Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kate89 εγώ έχω κάνει μια φορά το μακρύ πρωτόκολλο και μου ταίριαξε πολύ. 10-13 ημέρες arvekap και 13 ημέρες διέγερση με 450 μονάδες ημερησίως με puregon. 
      τις 3 προηγούμενες είχα κάνει 13 ημέρες διέγερση με 300 μονάδες ημερησίως. 
      Με το μακρύ πηραμε πιο πολλά ωάρια! Στείλε μου inbox ότι θέλεις 

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια ήρθε ο γιατρός ! είπε θα μ κόψει τον όρο κατά τη τρίτη - τετάρτη άρα πέμπτη παρασκευή πρώτα ο θεός θα γεννάω! θα ειμαι 34+4 ή 5 πέμπτη ! όλα καλα θα πάνε είπαν , απέκλεισε το γεγονός να μην κάνω συσπάσεις 

Με το καλό όλα να πάνε τέλεια..  μην αγχώνεσαι κ γω 34κ5 γέννησα..  όλα καλά θα είναι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μου είπαν λογικά θα μπει μενν το μωράκι αλλα εκτός απροόπτου θα το πάρω γρήγορα. τώρα δεν σαν κρύβω πως με αγχωνει λιγάκι αυτό! @linaa σκέφτομαι συνέχω αυτό που μ είχες πει πως μετά τις 34 η προωροτητα σεν είναι σκληρή !  @Butterfly 92 ποσο εμεινε το μπεμπακι μέσα κορίτσι μ κ ποσά κιλάκια γεννήθηκε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angot είπε:

μου είπαν λογικά θα μπει μενν το μωράκι αλλα εκτός απροόπτου θα το πάρω γρήγορα. τώρα δεν σαν κρύβω πως με αγχωνει λιγάκι αυτό! @linaa σκέφτομαι συνέχω αυτό που μ είχες πει πως μετά τις 34 η προωροτητα σεν είναι σκληρή !  @Butterfly 92 ποσο εμεινε το μπεμπακι μέσα κορίτσι μ κ ποσά κιλάκια γεννήθηκε;

Θα μπει απλά στην παρακολούθηση για να βλέπουν Κ το οξυγόνο του . Είναι τελείως διαφορετικό αυτό από την κανονική θερμοκοιτίδα που το παιδί χρειάζετε υποστιρηξη Κ φάρμακα για να ανταπεξέλθει. Το πολύ σε 15 μέρες θα είσαστε σπίτι. Τώρα πια το παιδί είναι πλήρως αναπτυγμένο δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα πλέον αυτές οι εβδομάδες πλέον δεν έχουν κανένα θέμα . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

κορίτσια ήρθε ο γιατρός ! είπε θα μ κόψει τον όρο κατά τη τρίτη - τετάρτη άρα πέμπτη παρασκευή πρώτα ο θεός θα γεννάω! θα ειμαι 34+4 ή 5 πέμπτη ! όλα καλα θα πάνε είπαν , απέκλεισε το γεγονός να μην κάνω συσπάσεις 

Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου! Όλα θα πάνε καλά! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

μου είπαν λογικά θα μπει μενν το μωράκι αλλα εκτός απροόπτου θα το πάρω γρήγορα. τώρα δεν σαν κρύβω πως με αγχωνει λιγάκι αυτό! @linaa σκέφτομαι συνέχω αυτό που μ είχες πει πως μετά τις 34 η προωροτητα σεν είναι σκληρή !  @Butterfly 92 ποσο εμεινε το μπεμπακι μέσα κορίτσι μ κ ποσά κιλάκια γεννήθηκε;

Μην φοβάσαι κορίτσι μου !είσαι σε καλή βδομάδα!τον γιο μου τον γέννησα 31 εβδομάδες 1800 γρ.  και έμεινε ένα μήνα θερμοκοιτίδα μόνο με διάχυτο οξυγόνο(δλδ χωρίς διασωληνωση )για να πάρει βάρος !απλά είχε ένα σωληνάκι στη αρχή στο στόμα για σίτιση μετά το έβγαλαν και αυτό !πόσο μάλλον σχεδόν 35 εβδομάδες!σε 2 βδομάδες θα το πάρεις σπίτι το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Angot είπε:

μου είπαν λογικά θα μπει μενν το μωράκι αλλα εκτός απροόπτου θα το πάρω γρήγορα. τώρα δεν σαν κρύβω πως με αγχωνει λιγάκι αυτό! @linaa σκέφτομαι συνέχω αυτό που μ είχες πει πως μετά τις 34 η προωροτητα σεν είναι σκληρή !  @Butterfly 92 ποσο εμεινε το μπεμπακι μέσα κορίτσι μ κ ποσά κιλάκια γεννήθηκε;

Σε κλειστή θερμοκοιτίδα 2 μέρες και μετά άλλες 6 σε κρεβατάκι μικρό που είναι για προωρα δηλαδή σχεδόν μια βδομάδα.  3 κιλα γεννήθηκε .2990 για την ακρίβεια.  Αλλά μην φοβάσαι αφού έκανες και τις ενεσεις είσαι κομπλέ. Εγώ ούτε ενεσεις δεν πρόλαβα.  Οπότε πιστεύω κ εύχομαι να πάνε όλα καλά κ ο μπέμπης σου να μην χρειαστεί τίποτα !!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Nima21 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!

Για δώστε τα φώτα σας, σας παρακαλώ..🙏

3η χοριακη σήμερα απο 235, 40 πηγε 398,40..

Ειναι οκ που δεν ειναι διπλασιασμός αυτη τη φορα;; 

Προς το παρόν κάνεις υπομονή . Σίγουρα θα χρειαστεί να επαναλαβεις την εξεταση ώστε να ξέρεις που βρίσκεστε Κ πότε θα γίνει ο υπέρηχος . Δεν χρειάζετε να επαναλαβεις αμέσως μπορείς να επαναλαβεις πχ την άλλη Τρίτη. Δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα ακόμα εντάξει πρέπει να είσαι συγκρατημένη προς το παρόν. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , linaa είπε:

Προς το παρόν κάνεις υπομονή . Σίγουρα θα χρειαστεί να επαναλαβεις την εξεταση ώστε να ξέρεις που βρίσκεστε Κ πότε θα γίνει ο υπέρηχος . Δεν χρειάζετε να επαναλαβεις αμέσως μπορείς να επαναλαβεις πχ την άλλη Τρίτη. Δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα ακόμα εντάξει πρέπει να είσαι συγκρατημένη προς το παρόν. 

Καλά ναι προφανώς και είμαι συγκρατημένη πλέον! Μακάρι να μη χρειαστεί να κάνω αμεσα γιατι ειναι πολυ αγχωτικό ολο αυτο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 minute ago, Kate89 said:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Τελικά από τα 4 ωάρια που μου πήραν την Παρασκευή, μεταφέραμε σήμερα τα 2.Εχουμε και ένα τρίτο που προχωράει να γίνει βλαστοκυστη.

Χοριακη μου είπαν 07/06🥰🙏🙏🙏

Καλημέρα !!!! Είδες που σου είπαμε να σκεφτεσαι  αισιόδοξα ;;; Συγχαρητήρια ! Μακάρι να μας πεις τα ευχάριστα !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Angot said:

κορίτσια σάββατο σταματάω τον ορο άρα είπε ο γιατρός σάββατο βράδυ η κυριακή γεννάμε πρώτα ο θεός! 35 ή 35+1 θα μαι! δεν ξέρω αν αντέχω άλλες 5 ημέρες !

Έφτασες στην ουρα κοπέλα μου … 5 μέρες μπορεί να φαίνονται βουνό αλλά ως εδώ τα κατάφερες τόσο καλα για πέντε μέρες μην σε παίρνει από κάτω !!! Άντε με το καλό !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, irene_alex είπε:

Κορίτσια καλή βδομάδα, 

να ρωτήσω αν έχει κάποια έστω και μια orgalutran και αν έχει επίσης arvekap? 

Θα με βοηθούσατε πολύ πολύ!

Έχω εγώ orgalutran. Αν θες στείλε μου προσωπικό μήνυμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...