/20/2023 at 8:03 PM, Alex@ said:

Ναι σωστά θυμάσαι! Μου πήρανε 25, λόγω πολυκυστικων βέβαια.

Αύριο περιμένω να μάθω πόσα γονιμοποιηθηκαν.

Καλή επιτυχία κορίτσι μου🙏

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Η επιτροπή δεν σου δίνει φάρμακα μέχρι να χρησιμοποιήσεις τα κρυοσυντηρημενα. 

Εγώ το έκανα δική μου δαπάνη γιατί θα δοκιμαζαμε άλλο φάρμακο, όχι γκοναλ όπως την 1η, ήταν διαχειρισιμο το ποσό των φαρμάκων κ το ξεκινήσαμε.

Καλή επιτυχία!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 21/11/2023 at 8:51 ΠΜ, Alex@ είπε:

Η επιτροπή δεν σου δίνει φάρμακα μέχρι να χρησιμοποιήσεις τα κρυοσυντηρημενα. 

Εγώ το έκανα δική μου δαπάνη γιατί θα δοκιμαζαμε άλλο φάρμακο, όχι γκοναλ όπως την 1η, ήταν διαχειρισιμο το ποσό των φαρμάκων κ το ξεκινήσαμε.

Καλημερα κοπέλα μου!τι νέα?όλα καλά?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , domna1 είπε:

Καλημερα κοπέλα μου!τι νέα?όλα καλά?

Καλημέρα!! Μου πήρανε 25 στην ωοληψία, με 13 ώριμα κ 10 γονιμοποιήσεις, περιμένω το Σάββατο να μου πούνε ποσες βλαστοκύστες έγιναν.

Εμβρυομεταφορά θα κάνω τον επόμενο μήνα γιατί λόγω πολυκυστικων κ υπερδιεγερσης δεν κάνουν ετ.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Καλημέρα!! Μου πήρανε 25 στην ωοληψία, με 13 ώριμα κ 10 γονιμοποιήσεις, περιμένω το Σάββατο να μου πούνε ποσες βλαστοκύστες έγιναν.

Εμβρυομεταφορά θα κάνω τον επόμενο μήνα γιατί λόγω πολυκυστικων κ υπερδιεγερσης δεν κάνουν ετ.

Μπραβο πολύ καλά! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά! Ε ναι λογικό, δεν πειράζει ένας μήνας είναι. Απλή εξωσωματικη ή με μικρογονιμοποιηση κάνουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Μήπως έχετε κανένα νέο από Ζηκοπουλο? Εγώ έχω ξεκινήσει τις διαδικασίες στο Έλενα. Είμαι στην φάση των εξετάσεων, και τον Ιανουάριο, πρώτα ο Θεός,θα ξεκινήσω τις ενέσεις.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, domna1 είπε:

Μπραβο πολύ καλά! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά! Ε ναι λογικό, δεν πειράζει ένας μήνας είναι. Απλή εξωσωματικη ή με μικρογονιμοποιηση κάνουν?

Σε ευχαριστώ!! Για όλες μας να πανε καλα!!

Σε εμάς εκαναν μικρογονιμοποιηση....και καλά η εμβρυολογος εξετάζει το σπερμα και κρινει την μέθοδο...έτυχα όμως με κοπέλα η οποία είπε πως θέλει κλασσική γιατί δεν είχε να πληρώσει τα 1350 για 2η φορα κ πήγε με κλασσική. 

Δεν έκατσα να το ψάξω να σου πω ή να έρθω σε διαφωνία, είχα τα χρήματα τα έδωσα κ τέλος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...