Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εξωσωματική στο νοσοκομείο Ιωαννίνων


Faith13

Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Σε ευχαριστώ!! Για όλες μας να πανε καλα!!

Σε εμάς εκαναν μικρογονιμοποιηση....και καλά η εμβρυολογος εξετάζει το σπερμα και κρινει την μέθοδο...έτυχα όμως με κοπέλα η οποία είπε πως θέλει κλασσική γιατί δεν είχε να πληρώσει τα 1350 για 2η φορα κ πήγε με κλασσική. 

Δεν έκατσα να το ψάξω να σου πω ή να έρθω σε διαφωνία, είχα τα χρήματα τα έδωσα κ τέλος.

Κι εμενα στα Γιάννενα μικρογονιμοποιηση κάνανε χωρίς να μας ρωτήσουν. Μου είπαν το σπερμα ήταν πολύ καλό και τα ωαρια απλά ότι επειδή είχα 10 ωαρια να μην το διακινδυνεψουν με κλασσική για να πάρουμε περισσότερα σίγουρα με μικρογονιμοποιηση. Αλλά εκεί ήταν δωρεαν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 499
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, domna1 είπε:

Κι εμενα στα Γιάννενα μικρογονιμοποιηση κάνανε χωρίς να μας ρωτήσουν. Μου είπαν το σπερμα ήταν πολύ καλό και τα ωαρια απλά ότι επειδή είχα 10 ωαρια να μην το διακινδυνεψουν με κλασσική για να πάρουμε περισσότερα σίγουρα με μικρογονιμοποιηση. Αλλά εκεί ήταν δωρεαν

Δεν ξέρω ειναι η αλήθεια ποιο είναι σωστότερο.

Το ωαριο διαλέγει ποιο σπερματοζωαριο θα το γονιμοποιησει και με την μικρογονιμοποιηση ίσως να το απορρίπτει, οπότε η κλασσική μέθοδος είναι πιο κοντά στην φυσική διαδικασία.

Βέβαια από την άλλη με την μικρογονιμοποιηση διαλέγουν τα καλύτερα σπερματοζωαρια.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Δεν ξέρω ειναι η αλήθεια ποιο είναι σωστότερο.

Το ωαριο διαλέγει ποιο σπερματοζωαριο θα το γονιμοποιησει και με την μικρογονιμοποιηση ίσως να το απορρίπτει, οπότε η κλασσική μέθοδος είναι πιο κοντά στην φυσική διαδικασία.

Βέβαια από την άλλη με την μικρογονιμοποιηση διαλέγουν τα καλύτερα σπερματοζωαρια.

Να σου πω την αλήθεια παρόλο που έκανα μικρογονιμοποιηση θα προτιμούσα την απλή διαδικασία γιατί κι εγώ τη θεωρώ πιο κοντά στη φύση. Αλλά δεν ρωτήθηκε η αλήθεια είναι. Ενημερώθηκες για τα έμβρυα?πως πήγε?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, domna1 είπε:

Να σου πω την αλήθεια παρόλο που έκανα μικρογονιμοποιηση θα προτιμούσα την απλή διαδικασία γιατί κι εγώ τη θεωρώ πιο κοντά στη φύση. Αλλά δεν ρωτήθηκε η αλήθεια είναι. Ενημερώθηκες για τα έμβρυα?πως πήγε?

Ναι, μου ειπανε πως έχω 4 βλαστοκύστες. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2023 at 7:54 ΜΜ, Faith13 είπε:

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν και άλλες κοπέλες οι οποίες βρίσκονται σε διαδικασία εξωσωματικής στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Ιωαννίνων. Και αν αντιμετωπίζουν θέμα αναμονής ώστε να ξεκινήσουν. Εγώ έχω περάσει επιτροπή στις αρχές του καλοκαιριού και δυστυχώς ακόμα δεν έχω ξεκινήσει την διαδικασία διέγερσης 

παρεμε τηλ 6986264566

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Από ότι έμαθα δεν θα μπορέσει ο Ζηκοπουλος να επιστρέψει στο νοσοκομείο και διάβασα, ότι θα ξεκινήσει την λειτουργία της η μονάδα τον Ιανουάριο,,με άλλο γιατρό 😏

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Faith13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Από ότι έμαθα δεν θα μπορέσει ο Ζηκοπουλος να επιστρέψει στο νοσοκομείο και διάβασα, ότι θα ξεκινήσει την λειτουργία της η μονάδα τον Ιανουάριο,,με άλλο γιατρό 😏

Καλησπέρα! Το διάβασα κι εγώ, αλλά έμαθα ότι ο Ζηκοπουλος θα είναι κι αυτός. Δεν ισχύει?Έμαθες από κάπου ότι δεν θα είναι?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, domna1 said:

Καλησπέρα! Το διάβασα κι εγώ, αλλά έμαθα ότι ο Ζηκοπουλος θα είναι κι αυτός. Δεν ισχύει?Έμαθες από κάπου ότι δεν θα είναι?

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω μιλήσει μαζί του. Αλλά το διάβασα σε 2 σαιτ. Τώρα τι να πω. Δεν ξέρω. Εσυ σκοπεύεις να επικοινωνήσεις μαζί του?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Faith13 είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω μιλήσει μαζί του. Αλλά το διάβασα σε 2 σαιτ. Τώρα τι να πω. Δεν ξέρω. Εσυ σκοπεύεις να επικοινωνήσεις μαζί του?

Εγώ περιμένω μέχρι την αλλαξ εβδομάδα κάτι αποτελεσματα, οπότε σε καμία 10αρια μέρες θα μιλήσω μαζί του

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, domna1 said:

Εγώ περιμένω μέχρι την αλλαξ εβδομάδα κάτι αποτελεσματα, οπότε σε καμία 10αρια μέρες θα μιλήσω μαζί του

Και εγώ τον Δεκέμβρη θα επικοινωνήσω. Έτσι και αλλιώς τώρα δεν μπορώ να κάνω κάτι. Μεσολαβούν οι γιορτές..Οπότε από Ιανουάριο αν είναι. Μακάρι να ισχύει αυτό που λες και να είναι και εκείνος στο νοσοκομείο 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Faith13 είπε:

Και εγώ τον Δεκέμβρη θα επικοινωνήσω. Έτσι και αλλιώς τώρα δεν μπορώ να κάνω κάτι. Μεσολαβούν οι γιορτές..Οπότε από Ιανουάριο αν είναι. Μακάρι να ισχύει αυτό που λες και να είναι και εκείνος στο νοσοκομείο 

Μόλις μίλησα με.μηνυματα μαζί του. Δεν γνωρίζει καθόλου ούτε αν θα ειναι

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, domna1 said:

Μόλις μίλησα με.μηνυματα μαζί του. Δεν γνωρίζει καθόλου ούτε αν θα ειναι

Σε ένα σαιτ διάβασα οτι θα είναι άλλος ο υπεύθυνος, αλλά ήλπιζα ότι θα είναι εκείνος από πίσω😔

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...