Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Κατερινάκι περαστικά στο Χρηστάκη σου κοριτσάκι!

Ταλαιπωρείται μωρέ το παιδί, με τα φαρμακάκια του θα περάσει γρήγορα, μη στενοχωριέσαι! Το Γιωργάκι να προσέχεις όσο μπορείς μην κολλήσει!

Ελενίτσα κι εγώ πάντως αν πάω να βγάλω από το στήθος που μόλις έφαγε τίποτα δεν θα βγάλω, μια φορά που το είχα επιχειρήσει έτσι έγινε!

Μου είχε κάνει εντύπωση την άλλη φορά που είπες ότι βγάζεις από το στήθος που μόλις θήλασε να φανταστείς! Εγώ δεν τα πάω πολύ καλά με το θήλαστρο νομίζω γενικά, δεν το δουλεύω κιόλας, πολύ σπάνια, και δε βγάζω καθόλου εύκολα ποσότητα. Αλλά δεν είναι λόγος να σκέφτεσαι ότι δεν έχεις αρκετό γάλα ε, τώρα που εδραιώθηκε ο θηλασμός το γάλα είναι σε ποσότητα τόσο όσο ζητάει το μωρό, το βλέπεις αυτό εξάλλου εφόσον το μωρό είναι χορτάτο, τρώει και κοιμάται. Τώρα που μεγάλωσε μάλλον έμαθε και τρώει πιο γρήγορα σε 10 λεπτά μέσα εφόσον φουράει και πιο δυνατά.

Επίσης τα τρελά αυτά στο φαγητό κι εμένα μου τα κάνει, αφού ρεφτεί στο δεκάλεπτο περίπου η δικιά μου και πάει να ξαναπιάσει την πιάνει κάτι σαν να της έρχεται εμετός ένα πράμα και δεν θέλει να ξαναφάει, θα ρωτήσω κι εγώ τη γιατρό όταν πάω αλλά νομίζω ότι έχει χορτάσει εκείνη την ώρα και γι' αυτό τα κάνει, αν πεινούσε θα έτρωγε πιστεύω παραπάνω.

Λιάκι κι εμένα είναι πνιγιάρα η μικρή, πνίγεται και με το γάλα και με το σάλιο της, δεν έχει πνιγεί πάρα πολύ καμιά φορά, την κρατάω λίγο όρθια εγώ και της περνάει, αν δεις και ζορίζεται ακόμα κάνεις αυτό που σου είπε η Ελενίτσα, αυτό έχω διαβάσει κι εγώ για πνίξιμο στα μωρά.

Σήμερα θα πάμε σε γάμο οικογενειακώς, η πρώτη επίσημη έξοδος της μικρής και πρέπει να είμαστε κούκλες, θα βάλουμε τα φουστάνια μας, τις κορδέλες μας, θα το φάω το σκατούλι μου με τα φρουφρου του!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια μου! Τι μου κάνετε;;; Καλό μήνααα!!!

Σοφούλα, πώς ήταν η πρώτη επίσημη εμφάνιση της οικογένειας "χωραφά";;; χιχιχι ( Λογοπαίγνιο είναι, μη μου θυμώσεις...) :tongue: Την έκανες κουκλιτσα τη μαγουλίτσα σου; Προσπαθώ να τη φανταστώ!! :D

Εσένα η μπέμπα σου πιο λογικό να κάνει αυτά τα σπαστικά στο 10λεπτο και να δείχνει οτι αναγουλιάζει.... φως φανάρι πως χόρτασε ή έστω αυτό είναι το πιθανότερο... Εγώ τι να υποθέσω που κανονικά ακόμη και τώρα όταν είναι στα καλά της τρωει χαλαρά ένα 10 λεπτο με 15λεπτο και όταν την πιανει το όποιο ζόρι έχει πάνω στο 5λεπτο τσιροκοπάει;;;;;; Χθες και σήμερα μου το έκανε πολύ έντονα και στο σπιτικό μας επικρατεί μεγάλη σύγχυση όταν το κάνει! Μαλώνουμε με τον άντρα μου για το τι μπορεί να το προκαλεί... Πιθανολογώ εγώ περιπτώσεις που του φαίνονται απίθανο να συμβαίνουν έτσι όπως τη βλέπει και είμαι μέσα στα νεύρα... Με λίγα λόγια περνάμε ζόρικες μέρες... Εντομεταξύ σήμερα το πρωί είχα έντονα καφέ και λιγο προς το κόκκινο υγρά από εκεί που είχα καθαρίσει από τα λόχεια κατάλοιπα πράγμα που λογικά σημαίνει ότι υπάρχει ορμονική διαταραχή είτε έρθει, είτε δεν έρθει κανονικά περίοδος. Μήπως το ορμονικό αλαλούμ έχει επηρεάσει τη γεύση του γάλακτος; Τι να πω δεν ξέρω... Μήπως τα εντεράκια της; Άνετα μπορείς να τρελαθείς με τα "αν" και τα "τι και πώς"! Μέχρι και σύμβουλο θηλασμού σκέφτομαι να φέρω σπίτι αν συνεχιστεί έντονα το πρόβλημα. Να δούμε τι θα μας πει και η παιδίατρος την Τρίτη... Ευτυχώς παναγίτσα μου τρώει και κανονικά αρκετές φορές... Βγάζω και με το θήλαστρο αφού φάει για να έχω συμπλήρωμα. Τελικά βγάζουν και τα 2 περιπου 30 με 40 ml και όταν τρωει μόνο 5λεπτο θα τη συμπληρώνω με το μπιμπερό με αυτό που έχω βγάλει. Δε γίνεται να τρωει τόσο λίγο... Δουλεύει και το στήθος καλύτερα με τη βοηθεια του θηλαστρου μην αρχίσει να μειώνει παραγωγή και αυτό... Ουφφφφφφφφφφ!!! :shock: :shock:

Λία, πού είσαι;;; Τι γίνεται με τον μικρό και το πνίξιμο; Διάβασες αυτά που σου έγραψα πιο κάτω για το τι να κάνεις όταν πνίγεται; Σου το έγραψα με κόκκινο για να το δεις!

Αυτά εμείς..... Ελπίζουμε να καλυτερέψουν τα πράγματα... Για την ώρα είμαι αρκετά ζορισμένη! Ερχεται η ώρα να φάει και τρέμει το φυλλοκάρδι μου για το τι θα επακολουθήσει... Θα φάει κανονικά ή θα χαλάσει τον κόσμο με τις τσιρίδες;;; Δεν μπορώ και να την ακούω να σπαράζει έτσι, μαυρίζω!!!! :cry:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελένη, μόλις σταθεροποιηθεί ο ύπνος της μικρής την νύχτα και δεν ξυπνάει....συχνά....ώστε να χορταίνεις ύπνο κι εσύ και αυτή...να την μετακομίσεις....στο χώρο της....εγώ έτσι είχα κάνει στον Χρήστο. 3 μηνών που κοιμόταν όλη την νύχτα τον είχα πάει στο δωμάτιο του, στην κούνια του...άσχετα ότι μετά, 18 μηνών μας "κατσικώθηκε" στο δωμάτιο μας και στο κρεββάτι μας και δεν έφευγε με τίποτα...Έφυγε ευτυχώς τώρα, με το καινούργιο κρεββάτι που του φτιάξαμε και με το μπίρι μπιρι που του έκανα για το πόσο ωραίο είναι...πόσο ωραία σεντονάκια θα βάζουμε εκεί...και λέγε λέγε....διάφορα...τελικά έπιασαν όλα αυτά, και ήθελε ο θεός να πάει στο κρεββάτι του..

Με την πιπίλα, κι εμένα δεν την έχει όλη την νύχτα...αλλά με το κολπάκι αυτό δεν του πεύτει μακριά, μπορεί να του βγει και την ξαναβάζει ακόμα και μόνος του, αμα πέσει ίσια...και για να του φύγει, μόνο στην αρχή που γυρνάει το κεφάλι του....μετά που αρχίζει και ναρκώνεται...δεν πάει πουθενά!!!

Κάντο, γιατί σου γλιτώνει αρκετά πήγαινε - έλα!!!

Ελενίτσα μεγαλώσατε κι εσείς ε? Πάντως κι εμείς δεν ξέρω τώρα πόσο ακριβώς, αλλά νομίζω ότι κάπου εκεί θα είμαστε...Μάλλον από την επόμενη εβδομάδα θα πάμε παιδίατρο, γιατί αυτήν θα λείπει η παιδίατρος μας...Μόνο τον Χρήστο θα πάμε αύριο, (στην αντικαταστάτρια της) για να δούμε πως πηγαίνει...Ο Γιωργάρας μου, έχει αρχίσει και χτυπάει ένα 180άρι μπουκάλι για πλάκα γάλα...και τώρα κοιμάτοι όλη την νύχτα εδώ και 3 μέρες...οέο!!! Τρώει στις 12το βράδυ και μετά γύρω στις 6:30 το πρωί, και μετά 10....και μετά το κάνουμε τρίωρο - τετράωρο!!!

Τα υπόλοιπα αύριο...γιατί κλαέι ο μεγάλος....

Φιλιάαααααααααααααα


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Καλό μήνα να έχουμε!!

Καλά περάσαμε στο γάμο προχτές Ελενίτσα, η ζουζουνίτσα ντύθηκε, στολίστηκε και μετά το έριξε στον ύπνο στο καρότσι από τις 8.30 μέχρι τις 1 το βράδυ που φύγαμε! Μια χαρά δηλαδή!

Εχτές πήγαμε και βόλτα για μπάνιο προς τα νότια και μετά στο εξοχικό ενός φίλου μας, είχε μεγάλη αυλή και έπαιξαν τα παιδιά, πολύ καλά περάσαμε, και η μπουμπού κυρία!

Ελενίτσα μάλλον το εντεράκι της θα είναι της μικρής μωρέ, άμα κλαίει και δεν θέλει να φάει άλλο. Σαν πονάκια μου ακούγονται. Ρώτα και τη γιατρό να δεις τι θα σου πει. Αλλά σου λέω πως δεν είναι τόσο παράξενο να χορταίνει και σε 5 λεπτά, εύχομαι να ηρεμήσει πάντως για να μην αγχώνεσαι κι εσύ!

Κατερινάκι πώς είναι ο Χρήστος, καλύτερα?

Μπράβο για το μικρό σου που φτιάχνει πρόγραμμα από τώρα!

Να ξεκουράζεσαι κι εσύ λιγάκι! Να έχεις ενέργεια για το μεγάλο!!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου, πάλι χάθηκα...

εμείς πάντως αντι να στρώνει ο μπέμπης χαλάει μερα με τη μέρα...

δυο 24ωρα είχαμε να κοιμηθούμε...ρε παιδιά να μη κοιμάται με τιποτα..

τα ματάκια του κατακόκκινα έκλειναν από τη νύστα και μόλις καταλάβαινε πως πάει να κοιμηθεί τα άνοιγε με το ζόρι...και να η γκρίνια γιατί όλα τον ενοχλούσαν...και στα ενδιάμεσα κάτι κέφια με γελάκια και χαρες...

δεν μπορώ να καταλάβω, έχω παραδώσει τα όπλα, αυτό το μωρό θα μας χοροπηδήσει κανονικά;););)

μόλις τον τάιζα κοιμόταν και με το που τον ακουμπούσα στο κρεβάτι....χαμος!!!θα πρέπει να το έχω κάνει αυτό πάνω από 50 φορές τις τελευταίες 2 μέρες...αφού με έπιασε η μέση μου πάλι!!!

τώρα επειτέλους κοιμήθηκε αλλά τρέμει το φιλοκάρδι μου αν ξαναξυπνήσει σε 5-10 λεπτά!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου, πάλι χάθηκα...

εμείς πάντως αντι να στρώνει ο μπέμπης χαλάει μερα με τη μέρα...

δυο 24ωρα είχαμε να κοιμηθούμε...ρε παιδιά να μη κοιμάται με τιποτα..

τα ματάκια του κατακόκκινα έκλειναν από τη νύστα και μόλις καταλάβαινε πως πάει να κοιμηθεί τα άνοιγε με το ζόρι...και να η γκρίνια γιατί όλα τον ενοχλούσαν...και στα ενδιάμεσα κάτι κέφια με γελάκια και χαρες...

δεν μπορώ να καταλάβω, έχω παραδώσει τα όπλα, αυτό το μωρό θα μας χοροπηδήσει κανονικά;););)

μόλις τον τάιζα κοιμόταν και με το που τον ακουμπούσα στο κρεβάτι....χαμος!!!θα πρέπει να το έχω κάνει αυτό πάνω από 50 φορές τις τελευταίες 2 μέρες...αφού με έπιασε η μέση μου πάλι!!!

τώρα επειτέλους κοιμήθηκε αλλά τρέμει το φιλοκάρδι μου αν ξαναξυπνήσει σε 5-10 λεπτά!

μήπως τον ενοχλει κατι και δεν ηρεμει να κοιμηθει; μηπως εχει καποιο ζορι; με τον παιδιατρο μιλησες;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κορίτσια μου είμαστε καλά και σήμερα κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο! Κλάψαμε και τσιρίξαμε αλλα για λίγο. Με αγκαλίτσα το ξέχασε αμέσως! :tongue: Ειμαστε 5 κιλά και 59 πόντους, πολύ καλά δηλαδή. Στο φαγητο είμαστε καλουτσικα. Μου κλαιει παλι καμια φορα στο 5λεπτο, αλλα ρεύεται, την ηρεμω και τρωει ακομη λιγο. Τις περισσοτερες φορες βεβαια τρωει κανονικα. Εχουν φουσκώσει και τα ουλα μας και ισως αρχισουν οι γκρινιτσες για δοντακια σιγα σιγα μας ειπε η γιατρος! :P Εχουμε και μπόλικα σαλάκια... Οχι οτι θα βγαλει δοντακι τοσο γρηγορα, αλλα η φαγουριτσα θα αρχισει αν δεν έχει αρχισει ηδη!

Αυτά κορίτσια μου!

Λιάκι, υπομονή! Ειναι ζορικο και κλαψιαρουλικο αντρακι, τι να κανουμε.... :rolleyes: Με τον καιρο θα στρωσει! Ευτυχως που δεν πρεπει να πας στη δουλεια να λες! Τα αλλα παλευονται εφοσον εισαι σπιτι συνεχως και δν εχεις αλλες υποχρεωσεις! Κουράγιο...


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κορίτσια, αφού εχθές όλη την ημέρα πλάνταξε στο κλάμα το μωρό και μαζί και εγώ από τη στενοχώρια μου, η παιδίατρος μας ειπε να του δώσουμε ντεπόν...από εκείνη την ώρα ηρέμησε το μωρό και κοιμήθηκε επιτέλους η ψυχούλα μου...

αχ, κορίτσια με έπιασε η καρδιά μου χθες.. τέτοιο σπαραγμό δεν είχα ξαναακούσει...

τώρα κοιμάται το μωράκι μου...

Ελένη πάει και το εμβόλιο ε???μπράβο στην μικρούλα σου, είναι θαρραλέα!!!

εμείς την άλλη παρασκευή το έχουμε...ούτε να το σκέφτομαι:|:neutral::|


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πώς είναι τα μικρούλια μας σήμερα?

Λιάκι οι κολικοί φαίνεται δεν αφήνουν το μικρό να ησυχάσει καθόλου μωρέ το παιδάκι μου, γι' αυτό μόλις ήπιε το ντεπόν ηρέμησε το καημενάκι.

Υπομονή κοριτσάκι και θα περάσουν πού θα πάει!

Ελενίτσα κάνατε το πρώτο εμβόλιο ε, και έχουμε μπόλικα από δω και μπρος, κι εγώ την Παρασκευή θα την πάω!

Μεγάλωσε η μπουμπούκα πολύ και ψήλωσε, μπράβο!!

Ωχ από τώρα ξεκινάνε και τα δοντάκια να ζορίζουν, τα έχω ξεχάσει κι εγώ μου φαίνεται, βρε τι τραβάνε κι αυτά τα νινάκια!

Ευτυχώς τρώει καλύτερα τώρα η μικρή σου!

Ήρθε το πρωί μια ξαδέρφη μου με τα αγόρια της 3 μηνών και 3 χρονών, σαν τα δικά μου κοντά και ήπιαμε καφέ, όσο προλάβαμε δηλαδή με τόσα μικιά μαζί, τα μισά τρέχανε-πέφτανε τα άλλα κλαίγανε, ένας χαμός στο σπίτι, χαχα!! Πώς τα προλαβαίνουνε λέγαμε αυτές που έχουν 3 και 4 παιδιά!!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο Λιάκι, που καταφέρατε να ηρεμήσετε και να κοιμηθείται λιγάκι έστω και με ντεπόν... Αυτός μάλλον πονάει από τους κολικούς, ίσως να είναι και παιδί, όχι πολύ του ύπνου...τι να κάνεις θα το βρείτε κάποια στιγμή το πρόγραμμα σας... Εμένα που ήταν λιγόυπνος ο Χρήστος όπως λες, μόλις τον έβαζα στο κρεββάτι του και ακούμπαγε η πλατούλα και ο ποπώς του του στρώμα του, λες και του έβαζες ρεύμα πάνω του...τιναζόταν, πλάνταζε στο κλάμα και δεν σταμάταγε μέχρι να τον ξαναπάρω αγκαλιά.. απλά κάποια στιγμή που δεν άντεχα άλλο πια να τον κρατάω, έψαχνα να βρω τι εναλλακτικές λύσεις έχω να τον βάλω...τον έβαζα λίγο στο ρηλάξ...μετά λίγο στο άλλο ρηλαξ-καθισματάκι του αυτοκινήτου, μετά σε μια κούνια που είχα...(κουνιστή κούνια, όχι το κρεββατάκι του). Ειδικά η κούνια έκανε δουλειά...και ψιλοκοιμόταν λιγάκι εκεί...είχαμε σπάσει ρεκόρ..θυμάμαι μια φορά κοιμόταν εκεί 3 ώρες...αφού έλεγα, πάει θα τελειώσουν οι μπαταρίες και άντε πάλι αγκαλίτσες...το άλλο που έκανα αλλά αυτό είναι για χειμώνα (γιατι ο Χρήστος είχε γεννηθεί Οκτώβριο) μου είχαν πει να τον τυλίγω με μια πάνα, για να μην καταλαβαίνει ο ποπώς του ότι τον ακούμπαγα κάπου αλλού...(ξέρεις με το να είναι πιο χοντρά τα ρούχα δεν είχε την αίσθηση ότι τον άφηνα στο κρεββατάκι του...) τον άφηνα θυμάμαι, σιγά σιγά, και μετά που τον άφηνα...δεν έπαιρνα αμέσως τα χέρια μου από πάνω του...μέχρι να κλείσουν τα ματάκια του καλά καλά!!!!!!!!! Απλά θέλει μεγάλη υπομονή...γιατί ότι νιώθεις...το άγχος και τον πανικό, το νιώθουν κι αυτά και δεν κάνεις τίποτα...εγώ μετά που το πήρα απόφαση, ότι "έτσι είναι το παιδί" και άρχισα να είμαι πιο ψύχραιμη ψιλοηρέμησε κι αυτό...στην αρχή άστα να πάνε...ήμουν συνέχεια μέσα στα νεύρα, πλακωνόμασταν με τον άντρα μου, ένας πανικός...ευτυχώς που είμαι από την φύση μου, χαρούμενο άτομο...γιατί αλλιώς θα είχα πάθει κατάθλιψη......

Ελένη μπράβο, κάνατε το εμβολιάκι σας ε? Αντε και στα άλλα με υγεία...και στα δικά μας ...χεχεχε!!! Φαντάζομαι δεν κάνατε πυρετό ή τίποτα άλλο...ε?

Σοφάκι αφού καταφέρατε να πιειτε καφε με 4 παιδιά μπράβο σας...τι να σου πω....Εμενα προχθές ήρθαν οι κουμπάροι μου, και ήμουν μόνη μου....ήταν άρρωστούλης και ο Χρήστος, και δεν κατάφερα ούτε να τους μιλήσω...με άρχισε ο Χρήστος...μαμά....κακά...μαμά τσισάκια στο γιογιό...μαμά τοστ...όη όη, μαμά κρέμα....μαμά τώρα είναι νύ(χ)τα, να μπούμε μέσα....μαμά ζακετούλα....τι άλλο δεν θυμάμαι....καταιγισμός...στο φτερό βέβαια όπως καταλαβαίνεται, τους ξεπετάξαμε τους κουμπάρους μας...τους στείλαμε σπίτι τους....

Σας αφήνω...γιατί ο Χρήστος θέλει να πάμε στο...μαμακείο=(Φαρμακείο)


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλά θέλει πράγματι πολύ υπομονή το να μεγαλώνεις παιδί-ά!

Πόσες φορές απ' όταν γέννησα το Γιάννη δεν έχω πει "μαμά πώς μας μεγάλωσες και τα τρία" στη μητέρα μου!

Αλλά σε γεμίζουν τόσο πολύ και σου δίνουν τόσες χαρές που τα ξεχνάς όλα τα δύσκολα και κρατάς μόνο τα ωραία!

Κι εμένα όταν έχουμε κόσμο ο μεγάλος ξεφεύγει και κάνει τα δικά του και τον κυνηγάμε να μη χτυπήσει ή γκρινιάζει ασύστολα, εκτροχιάζεται συτό το παιδί όταν βλέπει πολλούς δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω!

Το μικιό είναι πιο ησυχούλι ευτυχώς και ισοβαθμίζοντια τα πράγματα λιγάκι!!

Ξεκρυώσατε Κατερινάκι?


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα, οχι δεν ειχαμε παρενεργειες απο το εμβολιακι. Ολα μια χαρα!

Με το καλο να το κανετε κι εσεις κοριτσια!

Λία επόμενο ήταν οτι καπου πονουσε ο μικρουλης! Δεν μπορει τοσο κλαμα χωρις λιγο οσο κλαψιαρης και να ειναι...


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι SOS !! Σημερα το πρωι συγκαηκαμε και δεν την προλαβα! Οχι πολυ γιατι δεν κλαιει οταν την καθαριζω εκει. Κοκκινισε ακριβως εξω απο τον ποπουλη! Πηραμε απο το φαρμακειο εκεινο το μιγμα που μου ειχες δωσει και ηδη της εβαλα. Σε συνδυασμο με τη sudocreme πώς τη βαζεις; Στο σημειο που βαζεις αυτη την ειδικη κρεμα δεν βαζεις sudocreme απο πάνω; Στο υπολοιπα σημεια κανονικα sudocreme; Πόσες φορες τη μερα; Σε καθε αλλαγμα; Μεγαλη ποσοτητα καθε φορα;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελένη θα χρησιμοποιείς το μίγμα μόνο του, σε κάθε άλλαγμα πάνας...(όχι σε συνδυασμό με την sudocream, βάζω το μίγμα μόνο του και τίποτα άλλο από πάνω..και σε νορμάλ ποσότητα...δεν κάνεις στρώματα.) Απλά να θυμάσαι ότι θέλει ψυγείο η κρέμα αυτή...για να μην χαλάει η δράση της κορτιζόνης που έχει... Άντε περαστικούλια σας, στον ποπουλίνο!!!!

Εμείς Σοφάκι είμαστε ευτυχώς καλύτερα...σήμερα βγήκαν και οι ποιο ειδικές εξετάσεις αίματος, που έδειξαν ότι υπήρχε ένα μικροβιάκι πνευμονίας (τουλάχιστον 2-3 μήνες πριν), γι' αυτό και βήχαμε τόσο πολύ...γι' αυτό και κάναμε τόσους εμετούς...κάθε μέρα....τώρα είμαστε πολύ καλύτερα...βήχουμε πολύ λιγότερο, έως καθόλου...αφού μας φαίνεται παράξενο πια...θα πάρουμε την αντιβίωση μας για 14 μέρες τελικά, και από Δευτέρα νομίζω θα τον στείλω παιδικό, γιατί έχω αγανακτίσει...και δεν μπορώ συνέχεια να πληρώνουμε για βοήθεια (ο πεθερούλης τα πληρώνει δηλαδή, αλλά νιώθω άσχημα..- παιδιά έχει πλάκα γιατί ο πεθερός μου είναι λίγο σπάγγος, αλλά μπροστά στον Χρήστο του, και για να περνά καλά ο μικρός γίνεται χαλί να τον πατήσει..-προχθές έκατσε στην τσουλήθρα στο σπίτι μαζί του, και μια άλλη μέρα έκατσε πάνω σ' ενα μουσικό αυτοκινητάκι, για να κάνει το χατήρι του Χρήστου...χεχεχε!!!-) ...γιατί δεν σας κρύβω, ότι αυτήν την εβδομάδα, είχα γυναίκα ένα τρίωρο το πρωί, και ένα τρίωρο το απόγευμα...και σήμερα που είχα δουλειές έξω την είχα από τις 11 έως τις 8:30 το βράδυ...

Επίσης ρώτησα την γιατρό αν μπορω να τον πάω για μπάνιο, γιατί κάποια μου είπε, ότι όταν υπάρχουν ακροαστικά, δεν κάνει να μπαίνει στην θάλασσα και μας είπε (η γιατρός), ότι επιβάλλονται να του κάνω μπάνια πολλά και του χρόνου, να τον στείλω κολύμβηση, γιατί θα του κάνει πολύ καλό...

.......Ααααααα, και δεν σας είπα και το "καλό"...Πήγα σήμερα στον ΟΑΕΕ (πρώην ΤΕΒΕ) για να ρωτήσω για το επίδομα τοκετού, αν είναι να το πάρω....(στον Χρήστο το είχα πάρει κανονικά 800 - 900 ευρώ...κάπου εκεί...)και μου λένε...για να το πάρεις, πρέπει να έχεις γεννήσει στο νοσοκομείο, ή στην τάδε κλινική...σ' αυτήν που πήγατε μου λένε, έπρεπε να έχετε πάρει 4κλινο δωματιο, και τον γυναικολόγο που θα μου έβαζαν αυτοί από εκεί....Πάρα πολύ ωραία...μου έκαναν την καρδιά περιβόλι, κι έφυγα...τι να πω... Εσείς τουλάχιστον τα πήρατε κανονικά?

Λιάκι που είσαι? Τι κάνει το ζόρικο αντράκι σου? Μάλλον δεν έχετε ηρεμήσει ακόμη, για να μην σε "βλέπουμε εδώ στα μέρη μας"!!!

Φιλάκια πολλάαααααααααααααααα


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Σήμερα το συγκαματάκι μας είναι κάπως χειρότερο. Έχει γίνει κόκκινο το δερματάκι μας σε μεγαλύτερη έκταση σε σχ'εση με χθες παρά το γεγονός ότι το βράδυ την ξυπνούσα και την άλλαζα... :shock: :shock: :shock: Κατερινα μου, μαλλον αυτο το μιγμα είναι ευεργετικο για το δικο σας ποπουδάκι! Εντάξει, δεν περίμενα να περάσει σε ένα 24ωρο, αλλά οχι και να μεγαλώσει η κοκκινλιλα ενω την αλλαζα συχνά.. :? Κριμα και εδωσα 24 ευρουλακια... :cry: Ανησυχησα και πηρα τη γιατρο τηλ. και μου ειπε να παρω μια κρεμα (οχι μιγμα) και να τη βάζω σε όλη την περισοχή αντί για τη sudocreme και θα τη δοκιμασω. Δεν πειράζει, αυτά συμβαίνουν... Δεν είναι όλα τα δερματάκια ίδια! Πάντως αν αποδειχθει καλη θα σου την προτεινω Κατερινακι γιατι κανει 9 ευρω! :tongue:

Αααααχ, τη βάζω στο ριλάξ μετά το φαγητό και της μιλάω και με κοιτάει στα μάτια και μου κάνει κάτι γελάκιααα!!! Τρέλα με πιάνει!!!! Τι ευτυχία!!

Λιάκι πώς τα πάτεεε;;; Ελπίζω καλύτερα!!

Σοφία! Φιλάκια!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...